خدمات پرستاری در منزل نیاز اساسی امروز جامعه

10:11 ۳۴ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 129 0
خدمات پرستاری در منزل نیاز اساسی امروز جامعه

یکی از اتفاقاتی که در سال‌های اخیر و آینده نزدیک، کشور ما گریبان‌گیر آن خواهد بود، بالا رفتن آمار تعداد سالمندان نسبت به افراد جوان است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابراعلام پرستاری عاطفه، سالمندان باید به درستی و بصورت اصولی نگهداری و مراقبت شوند تا با حفظ سلامت ایشان، برای خانواده و جامعه هزینه‌های درمانی بالایی را ایجاد نکنند.  در دورانی زندگی می‌کنیم که تعداد خانوارهایی که زن و مرد هر دو شاغل هستند، بسیار زیاد شده است. اگر چه پیشرفت تکنولوژی تلاش را بر این موضوع متمرکز کرده تا از مشغله افراد بکاهد، بر هیچ کسی پوشیده نیست که دل‌مشغولی‌های زندگی مدرن، ترافیک شهری و موضوعاتی از این قبیل همه باعث شده تا زمان کمتری برای حضور در منزل داشته باشیم. در گذشته با بالارفتن سن، وظیفه نگهداری و پرستاری از پدر و مادر سالمند بر دوش فرزندان ایشان بود. حال آن که آنچه زندگی امروز ایجاب می‌کند، با شرایطی که در بالا به آن اشاره کردیم این امر به آسانی گذشته میسر نیست. گاهی چالش صرفا نگهداری از سالمند نیست و حضور یک بیمار خاص در منزل و یا کودک خردسالی که در نبود والدین نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، به میان می‌آید. اگر چه افراد تمایل دارند تا به شخصه در کنار عزیزترین‌های زندگی‌شان باشند اما مشغله‌های زیاد و کار و حتی نداشتن تخصص کافی باعث می‌شود تا به راهکارهای جایگزین فکر کنند. در چنین شرایطی حضور یک شخص جایگزین که بصورت حرفه‌ای و تمام وقت یا بصورت پاره وقت به مراقبت از ایشان بپردازد، بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

تا به اینجا خانواده بهترین راهکار برای مرتفع ساختن چنین چالشی را استفاده ازخدمات پرستاریدر منزل می‌داند. اما موضوع به اینجا ختم نمی‌شود و تازه ابتدای مسیر خواهد بود. در این متن سعی داریم تا ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کرده و حدالامکان یک راهنمای عملی برای خانواده‌هایی که با چنین موقعیتی روبرو هستند، ارائه دهیم.

شروع هفت خان رستم در استخدام بهترین پرستار در منزل

خب تا این مرحله صرفا به این نتیجه رسیدیم که باید خدمات پرستاری را به منزل خود بیاوریم. اما اینکه چگونه این امر محقق شود علامت سوال‌های بسیاری در ذهن ایجاد می‌کند. در وهله اول به این فکر می‌کنیم که شخص مورد نظر باید مثل خودمان دلسوز باشد و با تعهد به انجام این کار بپردازد. اینکه چقدر این شخص در کار پرستاری تجربه و تخصص داشته باشد، بی‌شک موضوعی نیست که بتوان در مرحله اولیه استخدام یک پرستار به راحتی به آن پی برد. سوالات مختلفی در این مقطع به ذهنمان خواهد رسید. اینکه آیا این پرستار سالمند به نیازهای سالمندان واقف است؟ آیا بدرستی به وظایف خود عمل خواهد کرد؟ اینکه می‌دانیم سالمند ما خلق و خوی خوبی ندارد و مضطربیم از اینکه پرستار سالمند حوصله و صبوری ما را در مقابل رفتارهای تند ایشان نداشته باشد. یا اگر موضوع گرفتن پرستار کودک است آیا او می‌تواند به درستی با فرزند ما برخورد کند و خدای ناکرده تاثیر منفی روی تربیت او نداشته باشد. حتی زمانی که موضوع پرستار بیمار است، آیا او به درستی از مراحل درمان بیماری آگاه است و می‌تواند کارهایی همچون انجام تزریقات یا تعویض بانداژ و سایر اقدامات لازم درمانی را به درستی در منزل انجام دهد؟ این‌ها بخشی از سوالات بی‌شمار خانواده‌ها و دغدغه اصلی ایشان می‌باشد.  

آنچه واضح است اگر شخصا بخواهیم به استخدام این پرستار در منزل اقدام کنیم باید هفت خان رستم را طی کنیم. حال آن که با وجود این نیاز مهم و اساسی سالیان زیادی است که موسساتی بصورت تخصصی به این امر پرداخته‌اند. استفاده از کمک و مشاوره چنین مراکز خدمات پرستاری مثل این است که بی‌نیاز از اختراع چرخ به راحتی از مزایای آن استفاده کنیم.

خدمات پرستاری در منزل نیاز اساسی امروز جامعه

مراکز خدمات پرستاری دارای مجوز 

این مراکز تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و با مجوز از وزارت بهداشت تاسیس شده و بصورت کاملا تخصصی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل فعالیت می‌کنند. این موسسات با تجربه سالیان خود افراد مناسب و متعهد را طبق گزینش‌های متفاوتی که از ایشان به عمل می‌آورند غربال کرده و به آنها آموزش‌های لازم را می‌دهند تا به خوبی از پس وظایف خود در شرایط مختلف برآیند. این مراکز علاوه براینکه می‌توانند پرستار مناسب را با توجه به شرایط سالمند، کودک و یا بیمار، به شما معرفی کنند، در بخش مشاوره و یا حتی نظارت بر عملکرد صحیح پرستار در کنار شما خواهند بود. عملا زمانی که که شخصا باید برایموضوع استخدام پرستارخوب در منزل خود صرف کنید از طریق استفاده از خدمات پرستاری این مراکز بسیار کمتر از حالتی است که شخصا به این موضوع بپردازید. علاوه براین با توجه به نظارتی که از سوی مراجع ذی صلاح بر عملکرد صحیح این مراکز خدماتی وجود دارد، مایه آرامش شما خواهد بود. البته دقت کنید حتما به شماره مجوز این مراکز دقت کنید. موسسات زیادی خود را به عنوان مراکز پرستاری دارای مجوز معرفی می‌کنند. اما لیست مورد تائید روی سایت دانشگاه علوم پزشکی موجود است. مرکز خدمات پرستاری در منزل عاطفه یکی از باسابقه‌ترین این مراکز با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پرستار سالمند، کودک و بیمار در منزل است. که با مراجعه به سایت این مرکز می‌توانید از مشاوره رایگان در این زمینه بهره‌مند شوید.

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

پیروزی فیروزجا مقابل سوپراستاد بزرگ سرشناس لهستانی
علیرضا فیروزجا در دور هفتم مسابقات پراگ موفق شد مقابل سوپراستاد بزرگ سرشناس لهستانی به پیروزی برسد.
اتحادیه اروپا: آماده کار با دولت جدید به رهبری اشرف غنی هستیم
اتحادیه اروپا با انتشار خبرنامه‌ای از صحبت تلفنی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی این نهاد با محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان خبر داد.
استاندار سیستان وبلوچستان: در برابر ‌ شهدا بدهکاریم
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امنیت، آرامش و توسعه کشور مدیون جانفشانی شهدا است و همواره در برابر شهدا بدهکاریم.
محیط زیست گلستان: مردم از جابه‌جایی لاشه پرندگان مهاجر خودداری کنند
در پی تلف‌شدن شماری از پرندگان مهاجر در سواحل بندرترکمن، اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در اطلاعیه از مردم خواست، در صورت مشاهده هرگونه تلفات پرندگان از هرگونه تماس و جابه‌جایی این لاشه‌ها جداً خودداری کنند و مراتب را در سریع‌ترین زمان به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.
هیچ مدیری جز رئیس دانشگاه علوم پزشکی حق اظهار نظر در خصوص کرونا را ندارد
استاندار قم بر لزوم پرهیز از هرگونه اظهارنظر خارج از مدیریت واحد اطلاع رسانی از طریق رئیس دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد.
مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل هستند
در پی شیوع بیماری کرونا در قم مدارس و دانشگاه‌های استان قم روز پنجشنبه تعطیل اعلام شدند.
نیمه ۱۴۰۰ جمعیت روستایی بهره‌مند از آب به ۱۰ میلیون می رسد
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب کشور گفت: تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰ قطعا جمعیت روستایی بهره‌مند از منابع آب پایدار به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.
اهداف سفر وزیران امور خارجه هلند و اتریش به تهران در ابتدای هفته آینده
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: وزیران امور خارجه هلند و اتریش در ابتدای هفته آینده به تهران سفر می‌کنند.
عرف: تبلیغات در فضای مجازی کنترل می‌شود- اگر فرماندار یا بخشداری بی‌طرف نباشد برکنار می‌شود
رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به طرح موضوعاتی درباره انتخابات ایران در رسانه‌های خارج از کشور و در کلام برخی سیاستمداران خارجی، اظهار کرد: موضوع تحریم موضوع تازه‌ای نیست. این کار در هر دوره از انتخابات اتفاق می‌افتد و جریان‌هایی از خارج سعی می‌کنند مردم را نسبت به حضور در انتخابات دلسرد کنند که همیشه تیر این اقدامات به سنگ خورده است.
توصیه لاریجانی به ایمن سازی مجامع عمومی قم در قبال ویروس کرونا
رییس مجلس شورای اسلامی، عصر چهارشنبه در تماس تلفنی با وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، ضمن دریافت آخرین گزارش‌ها و اطلاعات در زمینه دو مورد ابتلای قطعی به کرونا درشهرستان قم، بر اتخاذ تدابیر لازم برای اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی عاجل در این خصوص تاکید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دعوت نمایندگان از مردم برای مشارکت در انتخابات
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همپای دیگر مسوولان و فعالان سیاسی مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کردند.
احداث یک پایگاه نظامی در شرق مصر با هدف تأمین امنیت کانال سوئز
مصر در حال انجام اقدامات مقدماتی برای ساخت یک پایگاه جدید نظامی در مرزهای شرقی این کشور با هدف تأمین امنیت کانال سوئز است.
پشت پرده درگیری زلاتان با ستاره آرژانتینی
مدافع آرژانتینی پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد ماجرای درگیری خود با هم‌تیمی سوئدی‌اش در این تیم را فاش کرد.
حضانت؛ سوژه‌ پرتنش والدینی که زیر یک سقف نیستند
پکیج‌های آموزشی خودآموز آیلتس
بازار کار عالی هوشمندسازی ساختمان و تعمیرات پکیج دیواری
نکاتی بسیار مهم برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی
تقدیر از اتوسرویس کاران برتر همکار با واحد فروش و توزیع مویرگی محصولات ایرانول در استان قم
مردم هر شهر چه امتیازی به اسنپ می‌دهند
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد با املاک دلتا
کمک‌های نقدی کارکنان بانک سرمایه به دست هم‌وطنان سیستانی رسید
جشن بزرگ سورین سرویس برگزار شد
برنامه جامع اقدام مجازی یا همان برجام اینترنتی