خدمات پرستاری در منزل نیاز اساسی امروز جامعه

10:11 ۲۵۰ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 510 0
خدمات پرستاری در منزل نیاز اساسی امروز جامعه

یکی از اتفاقاتی که در سال‌های اخیر و آینده نزدیک، کشور ما گریبان‌گیر آن خواهد بود، بالا رفتن آمار تعداد سالمندان نسبت به افراد جوان است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابراعلام پرستاری عاطفه، سالمندان باید به درستی و بصورت اصولی نگهداری و مراقبت شوند تا با حفظ سلامت ایشان، برای خانواده و جامعه هزینه‌های درمانی بالایی را ایجاد نکنند.  در دورانی زندگی می‌کنیم که تعداد خانوارهایی که زن و مرد هر دو شاغل هستند، بسیار زیاد شده است. اگر چه پیشرفت تکنولوژی تلاش را بر این موضوع متمرکز کرده تا از مشغله افراد بکاهد، بر هیچ کسی پوشیده نیست که دل‌مشغولی‌های زندگی مدرن، ترافیک شهری و موضوعاتی از این قبیل همه باعث شده تا زمان کمتری برای حضور در منزل داشته باشیم. در گذشته با بالارفتن سن، وظیفه نگهداری و پرستاری از پدر و مادر سالمند بر دوش فرزندان ایشان بود. حال آن که آنچه زندگی امروز ایجاب می‌کند، با شرایطی که در بالا به آن اشاره کردیم این امر به آسانی گذشته میسر نیست. گاهی چالش صرفا نگهداری از سالمند نیست و حضور یک بیمار خاص در منزل و یا کودک خردسالی که در نبود والدین نیاز به مراقبت و نگهداری دارد، به میان می‌آید. اگر چه افراد تمایل دارند تا به شخصه در کنار عزیزترین‌های زندگی‌شان باشند اما مشغله‌های زیاد و کار و حتی نداشتن تخصص کافی باعث می‌شود تا به راهکارهای جایگزین فکر کنند. در چنین شرایطی حضور یک شخص جایگزین که بصورت حرفه‌ای و تمام وقت یا بصورت پاره وقت به مراقبت از ایشان بپردازد، بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

تا به اینجا خانواده بهترین راهکار برای مرتفع ساختن چنین چالشی را استفاده ازخدمات پرستاریدر منزل می‌داند. اما موضوع به اینجا ختم نمی‌شود و تازه ابتدای مسیر خواهد بود. در این متن سعی داریم تا ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کرده و حدالامکان یک راهنمای عملی برای خانواده‌هایی که با چنین موقعیتی روبرو هستند، ارائه دهیم.

شروع هفت خان رستم در استخدام بهترین پرستار در منزل

خب تا این مرحله صرفا به این نتیجه رسیدیم که باید خدمات پرستاری را به منزل خود بیاوریم. اما اینکه چگونه این امر محقق شود علامت سوال‌های بسیاری در ذهن ایجاد می‌کند. در وهله اول به این فکر می‌کنیم که شخص مورد نظر باید مثل خودمان دلسوز باشد و با تعهد به انجام این کار بپردازد. اینکه چقدر این شخص در کار پرستاری تجربه و تخصص داشته باشد، بی‌شک موضوعی نیست که بتوان در مرحله اولیه استخدام یک پرستار به راحتی به آن پی برد. سوالات مختلفی در این مقطع به ذهنمان خواهد رسید. اینکه آیا این پرستار سالمند به نیازهای سالمندان واقف است؟ آیا بدرستی به وظایف خود عمل خواهد کرد؟ اینکه می‌دانیم سالمند ما خلق و خوی خوبی ندارد و مضطربیم از اینکه پرستار سالمند حوصله و صبوری ما را در مقابل رفتارهای تند ایشان نداشته باشد. یا اگر موضوع گرفتن پرستار کودک است آیا او می‌تواند به درستی با فرزند ما برخورد کند و خدای ناکرده تاثیر منفی روی تربیت او نداشته باشد. حتی زمانی که موضوع پرستار بیمار است، آیا او به درستی از مراحل درمان بیماری آگاه است و می‌تواند کارهایی همچون انجام تزریقات یا تعویض بانداژ و سایر اقدامات لازم درمانی را به درستی در منزل انجام دهد؟ این‌ها بخشی از سوالات بی‌شمار خانواده‌ها و دغدغه اصلی ایشان می‌باشد.  

آنچه واضح است اگر شخصا بخواهیم به استخدام این پرستار در منزل اقدام کنیم باید هفت خان رستم را طی کنیم. حال آن که با وجود این نیاز مهم و اساسی سالیان زیادی است که موسساتی بصورت تخصصی به این امر پرداخته‌اند. استفاده از کمک و مشاوره چنین مراکز خدمات پرستاری مثل این است که بی‌نیاز از اختراع چرخ به راحتی از مزایای آن استفاده کنیم.

خدمات پرستاری در منزل نیاز اساسی امروز جامعه

مراکز خدمات پرستاری دارای مجوز 

این مراکز تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و با مجوز از وزارت بهداشت تاسیس شده و بصورت کاملا تخصصی در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل فعالیت می‌کنند. این موسسات با تجربه سالیان خود افراد مناسب و متعهد را طبق گزینش‌های متفاوتی که از ایشان به عمل می‌آورند غربال کرده و به آنها آموزش‌های لازم را می‌دهند تا به خوبی از پس وظایف خود در شرایط مختلف برآیند. این مراکز علاوه براینکه می‌توانند پرستار مناسب را با توجه به شرایط سالمند، کودک و یا بیمار، به شما معرفی کنند، در بخش مشاوره و یا حتی نظارت بر عملکرد صحیح پرستار در کنار شما خواهند بود. عملا زمانی که که شخصا باید برایموضوع استخدام پرستارخوب در منزل خود صرف کنید از طریق استفاده از خدمات پرستاری این مراکز بسیار کمتر از حالتی است که شخصا به این موضوع بپردازید. علاوه براین با توجه به نظارتی که از سوی مراجع ذی صلاح بر عملکرد صحیح این مراکز خدماتی وجود دارد، مایه آرامش شما خواهد بود. البته دقت کنید حتما به شماره مجوز این مراکز دقت کنید. موسسات زیادی خود را به عنوان مراکز پرستاری دارای مجوز معرفی می‌کنند. اما لیست مورد تائید روی سایت دانشگاه علوم پزشکی موجود است. مرکز خدمات پرستاری در منزل عاطفه یکی از باسابقه‌ترین این مراکز با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پرستار سالمند، کودک و بیمار در منزل است. که با مراجعه به سایت این مرکز می‌توانید از مشاوره رایگان در این زمینه بهره‌مند شوید.

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

پیامی که روحانی فرستاد
در حقیقت پیامی که آقای روحانی در آخرین سخنرانی خود و در بحبوحه شدیدترین فشارهای دولت آمریکا علیه ایران، به جامعه بین‌الملل ارسال کرد، این بود که ایران توانسته با گذر از طوفان فشارها و در عین پایبندی به تعهدات و قوانین بین‌المللی مقاومت کند و بکوشد با حفظ استقلال خود از یک موقعیت برابر سر میز گفت‌وگو بنشیند.
صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه
سخنرانی مجازی رئیس‌جمهوری در نشست عمومی سازمان ملل متحد تیتر نخست بیشتر روزنامه‌های صبح چهارشنبه تهران را شکل داده است.
ویدئو - از روز خونین در افغانستان تا تظاهرات ضددولتی در مصر
در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از درگیری خونین میان نیروهای دولتی افغانستان و طالبان، ادامه تظاهرات ضد دولتی در سرزمین‌های اشغالی، اظهارنظر وزیر خارجه روسیه درباره جنگ سوریه، تظاهرات ضددولتی در مصر و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
مستجاب الدعوه سرپرست فدراسیون غواصی و نجات غریق شد
در حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان، مستجاب الدعوه سرپرست فدراسیون غواصی و نجات غریق شد.
مانه در لیگ برتر بهتر از رونالدو
آمار مهاجم سنگالی لیورپول در لیگ برتر انگلیس بهتر از کریستیانو رونالدو بوده است.
هدف منچسترسیتی در این فصل از نظر دی بروین
هافبک بلژیکی منچسترسیتی گفت این تیم به دنبال قهرمانی در هر چهار جام فصل است.
غلامرضا محمدی: اختلافی با علیرضا دبیر ندارم- چرا پاداش کشتی‌گیران را نمی‌دهند؟
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان این که با تعطیلی چندین ماهه کشتی نباید انتظاری برای کسب نتیجه در مسابقات جهانی داشته باشیم، از مسوولان در ندادن پاداش کشتی‌گیران انتقاد کرد.
وضعیت خوب الاهلی قبل از رویارویی با استقلال
نماینده عربستان در وضعیت بسیار خوبی به مصاف استقلال خواهد رفت.
۴ بازیکن الشارجه در ترکیب بهترین‌های لیگ قهرمانان آسیا
در تیم منتخب هفته دوم دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا نام ۴ بازیکن الشارجه وجود دارد، این درحالی است که از بین ۴ تیم ایرانی تنها نام مدافع شهر خودرو در ترکیب تیم منتخب هفته به چشم می آید.
استقلال چگونه می‌تواند صعود کند؟
آبی پوشان پایتخت حتی با پیروزی یک بر صفر برای الاهلی هم به دور بعد لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا خواهند کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

صندوق نفتی نروژ بیت کوین می‌خرد
دارایی ارز مجازی صندوق ثروت ملی نروژ به واسطه ۱.۵۱ درصد سهام آن در شرکت میکرواستراتژی به ۶۰۰ بیت کوین می رسد که حدود ۶.۳ میلیون دلار با قیمت فعلی ارزش دارد.
ویلموتس سرمربی شالکه می شود؟
رسانه مطرح آلمانی، سرمربی سابق ایران را گزینه مربیگری در شالکه معرفی کرد.
آمریکا در سازمان ملل منزوی شد
یک وبگاه خبری و تحلیلی آمریکایی با انتشار تحلیلی مفصل نوشته همزمان که ایالات متحده در تلاش‌هایش برای افزایش فشار علیه ایران شکست خورده، این کشور در سازمان ملل منزوی شده است.
فرود اضطراری هواپیمای معاون ترامپ
هواپیمای حامل «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا به دلیل مشکل فنی در قسمت موتور مجبور به فرود اضطراری شد.
پیامی که روحانی فرستاد
در حقیقت پیامی که آقای روحانی در آخرین سخنرانی خود و در بحبوحه شدیدترین فشارهای دولت آمریکا علیه ایران، به جامعه بین‌الملل ارسال کرد، این بود که ایران توانسته با گذر از طوفان فشارها و در عین پایبندی به تعهدات و قوانین بین‌المللی مقاومت کند و بکوشد با حفظ استقلال خود از یک موقعیت برابر سر میز گفت‌وگو بنشیند.
تور مالدیو و تور ارمنستان، دم دستی‌های دوران کرونا
ضرورت تعمیر پکیج توسط تعمیرکار پکیج و راه های نگهداری از آن
چه فرشی کیفیت استاندارد و قابل قبولی دارد؟
در دوران کرونا، چه موقع بلیط استانبول بخریم؟
تور کیش از تمامی مبادی و اقامت در بهترین هتل های کیش
داستان خوراکی‌ها
اجاره ماشین در کیش
دکوراسیون منزل با مبل راحتی
بیمه‌نامه آرامش در تحصیل با پوشش کرونا ارمغان‌آور آرامش خانواده‌ها
دلایل دروغگویی کودکان و راهکارهای مقابله با آن