ایران میزبان کنگره ۲۰۲۰ "یوسرن" در آبان ۹۹-اعلام همکاری دانشگاه‌ها

00:30 ۴۰ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 118 0
ایران میزبان کنگره ۲۰۲۰ ˮیوسرنˮ در آبان ۹۹-اعلام همکاری دانشگاه‌ها

موسس شبکه جهانی "یوسرن" با اشاره به اینکه کنگره بین‌المللی شبکه جهانی یوسرن آبان ماه سال آینده در ایران برگزار می‌شود، گفت: تاکنون دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، دانشگاه امیرکبیر و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برای همکاری در برگزاری کنگره سال آینده یوسرن اعلام آمادگی کرده‌اند.

ایسنا

دکتر نیما رضایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تعداد اعضا و دفاتر یوسرن گفت: در حال حاضر بیش ۱۰ هزار و ۴۰۰ عضو از بیش از ۹۰ کشور دنیا عضو یوسرن هستند. همچنین با بیش از ۱۰۰ مرکز، تفاهم‌نامه امضا کرده یا دفتری را با همکاری مشترک افتتاح کردیم.
وی در پاسخ به اینکه همکاری‌های علمی بدون مرز یوسرن از طریق چه مکانیزمی انجام می‌شود، توضیح داد: اعضای یوسرن دانشمندان و دانشجویان از رشته‌های مختلف هستند و همکاری‌های مشترک انجام می‌دهند. این در حالی است که بسیاری از گروه‌های تشکیل شده بین‌رشته‌ای هستند و بسیاری از برنامه‌هایی که برگزار می‌شود، از جمله کنگره‌های سالانه، با حوزه‌ها و رشته‌های مختلف علمی در ارتباط است. بدین ترتیب هدف یوسرن یعنی گسترش علم بدون مرز محقق می‌شود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کنگره سالانه یوسرن سال گذشته در مجارستان برگزار شد و کنگره ۲۰۲۰ آبان ماه سال ۹۹ در ایران برگزار می‌شود، افزود: علاوه بر گرنت‌هایی که در گذشته در قالب طرح‌های تحقیقاتی به محققان داده شده است، گرنت‌های جدیدی به یوسرن اضافه شده که یکی "گرنت دانشمندان یک درصد برتر" است و محققان جوان از طریق آن می‌توانند در کنگره‌های مختلف شرکت کنند. رقم این گرنت حدود ۵۰۰ دلار است و بسیاری از محققان و دانشمندان ایرانی که امسال و سال قبل در کنگره یوسرن شرکت کردند، توانسته‌اند این گرنت را دریافت کنند.
رضایی در همین زمینه ادامه داد: گرنت دیگر یوسرن را در حوزه آموزشی گرفتیم؛ به عنوان مثال یک برنامه بهاره در اُکراین و یک برنامه تابستانه در زوریخ سوییس برگزار می‌شود. طی این برنامه‌ها مباحث به دانشگاه همکار داده شده و محققان از دانشگاه مبدأ و مقصد می‌توانند با هم همکاری داشته باشند.
وی در پاسخ به اینکه آیا دانشمندان عضو یوسرن ملزم به ارائه نتایج تحقیقاتی خود به آن هستند یا خیر، گفت: از آغاز فعالیت یوسرن در سال ۲۰۱۵ و طی چهار سال فعالیت آن بیش از 600 مقاله با همکاری محققان یوسرن چاپ شده است.
موسس شبکه جهانی "یوسرن" خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، دانشگاه امیرکبیر و پژوهشگاه شیمی تاکنون برای همکاری برای کنگره سال آینده یوسرن اعلام آمادگی کرده‌اند. طی جلساتی که با دانشگاه‌ها داریم، تعهدات آن‌ها و مهمانان خارجی را مشخص می‌کنیم.
به گزارش ایسنا ، کنگره ۲۰۲۰ شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن، ۷ تا ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰ (آبان ماه سال آینده) در تهران و در ادامه ۱۱ تا ۱۴ نوامبر در شیراز برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

قابلیت به روزرسانی خودکار برای نسخ قدیمی همراه بانک سینا فعال شد
به منظور ایجاد بهره‌مندی مشتریان از جدیدترین خدمات همراه بانک سینا، قابلیت به روزرسانی خودکار برای نسخ قدیمی این نرم‌افزار فراهم شد.
تقدیر رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از مدیرعامل سداد
رئیس سازمان هلال احمر از مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد تقدیر کرد.
دعاوی ناشی از قرارداد
قرارداد به عنوان یک تعهد محسوب شده که بین یک یا چند نفر طبق ماده ۱۸۳ قانون مدنی عقد می‌شود.
بهترین دوربین‌های عکاسی نیکون
سالهاست همه نیکون را به‌عنوان یکی از بهترین برند تولیدکننده دوربین‌ها و لنز عکاسی می‌دانند به‌خصوص که در ساخت دوربین‌های DSLR و بدون آینه به‌خوبی توانایی‌های خود را در این زمینه ثابت کرده است.
بوتان پیشگام در نوسازی مدارس
بوتان پیشگام در نوسازی مدارس و تامین گرمایش ایمن برای دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار است.
نمایش اطلاعات مراکز درمانی خدمات دهنده به مبتلایان به ویروس کرونا
مسیریاب بلد در جدیدترین بروزرسانی خود اطلاعات مراکز درمانی که خدمات مربوط به مبتلایان ویروس کرونا ارائه می‌دهند را در اختیار مشترکان خود قرار داد.
مسیر سفر به سوی برتری ادامه دارد
مهمترین شاخصه ایران کیش، سرمایه‌های انسانی آن هستند به ویژه کسانی که در استان‌ها به عنوان پشتیبانان و روسای دفاتر ایران کیش شناخته می‌شوند آن‌ها نماد ایران کیش هستند.
پرداخت الکترونیک سداد برگزیده پنجمین همایش ملی کیفیت و مشتری مداری شد
شرکت پرداخت الکترونیک سداد برگزیده پنجمین همایش ملی کیفیت و مشتری مداری شد.
هرآنچه در رونمایی آنلاین هوآوی شاهد بودیم؛ از مدرن‌ترین گوشی تاشو تا خاص‌ترین تبلت ۵G
هوآوی در رویدادی مجازی در بارسلونای اسپانیا، مجموعه‌ای از محصولات جدید خود را رونمایی کرد.
پرویز فتاح حرف بدی نزده است، جوسازی نکنیم!
صداوسیما چرا فقط گاهی بلبل‌زبان می‌شود؛ آن هم وقتی خیال می‌کند موضوع اجرایی اصطکاک با سیاست ندارد؟ نمی‌شود که جایی ادای یک رسانه را درآورند و بخواهند مو را از ماست بیرون بکشند و جاهای دیگر بوق تبلیغاتی باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گفت‌و گو با یک بیمار مبتلا به کرونا در قرنطینه
میثم سعیدی با یک پست اینستاگرامی نگاه خیلی‌ها را به سمت خودش برگرداند. عکسی که در آن سه پرستار با لباس قرنطینه رو به دوربین ژست قوی بودن گرفته‌اند و میثم هم با آن‌ها سلفی می‌اندازد.
دقایقی با بیماران مبتلا به «کرونا» +فیلم
تصاویر بیماران مبتلا به کرونا با لباس‌های خاص، این روزها ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده اما مشاهده بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت ویژه حکایت دیگری است!
تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
فعالیت چند شرکت دانش‌بنیان برای ساخت کیت تست کرونا-تولید ماسک‌های نانوفیلتر در کشور
مختصات زلزله ۴.۱ ریشتری ˮلافتˮ هرمزگان
زمین لرزه ۴.۱  ریشتری لافت را لرزاند
دستاوردهای پژوهشگاه فضایی از ساخت ماهواره‌های مخابراتی تا باتری فضایی
چاپ کتاب استاد ایرانی در حوزه پلاسمونیک توسط انتشارات اشپرینگر
فراخوان شرکت در نمایشگاه خلاقیت و نوآوری ایران-برگزاری رویداد در زمستان ۹۹
عملکرد بهتر باتری خودرو با نانو ذرات محققان کشور
آغاز ثبت‌نام شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای فعالیت در پردیس کارآفرینی
ˮدرمان‌های اورژانسیˮ دندانپزشکی در زمان شیوع کرونا جدی گرفته شود
برپایی جشنواره‌ای برای حمایت از پایان‌نامه‌های کاربردی