ایران میزبان کنگره ۲۰۲۰ "یوسرن" در آبان ۹۹-اعلام همکاری دانشگاه‌ها

00:30 ۲۴۹ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 478 0
ایران میزبان کنگره ۲۰۲۰ ˮیوسرنˮ در آبان ۹۹-اعلام همکاری دانشگاه‌ها

موسس شبکه جهانی "یوسرن" با اشاره به اینکه کنگره بین‌المللی شبکه جهانی یوسرن آبان ماه سال آینده در ایران برگزار می‌شود، گفت: تاکنون دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، دانشگاه امیرکبیر و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برای همکاری در برگزاری کنگره سال آینده یوسرن اعلام آمادگی کرده‌اند.

ایسنا

دکتر نیما رضایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تعداد اعضا و دفاتر یوسرن گفت: در حال حاضر بیش ۱۰ هزار و ۴۰۰ عضو از بیش از ۹۰ کشور دنیا عضو یوسرن هستند. همچنین با بیش از ۱۰۰ مرکز، تفاهم‌نامه امضا کرده یا دفتری را با همکاری مشترک افتتاح کردیم.
وی در پاسخ به اینکه همکاری‌های علمی بدون مرز یوسرن از طریق چه مکانیزمی انجام می‌شود، توضیح داد: اعضای یوسرن دانشمندان و دانشجویان از رشته‌های مختلف هستند و همکاری‌های مشترک انجام می‌دهند. این در حالی است که بسیاری از گروه‌های تشکیل شده بین‌رشته‌ای هستند و بسیاری از برنامه‌هایی که برگزار می‌شود، از جمله کنگره‌های سالانه، با حوزه‌ها و رشته‌های مختلف علمی در ارتباط است. بدین ترتیب هدف یوسرن یعنی گسترش علم بدون مرز محقق می‌شود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه کنگره سالانه یوسرن سال گذشته در مجارستان برگزار شد و کنگره ۲۰۲۰ آبان ماه سال ۹۹ در ایران برگزار می‌شود، افزود: علاوه بر گرنت‌هایی که در گذشته در قالب طرح‌های تحقیقاتی به محققان داده شده است، گرنت‌های جدیدی به یوسرن اضافه شده که یکی "گرنت دانشمندان یک درصد برتر" است و محققان جوان از طریق آن می‌توانند در کنگره‌های مختلف شرکت کنند. رقم این گرنت حدود ۵۰۰ دلار است و بسیاری از محققان و دانشمندان ایرانی که امسال و سال قبل در کنگره یوسرن شرکت کردند، توانسته‌اند این گرنت را دریافت کنند.
رضایی در همین زمینه ادامه داد: گرنت دیگر یوسرن را در حوزه آموزشی گرفتیم؛ به عنوان مثال یک برنامه بهاره در اُکراین و یک برنامه تابستانه در زوریخ سوییس برگزار می‌شود. طی این برنامه‌ها مباحث به دانشگاه همکار داده شده و محققان از دانشگاه مبدأ و مقصد می‌توانند با هم همکاری داشته باشند.
وی در پاسخ به اینکه آیا دانشمندان عضو یوسرن ملزم به ارائه نتایج تحقیقاتی خود به آن هستند یا خیر، گفت: از آغاز فعالیت یوسرن در سال ۲۰۱۵ و طی چهار سال فعالیت آن بیش از 600 مقاله با همکاری محققان یوسرن چاپ شده است.
موسس شبکه جهانی "یوسرن" خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، شیراز، اصفهان، دانشگاه امیرکبیر و پژوهشگاه شیمی تاکنون برای همکاری برای کنگره سال آینده یوسرن اعلام آمادگی کرده‌اند. طی جلساتی که با دانشگاه‌ها داریم، تعهدات آن‌ها و مهمانان خارجی را مشخص می‌کنیم.
به گزارش ایسنا ، کنگره ۲۰۲۰ شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن، ۷ تا ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰ (آبان ماه سال آینده) در تهران و در ادامه ۱۱ تا ۱۴ نوامبر در شیراز برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

آموزش
آموزش

آخرین اخبار

داتین کارشناس بازاریابی و فروش استخدام می‌کند
شرکت داتین تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، کارشناس بازاریابی و فروش استخدام می‌کند.
رضایت حداکثری مشتریان، تأکیدی بر حرکت بانک توسعه تعاون در مسیر بانکداری حرفه‌ای است
مدیر مرکز آموزش و پژوهش گفت: دستاوردهای پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش حکایت از رضایت مطلوب مشتریان از کیفیت خدمات متنوع در بانک توسعه تعاون دارد.
علل، علائم و راه درمان کلسترول بالای خون چیست؟
کلسترول یک نوع ماده چرب است که توسط کبد برای محافظت از اعصاب ساخته می‌شود و به ساخت بافت‌های سلولی و تولید برخی گروه‌های خاص کمک می‌کند.
بازنشستگی غول‌های کهنه کار لوفتهانزا
لوفتهانزا در نظر دارد تا غول‌های مسافربری ایرباس A۳۸۰s و بوئینگ ۷۴۷s را از ناوگان هواپیمایی خود حذف کند. این اقدام یکی از بزرگ‌ترین اقدامات لوفتهانزا در جهت کاهش ناوگان پس از شیوع ویروس کرونا است که هم راستا با کاهش پرسنل این شرکت هواپیمایی صورت خواهد گرفت.
تور کیش از چه مبادی ارزان تر است؟
تور کیش از مبادی های مختلفی برگزار می شود که تور کیش از تهران و تور کیش از مشهد، ارزان ترین مبادی تور کیش هستند.
چالش‌ محتوایی و تکنولوژی در شبکه شاد
اخیرا وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که معلمان باید در ساعت مقرر کلاس‌ها در محل مدرسه حاضر شوند و تدریس و پیگیری دانش‌آموزان در این زمان و از طریق اینترنت وای فای مدرسه انجام شود. اما بسیاری از کادر آموزشی مدارس معتقدند نه تنها بسترهای اینترنت مدارس بسیار ضعیف و عملا برای انجام آموزش ناکارآمد است، بلکه به بهانه تعطیلی مدارس، سرویس‌های تردد معلمان نیز برداشته شده و آنها به سختی می‌توانند در محل مدارس، خصوصا در مناطق محروم و دورافتاده حاضر شوند.
ایران در نخستین روز جنگ
در روز ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با هجوم ارتش عراق به مرزهای غرب و جنوب و حمله هوایی به چند فرودگاه ایران جنگ تحمیلی هشت‌ساله دولت عراق به رهبری صدام حسین علیه ایران آغاز شد.
علیه ایران یا ... ؟
وقتی سیاست آمریکا مبتنی بر مقابله با اراده‌های مشترک و تحمیل اراده دولت آمریکاست، تاکید ایران بر اراده‌های مشترک دولت‌ها، بهترین راه مقابله با آمریکا می‌تواند باشد.
حمله دلی به بیزینس!
در حالی که مساله مدیریت شبکه نمایش خانگی به مجادله‌ای جدی در فضای رسانه‌ای تبدیل شده، انتقاد سعید راد، بازیگر سریال نمایش خانگی «دل»، از نحوه تولید این سریال را می‌توان یک افشاگری تمام‌عیار درباره نگاه برخی تهیه‌کنندگان نمایش خانگی به مخاطب دانست.
باخ: فقط المپیک است که همه جهان را کنار هم جمع می‌کند
رییس کمیته بین المللی المپیک به مناسبت روز جهانی صلح گفت: المپیک تنها رویدادی است که جهانیان را بدون تبعیض کنار هم جمع می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز لیگ برتر هندبال از ۱۸ مهر- احتمال اضافه شدن ۲ تیم اراک و گچساران
لیگ برتر هندبال قرار است در بخش مردان از ۱۸ مهر و در بخش بانوان از ۲۷ مهر استارت بخورد.
لزوم فرهنگ‌سازی و تامین زیرساخت‌ها برای ترویج استفاده از دوچرخه
هر ساله در روز ۲۲ سپتامبر مسئولان و دوستداران محیط زیست در برخی از شهرهای بزرگ جهان با گرامی‌داشت «روز جهانی بدون خودرو» رانندگان را به دل کندن از خودروها تشویق می‌کنند و مردم نیز بدون خودروها و وسایل نقلیه خود با پای پیاده یا دوچرخه به رفت‌وآمد می‌پردازند تا به حفظ محیط زیست کمک کنند و هم در این روز از آلاینده‌های هوا بکاهند. یک پژوهشگر محیط زیست می‌گوید: در ایران مشکلات جدی در حوزه استفاده شهروندان از دوچرخه وجود دارد که ضرورت دارد علاوه‌بر تامین زیرساخت‌های لازم در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.
راه های نگهداری و کاهش بدخلقی بیماران آلزایمری
در آستانه‌ روز جهانی آلزایمر یک روانشناس به بیان مسائل پیرامون افراد مبتلا به آلزایمر و خانواده‌هایشان پرداخت و اظهار کرد: فرد مبتلا به آلزایمر ملغمه ای از احساسات گیجی، ترس، خشم، یأس، تردید، غم و افسردگی را تجربه می‌کند، بنابراین اطرافیان او باید با گوش کردن به حرف هایش، او را برای سازگاری با بیماری اش آماده کنند، به او کمک کنند تا عزت نفسش را حفظ کند و به او اطمینان دهند که با وجود بیماری اش هنوز می تواند از زندگی لذت ببرد.
تغییر ساعت رسمی کشور
بر اساس قانون مصوب سال ۱۳۸۶، ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ امشب (۳۰ شهریور) یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.
افزایش روند ابتلا به کرونا در کشور - کاهش محسوس استفاده از ماسک
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش روند ابتلا و بستری ناشی از کرونا در کشور، گفت: متاسفانه شاهد کاهش محسوس در استفاده از ماسک از سوی مردم و همچنین شاغلان صنوف و صنایع هستیم.
تیم ملی المپیاد کامپیوتر ایران چهارم جهان شد
تولید غشای مقاوم به نفوذ آب برای تجهیزات حفاظت شخصی در صنایع شیمیایی
بومی‌سازی تجهیزات تست فیلترهای خودرویی و ماسک
آزمایش واکسن کروناویروس بدون سوزن آغاز می‌شود
ساخت پهپادی برای انجام ماموریت‌های تجسس مرزبانی
فردا از کشورهای منطقه جا بمانیم، مدیران امروز باید پاسخگو باشند
انجام پایلوت سیستم هاضم بی‌هوازی تولید بیوگاز از زباله‌های کلانشهر اصفهان
گسترش همکاری صنعتی و پزشکی علوم پزشکی شهیدبهشتی با پارس خودرو
کشف و معرفی سه گونه فسیل بی‌مهره در ایران
جزئیات واکسن انستیتوپاستور ایران برای مقابله با کرونا