بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش‌بینی باران در یک روز بدبو

19:36 ۳۵ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 170 0
بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش‌بینی باران در یک روز بدبو

در روزی که بوی بد دوباره به بخش‌هایی از تهران بازگشته است، دو هشدار از سوی یک وزیر سابق و یک معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان مطرح شد. پزشکی قانونی اسامی ۱۴۸ قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را اعلام کرد و هواشناسی هم گفت که بناست برف و باران به کشور بیاید.

ایسنا

گروه اجتماعی ایسنا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از این خبرها در ادامه آمده است: بررسی درخواست‌های بازبینی مجدد «بسته معیشتی» ظرف ۶ ماه آینده حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با بیان اینکه افرادی که در ماه گذشته اعتراض خود را در سامانه معیشتی ثبت کردند می‌توانند تا ۳۰ دی برای مشاهده نتیجه و درصورت لزوم درخواست بازبینی مجدد اقدام کنند، گفت: درخواست بازبینی مجدد، شش ماه آتی بررسی می‌شود.
او همچنین با اشاره به آن دسته از افرادی که در لیست یارانه بگیران نبودند و متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند، گفت: این افراد تا ۳۰ دی فرصت دارند که به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.
انتقاد پلیس از یک وزارتخانه برای جمع‌آوری معتادان سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت نیز امروز در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ حاضر شد و به تشریح گزارش‌هایی از اقدامات پلیس در مقابله با موادمخدر پرداخت. او گریزی هم به طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در تهران زده و با اعلام اینکه پلیس مسئول جمع‌آوری معتادان متجاهر و ساخت اردوگاه برای آنان نیست، رحیمی در این میان از یکی از وزارتخانه‌ها به دلیل کوتاهی در انجام وظایفش در تفکیک و غربال معتادان دارای صغرسن، کبرسن، بیماری عفونی و ...  نیز انتقاد کرد، اما از این وزارتخانه نامی نبرد.
بازگشت بوی مرموز به شهر بوی بد دوباره به شهر بازگشت و در نقاطی از پایتخت به مشام رسید. در همین رابطه هم شینا انصاری، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در سخنانی گفت که احتمالا گوگرد منشاء بوی نامطبوع تهران است.
شناسایی پیکر قربانیان هواپیمای اوکراینی ادامه دارد حامد نائیجی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور امروز آخرین وضعیت شناسایی پیکر قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام کرد و گفت که تاکنون با تطبیق نمونه‌های DNA هویت ۱۴۸ تن از پیکرهای قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی از سوی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران شناسایی شده و  برابر آمارهای پزشکی قانونی تا عصر امروز پیکرهای ۵۷ تن از قربانیان پس از طی تشریفات و مراحل قانونی به خانواده‌هایشان تحویل داده شده است.
اسامی پیکرهای شناسایی شده قربانیان سقوط هواپیما را می‌توانید از اینجا ببیند.
هشدارها و دغدغه‌های وزیر سابق ارشاد درباره تحولات جامعه ایرانی رضا صالحی امیری، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» که از سوی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با انتقاد از اینکه در حال حاضر نسبت بین فرهنگ رسمی و غیررسمی تبدیل به یک گسل شده که فعلا قابل جبران نیست، گفت: واقعیت این است دو جامعه داریم که یکی از تریبون رسمی صحبت می‌کند و تریبون دیگر که پر مخاطب‌تر است در ساختار غیر رسمی جا دارد. او با بیان اینکه رویکرد مدیریتی واپسینی است، گفت: در این جامعه ابتدا بحران‌هایی اتفاق می‌افتد و سپس به سراغ آنها می‌رویم.  وقتی از تغییر صحبت می‌کنیم، از کمیت‌ها مانند نرخ طلاق حرف می‌زنیم، اما وقتی تحولات را بررسی می‌کنیم، این مطالعات جنبه کیفی دارد و آنها را طی سال‌ها بررسی می‌کنیم.
هشدار تندگویان نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان امروز در نشست «بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی ایران در دهه چهارم» که از سوی دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، حضور داشت و نسبت به افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان هشدار داد.
او با بیان اینکه تمام مسائل تئوری جامعه را که امروز مطرح می شود به شکل ملموس و عینی در بین جوانان می‌بینیم، اظهار کرد: این موضوع بسیار نگران‌کننده است.
تندگویان با انتقاد از اینکه مهاجرت نخبگان در کشور از مدت‌ها پیش آغاز شده است، افزود: مهاجرت جوانان بر دو نوع مهاجرت علمی و مهاجرت اجتماعی است که امروز مورد دوم هم به شکل ملموسی افزایش یافته است. با این روند در آینده تنها قشری در کشور باقی می‌ماند که بجز شبکه‌های اجتماعی پایگاه دیگری ندارند و به این ترتیب نه تعهد را می‌آموزند و نه به نظام خانواده پای‌بند هستند. با دورشدن فرزندان ما از ارزش‌های خانواده، عدم مهارت فنی آنها و ضعف آموزش و پرورش و افزایش مهاجرت اجتماعی دور از ذهن نخواهد بود.
واکنش معاونت زنان به سخنان مطرح شده در دوبرنامه تلویزیونی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز امروز به سخنان مطرح شده در دو برنامه پخش شده از رسانه ملی واکنش نشان دادند و با صدور اطلاعیه‌ای با ابراز تاسف از سخنان اخیر دو مجری و کارشناس در رسانه ملی خواستار عذرخواهی آنها و رسیدگی مسئولان رسانه ملی به آن شد.
برای کمک به سیل‌زدگان به هر شماره حسابی اعتماد نکنید اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور امروز در گفت‌وگویی با ایسنا از شهروندانی که قصد کمک به سیل زدگان را دارند، خواست کمک‌های خود را به شماره‌ حساب‌ نهادهای رسمی نظیر هلال احمر واریز کنند و به هر شماره حسابی که برای کمک به سیل زدگان اعلام می‌شود، اعتماد نکنند.
اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور و سومین روز هوای ناسالم  در تهران سازمان هواشناسی هم امروز  با صدور اطلاعیه‌ای از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور از روز جمعه ۲۷ دی ماه خبرداد. در همین روز  شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای تهران  نیز اعلام کرد که کیفیت هوای شهر در امروز همانند دو روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
پربازدیدترین‌ها در میان اخبار امروز گروه اجتماعی، برخی خبرها بیشتر مورد توجه مخاطبان ایسنا قرار داشت که در ادامه پنج خبر پربازدید امروز آمده است:‌ آخرین آمار تلفات آنفلوآنزا بررسی درخواست‌های بازبینی مجدد «بسته معیشتی» ظرف ۶ ماه آتی علت نوبت‌دهی‌های طولانی در اتاق‌های عمل چیست؟ تقویم تعطیلات مدارس در کشورهای مختلف به ۲۱۰ مدرسه استاندارد اوتیسم نیاز داریم


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری

آخرین اخبار

ملی‌پوش هندبال: با دو ماه تمرین توقع نتیجه خوب دارند!
ملی‌پوش هندبال گفت: یکی دو ماه مانده به یک مسابقه ملی‌پوش باید هم یارش را انتخاب کند، هم بدنسازی و هماهنگی انجام دهد و تازه توقع نتیجه خوب از تیم دارند و همه معادلات دنیا بهم می ریزد.
شکست سنگین والنسیا برابر آتالانتا- تیم مورینیو در لندن شکست خورد
آتالانتا برابر والنسیا یک نتیجه دور از انتظاری را به دست آورد و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد و لایپزیگ هم در لندن تاتنهام را شکست داد.
پیروزی سیتی در لیگ جزیره و تثبیت جایگاه دوم
منچسترسیتی در آخرین دیدار هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ جزیره توانست برابر وستهام به پیروزی دست پیدا کند.
تابلوهای بزرگراهی پایتخت ˮنوˮ شدند
معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تعویض تمامی تابلوهای راهنمای مسیر بزرگراه‌های تهران خبر داد.
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی تحریم اولویت برداشت نفت و گاز از میادین مشترک است، گفت: در شرایط تحریم به دنبال حفظ و سپس افزایش تولید در میادین مشترک هستیم.
بانک‌ها ۱۰ درصد بیشتر وام دادند
مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها در ۹ ماهه امسال رشد ۱۰ درصدی داشته است.
چگونه در صنایع مختلف سرمایه‌گذاری کنیم؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه ایران باید به سمت تامین مالی از طریق ابزارهای نوین مالی برود. سرمایه‌گذاران باید بدانند روش‌هایی همچون صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و خصوصی وجود دارد که می‌توانند از طریق آن‌ها در صنایع مختلف حتی در صنعت سینما و تئاتر سرمایه‌گذاری کنند.
حل بحران یمن؛ کلید برقراری روابط میان ایران و عربستان
مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه مهمترین مانعی که در حال حاضر باعث بهبود روابط ایران و عربستان شده است را موضوع یمن و حمایت ایران از گروه انصارالله دانست.
استفاده صحیح از ماسک- طرح
چند گام برای استفاده صحیح از ماسک را مشاهده کنید.
قتل مرد ۳ زنه در کینه خانم همسایه!
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دعوت نمایندگان از مردم برای مشارکت در انتخابات
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همپای دیگر مسوولان و فعالان سیاسی مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کردند.
احداث یک پایگاه نظامی در شرق مصر با هدف تأمین امنیت کانال سوئز
مصر در حال انجام اقدامات مقدماتی برای ساخت یک پایگاه جدید نظامی در مرزهای شرقی این کشور با هدف تأمین امنیت کانال سوئز است.
پشت پرده درگیری زلاتان با ستاره آرژانتینی
مدافع آرژانتینی پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد ماجرای درگیری خود با هم‌تیمی سوئدی‌اش در این تیم را فاش کرد.
ملی‌پوش هندبال: با دو ماه تمرین توقع نتیجه خوب دارند!
ملی‌پوش هندبال گفت: یکی دو ماه مانده به یک مسابقه ملی‌پوش باید هم یارش را انتخاب کند، هم بدنسازی و هماهنگی انجام دهد و تازه توقع نتیجه خوب از تیم دارند و همه معادلات دنیا بهم می ریزد.
شکست سنگین والنسیا برابر آتالانتا- تیم مورینیو در لندن شکست خورد
آتالانتا برابر والنسیا یک نتیجه دور از انتظاری را به دست آورد و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد و لایپزیگ هم در لندن تاتنهام را شکست داد.
تابلوهای بزرگراهی پایتخت ˮنوˮ شدند
94 درصد تصادفات استان در جاده‌های اصلی رخ می‌دهد
واریز سهمیه تخصیصی سوخت بهمن ماه خودروهای حمل و نقل عمومی تا 4 اسفند
اصلاح فرآیند صدور پروانه ساختمانی
پیگیری اقدامات پیشگیرانه در استان تهران در زمینه معضل اعتیاد
از مبدا جلوی تولید آلودگی هوا را بگیریم
افزایش مصرف مازوت در سال جاری در نیروگاه‌های بخاری
تخریب ۱۵۰ کوره تولید زغال در شهرستان ری
خرید تجهیزات مخصوص اورژانس برای بازار با کمک خیرین
تداوم هوای ناسالم پایتخت برای گروه‌های حساس