راه‌اندازی سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات در اصفهان

17:13 ۳۷ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 57 0
راه‌اندازی سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات در اصفهان

تفاهم‌نامه تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات» در جلسه ارائه گزارش سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به امضا رسید.

ایسنا

به گزارش ایسنا ، جلسه ارائه گزارش سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ظهر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط‌عمومی و هماهنگی استان‌ها، مهندس سیدمحمدجواد صدری مهر سرپرست اداره کل امور پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد و دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در واحد خوراسگان برگزار شد.
در این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گزارش فعالیت‌های سرای نوآوری «بذر و گلخانه و نهاده‌های کشاورزی» واحد مبارکه-شهرمجلسی، سرای نوآوری «ساخت و تولید تجهیزات نوین» واحد خمینی‌شهر، سرای نوآوری «فرش ماشینی» واحد کاشان، سرای نوآوری «صنعت ساخت طلا و جواهر» واحد جامع نجف‌آباد و سرای نوآوری «گیاهان دارویی» واحد اصفهان (خوراسگان) ارائه شد.
دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از استماع گزارش مسئولان سراهای نوآوری، گفت: فعالیت‌های واحد مبارکه-شهرمجلسی باید در راستای اجرای طرح ملی خودکفایی بذر باشد و سرای نوآوری این واحد، فناوری‌های گلخانه‌ای و استقرار شرکت‌های گلخانه‌ای فناوری نوین را در دستور کار قرار دهد. انتظار این است که بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان در زمینه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، مکانیکی و فناوری‌های نوین گلخانه‌ای در این سرا مستقر شوند.
در ادامه، دکتر طهرانچی به واحد خمینی‌شهر پیشنهاد داد فعالیت‌های سرای نوآوری «ساخت و تولید تجهیزات نوین» مربوط به صنایع منطقه بوده و محصولاتی در این سرا مورد حمایت قرار گیرند که مربوط به صنایع، مزیت‌ها و ظرفیت‌های خمینی‌شهر، استان اصفهان و منطقه است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه صنعت نساجی کشور، از سرای نوآوری «فرش ماشینی» واحد کاشان خواست به صورت جدی و گسترده فعالیت‌های خود را به مسئله‌یابی و تدوین نظام حل مسئله فرش ماشینی اختصاص دهند و هسته‌های مربوط به این حوزه را از سراسر کشور جذب کنند تا این سرای نوآوری بتواند پاسخگوی مسائل پیش روی صنعت فرش ماشینی کشور باشد.
دکتر طهرانچی از اجرای طرح دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد دانشگاه هوشمند به صورت پایلوت در واحد اصفهان (خوراسگان) خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تبدیل شدن به دانشگاه هوشمند است و مراحل اجرایی این طرح را از استان اصفهان و واحد اصفهان (خوراسگان) آغاز کردیم و در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح هستیم.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نوین به‌زودی در کشور اجرایی خواهد شد و این پلتفرم آماده است که همه خدمات دانشجویی از حضور و غیاب تا رزرو غذا، سرویس رفت و آمد، دسترسی به پاورپوینت اساتید و ... در قالب اپلیکیشن‌ها را ارائه کند. همچنین ایمیل ملی از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی است که واحد نجف‌آباد آن را پیگیری خواهد کرد تا بتوانیم در بستر شبکه یک میلیون نفری دانشگاه آزاد اسلامی آن را ایجاد کنیم.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، در این نشست که دکتر حسین سیستانی فرماندار اصفهان، مهندس جعفر مطلب‌زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، مهندس محمد اطرج رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان و مهندس احمد ورد مدیرعامل صندوق پژوهش و نوآوری استان اصفهان نیز حضور داشتند، تفاهم‌نامه همکاری مشترک تأسیس و راه‌اندازی «سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات» دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) به امضا رسید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

سردرگمی کمیته ملی پارالمپیک!
با وجود این که سیاست کمیته ملی پارالمپیک در این دوره اعزام کاروان کیفی و مدال آور به بازیهای ۲۰۲۰ توکیو بود و مسئولانش مرتب به این مساله تاکید داشتند که برخلاف سیاست خود عمل نخواهند کرد، اما به یک باره با تغییر نگرش خود در خصوص اعزام برخی رشته‌ها نشان داد که این کمیته در سردرگمی به سر می برد.
همه دروس حوزه علمیه قم، فردا هم تعطیل است
معاون آموزش حوزه‌های علمیه از تعطیلی مدارس علمیه قم به دلیل شیوع ویروس کرونای جدید در قم خبرداد.
شکایت از نحوه برگزاری انتخابات را به هیات‌های نظارت و دبیرخانه شورای نگهبان اعلام کنید
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در اطلاعیه شماره ۱۲ اعلام کرده است: چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند می توانند ظرف مدت هفت روز از تاریخ اخذ رای شکایت مستند خود را به هیات های نظارت استانها و شهرستان های مراکز حوزه انتخابیه و یا دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم نمایند.
آمریکا از FATF تشکر کرد
وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از اقدام اخیر کارگروه ویژه اقدام مالی مبنی بر قرار دادن ایران در لیست سیاه تمجید کرد.
بسته شدن در شعب و آغاز شمارش آرای تهران
شمارش آرا در برخی شعب اخذ رأی در تهران آغاز شد.
جایزه بهترین نقد سال در حوزه موسیقی به خبرنگار تسنیم رسید
جایزه بهترین نقدِ سال در عرصه موسیقی کشورمان به یاسر یگانه خبرنگار تسنیم اختصاص یافت.
عراق|مقابله حشد شعبی با حمله تروریست‌های داعشی در خانقین
نیروهای حشد شعبی تجاوز تروریست‌های داعشی در خانقین را دفع کردند.
آغازشمارش در برخی شعب اخذ رای
شمارش رای در شعبی که کار رای‌گیری در آن پایان یافته آغاز شد .
رسانه صهیونیست:حوادث دراماتیک می‌تواند برای اسرائیل هم اتفاق افتد؛ سعودی‌ها هم احساس ما را دارند
یک رسانه صهیونیستی با اشاره به پیروزی‌های محور مقاومت در نقاط مختلف منطقه اذعان کرد شکست‌های به ثبت رسیده برای دشمنان محور مقاومت در انتظار اسرائیل هم خواهد بود.
انتخابات تا ۲۳:۳۰تمدید شد
دبیرستاد انتخابات کشور گفت: انتخابات مجلس تا ساعت ۲۳:۳۰تمدید شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سردرگمی کمیته ملی پارالمپیک!
با وجود این که سیاست کمیته ملی پارالمپیک در این دوره اعزام کاروان کیفی و مدال آور به بازیهای ۲۰۲۰ توکیو بود و مسئولانش مرتب به این مساله تاکید داشتند که برخلاف سیاست خود عمل نخواهند کرد، اما به یک باره با تغییر نگرش خود در خصوص اعزام برخی رشته‌ها نشان داد که این کمیته در سردرگمی به سر می برد.
گفت و شنود- دزد!
یارو به پلیس زنگ زد و گفت؛ قربان چند تا دزد وارد خانه‌ام شده و در حال جمع‌کردن اسباب و اثاثیه‌ام هستند.
با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید
کارگروه ویژه اقدام مالی در بخش پایانی بیانیه وعده داده است که درصورت پذیرش لوایح مورد اشاره از سوی ایران، این کارگروه گام‌هایی در جهت تعلیق اقدامات تقابلی برخواهد داشت!
روزنامه روسی: ترکیه به هواپیما‌های نظامی روسیه اجازه عبور از آسمانش را نداد
روزنامه روسی «نزاویسیمایا گازتا» اعلام کرد آنکارا به چهار فروند هواپیمای نظامی روسیه از جمله دو بمب‌افکن اجازه نداد از آسمان ترکیه برای رسیدن به سوریه عبور کنند.
ایده‌های بانوان برگزیده در نخستین ˮرویداد گفتمان پیشرو علمی (گپ)ˮ چه بود؟
آمادگی برای فراهم کردن بستر توسعه علوم شناختی با کمک رسانه‌ها
حمایت ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ایده‌های خلاقانه
ساخت دستگاه جوشکاری برای صفحات نازک
افزایش احتمال بروز اختلالات کروموزومی در جنین با افزایش سن مادر
کشور چه با تحریم و چه بدون تحریم با درآمد نفت اداره نمی‌شود
معرفی ایده‌های کسب و کار نوین در هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات
تولید۳۰۰۰موتورسیکلت برقی برای موزعین پست دردستور کار معاونت علمی
ثبت‌نام بیش از ۴۰۰ تیم در نبرد هوش مصنوعی شریف
ارائه روشی برای افزایش سرعت محاسبات عددی در کامپیوتر-کاربردی کردن نظام نوین در نانو فناوری