مدیرعامل تامین اجتماعی: اعتقادی به خودگردانی بیمارستان‌ها نداریم

15:46 ۱۸۲ روز پیش ایسنا 499 0
مدیرعامل تامین اجتماعی: اعتقادی به خودگردانی بیمارستان‌ها نداریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اختصاص بودجه به بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی مبتنی بر عملکرد این مراکز برای خدمت رسانی به مردم خواهد بود. این برنامه تنها با هدف ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی اجرا می‌شود و به هیچ عنوان به معنی خودگردانی بیمارستان‌ها نیست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در نشست شورای راهبردی شرکای اجتماعی که با حضور روسا و نمایندگان کانون‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی برگزار شد، افزود: در برنامه طراحی شده برای اختصاص بودجه مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره‌وری بیمارستان‌ها شرایط هر بیمارستان به خوبی مورد توجه قرار گرفته و بویژه در استان‌های کم برخوردار و دارای محدودیت ضرایب مشخصی با توجه به عملکرد سنوات قبل برای تعرفه‌ها لحاظ شده است.
وی در خصوص تشریح طرح بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره‌وری بیمارستانها، گفت: با اجرای این طرح تفویض اختیار به روسای بیمارستان‌ها به خوبی انجام شده است تا مدیریت بهینه منابع و ارتقاء کمی و کیفی خدمات به بیماران با استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های موجود انجام شود.
سالاری اختصاص بودجه ثابت و تعیین شده به بیمارستان‌ها را موجب کاهش انگیزه و اختیارات مدیران و کارکنان بخش درمان برای ارتقاء خدمات ارزیابی کرد و گفت: در طرح بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره‌وری براساس مطالعات و بررسی‌های دقیقی که صورت گرفته است، دستورالعمل‌های مشخصی برای تشویق کارکنان، خرید تجهیزات، جذب کادر درمانی و ارتقاء هتلینگ بیمارستانهای تأمین اجتماعی طراحی شده است و همه تلاش ما این است که با اجرای این طرح از منابع اختصاص یافته به حوزه درمان حداکثر استفاده برای خدمت شایسته به بیمه شدگان صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر آمادگی این سازمان برای دریافت نظرات و دیدگاه‌های شرکای اجتماعی تأکید کرد و گفت: این طرح براساس اختیارات مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی به اجرا گذاشته شده است و در صورت نیاز به انجام اصلاحات نیز این کار در همین چارچوب و به سرعت قابل انجام است. 
 سالاری تاکید کرد: به خودگردانی بیمارستانها اعتقاد نداریم و به دنبال درآمدزایی در بیمارستانها نیستیم. به دنبال افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی در بیمارستانها هستیم و هدف ما بهبود عملکرد بیمارستانها و مدیریت بهینه منابع مالی است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه وضعیت مالی این سازمان جای نگرانی ندارد، تصریح کرد: البته پیگیری و تلاش توام با دغدغه مندی را در این سازمان خواهیم داشت.
سالاری گفت: ۶ ماه پیش ۱۰ هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاهها و ۶ هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی غیر دانشگاهی بدهی داشتیم.
وی اظهار کرد: امروز پرداخت سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی منظم است و بدهی معوق را به حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان رسانده ایم و به زودی مطالبات مراکز دانشگاهی را تسویه می کنیم و برای بخش غیر دانشگاهی نیز سازوکار کارآمدی برای تسویه بدهی ها طراحی شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سالاری با اشاره به اینکه بدهی بانکی این سازمان افزایش نیافته است، گفت: سازمان تامین اجتماعی از تمامی فرصت ها و ظرفیت های مختلفی که دراختیار دارد استفاده می کند تا خدمات به خوبی ارائه شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات بخش درمان را در اولویت قرار دادیم تا اعتبار دفترچه‌های درمان احیا شود، تصریح کرد: نفع این کار برای همه جامعه تحت پوشش این سازمان است.
وی افزود: توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی نیز انجام می شود. پرونده الکترونیک در کشور باید مستقر شود و همه مراکز اعم از ملکی و غیر ملکی باید به این طرح متصل شوند.
سالاری گفت: گایدلاینهای درمانی باید تدوین شود و معیار ارائه خدمات قرار گیرد. اگر نسخه الکترونیک مبتنی بر پرونده الکترونیک و گایدلاین‌ها تهیه شود پیش بینی می شود که ۳۰ درصد هزینه های غیرضروری درمان کاهش یابد. در قانون بودجه سال آینده نیز این امر پیش بینی شده است و ما استقبال می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امیدواریم این برنامه در سال آینده عملیاتی شود. آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت در این حوزه هستیم.
سالاری در خصوص سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی از موضوع سه جانبه گرایی استقبال می کنند و از آنچه به کمیسیون اجتماعی مجلس رفته است ما نیز حمایت می کنیم.
وی در مورد بیمه کارگران ساختمانی نیز توضیح داد و افزود: با همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمانی، کارگران واقعی را جایگزین افراد من غیرحق می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از دولت و بخش خصوصی مطالبات داریم و به دنبال یافتن راهکارهای کارآمد برای دریافت منابع توام با حفظ اشتغال و همکاری با کارفرمایان هستیم.
سالاری تجمیع و تنقیح بخشنامهها را یکی دیگر از برنامههای مهم سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: تجمیع بخشنامه و تنقیح همیشه با مشارکت شرکای اجتماعی انجام می‌شود. هدف از این اقدام، افزایش شفافیت و کاهش تفسیرپذیری بخش‌نامهها است.
وی در مورد شکایات مطرح شده در دیوان عدالت اداری نیز گفت: ۳۵ درصد از شکایات مردم در دیوان عدالت با اقدامات انجام گرفته کاهش خواهد یافت. برای تحقق این هدف، اصلاحاتی در رویه ها و بخش نامه ها انجام شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اصلاح ساختار و ارتقای حوزه فناوری در این سازمان را از اقدامات مهم تامین اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: در بخش مرکز ارتباطات مردمی این سازمان در ماههای آینده شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.
عادل دهدشتی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: در این جلسات مستمع نظرات نمایندگان کانونها خواهیم بود و دیدگاه‌های آنها را می شنویم.
دهدشتی افزود: ارتباط با شرکای اجتماعی از مهمترین راهبردهای این سازمان است و همچنین تعامل مداوم و منظم با تشکلها و نهادهای حاکمیتی مورد توجه است و به صورت منظم با تشکلها ارتباط داریم.
وی اظهار کرد: دبیرخانه شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز فعال شده است و از این جلسات، سیاستگذاریهای مناسب و تعیین مسیر سازمان بدست می آید.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

انتقال کروناویروس از رحم مادر به نوزاد در فرانسه تایید شد
فرانسه از ثبت نخستین مورد تایید شده انتقال بیماری کووید-۱۹ از رحم مادر به نوزاد خبر داد.
چاقی در کودکی به قلب آسیب می‌زند
پزشکان در بررسی‌های جدید دریافتند چاقی در دوران کودکی به سرعت سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
تمرکز زدایی از دولت باید اجرایی شود- تسریع حل مشکلات مردم با تشکیل دولت محلی
رییس شورای عالی استان‌ها با تاکید برشروع اجرای تمرکز زدایی از دولت گفت: بایستی به سمت دولت‌های محلی حرکت کنیم و مشکلات مردم در دولت های محلی برطرف شود.
درخواست تصویب هرچه سریع‌تر کمک هزینه مسکن کارگران
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران معتقد است با توجه به حضور سه وزیر کابینه در جلسات تصمیم گیری دستمزد شورای عالی کار، مصوبه افزایش کمک هزینه مسکن کارگران نباید با تاخیر همراه شود.
ویدئو - غیزانیه هنوز در حسرت آب است
اوایل خرداد بود که صدای اهالی غیزانیه بزرگ در استان خوزستان در اعتراض به معضل آب، به گوش مسئولان رسید و اواخر خرداد فاز نخست پروژه آبرسانی به این منطقه افتتاح شد. قرار بود ۲۳ کیلومتر لوله، آب را از اهواز به غیزانیه برسد اما حالا گفته شده لوله به قدر کافی نیست و چند روزی است که کار خوابیده است. فعلا تنها محل تأمین آب این منطقه، تانکرهایی است که از تصفیه‌خانه آب را به غیزانیه می‌برند اما این میزان آب، به روستاهای انتهایی نمی‌رسد. حالا تابستان گرم خوزستان به روزهای اوج خود رسیده است؛ اما اهالی غیزانیه بزرگ، هنوز با مشکل آب دست و پنجه نرم می‌کنند.
امکان سنجی ظرفیت های تولید در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می کنیم
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: امکان سنجی ظرفیت های تولید در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می کنیم.
افتتاح و بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی در زرندیه
معاون وزیر صنایع یک واحد تولیدی را در شهرک صنعتی مامونیه مرکز شهرستان زرندیه افتتاح و از دو واحد دیگر نیز بازدید کرد.
جزئیات تسویه حساب سه میلیارد دلاری عراق با ایران
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق می‌گوید با توافقات صورت گرفته میان دو کشور، اتفاقات مثبتی در بازگشت ارز متعلق به ایران از عراق آغاز شده است.
خبرگزاری رسمی اسپانیا: خواب و خیال طلایی ترامپ برای مذاکره مستقیم با ایران تعبیر نشد
خبرگزاری رسمی اسپانیا (افه) با انتشار تحلیلی در پنجمین سالگرد امضای توافق برجام، نوشت: ترامپ نتوانست در طول ریاست جمهوری خود به خواب و خیال طلایی مذاکره مستقیم با ایران دست یابد.
هیأتی از کمیسیون امنیت ملی از تاسیسات نطنز بازدید می کند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بازید اعضای این کمیسیون از تاسیسات هسته ای نطنز در هفته آینده خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بررسی معمای کسب سهمیه آسیا و بقا در لیگ- اشک یا لبخند؟
بررسی فصول گذشته لیگ برتر فوتبال حاکی از این است که هر تیمی بتواند حدود ۵۵ امتیاز به دست آورد، می‌تواند سهمیه آسیا را تصاحب کند و در پایین جدول نیز، تقریبا رسیدن به ۲۵ تا ۲۷ امتیاز، تضمین کننده بقا در این مسابقات است.
رمضی: دیگر امیدی به اجرای برنامه‌های ورزش کارگری تا پایان سال نداریم
رییس فدراسیون آماتور ورزش کارگری با بیان این که ویروس کرونا تمام برنامه های پیش بینی شده ورزش کارگری را به تعویق انداخت، گفت: تصور می کردیم از تیرماه برنامه های خود را اجرا کنیم اما متاسفانه با شیوع موج دوم کرونا دیگر امیدی به اجرای برنامه های پیش بینی شده تا پایان سال نداریم.
دستورالعمل اجرایی جدید ترامپ به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه مقامات و نهادهای چینی منجر می‌شود
ترامپ اقدام به امضای دستورالعمل اجرایی علیه چین به دلیل آنچه که اقدامات "سرکوبگرانه" دولت این کشور در هنگ‌کنگ نامیده است، کرد.
توصیه‌هایی برای کمک به فرد افسرده
همه گیری بیماری کووید-۱۹ به مفهوم بروز تغییرات ناگهانی در زندگی روزمره، الزام به رعایت فاصله اجتماعی و مواجهه با محدویتهایی است که برخی از آنها می تواند بر سلامت روان افراد تاثیر منفی داشته باشد.
آیا کرونا از طریق سرویس بهداشتی مشترک منتقل می‌شود؟
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تاکید بر آلوده بودن ترشحات فرد مبتلا به ویروس کووید-۱۹، درباره استفاده از سرویس بهداشتی مشترک فرد آلوده با سایر افراد هشدار داد.
اجرای ۴۷ هزار و ۸۰۰ پروژه عمرانی برکت در مناطق محروم
راه اندازی خانه‌های کوچک برای کودکان دارای بیماری روان مزمن
افتتاح خانه‌های کوچک توانبخشی-پوشش ۱۱۰۰ معلول ضایعه نخاعی جدید
کرونا؛ بهترین فرصت برای آغاز زندگی مشترک بدون مراسم‌های دست‌وپا گیر
احتمال کاهش قیمت «بوپرنورفین»-عوارض مصرف این دارو کمتر از متادون است
پرداخت یارانه ۹ میلیونی به‌ازاء هر معتاد در مراکز جامع درمان اعتیاد
۶۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود
فتاح: جای محکومان هزار میلیاردی زندان است نه هتل‌زندان
افتتاح ۵ مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در کشور
بستری شدن ۲۸ هزار بیمار مبتلا به کرونا در مراکز تأمین‌اجتماعی-پیگیری برای ویزیت آنلاین بیماران