مدیرعامل تامین اجتماعی: اعتقادی به خودگردانی بیمارستان‌ها نداریم

15:46 ۳ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 55 0
مدیرعامل تامین اجتماعی: اعتقادی به خودگردانی بیمارستان‌ها نداریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: اختصاص بودجه به بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی مبتنی بر عملکرد این مراکز برای خدمت رسانی به مردم خواهد بود. این برنامه تنها با هدف ارتقاء کمی و کیفی خدمات درمانی اجرا می‌شود و به هیچ عنوان به معنی خودگردانی بیمارستان‌ها نیست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در نشست شورای راهبردی شرکای اجتماعی که با حضور روسا و نمایندگان کانون‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی برگزار شد، افزود: در برنامه طراحی شده برای اختصاص بودجه مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره‌وری بیمارستان‌ها شرایط هر بیمارستان به خوبی مورد توجه قرار گرفته و بویژه در استان‌های کم برخوردار و دارای محدودیت ضرایب مشخصی با توجه به عملکرد سنوات قبل برای تعرفه‌ها لحاظ شده است.
وی در خصوص تشریح طرح بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره‌وری بیمارستانها، گفت: با اجرای این طرح تفویض اختیار به روسای بیمارستان‌ها به خوبی انجام شده است تا مدیریت بهینه منابع و ارتقاء کمی و کیفی خدمات به بیماران با استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های موجود انجام شود.
سالاری اختصاص بودجه ثابت و تعیین شده به بیمارستان‌ها را موجب کاهش انگیزه و اختیارات مدیران و کارکنان بخش درمان برای ارتقاء خدمات ارزیابی کرد و گفت: در طرح بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد و ارتقاء بهره‌وری براساس مطالعات و بررسی‌های دقیقی که صورت گرفته است، دستورالعمل‌های مشخصی برای تشویق کارکنان، خرید تجهیزات، جذب کادر درمانی و ارتقاء هتلینگ بیمارستانهای تأمین اجتماعی طراحی شده است و همه تلاش ما این است که با اجرای این طرح از منابع اختصاص یافته به حوزه درمان حداکثر استفاده برای خدمت شایسته به بیمه شدگان صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر آمادگی این سازمان برای دریافت نظرات و دیدگاه‌های شرکای اجتماعی تأکید کرد و گفت: این طرح براساس اختیارات مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی به اجرا گذاشته شده است و در صورت نیاز به انجام اصلاحات نیز این کار در همین چارچوب و به سرعت قابل انجام است. 
 سالاری تاکید کرد: به خودگردانی بیمارستانها اعتقاد نداریم و به دنبال درآمدزایی در بیمارستانها نیستیم. به دنبال افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی در بیمارستانها هستیم و هدف ما بهبود عملکرد بیمارستانها و مدیریت بهینه منابع مالی است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه وضعیت مالی این سازمان جای نگرانی ندارد، تصریح کرد: البته پیگیری و تلاش توام با دغدغه مندی را در این سازمان خواهیم داشت.
سالاری گفت: ۶ ماه پیش ۱۰ هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاهها و ۶ هزار میلیارد تومان به مراکز درمانی غیر دانشگاهی بدهی داشتیم.
وی اظهار کرد: امروز پرداخت سازمان تامین اجتماعی به مراکز درمانی طرف قرارداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی منظم است و بدهی معوق را به حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان رسانده ایم و به زودی مطالبات مراکز دانشگاهی را تسویه می کنیم و برای بخش غیر دانشگاهی نیز سازوکار کارآمدی برای تسویه بدهی ها طراحی شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سالاری با اشاره به اینکه بدهی بانکی این سازمان افزایش نیافته است، گفت: سازمان تامین اجتماعی از تمامی فرصت ها و ظرفیت های مختلفی که دراختیار دارد استفاده می کند تا خدمات به خوبی ارائه شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات بخش درمان را در اولویت قرار دادیم تا اعتبار دفترچه‌های درمان احیا شود، تصریح کرد: نفع این کار برای همه جامعه تحت پوشش این سازمان است.
وی افزود: توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی نیز انجام می شود. پرونده الکترونیک در کشور باید مستقر شود و همه مراکز اعم از ملکی و غیر ملکی باید به این طرح متصل شوند.
سالاری گفت: گایدلاینهای درمانی باید تدوین شود و معیار ارائه خدمات قرار گیرد. اگر نسخه الکترونیک مبتنی بر پرونده الکترونیک و گایدلاین‌ها تهیه شود پیش بینی می شود که ۳۰ درصد هزینه های غیرضروری درمان کاهش یابد. در قانون بودجه سال آینده نیز این امر پیش بینی شده است و ما استقبال می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: امیدواریم این برنامه در سال آینده عملیاتی شود. آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت در این حوزه هستیم.
سالاری در خصوص سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت و وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی از موضوع سه جانبه گرایی استقبال می کنند و از آنچه به کمیسیون اجتماعی مجلس رفته است ما نیز حمایت می کنیم.
وی در مورد بیمه کارگران ساختمانی نیز توضیح داد و افزود: با همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمانی، کارگران واقعی را جایگزین افراد من غیرحق می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: از دولت و بخش خصوصی مطالبات داریم و به دنبال یافتن راهکارهای کارآمد برای دریافت منابع توام با حفظ اشتغال و همکاری با کارفرمایان هستیم.
سالاری تجمیع و تنقیح بخشنامهها را یکی دیگر از برنامههای مهم سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: تجمیع بخشنامه و تنقیح همیشه با مشارکت شرکای اجتماعی انجام می‌شود. هدف از این اقدام، افزایش شفافیت و کاهش تفسیرپذیری بخش‌نامهها است.
وی در مورد شکایات مطرح شده در دیوان عدالت اداری نیز گفت: ۳۵ درصد از شکایات مردم در دیوان عدالت با اقدامات انجام گرفته کاهش خواهد یافت. برای تحقق این هدف، اصلاحاتی در رویه ها و بخش نامه ها انجام شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اصلاح ساختار و ارتقای حوزه فناوری در این سازمان را از اقدامات مهم تامین اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: در بخش مرکز ارتباطات مردمی این سازمان در ماههای آینده شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.
عادل دهدشتی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت: در این جلسات مستمع نظرات نمایندگان کانونها خواهیم بود و دیدگاه‌های آنها را می شنویم.
دهدشتی افزود: ارتباط با شرکای اجتماعی از مهمترین راهبردهای این سازمان است و همچنین تعامل مداوم و منظم با تشکلها و نهادهای حاکمیتی مورد توجه است و به صورت منظم با تشکلها ارتباط داریم.
وی اظهار کرد: دبیرخانه شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز فعال شده است و از این جلسات، سیاستگذاریهای مناسب و تعیین مسیر سازمان بدست می آید.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

تأثیر «عملیات بازار باز» بر نرخ سود بانکی
از روز گذشته عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی به صورت رسمی آغاز شد. در این سیاست جدید پولی، بانک مرکزی تصمیم دارد تا با خرید و فروش اوراق مالی دولتی، نرخ سود بازار بین بانکی و در نهایت نرخ تورم را ساماندهی کند.
سرمربی تیم ملی تنیس روی‌میز: انتظارات از مسابقات انتخابی المپیک باید منطقی باشد
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: انتظارات از تیم ملی در مسابقات تیمی انتخابی المپیک باید منطقی باشد چون واقعا میدان سختی است.
سرمربی تیم ملی هندبال: مقابل بحرین شایسته پیروزی بودیم- با چند اشتباه باختیم
سرمربی تیم ملی هندبال مردان می‌گوید تیم ایران در بازی با بحرین شایستگی برد را داشت.
اعتراف سیمئونه
سرمربی اتلتیکومادرید پذیرفت که مقصر شکست تیمش بوده است.
هالند مثل اوبامیانگ- هت‌تریک جلوی آگسبورگ
مهاجم جوان تیم بوروسیا دورتموند مانند پیر امریک اوبامیانگ توانست با هت‌تریک کارش را در این تیم شروع کند.
بازگشت قدرتمندانه ˮبدنامˮ به UFC
کونور مک گریگور توانست در کمتر از ۴۰ ثانیه حریف خود را در راند نخست UFC ۲۴۶ شکست دهد.
رکوردی جدید برای صدرنشین بوندسلیگا
لایپزیگ با پیروزی که برابر یونیون برلین به دست آورد توانست یک رکورد جدید را به نام خود در بوندسلیگا به ثبت رساند.
فاوره: هالند نشان داد که چه بازیکن باکیفیتی است
سرمربی بوروسیا دورتموند بعد از پیروزی برابر آگسبورگ به ستایش از خرید جدید تیمش پرداخت.
تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی‌ در بجنورد برگزار می‌شود
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان شمالی از برگزاری تورنمنت چندجانبه بین المللی در رشته تیمی کشتی پهلوانی همزمان با سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد خبر داد.
سرمربی تیم ملی فوتسال نظاره‌گر بازی شهروندساری با ستارگان ورامین
سرمربی تیم‌ملی فوتسال بازی تیم های فوتسال شهروند ساری و ستارگان ورامین در دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی پلی‌آف را از نزدیک نظاره می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتشار عکس آثار شکنجه بر بدن اسیر فلسطینی
یک سازمان حقوق بشری فلسطینی عکس‌هایی از آثار شکنجه روی بدن یک اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی منتشر کرد.
مدارس دماوند این ‌بار تعطیل شد- جزئیات تعطیلی مدارس در استان‌های کشور
مدارس و دانشگاه های برخی از استان‌های کشور امروز یک شنبه ۲۹ دی ماه به دلیل بارش برف و باران و برودت هوا تعطیل هستند.
تأثیر «عملیات بازار باز» بر نرخ سود بانکی
از روز گذشته عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی به صورت رسمی آغاز شد. در این سیاست جدید پولی، بانک مرکزی تصمیم دارد تا با خرید و فروش اوراق مالی دولتی، نرخ سود بازار بین بانکی و در نهایت نرخ تورم را ساماندهی کند.
سرمربی تیم ملی تنیس روی‌میز: انتظارات از مسابقات انتخابی المپیک باید منطقی باشد
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: انتظارات از تیم ملی در مسابقات تیمی انتخابی المپیک باید منطقی باشد چون واقعا میدان سختی است.
سرمربی تیم ملی هندبال: مقابل بحرین شایسته پیروزی بودیم- با چند اشتباه باختیم
سرمربی تیم ملی هندبال مردان می‌گوید تیم ایران در بازی با بحرین شایستگی برد را داشت.
چرا باید جوانان را نسبت به «اعتیاد» آگاه کنیم؟
زنان در حوزه اقتصاد امسال چند درصد پیشرفت می‌کنند؟
از «درگیری» و «جنگ» به کودکان نگویید
فردا، آخرین مهلت ثبت نام، درخواست بازبینی مجدد و لغو درخواست در سامانه معیشتی
تهران، مقصد جدید نهضت اشتغال‌زایی بنیاد برکت
افزایش 20 درصدی نرخ انتصاب زنان در پست‌های کلیدی
کمک ۳۲۴ میلیون تومانی نمازگزاران استان تهران به سیل‌زدگان
برقراری بیمه بیکاری برای بیمه‌شدگان بیکار شده سیستان و بلوچستان
توزیع غذای گرم در مناطق سیل‌زده توسط شستا
ایجاد کمیته مشترک مبارزه با مواد مخدر توسط ایران و چین