سردار نقدی: فتنه‌ آینده در حوزه فضای مجازی است

13:32 ۲۲۴ روز و ۱۶ ساعت پیش تسنیم 303 0
سردار نقدی: فتنه‌ آینده در حوزه فضای مجازی است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت دستیابی به شبکه ملی اطلاعات گفت: دشمن با ناامیدی از شکست در فتنه‌های گذشته به‌دنبال فتنه انگیزی در فضای مجازی است.

تسنیم

- اخبار سیاسی - به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، در همایش "دانشگاه فتنه‌های دیروز، امروز، فردا" با اشاره به حماسه9 دی سال 1388، اظهار داشت: همه روزها روز خداست، اما یوم‌الله روزی است که تجلی قدرت خدا و اعجاز او باحضور مردم در صحنه پدیدار می‌شود.
وی با اشاره به توطئه‌های دشمن پس از ظهور انقلاب اسلامی به نقش مردم در خنثی‌سازی این توطئه‌ها اشاره کرد و افزود: دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره درصدد توطئه‌گری علیه انقلاب اسلامی بوده است، اما حضور مردم، توطئه‌های دشمن را در عرصه‌های مختلف سیاسی فرهنگی و نظامی بی‌اثر گذاشت. حضور مردم توطئه‌های دشمن را در تیر 78، دی ماه 88 و اذر 98 خنثی کرد و درست زمانی که دشمن به خوشه‌چینی توطئه‌های خود دل خوش کرده بود، آن را خنثی کرد.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با اشاره به شرایط کشور در سال 88 و بصیرت مردم در این زمینه، یادآور شد: در سال 88 مسائلی مطرح شد که حتی مسئولان انقلابی خوب هم، بعضاً جزو ساکتین بودند و راه دیگری را نشان می‌دادند، اما مردم راه را گم نکردند، بر تردید ایجاد شده پیروز شدند و با دشمن همراهی نکردند.حتی رأی‌دهندگان به کاندیدای پیروز نشده در انتخابات پس از اولین خطبه رهبر انقلاب کنار کشیدند و توطئه‌گران و برنامه‌ریزان قائله را تنها گذاشتند.
سردار نقدی در همین زمینه گفت: عظمت حضور مردم در 9 دی 88 به قدری بود که مسئولان نیز غافلگیر شدند و ما که جزو برگزار‌کنندگان مراسم بودیم به دلیل انبوه جمعیت نتوانستیم به جایگاه مراسم برسیم.
وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فتنه اقتصادی طی دهه گذشته، تصریح کرد: طی 10 سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا فتنه اقتصادی در کشور ایجاد شود. بعضاً نداهایی چون در "شعب ابی طالب" هستیم و تنها برون رفت از وضعیت اقتصادی "کنار آمدن با آمریکاست" شنیده شد. برخی از مسئولان نیز در این زمینه معتقد بودند که مذاکره با امریکا تنها راه نجات اقتصاد کشور است و لذا قراردادی منعقد و وعده‌هایی به مردم داده شد.  برخی تصور می‌کردند با عکس انداختن  با اروپاییها دیگر همه مشکلات حل می‌شود، اما دیدیم که اینگونه نشد.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران افزود: درست زمانی که امریکایی‌ها فکر می‌کردند وقت چیدن میوه این توطئه نیز هست و به‌دنبال خوشه‌چینی فتنه اقتصادی بودند باز حضور مردم در 6 آذر 98 آنها را ناامید کرد و بذر فتنه را برچید.
سردار نقدی با بیان اینکه فتنه اقتصادی دشمن امروز کارکرد خود را از دست داده است زیرا آنها هر اقدامی که می‌خواستند در ضربه به اقتصاد ایران انجام دهند، انجام دادند و دیگر حرفی برای گفتن ندارند، یادآور شد: ما در شرایطی مقابل فتنه‌های دشمن پیروز شدیم که گه‌گاه دستمان خالی بود؛ اما در فتنه اقتصادی با وجود مؤلفه‌های یک اقتصاد موفق در کشور، دست ما پر است.
ماموستا براتی در گفت‌‌و‌گو با تسنیم: حضور حماسی مردم در 9 دی بزرگترین مانع دشمنان در فتنه‌های اخیر است رئیس عقیدتی سیاسی ناجا: 9 دی غلبه ملت ایران بر جنگ سیاسی دشمن بود   وی با یادآوری تجربه کشور در مقابله با فتنه‌های ابتدای انقلاب، گفت: زمانی که ما با توطئه‌هایی مثل ترور شخصیت‌ها مواجه بودیم و هنوز بسترهای اطلاعاتی آماده نشده بود، توانستیم به همت جوانان انقلابی مقابل فتنه‌های اطلاعاتی که سازمان‌های غول‌پیکر اطلاعات کشورهای مختلف جهان در آن حضور داشتند به برتری دست یابیم.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران به فتنه نظامی دشمن پرداخت و یادآور شد: در دوران دفاع مقدس در جنگ رویارو با فتنه‌های دشمن در مقوله نظامی دست ما خالی بود؛ اما با وجود دست خالی در این حوزه نیز پیروز شدیم.
سردار نقدی با تأکید بر اینکه "در عرصه فتنه اقتصادی دست ما پُر است"، گفت: ما در ایران با یک اقتصاد پیشرو و مقتدر که دارای نیروی انسانی جوان، مواد اولیه و انرژی، زمین و نقدینگی است، مواجه هستیم. نقدینگی در کشور ما به‌قدری است که اگر در محور اقتصاد و تولید قرار گیرد می‌تواند کوه را جابه‌جا کند. سرمایه در کشور ما وجود دارد، اما اگر نتوانیم همین سرمایه موجود مردم را نیز در عرصه تولید به کار گیریم، نمی‌توانیم سرمایه‌های دیگران را از خارج به داخل بیاوریم. بنده معتقدم در کشوری که پروژه‌های عظیم پتروشیمی مثل عسلویه ساخته می‌شود مدیریت نیز وجود دارد، اما چیزی که نسبت به گذشته کم داریم دیدگاه و مدیریت باورمند است.
وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: ما امروز به دیدگاه خودباور و معتقد به نفت در مدیریت کشور نیاز داریم. این دیدگاه می‌تواند همه چیز را متحول کند. اگر روزی به مجلس و دولتی با این دیدگاه رسیدیم، بدانید که می‌توانیم در حوزه اقتصادی نیز موفق عمل کنیم و در فتنه اقتصادی کامل پیروز شویم.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با اشاره به وضعیت دشمنان انقلاب در حوزه اقتصادی، گفت: دشمن امروز فراخسته است و هرچه در چنته داشته علیه انقلاب خرج کرده است. امریکا که خود روزی به دنبال خرید نفت از سایر کشورها بود به دلیل مشکلات اقتصادی از سال 2014 به فروش نفت و خام فروشی روی آورده است. این کشور امروز 23 هزار میلیارد دلار بدهی دارد. وقتی ما می‌توانیم پهپاد پیشرفته این کشور را شکار کنیم و جلوی کشتی آنها را بگیریم قطعاً در عرصه های دیگر نیز با خودباوری می‌توانیم پیروز شویم.
سردار نقدی در بخش پایانی سخنان خود به فتنه‌ای که در آینده ممکن است برای کشور هزینه هایی را ایجاد کند نیز اشاره کرد و گفت: فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی اقدامات روانی تبلیغات و اغواگری است.دشمن به دنبال فتنه‌انگیزی در حوزه فضای مجازی با عملیات روانی است و تا زمانی که به شبکه ملی اطلاعات نرسیم، نمی‌توانیم خود را در این مقوله مصون نگه داریم.
وی ادامه داد: برخی می‌گویند راه مقابله با این فتنه تولید محتواست اما بنده معتقدم تا زمانی که مدیریت این عرصه دست دشمن است، نمی‌توانیم در این خصوص به نتیجه برسیم. زیرا مدیریت این عرصه در دست دشمن است و او تعیین می‌کند چه
اخبار ی در صدر بماند و به قول معروف ترند شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه در فضای مجازی استقلال نداریم و استقلالمان در این عرصه مخدوش است، گفت: به دلیل نداشتن شبکه ملی اطلاعات دشمن برای ما تصمیم می‌گیرد که چه پیامی دیده و به مخاطب منتقل شود. این خلاف استقلال است و ما باید بتوانیم این فضا را در دست گیریم و مدیریت کنیم.
سردار نقدی با مخاطب قراردادن اساتید و دانشگاهیان حاضر در این جلسه اضافه کرد: در زمینه سخت افزاری راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، دست ما چندان هم خالی نیست و به مدد دانشجویان و اساتید انقلابی و دغدغه‌مند در حوزه نرم افزار نیز می‌توانیم کمبودهای خود را به راحتی برطرف کنیم. لذا امیدواریم به همت شما اساتید و دانشگاهیان با راه اندازی این شبکه و ایجاد پیام رسان‌ها و سیستم عامل‌های بومی مدیریت این عرصه را نیز در دست گیریم و در این بخش نیز پیروز شویم.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

سهرابیان: هیچ هزینه‌ای برای ملایی  و نصیری پرداخت نکرده‌ایم- قایقرانان برایم فرقی ندارند
رییس فدراسیون قایقرانی می گوید، هیچ پشت پرده ای در مورد تمرین ملایی و نصیری در دریاچه آزادی وجود ندارد و و فدراسیون هزینه ای برای حضور این دو نفر در تهران پرداخت نکرده است.
سویا- ولورهمپتون  در اندیشه صعود به یک نیمه‌نهایی دیگر
رکورددار قهرمانی در لیگ اروپا برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی ولورهمپتون را در پیش دارد.
اینتر و منچستریونایتد در نیمه نهایی لیگ اروپا
اینتر و منچستریونایتد با شکست حریفانشان توانستند به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کنند.
استعفای قلعه‌نویی پذیرفته شد- جانشین امروز مشخص می‌شود
مسئولان باشگاه سپاهان با استعفای سرمربی تیم فوتبال این باشگاه موافقت کردند.
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری در قالب  آگهی‌های خرید کالا از شهرهای مرزی
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به شیوه جدید کلاهبرداری از خریداران کالا و به خصوص لوازم خانگی تجت پوشش خرید از گناوه، بانه، بندر و ... هشدار داد.
زباله‌ نفس دریای خزر را به شماره انداخته است
دریای خزر بزرگ‌ترین دریاچه دنیا است که در شمال ایران و در امتداد سه استان گیلان، مازندران و گلستان قرار دارد اما کافی است چند قدم در ساحل این دریا قدم بزنید تا با زباله‌ها و ماهی‌هایی که بر ساحل این دریا خشک شده‌اند مواجه شوید. یک کارشناس محیط زیست می‌گوید: در برخی شهرهای شمال کشور محل دفع زباله در ساحل دریای خزر قرار دارد و شیرآبه آن‌ها به‌صورت مستقیم وارد دریا می‌شود.
مرگ ماهانه ۱۸۰ «نوجوان» به‌دلیل خشونت- چرایی گرایش برخی نوجوانان به سیگار
معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور افسردگی، اضطراب، استرس و اختلال خوردن را از شایع‌ترین اختلالات روانشناختی در دوران نوجوانی عنوان کرد و گفت: پرخاشگری و خشونت به ویژه در پسران نوجوان نگران‌کننده است؛ براساس گزارش WHO، خشونت بین فردی باعث شده هر ماهه حدود ۱۸۰ مرگ و میر بین نوجوانان در سراسر جهان رخ دهد؛ دختران نوجوان نیز به احتمال زیاد قربانی و یا ابزاری برای اعمال این خشونت یا پرخاشگری خواهند شد.
کلاه‌برداری با ماسک!
رئیس پلیس فتا بوشهر از شیوه جدید کلاه‌برداران سایبری با ارسال پیامک لینک جعلی پرداخت وجه برای دریافت ماسک برخی از سامانه‌های الکترونیک خبر داد.
تجهیز تیم‌های عملیات ویژه اورژانس برای ارایه خدمات به بیماران کرونا
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به خدمات این سازمان به مبتلایان کرونا، از خرید تعدادی آمبولانس و موتورآمبولانس تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: البته در حال حاضر با همین ناوگان موجود پاسخگوی نیاز مردم هستیم.
جزییات نوبت‌دهی اینترنتی برای نذر خون در محرم
مدیرکل دفتر جذب اهدا کنندگان سازمان انتقال خون، نحوه نوبت دهی اینترنتی برای نذر خون و پلاسما را تشریح کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پانزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام +جزئیات
تعداد ۴ میلیارد و ۲۶ میلیون سهم شرکت بهساز کاشانه تهران، چهار‌شنبه این هفته با نماد معاملاتی "ثبهساز" در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه می‌شود.
سهرابیان: هیچ هزینه‌ای برای ملایی  و نصیری پرداخت نکرده‌ایم- قایقرانان برایم فرقی ندارند
رییس فدراسیون قایقرانی می گوید، هیچ پشت پرده ای در مورد تمرین ملایی و نصیری در دریاچه آزادی وجود ندارد و و فدراسیون هزینه ای برای حضور این دو نفر در تهران پرداخت نکرده است.
سویا- ولورهمپتون  در اندیشه صعود به یک نیمه‌نهایی دیگر
رکورددار قهرمانی در لیگ اروپا برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی ولورهمپتون را در پیش دارد.
اینتر و منچستریونایتد در نیمه نهایی لیگ اروپا
اینتر و منچستریونایتد با شکست حریفانشان توانستند به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کنند.
استعفای قلعه‌نویی پذیرفته شد- جانشین امروز مشخص می‌شود
مسئولان باشگاه سپاهان با استعفای سرمربی تیم فوتبال این باشگاه موافقت کردند.
روسیه و چین در زیرساخت‌های انتخابات آمریکا دخالت می‌کنند!
استقبال شورای نگهبان از اصلاح فرایندهای نظارتی بر  بهارستان
آینده روابط ایران و ونزوئلا روشن‌تر خواهد بود
دخالت آمریکا در امور داخلی بلاروس
همه علیه ترامپ، ارتجاع عرب علیه ایران
تلاش برای شناسایی کشته شدگان انفجار بیروت
انگشت اتهام به سوی حزب الله لبنان در واقعه انفجار در بیروت!
ترامپ: اگر رای بیاورم، ظرف ۴ هفته با ایران توافق می‌کنیم
قاطعانه رفتارهای قلدرمآبانه آمریکا را رد می‌کنیم
سناریوی جدید، بازگرداندن سعد الحریری