رشد 40 درصدی سپرده‌ها در پست بانک ایران

17:43 ۲۲۵ روز و ۱۱ ساعت پیش تسنیم 281 0
رشد 40 درصدی سپرده‌ها در پست بانک ایران

مدیرعامل پست بانک ایران اعلام کرد که این بانک نه تنها در ٩ ماهه امسال اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته، بلکه سپرده‌های کل آن ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

تسنیم

- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم ، بهزاد شیری در نشستی خبری که به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد تاسیس این بانک برگزار شد، اظهار داشت: ٢١ درصد سهم پست بانک در اختیار افراد حقیقی و حقوقی در بورس، ٢٥ درصد در اختیار سهامداران عدالت و ٥٤ درصد نیز متعلق به دولت است.
وی به زیان انباشته این بانک طی سالیان گذشته اشاره کرد و افزود: برنامه ای عملیاتی، هدفمند و منظم را برای کاهش این زیان دنبال کردیم و با توجه به شرایط رکود و تحریم، سپرده های کل در ٩ ماهه امسال حدود 40 درصد رشد داشته و این در حالی است که این رشد برای هیچ بانک دیگری بیش از ٢٢ درصد نبوده است.
مدیرعامل پست بانک ادامه داد: متناسب با این رقم، نسبت مصارف و تسهیلات پست بانک رشدی ٢٣ درصدی داشته است. شیری خاطرنشان کرد که عمده تسهیلات پست بانک برای تامین سرمایه در گردش به ویژه در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته تخصیص داده این و این در حالی است که هیچ گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشتیم.
وی با اشاره به تک رقمی شدن نسبت مطالبات به تسهیلات در این بانک نیز گفت: این نسبت در پایان سال ٩٧ معادل ١٥ درصد بود که در ٩ ماهه امسال به ٩.٨ درصد کاهش یافته و برنامه داریم که تا اسفندماه به رقم ٧.٧ درصد برسیم.
مدیرعامل پست بانک درباره افزایش سرمایه این بانک اظهار داشت: کمیته ویژه ای برای افزایش سرمایه بانک های دولتی شکل گرفته، ولی اطلاعی از خروجی آن ندارم. وی با بیان اینکه نیازمند افزایش سرمایه هستیم، افزود: زیان انباشته پست بانک 1100 میلیارد تومان و میزان سرمایه ما ٣٢٥ میلیارد تومان است که اصلا متناسب با هم نیست و ما به کرات این موضوع را به دستگاه های تصمیم گیر و سهامداران گزارش داده ایم.
مدیرعامل پست بانک توضیح داد افزایش سرمایه این بانک از محل تجدید ارزیابی ها این بانک را از شمولیت ماده ١٤١ قانون تجارت خارج نمی کند و افزایش سرمایه از این محل ممکن نیست، لذا به دنبال آن هستیم تا از طریق مجوز دولت و مجلس از این محل برای افزایش سرمایه استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از این نشست خبری اظهار داشت: در حالی که در ٩ ماهه امسال از نظر حوالجات صادره و وارده ارزی ٢١ درصد کاهش داشته ایم ولی از نظر ضمانت های صادره ٥٤ درصد رشد داشته ایم.
به گفته شیری، در ٩ ماهه امسال پست بانک ١٦٩ میلیون یورو را در قالب ٥٣٩ حواله ارزی صادر کرده است. همچنین این بانک در این مدت 4.058 ضمانتنامه به مبلغ 4.806 میلیارد ریال صادر کرده است.
مدیرعامل پست بانک تعداد دستگاه های خودپرداز این بانک را ٢.٩٥٣ دستگاه اعلام کرد و افزود: سهم پست بانک در تعداد خودپردازها در مناطق روستایی ٧٢ درصد است ولی سهم این بانک در تعداد پایانه های فروش در مناطق روستایی حدود ٥٧ درصد باشد.
وی تعداد دستگاه های پوز این بانک را 105 هزار و ٣٩١ دستگاه عنوان کرد و گفت: تعداد کارت های بانکی صادره ما نیز در پایان ٩ ماهه امسال، ٩ میلیون و ٦٥ هزار و ٦٩١ کارت بوده است.
شیری گفت: میزان توقف خودپردازها در دوره هفت ماهه امسال، 30 درصد کاهش یافته است و ما با حدود ٢ میلیون تراکنش روزانه، بخش اعظم تراکنش های روستایی را برعهده داریم.
وی از کاهش ٦٨ درصدی توقف هر دستگاه خودپرداز پست بانک در ٩ ماهه امسال خبر داد و گفت: ساعت توقف هر دستگاه خودپرداز ما از ١٨٩ ساعت به ٦١ ساعت کاهش یافته است. مدیرعامل پست بانک از رشد ٢٩ درصدی استفاده از موبایل بانک و ٧ درصدی اینترنت بانک در ٩ ماهه امسال خبر داد.
شیری اظهار داشت: قیمت تمام شده پول ما نیز در این مدت ٢٤ درصد کاهش یافته است. هزینه تجهیز منابع ما در ٩ ماهه امسال ١٥ درصد و هزینه غیرعملیاتی نیز ٣٣ درصد کاهش داشته اند.
وی همچنین اعلام کرد: زیان انباشته پست بانک در سال های ٩٣ تا ٩٧ معادل 1100 میلیارد تومان بود و ما مشمول ماده ١٤١ قانون تجارت شده ایم. براساس برنامه عملیاتی که تدوین کرده ایم، پست بانک در سال مالی ٩٨ زیانی نخواهد داشت.
شیری گفت: سهام پست بانک در سال ٩٧ تنها ١٣ درصد رشد داشت ولی امسال قیمت سهام ما رشدی ١٩٥ درصدی را تجربه کرده است.
وی در خصوص فعال سازی رمزهای دوم کارت های بانکی پست بانک گفت: عدد دقیقی از این رقم ندارم و نمی دانم از ١٢ میلیون حسابی که داریم چه تعداد کارت بانکی رمز دوم خود را فعال کرده اند. اگر بانک مرکزی مجوز دهد به ١٤ هزار باجه خواهیم رسید. از سوی دیگر به دنبال ایجاد باجه های سیار هستیم.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

سهرابیان: هیچ هزینه‌ای برای ملایی  و نصیری پرداخت نکرده‌ایم- قایقرانان برایم فرقی ندارند
رییس فدراسیون قایقرانی می گوید، هیچ پشت پرده ای در مورد تمرین ملایی و نصیری در دریاچه آزادی وجود ندارد و و فدراسیون هزینه ای برای حضور این دو نفر در تهران پرداخت نکرده است.
سویا- ولورهمپتون  در اندیشه صعود به یک نیمه‌نهایی دیگر
رکورددار قهرمانی در لیگ اروپا برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی ولورهمپتون را در پیش دارد.
اینتر و منچستریونایتد در نیمه نهایی لیگ اروپا
اینتر و منچستریونایتد با شکست حریفانشان توانستند به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کنند.
استعفای قلعه‌نویی پذیرفته شد- جانشین امروز مشخص می‌شود
مسئولان باشگاه سپاهان با استعفای سرمربی تیم فوتبال این باشگاه موافقت کردند.
هشدار پلیس درباره کلاهبرداری در قالب  آگهی‌های خرید کالا از شهرهای مرزی
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به شیوه جدید کلاهبرداری از خریداران کالا و به خصوص لوازم خانگی تجت پوشش خرید از گناوه، بانه، بندر و ... هشدار داد.
زباله‌ نفس دریای خزر را به شماره انداخته است
دریای خزر بزرگ‌ترین دریاچه دنیا است که در شمال ایران و در امتداد سه استان گیلان، مازندران و گلستان قرار دارد اما کافی است چند قدم در ساحل این دریا قدم بزنید تا با زباله‌ها و ماهی‌هایی که بر ساحل این دریا خشک شده‌اند مواجه شوید. یک کارشناس محیط زیست می‌گوید: در برخی شهرهای شمال کشور محل دفع زباله در ساحل دریای خزر قرار دارد و شیرآبه آن‌ها به‌صورت مستقیم وارد دریا می‌شود.
مرگ ماهانه ۱۸۰ «نوجوان» به‌دلیل خشونت- چرایی گرایش برخی نوجوانان به سیگار
معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور افسردگی، اضطراب، استرس و اختلال خوردن را از شایع‌ترین اختلالات روانشناختی در دوران نوجوانی عنوان کرد و گفت: پرخاشگری و خشونت به ویژه در پسران نوجوان نگران‌کننده است؛ براساس گزارش WHO، خشونت بین فردی باعث شده هر ماهه حدود ۱۸۰ مرگ و میر بین نوجوانان در سراسر جهان رخ دهد؛ دختران نوجوان نیز به احتمال زیاد قربانی و یا ابزاری برای اعمال این خشونت یا پرخاشگری خواهند شد.
کلاه‌برداری با ماسک!
رئیس پلیس فتا بوشهر از شیوه جدید کلاه‌برداران سایبری با ارسال پیامک لینک جعلی پرداخت وجه برای دریافت ماسک برخی از سامانه‌های الکترونیک خبر داد.
تجهیز تیم‌های عملیات ویژه اورژانس برای ارایه خدمات به بیماران کرونا
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به خدمات این سازمان به مبتلایان کرونا، از خرید تعدادی آمبولانس و موتورآمبولانس تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: البته در حال حاضر با همین ناوگان موجود پاسخگوی نیاز مردم هستیم.
جزییات نوبت‌دهی اینترنتی برای نذر خون در محرم
مدیرکل دفتر جذب اهدا کنندگان سازمان انتقال خون، نحوه نوبت دهی اینترنتی برای نذر خون و پلاسما را تشریح کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پانزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام +جزئیات
تعداد ۴ میلیارد و ۲۶ میلیون سهم شرکت بهساز کاشانه تهران، چهار‌شنبه این هفته با نماد معاملاتی "ثبهساز" در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه می‌شود.
سهرابیان: هیچ هزینه‌ای برای ملایی  و نصیری پرداخت نکرده‌ایم- قایقرانان برایم فرقی ندارند
رییس فدراسیون قایقرانی می گوید، هیچ پشت پرده ای در مورد تمرین ملایی و نصیری در دریاچه آزادی وجود ندارد و و فدراسیون هزینه ای برای حضور این دو نفر در تهران پرداخت نکرده است.
سویا- ولورهمپتون  در اندیشه صعود به یک نیمه‌نهایی دیگر
رکورددار قهرمانی در لیگ اروپا برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی ولورهمپتون را در پیش دارد.
اینتر و منچستریونایتد در نیمه نهایی لیگ اروپا
اینتر و منچستریونایتد با شکست حریفانشان توانستند به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کنند.
استعفای قلعه‌نویی پذیرفته شد- جانشین امروز مشخص می‌شود
مسئولان باشگاه سپاهان با استعفای سرمربی تیم فوتبال این باشگاه موافقت کردند.
پرچم گرانی خودرو همچنان بالاست! -ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها
پانزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام +جزئیات
دولت باید به مجلس پاسخ دهد -ورود بهارستان به بازار آشفته خودرو -وزیر راه و شهرسازی: ساخت مسکن خبرنگاران قطعی است -پیشخوان
برترترین تولیدکنندگان تایر خودرو را بشناسید
کرونا، صنعت بیمه را در سراشیبی انداخت
گشایش اقتصادی چیزی جز کاهش تورم نیست
کمیسیون املاکی ها باید ثابت باشد
وقتی بورس از تحلیل به رانت و خبر می‌رسد
برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۴۰ هزار نفر در آبان ماه
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء: هیچ بن بستی در کشور وجود ندارد