کاهش بی‌سابقه تعداد گردشگران خارجی در هند پس از آغاز اعتراضات علیه دولت

09:30 ۲۱۹ روز و ۱۱ ساعت پیش تسنیم 389 0
کاهش بی‌سابقه تعداد گردشگران خارجی در هند پس از آغاز اعتراضات علیه دولت

به دنبال آغاز اعتراضات مردمی در هند و برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف حداقل ۷ کشور جهان نسبت به سفر اتباع خود به خاک دهلی نو هشدار دادند.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، همزمان با شعله ور شدن آتش اعتراضات علیه تصویب قانون تبعیض مذهبی و گسترش آن جاذبه های گردشگری هند از تاج محل گرفته تا قلعه سرخ دهلی و... با کاهش بی سابقه گردشگران خارجی مواجه شدند.
رویترز در گزارشی ویژه ضمن پرداختن به این موضوع تصریح کرد: قانون جدید بازنگری تابعیت که موجب اعطای تابعیت به مهاجرین خارجی مشروط بر غیر مسلمان بودن می شود باعث اعتراضات گسترده‌ای در هند شده و حداقل جان 25 نفر را گرفته است.
تخمین زده می شود حداقل 200 هزار گردشگر بومی و خارجی سفر خود به تاج محل را طی 2 هفته اخیر لغو یا به تعویق انداخته باشند.
«دنیش کمار» پلیس ویژه گردشگری تاج محل که به اطلاعات تعداد گردشگران نیز دسترسی دارد در این خصوص می گوید:این محل با کاهش 60 درصدی تعداد گردشگران خارجی مواجه شده که بی سابقه به حساب می آید.
مقام ارشد پلیس هند ضمن تهدید مسلمانان از آنها خواست به پاکستان بروند دولت هند علیه هزار دانشجوی معترض به قانون تبعیض مذهبی پرونده قضایی تشکیل داد وی تصریح کرد: برخی گردشگران خارجی با ما تماس گرفته اند و در مورد امنیت هند سوال داشتند، ما به آنها اطمینان دادیم که امنیت در کشور برقرار است ولی آنها سخنان ما را نپذیرفتند.
گروهی دیگر از گردشگران اروپایی که برای بازدید از اماکن گردشگری هند راهی این کشور شده بودند نیز ضمن لغو سفر خود در میانه راه اعلام کردند: سفر 20 روزه خود را زودتر از موعد به پایان خواهند رساند زیرا احساس خطر می کنند.
«دیو میلیکین» لیدر این گروه به رویترز گفت: تیتر رسانه ها واقعا نگران کننده است و ما سفر خود را زودتر از وقت برنامه ریزی شده به پایان خواهیم رساند، تامین امنیت جانی مهم تر از سفر است.
تاج محل سالانه حداقل 6میلیون و 500 هزار بازدید کننده دارد و گردشگران خارجی برای ورود باید مبلغ 15 دلار بپردازند. این به معنای درآمد زایی فوق العاده زیادی است که دولت هند از طریق این محل دارد ولی طی هفته های اخیر کاهش گردشگر باعث کم شدن چشمگیر این درآمد شده است.
یکی از مسئولین هتل های لوکس در اطراف تاج محل می گوید: کاهش چشمگیر گردشگران باعث به وجود آمدن خسارت برای ما شده است، طی ماه های اخیر رشد اقتصادی کشور نیز کاهش پیدا کرده و پائین ترین نرخ طی 6 سال گذشته رسیده است.
امتناع سروزیران ایالت‌های مختلف هند از اجرای قانون تبعیض مذهبی ادامه اعتراضات فراگیر در هند؛ از تهدید دولت علیه معترضان تا تشکیل پرونده قضایی برای 21 هزار نفر عمران خان: رفتار تبعیض آمیز هند با مسلمانان مهر تائیدی بر آزادی خواهی بینانگذاران پاکستان است این درحالی است که افزایش اعتراضات به تصویب این قانون حتی باعث قطع شدن موقت اینترنت و سیگنال تلفن همراه در آگرا نیز شده بود.
«سندیپ آرورا» رئیس اداره توسعه گردشگری آگرا نیز با تائید سخنان دیگران می گوید طی دو هفته اخیر تعداد گردشگرانی که وارد شهر آگرا شدند حدود 60 درصد کاهش داشته است.
کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، روسیه، سنگاپور، کانادا و حتی تایوان نسبت به سفر اتباع خود به هند هشدار داده اند.
این درحالی است که تعداد گردشگران در ایالت هایی مانند آسام که کانون اعتراضات محسوب می شود 90درصد کاهش داشته است.
هند با تصویب قانون تبعیض مذهبی عملا راه خروج مسلمانان از هند را باز کرده و حدود 2 میلیون نفر را به دلیل داشتن تابعیت مشکوک سلب تابعیت کرد، که اکثر آنها مسلمان بودند. در ادامه دهلی نو با تصویب قانونی اعلام کرد مهاجرین خارجی که 6 سال درهند سکونت کرده باشند مشروط بر مسلمان نبودن تابعیت هندی دریافت می کنند و به این ترتیب فقط مسلمانان را سلب تابعیت کرد.
این تصمیم دولت هند با اعتراضات فراوانی همراه شده است و طی هفته های اخیر بسیاری از شهرهای بزرگ این کشور از جمله دهلی نو صحنه درگیری بین مردم معترض و پلیس است.
انتهای پیام/.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

قالب بتن صباغی از معتبرترین مجموعه قالب بتن فلزی در ایران
این مجموعه نامی آشنا در تبریز و سراسر کشور در تولید و تجهیز انواع قالب بتن و جک‌های سقفی هست و بهترین و مشهورترین مجموعه قالب بتن در تبریز و شمال غرب کشور است که بیش از یک دهه درزمینهٔ باکیفیت‌ترین قالب بتن‌ها و جک  سقفی به مدیریت حاج یونس صباغی فعالیت می‌کنند.
آبشارهای لرستان را بشناسید
لرستان آبشارهای بی‌نظیر و باشکوهی را در همه گوشه و کنار خود دارد، آبشارهای لرستان مشهور ترین آبشارهای ایران محسوب می شوند که به علت مسیر هموار و جاده های دیدنی از پر بازدیدترین جاذبه‌های توریستی ایران به شمار می‌روند.
تجربه خدمات حقوقی آنلاین و قراردادساز هوشمند در سامانه لامینگو
دریافت خدمات حقوقی به صورت آنلاین، نیاز امروز بسیاری از کسب‌وکارها و افراد است.
دوربین‌های مداربسته‌ای که خواب‌ها را هم رنگی می‌کنند
شما در این مطلب با کارکرد یک فناوری بسیار جالب آشنا می‌شوید این فناوری به فناوری سوپر استارلایت در صنایع نظارت تصویری معروف است. دوربین‌های مداربسته‌ای که این توانمندی را داشته باشند می‌توانند بدون هر نور مصنوعی در تاریکی شب تصاویر رنگی ضبط کنند.
خرید و فروش آپارتمان
خرید و فروش آپارتمان موضوع بسیار مهم و حائز اهمیتی است که می‌بایست پیش از ورود به این حوزه چه برای خرید و چه برای فروش، اطلاعات خود را تکمیل کنید و قدم‌هایتان را آگاهانه بردارید.
ˮوتجارتˮ به سود رسید
مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت برای تصویب عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸ با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد.
خرید آسان موتورسیکلت با پدال
امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اثر آن در زندگی روزمره، خرید اینترنتی با اقبال گسترده‌ای از طرف مردم روبه رو شده؛ و در آینده‌ای نه چندان دور خرید اینترنتی جزء لاینفکی از زندگی مردم می‌شود.
داستان چوپانی که کیمیاگر شد!
کیمیاگر مشهورترین رمان پائولو کوئیلو در ایران است؛ البته در ابتدا او با این رمان، مشهور نشد و اثر دیگری او را به شهرت رساند و سپس خوانندگان را به سمت کتاب کیمیاگر متمایل کرد. پس از خواندن این کتاب بود که تحسین ها و درخواست‌های متعدد برای ترجمه‌اش فراگیر شد.
مافیا یعنی عادل؟
«این که «من مافیا بلد نیستم»، قاعدتا باید به آن معنا باشد که «طرف مقابلم مافیا بلد است». در دوگانه میثاقی و هواداران عادل فردوسی‌پور هم لابد طرف مقابل، مجری نود یا به قول میثاقی «استاد» است. حالا انصافا عادل مافیا بلد است؟ یعنی حمایت‌هایی که از عادل می‌شود، پشت پرده دارد؟ مشکل میثاقی اینجاست که بدوقتی، بدجوری به‌ جای بدآدمی آمده است. او خودش قربانی دوم این داستان است اما...»
پایان هویدا
در دوره نخست‌وزیری هویدا بود که کشور با آن شتاب فزاینده در سیطره دیکتاتوری فرورفت، جامعه بالندگی خود را از دست داد و حتی در مسائلی پسرفت داشت، مجموعه‌ای از گروه‌های مسلح با افکار و عقاید متفاوت - به امید یا در توهم تغییر اوضاع - شکل گرفت و سرانجام هم به مسیر برگشت‌ناپذیر انقلاب افتاد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راهکارهای جلوگیری از انفعال در بحران کرونا
انجام فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته و ۲ جلسه تمرین قدرتی در هفته می تواند به طور مشخص مانع از این شود که بحران کرونا افراد را در وضعیت انفعالی قرار دهد.
دو راهی بانوی پرتاب چکش بین کنکور و شرکت در جایزه بزرگ
مهدیه حکمت‌سرا می‌گوید به مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی دعوت شده است اما با کنکور سراسری همزمان شده است.
فیفا به پرسپولیس‌: ۱۶ مرداد کمیته انضباطی درباره شما تصمیم می‌گیرد + سند
در نامه ارسالی از سوی فیفا به باشگاه پرسپولیس، صراحتا عنوان شده در صورت پرداخت نشدن مطالبات برانکو در موعد مقرر، کمیته انضباطی فیفا علیه پرسپولیس رای صادر خواهد کرد.
هاشمی: در پرسپولیس نامحرمم- برخی گره توافق با برانکو را کور کردند‍!
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با انتقاد از نبود شفافیت در ساختار این باشگاه، می‌گوید در جلسات هیات مدیره با او بعضا مثل یک نامحرم رفتار می شد. او همچنین درباره پرونده شکایت برانکو عنوان کرد که پرسپولیس می توانست با این مربی در استانبول به توافق برسد اما برخی گره را کور کردند.
یونیفل از زخمی شدن تعدادی از نیروهایش در پی انفجار بیروت خبر داد
نیروهای حفظ صلح وابسته به سازمان ملل در لبنان (یونیفل) از زخمی شدن تعدادی از نیروهای خود در پی انفجار شدید که عصر سه شنبه بیروت را لرزاند، خبر داد.
لبنان| تشکر عون از کمک کشورهای دوست- تاکید بر لزوم روشن شدن سریع ابهامات فاجعه بیروت
فاجعه انفجار بیروت| تسلیت ابومازن به میشل عون و اعلام آمادگی برای کمک به لبنان
دیدار سفرای جدید عمان و آلمان با ظریف
اعتراف رئیس تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان با طالبان به ناکارآمدی لویه‌جرگه
استاندار بیروت: 300 هزار نفر آواره شدند- بازگشت این تعداد طی دو سه ماه آینده ممکن نیست
لبنان|حسان دیاب: اکنون زمان کار و مسئولیت‌پذیری است نه کشمکش و جدال سیاسی بیهوده
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: ترامپ با طرح تعویق انتخابات توجهات از مشکل اقتصاد آمریکا را منحرف کرد
گفتگوی تلفنی ظریف با همتای اوکراینی درباره روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیما
کرونا در اروپا| از موج دائمی در آلمان تا افزایش بستری‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه فرانسه
وبینار همبستگی با مردم کشمیر در تهران برگزار شد