عراق| آخرین دستاوردهای مرحله هشتم «اراده پیروزی»- هشدار حشد شعبی درباره تشدید تحرکات داعشی‌ها

19:42 ۲۰ روز و ۱۲ ساعت پیش تسنیم 117 0
عراق| آخرین دستاوردهای مرحله هشتم «اراده پیروزی»- هشدار حشد شعبی درباره تشدید تحرکات داعشی‌ها

دستگیری دو تروریست داعشی درموصل،پاکسازی روستایی در کرکوک از لوث داعشی‌ها، هلاکت پنج تروریست انتحاری در صلاح‌الدین،هشدار درباره تشدیدتحرکات داعشی‌ها و ورود صدها نفر از سوریه،کشف کارگاه آماده‌سازی خودروهای بمب‌گذاری شده از جمله خبرهای امنیتی عراق است.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الفرات، منابع امنیتی عراق از دستگیری دو تروریست داعشی در شهر موصل خبر دادند. 
عراق|عملیات پیشدستانه حشد شعبی در بیابان نجف اشرف/ دستگیری 4 تروریست داعشی در موصل وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای از دستگیری دو تروریست داعشی در موصل خبر داد. در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است یک یگان مشترک از نیروهای یگان اضطراری وابسته به فرماندهی پلیس نینوا از طریق عملیات بازرسی امنیتی توانستند دو عضو باندهای تروریستی داعش را دستگیر کنند، این دو تروریست در دوره سیطره داعش بر شهر موصل در آنچه دیوان الجُند خوانده می‌شود، فعالیت می‌کردند. این دو تروریست در منطقه «حی التامیم» در موصل دستگیر شدند.
پاکسازی روستایی در کرکوک از لوث داعشی‌ها خبر دیگر اینکه نیروهای لشکر نهم ارتش عراق در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی، روستای سماقه السفلی در جنوب غربی استان کرکوک را پاکسازی کردند.
فرماندهی عملیات مشترک امروز یکشنبه از آغاز مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی از پنج محور در استان نینوا، عملیات الجزیره، صلاح الدین، دیالی و کرکوک خبر داده بود.
هدف از این عملیات، جست‌وجو و پاکسازی مناطق و روستاها و دستگیری افراد تحت پیگرد و خشکاندن بقایای تروریسم و تداوم امنیت و ثبات در مناطقی که این عملیات در آنها انجام می‌شود بر اساس اطلاعات دقیق اعلام شده است.
واحد اطلاع رسانی امنیتی همچنین از پاکسازی روستاهای«البورکیبة،البوصباح ،تمار والبوفشکة عوسج در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی خبر داد که این دستاورد را نیروهای تیپ نهم زرهی محقق کردند.
فرماندهی عملیات مشترک امروز یکشنبه از آغاز مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی خبر داد و اعلام کرد این عملیات از پنج مرحله تشکیل شده است.
هلاکت پنج تروریست انتحاری در استان صلاح‌الدین شبکه الفرات از موفقیت نیروهای امنیتی و حشد شعبی در به هلاکت رساندن پنج تروریست انتحاری خبر داد.
این رسانه همچنین از زخمی شدن چهار نیروی امنیتی خبر داد.
کشف سلاح‌های سنگین در هشتمین مرحله از عملیات اراده پیروزی نیروهای امنیتی عراق در چارچوب عملیات اراده پیروزی در استان نینوا، مقادیری سلاح‌های سنگین متعلق به تروریست‌های داعشی را کشف کردند. در بیانیه واحد اطلاع رسانی امنیتی آمده است نیروهای امنیتی در چارچوب وظایف خود در عملیات اراده پیروزی، مرحله هشتم، در بخش عملیاتی دیالی، یک تروریست را در ناحیه ابی صیدا در حالی که انواع سلاح‌ها را در اختیار داشت،‌بازداشت کردند. نیروهای یگان اطلاعات نظامی و یگان شناسایی لشکر پنجم نیز همچنین ،مقادیری سلاح‌های سنگین را در روستای بروانه کشف کردند.
انهدام چندین تونل تروریست‌های داعشی در استان نینوا   واحد اطلاع رسانی امنیتی در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای امنیتی همچنان به عملیات  اراده پیروزی در مرحله هشتم آن ادامه می‌دهند، نیروهای امنیتی توانستند سه مخفیگاه و یک بمب را در منطقه بادوش منهدم کنند.
همچنین نیروهای تیپ 92 پیاده توانستند دو تونل تروریست‌ها را در منطقه العطشانه منهدم کنند. نیروهای تیپ 21 پیاده هم یک تونل را که دو بمب در آن جاسازی شده بود، در منطقه الحضر کشف و منهدم کردند.
نیروهای تیپ 60 پیاده هم یک مخفیگاه تروریست‌ها را در منطقه البعاج که سه بمب در آن کارگذاشته شده بود، منهدم کردند.
کشف چهار مخفیگاه و کارگاه بمب‌گذاری داعشی‌ها در استان صلاح‌الدین    در استان صلاح‌الدین هم نیروهای امنیتی در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی، چهار مخفیگاه و یک کارگاه آماده سازی خودروهای بمب‌گذاری شده را در غرب وادی الثرثار در صلاح الدین کشف کنند.
در بیانیه واحد اطلاع رسانی امنیتی آمده است نیروهای مسلح ما به وظایف خود در مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی ادامه می‌دهند و فرماندهی عملیات صلاح الدین توانست در این مرحله، چهار مخفیگاه تروریست‌ها را کشف کند که حاوی دستگاه‌های ارتباطاتی و مواد غذایی و البسه بود، همچنین دو تونل و یک کارگاه آماده سازی خودروهای بمب‌گذاری شده در غرب وادی الثرثار در نزدیکی روستای مناور الشمری کشف شد.
کشف یک خودروی بمب‌گذاری شده در استان کرکوک کشف یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده با پلاک سوریه در چارچوب عملیات  اراده پیروزی در استان کرکوک از دیگر تحولات امنیتی عراق است. بر اساس گزارش واحد  اطلاع رسانی امنیتی، نیروهای تیپ نهم زرهی توانستد یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده را در روستای السهیل در استان کرکوک کشف و منهدم کنند. این خودرو بمب‌گذاری شده با پلاک سوریه حرکت می‌کرد.
مشارکت حشد شعبی در هشتم مرحله عملیات اراده پیروزی خبر دیگر اینکه حشد شعبی حضور خود در هشتمین مرحله عملیات اراده پیروزی را تشریح کرد. جواد کاظم الربیعاوی از مسئولان عملیات حشد شعبی گفت نیروهای حشد شعبی در تمام محورهای عملیات اراده پیروزی در هشتمین مرحله آن برای پیگرد بقایای داعش مشارکت دارند.
وی در بیانیه‌ای گفت نیروهای حشد شعبی در عملیات اراده پیروزی در استان الانبار، نینوا، دیالی، صلاح الدین و بخش شمال کرکوک و شرق دجله مشارکت کرده و به پشتیبانی از نیروهای ارتش و پلیس فدرال پرداختند. وی افزود حشد شعبی، اطلاعات دقیقی از بقایای گروه تروریستی جنایتکار داعشی در اختیار نیروهای امنیتی قرار داده است.
به گزارش الفرات، الربیعاوی خاطر نشان کرد تشکیلات نظامی مختلف بر اساس طرح های ترسیم شده و با پشتیبانی واحد خنثی سازی مواد منفجره در حشد شعبی به پیشروی خود در این عملیات ادامه می‌دهند.
جزئیات عملیات اخیر داعشی‌ها در جنوب موصل؛ 21 تروریست به هلاکت رسیدند حمید الیاسری فرمانده تیپ 44 حشد شعبی روز یکشنبه از هلاکت 21 تروریست داعشی در جریان مقابله با حمله تروریستی در شهرستان الحضر در جنوب موصل خبر داد که شامگاه شنبه رخ داده بود. وی هشدار داد که استان نینوا شاهد حملات سنگین و طرح‌های جدید داعش است.
واحد اطلاع رسانی حشد شعبی در بیانیه‌ای به نقل از الیاسری اعلام کرد گروه تروریستی داعش شامگاه شنبه حمله گسترده‌ای را در منطقه المخازن در شمال شهرستان الحضر در استان نینوا انجام داد که نیروهای حشد شعبی با همکاری فرماندهی عملیات نینوا و نیروی هوایی ارتش توانستند ضمن مقابله با این حمله تروریستی گسترده، 21 داعشی متجاوز را به هلاکت برسانند.
الیاسری افزود حمله اخیر متمایز از دیگر حملات از نظر تعداد افراد شرکت کننده در حمله و تاکتیک و ماهیت منطقه جغرافیایی که دشمن از آن حرکت کرد، به شمار می‌رود. وی هشدار داد با توجه به حضور تعداد زیادی از تروریست‌های داعشی در جزایر نینوا و  الحضر استان نینوا شاهد حملات شدید و طرح‌های جدید داعش خواهد بود که باید در این زمینه هوشیار بود.
الیاسری فاش کرد اطلاعاتی دریافت شده که نشان می دهد صدها تروریست‌ داعشی از مرزهای سوریه وارد الحضر شده‌اند. وی بر ضرورت زیر نظر گرفتن مستمر تحرکات داعشی‌ها از طریق هوایی تاکید کرد و هشدار داد در غیر این صورت اوضاع ممکن است بدتر شود و مناطق متعددی در معرض حملات تروریستی قرار گیرد.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

بخت‌های قهرمانی و غایبان بزرگ در تنیس اپن استرالیا
تنیس اپن استرالیا ۲۰۲۰ که از دوشنبه آغاز می‌شود تقابل سه تنیسور بزرگ و نسل آینده خواهد بود.
پیروز بین المللی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای، ایران است
استاندار خراسان شمالی گفت: پیروز بین المللی مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران است و ورزشکاران و مهمانان خارجی بهترین سفیران برای اعلام امنیت موجود در ایران هستند.
ضعف کمیته فنی فوتسال دلیل شکست‌های آینده تیم ملی خواهد بود
ناصر صالح مربی و کارشناس فوتسال معتقد است ضعف کمیته فنی فوتسال مسبب شکست‌های آینده تیم ملی فوتسال خواهد بود و تیم ملی باید نگرش خود را به فوتسال مدرن نزدیک‌تر کند.
«پسماندسوزی» دودی که به چشم نمی‌آید؟
امروز روز ملی هوای پاک است؛ هوایی که در مقاطعی از پاییز امسال حکم کیمیا را پیدا کرده بود و مردم کلانشهرها و شهرهای بزرگ صنعتی بعضا روزهای متوالی را با هوای آلوده دست و پنجه نرم کردند. یکی از دلایل این آلودگی کم‌توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون هوای پاک بوده که یکی از بندهای آن درباره «مقابله با پسماندسوزی» است؛ آن هم در شرایطی که هم در قانون هوای پاک و هم قانون مدیریت پسماندها متولیان این موضوع مشخص شده است.
از «درگیری» و «جنگ» به کودکان نگویید
«اخبار» بخش جدایی ناپذیر زندگی ما را تشکیل می‌دهند؛ اما این خودمان هستیم که انتخاب می‌کنیم به اخبار حقیقی گوش دهیم یا به شایعات و اخبار دروغ دامن بزنیم،‌ این ما هستیم که تصمیم می‌گیریم حتی در شرایط سخت از روان، خانواده و کودکانمان محافظت کنیم تا آنها دچار شوک و آسیب‌های روحی و روانی نشوند.
۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان + جزییات
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی جزییات الزام پزشکان به نصب کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی را تا ۳۰ بهمن ماه را تشریح کرد.
اطلاعات ضروری درباره مالیات نقل و انتقال ملک
مالیات نقل و انتقال ملک، شامل سه نوع مالیات انتقال حق واگذاری (سرقفلی)، درآمد حاصل از ساخت و فروش املاک (نوساز) و مالیات بر درآمد رضایت مالک یا حق مالکانه می‌شود که هر یک از مؤدیان این مالیات‌ها به ترتیب معادل دو ، ۱۰ و دو درصد به ارزش معاملاتی ملک مشمول مالیات می‌شوند.
زدن دکمه خروج کافی نیست، نازل را بگذارید!
غیب‌شدن سهمیه بنزین موضوع داغ این روزهاست که طبق آنچه اعلام شد، تنها راه جلوگیری از آن انتخاب روش درست سوخت‌گیری است؛ در غیر این صورت شاهد کاهش یک تا سه لیتری سهمیه خواهید بود.
آب سرد کبد را چرب می‌کند؟
خوردن مداوم آب سرد، مزاج معده و اعضاء مجاور مثل کبد را به سمت سردی می‌برد و باعث بروز بیماری می‌شود.
توسعه درمانی نوین برای خلاص شدن از چربی‌ها
پژوهشگران "دانشگاه هاروارد" در مطالعه اخیرشان خبر از درمانی جدید برای مبارزه با چاقی و خلاص شدن از چربی شکم داده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتشار عکس آثار شکنجه بر بدن اسیر فلسطینی
یک سازمان حقوق بشری فلسطینی عکس‌هایی از آثار شکنجه روی بدن یک اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی منتشر کرد.
بخت‌های قهرمانی و غایبان بزرگ در تنیس اپن استرالیا
تنیس اپن استرالیا ۲۰۲۰ که از دوشنبه آغاز می‌شود تقابل سه تنیسور بزرگ و نسل آینده خواهد بود.
ضعف کمیته فنی فوتسال دلیل شکست‌های آینده تیم ملی خواهد بود
ناصر صالح مربی و کارشناس فوتسال معتقد است ضعف کمیته فنی فوتسال مسبب شکست‌های آینده تیم ملی فوتسال خواهد بود و تیم ملی باید نگرش خود را به فوتسال مدرن نزدیک‌تر کند.
«پسماندسوزی» دودی که به چشم نمی‌آید؟
امروز روز ملی هوای پاک است؛ هوایی که در مقاطعی از پاییز امسال حکم کیمیا را پیدا کرده بود و مردم کلانشهرها و شهرهای بزرگ صنعتی بعضا روزهای متوالی را با هوای آلوده دست و پنجه نرم کردند. یکی از دلایل این آلودگی کم‌توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون هوای پاک بوده که یکی از بندهای آن درباره «مقابله با پسماندسوزی» است؛ آن هم در شرایطی که هم در قانون هوای پاک و هم قانون مدیریت پسماندها متولیان این موضوع مشخص شده است.
از «درگیری» و «جنگ» به کودکان نگویید
«اخبار» بخش جدایی ناپذیر زندگی ما را تشکیل می‌دهند؛ اما این خودمان هستیم که انتخاب می‌کنیم به اخبار حقیقی گوش دهیم یا به شایعات و اخبار دروغ دامن بزنیم،‌ این ما هستیم که تصمیم می‌گیریم حتی در شرایط سخت از روان، خانواده و کودکانمان محافظت کنیم تا آنها دچار شوک و آسیب‌های روحی و روانی نشوند.
چند داعشی خارجی در ترکیه زندانی هستند؟
تحلیلگر آمریکایی: ترامپ در مسیر خودش حرکت می‌کند نه مسیر کشورش
روز غزه و بازخوانی رویکرد حقوق بشری آمریکا
مشارکت فعال روسیه در فراهم سازی مقدمات کنفرانس لیبی در برلین
واشنگتن باعث ثبات در عراق نشده است
نیویورک تایمز: شَر ترامپ، واگیر است
افزایش ورود مهاجران از ترکیه به اروپا
ادعای ژنرال آمریکایی درباره برنامه موشکی کره شمالی
انتشار عکس آثار شکنجه بر بدن اسیر فلسطینی
آیا پوتین سیاست خارجی ترکیه را تعیین می‌کند؟