عراق| آخرین دستاوردهای مرحله هشتم «اراده پیروزی»- هشدار حشد شعبی درباره تشدید تحرکات داعشی‌ها

19:42 ۱۹۶ روز پیش تسنیم 492 0
عراق| آخرین دستاوردهای مرحله هشتم «اراده پیروزی»- هشدار حشد شعبی درباره تشدید تحرکات داعشی‌ها

دستگیری دو تروریست داعشی درموصل،پاکسازی روستایی در کرکوک از لوث داعشی‌ها، هلاکت پنج تروریست انتحاری در صلاح‌الدین،هشدار درباره تشدیدتحرکات داعشی‌ها و ورود صدها نفر از سوریه،کشف کارگاه آماده‌سازی خودروهای بمب‌گذاری شده از جمله خبرهای امنیتی عراق است.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الفرات، منابع امنیتی عراق از دستگیری دو تروریست داعشی در شهر موصل خبر دادند. 
عراق|عملیات پیشدستانه حشد شعبی در بیابان نجف اشرف/ دستگیری 4 تروریست داعشی در موصل وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای از دستگیری دو تروریست داعشی در موصل خبر داد. در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است یک یگان مشترک از نیروهای یگان اضطراری وابسته به فرماندهی پلیس نینوا از طریق عملیات بازرسی امنیتی توانستند دو عضو باندهای تروریستی داعش را دستگیر کنند، این دو تروریست در دوره سیطره داعش بر شهر موصل در آنچه دیوان الجُند خوانده می‌شود، فعالیت می‌کردند. این دو تروریست در منطقه «حی التامیم» در موصل دستگیر شدند.
پاکسازی روستایی در کرکوک از لوث داعشی‌ها خبر دیگر اینکه نیروهای لشکر نهم ارتش عراق در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی، روستای سماقه السفلی در جنوب غربی استان کرکوک را پاکسازی کردند.
فرماندهی عملیات مشترک امروز یکشنبه از آغاز مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی از پنج محور در استان نینوا، عملیات الجزیره، صلاح الدین، دیالی و کرکوک خبر داده بود.
هدف از این عملیات، جست‌وجو و پاکسازی مناطق و روستاها و دستگیری افراد تحت پیگرد و خشکاندن بقایای تروریسم و تداوم امنیت و ثبات در مناطقی که این عملیات در آنها انجام می‌شود بر اساس اطلاعات دقیق اعلام شده است.
واحد اطلاع رسانی امنیتی همچنین از پاکسازی روستاهای«البورکیبة،البوصباح ،تمار والبوفشکة عوسج در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی خبر داد که این دستاورد را نیروهای تیپ نهم زرهی محقق کردند.
فرماندهی عملیات مشترک امروز یکشنبه از آغاز مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی خبر داد و اعلام کرد این عملیات از پنج مرحله تشکیل شده است.
هلاکت پنج تروریست انتحاری در استان صلاح‌الدین شبکه الفرات از موفقیت نیروهای امنیتی و حشد شعبی در به هلاکت رساندن پنج تروریست انتحاری خبر داد.
این رسانه همچنین از زخمی شدن چهار نیروی امنیتی خبر داد.
کشف سلاح‌های سنگین در هشتمین مرحله از عملیات اراده پیروزی نیروهای امنیتی عراق در چارچوب عملیات اراده پیروزی در استان نینوا، مقادیری سلاح‌های سنگین متعلق به تروریست‌های داعشی را کشف کردند. در بیانیه واحد اطلاع رسانی امنیتی آمده است نیروهای امنیتی در چارچوب وظایف خود در عملیات اراده پیروزی، مرحله هشتم، در بخش عملیاتی دیالی، یک تروریست را در ناحیه ابی صیدا در حالی که انواع سلاح‌ها را در اختیار داشت،‌بازداشت کردند. نیروهای یگان اطلاعات نظامی و یگان شناسایی لشکر پنجم نیز همچنین ،مقادیری سلاح‌های سنگین را در روستای بروانه کشف کردند.
انهدام چندین تونل تروریست‌های داعشی در استان نینوا   واحد اطلاع رسانی امنیتی در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای امنیتی همچنان به عملیات  اراده پیروزی در مرحله هشتم آن ادامه می‌دهند، نیروهای امنیتی توانستند سه مخفیگاه و یک بمب را در منطقه بادوش منهدم کنند.
همچنین نیروهای تیپ 92 پیاده توانستند دو تونل تروریست‌ها را در منطقه العطشانه منهدم کنند. نیروهای تیپ 21 پیاده هم یک تونل را که دو بمب در آن جاسازی شده بود، در منطقه الحضر کشف و منهدم کردند.
نیروهای تیپ 60 پیاده هم یک مخفیگاه تروریست‌ها را در منطقه البعاج که سه بمب در آن کارگذاشته شده بود، منهدم کردند.
کشف چهار مخفیگاه و کارگاه بمب‌گذاری داعشی‌ها در استان صلاح‌الدین    در استان صلاح‌الدین هم نیروهای امنیتی در چارچوب مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی، چهار مخفیگاه و یک کارگاه آماده سازی خودروهای بمب‌گذاری شده را در غرب وادی الثرثار در صلاح الدین کشف کنند.
در بیانیه واحد اطلاع رسانی امنیتی آمده است نیروهای مسلح ما به وظایف خود در مرحله هشتم عملیات اراده پیروزی ادامه می‌دهند و فرماندهی عملیات صلاح الدین توانست در این مرحله، چهار مخفیگاه تروریست‌ها را کشف کند که حاوی دستگاه‌های ارتباطاتی و مواد غذایی و البسه بود، همچنین دو تونل و یک کارگاه آماده سازی خودروهای بمب‌گذاری شده در غرب وادی الثرثار در نزدیکی روستای مناور الشمری کشف شد.
کشف یک خودروی بمب‌گذاری شده در استان کرکوک کشف یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده با پلاک سوریه در چارچوب عملیات  اراده پیروزی در استان کرکوک از دیگر تحولات امنیتی عراق است. بر اساس گزارش واحد  اطلاع رسانی امنیتی، نیروهای تیپ نهم زرهی توانستد یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده را در روستای السهیل در استان کرکوک کشف و منهدم کنند. این خودرو بمب‌گذاری شده با پلاک سوریه حرکت می‌کرد.
مشارکت حشد شعبی در هشتم مرحله عملیات اراده پیروزی خبر دیگر اینکه حشد شعبی حضور خود در هشتمین مرحله عملیات اراده پیروزی را تشریح کرد. جواد کاظم الربیعاوی از مسئولان عملیات حشد شعبی گفت نیروهای حشد شعبی در تمام محورهای عملیات اراده پیروزی در هشتمین مرحله آن برای پیگرد بقایای داعش مشارکت دارند.
وی در بیانیه‌ای گفت نیروهای حشد شعبی در عملیات اراده پیروزی در استان الانبار، نینوا، دیالی، صلاح الدین و بخش شمال کرکوک و شرق دجله مشارکت کرده و به پشتیبانی از نیروهای ارتش و پلیس فدرال پرداختند. وی افزود حشد شعبی، اطلاعات دقیقی از بقایای گروه تروریستی جنایتکار داعشی در اختیار نیروهای امنیتی قرار داده است.
به گزارش الفرات، الربیعاوی خاطر نشان کرد تشکیلات نظامی مختلف بر اساس طرح های ترسیم شده و با پشتیبانی واحد خنثی سازی مواد منفجره در حشد شعبی به پیشروی خود در این عملیات ادامه می‌دهند.
جزئیات عملیات اخیر داعشی‌ها در جنوب موصل؛ 21 تروریست به هلاکت رسیدند حمید الیاسری فرمانده تیپ 44 حشد شعبی روز یکشنبه از هلاکت 21 تروریست داعشی در جریان مقابله با حمله تروریستی در شهرستان الحضر در جنوب موصل خبر داد که شامگاه شنبه رخ داده بود. وی هشدار داد که استان نینوا شاهد حملات سنگین و طرح‌های جدید داعش است.
واحد اطلاع رسانی حشد شعبی در بیانیه‌ای به نقل از الیاسری اعلام کرد گروه تروریستی داعش شامگاه شنبه حمله گسترده‌ای را در منطقه المخازن در شمال شهرستان الحضر در استان نینوا انجام داد که نیروهای حشد شعبی با همکاری فرماندهی عملیات نینوا و نیروی هوایی ارتش توانستند ضمن مقابله با این حمله تروریستی گسترده، 21 داعشی متجاوز را به هلاکت برسانند.
الیاسری افزود حمله اخیر متمایز از دیگر حملات از نظر تعداد افراد شرکت کننده در حمله و تاکتیک و ماهیت منطقه جغرافیایی که دشمن از آن حرکت کرد، به شمار می‌رود. وی هشدار داد با توجه به حضور تعداد زیادی از تروریست‌های داعشی در جزایر نینوا و  الحضر استان نینوا شاهد حملات شدید و طرح‌های جدید داعش خواهد بود که باید در این زمینه هوشیار بود.
الیاسری فاش کرد اطلاعاتی دریافت شده که نشان می دهد صدها تروریست‌ داعشی از مرزهای سوریه وارد الحضر شده‌اند. وی بر ضرورت زیر نظر گرفتن مستمر تحرکات داعشی‌ها از طریق هوایی تاکید کرد و هشدار داد در غیر این صورت اوضاع ممکن است بدتر شود و مناطق متعددی در معرض حملات تروریستی قرار گیرد.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

آغاز طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز مرحله اول طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، با حضور مقتدر نیروی انتظامی خبر داد.
سفیر ایران در روسیه: روند اجرای عدالت در جهان معکوس شده است
سفیر ایران در روسیه با انتقاد از اقدامات خارج از قانون آمریکا در قبال نهادهای بین‌المللی گفت: معیارهای خوبی و بدی در عرصه بین المللی دچار بحران شده است.
بازخوانی سخنان امروز رهبری در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه "جلسه امروز کمیسیون فرهنگی به جمع بندی و بازخوانی فرمایشات امروز صبح حضرت آقا اختصاص داشت"، گفت: سه اولویت در میان اولویت‌های فرمایشات مقام معظم رهبری یعنی مسئله جمعیت؛ مسئله ازدواج آسان و موضوع فضای مجازی صراحتا ماموریت مستقیم کمیسیون فرهنگی است.
ظریف شایعه فروش جزیره کیش در سند همکاری ایران و چین را رد کرد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی موضوع توافق همکاری ۲۵ ساله ایران با چین با حضور وزیر خارجه در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه وزیر خارجه شایعاتی همچون فروش جزیره کیش و نفت ارزان قیمت در سند همکاری ۲۵ ساله را رد کرد و آن را ناشی از غرض‌ورزی دشمنان توسعه روابط بین دو کشور دانست.
بررسی اصول اثرگذاری بر ارتقای عادلانه سلامت مردم در کمیسیون بهداشت
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی اصول و فنون اثرگذاری بر ارتقای عادلانه سلامت مردم در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
فلاحی: کمیسیون آموزش در برگزاری کنکور سراسری تابع نظر ستاد کرونا است
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد که کمیسیون آموزش درباره زمان برگزاری کنکور سراسری تابع نظر ستاد مبارزه با کرونا است.
قالیباف: در مجلس یازدهم اصالت با کمیسیون‌ها است
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در دوره مجلس یازدهم اصالت با کمیسیون‌ها است و باید تصمیم‌گیری‌ها بر اساس کارآمدسازی، مردمی سازی، شفافیت و هوشمندسازی باشد.
بررسی راهکارهای ساماندهی بازار مسکن در کمیسیون عمران
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری چندمین جلسه این کمیسیون برای ساماندهی بازار مسکن و راهکارهای کنترل قیمت‌ها خبر داد.
مراسم تدفین شهردار سئول آنلاین برگزار می‌شود
مقامات پایتخت کره جنوبی از برگزاری مراسم تدفین شهردار متوفی این شهر به صورت آنلاین به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
بررسی گزارش معاونت عمرانی وزارت کشور در کمیسیون شوراها
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی گزارش عملکرد معاونت عمرانی وزارت کشور در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گرانی تجهیزات، مشکل جدی کمانداران؛ هر تیر ۱-۵ میلیون تومان!
سرمربی تیم ملی ریکرو گفت: به دلیل نبود مسابقات و گران بودن تجهیزات کمانداران انگیزه و روحیه کافی برای ادامه تمرینات انفرادی در سایت تیر و کمان را ندارند.
ابداع سیستم تغییر رنگ با الهام از آفتاب‌پرست‌ها
پژوهشگران آمریکایی با الهام از بدن آفتاب‌پرست‌ها، سیستمی را ابداع کرده‌اند که قابلیت تغییر رنگ دارد.
پیروزی بارسلونا در شب رکوردشکنی مسی
بارسلونا در حالی توانست وایادولید را شکست دهد که ستاره آرژانتینی‌اش یک رکورد به نام خود ثبت کرد.
سراج: برخی بازیکنانمان از جان و دل مایه نمی‌گذارند
سرمربی صنعت نفت آبادان می‌گوید که باشگاه باید با برخی از بازیکنان تیمش برخورد کند.
مومنی: مجیدی کشتی به گل نشسته استقلال را به مقصد می‌رساند
بازیکن سابق استقلال با تشبیه این تیم به "کشتی به گل نشسته" می‌گوید مجیدی به گونه ای این کشتی را هدایت خواهد کرد که هواداران خوشحال شوند.
مراسم تدفین شهردار سئول آنلاین برگزار می‌شود
حفتر برای ازسرگیری صادرات نفت لیبی شرط تعیین کرد
حمله هوایی ائتلاف سعودی به شمال غرب یمن
گزارش| نگاهی به ابعاد و سیگنال‌های توافق نظامی تهران-دمشق
کرزی: جنگ، ادامه توطئه‌های خارجی علیه تلاش‌های صلح افغانستان است
روند منفی روابط مسکو و کی‌یف دیر یا زود به پایان می‌رسد
هزار خبرنگار و کارمند رسانه در افغانستان کرونا گرفتند
یمن|«مأرب» در آستانه آزادی قرار گرفت
خبر شبکه سعودی تکذیب شد
مقام سابق آمریکایی: ترامپ یک بار پیشنهاد فروختن «پورتوریکو» را مطرح کرد