سوریه| ارتش در آستانه فتحی بزرگ؛ آزادی قریب‌الوقوع «معره النعمان»

18:09 ۲۲۱ روز و ۲ ساعت پیش تسنیم 589 0
سوریه| ارتش در آستانه فتحی بزرگ؛ آزادی قریب‌الوقوع «معره النعمان»

ارتش سوریه در ادامه عملیات پاکسازی ادلب از لوث تروریسم به آستانه شهر مهم «معره‌النعمان» رسید، شهری که دومین شهر بزرگ استان ادلب است؛ ویژگی‌های جغرافیایی آن و اینکه در منطقه‌ای هموار قرار گرفته است نیز اهمیت دوچندانی به آن داده است.

تسنیم

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، منطقه حساس شمال سوریه همچنان ناآرام است. ارتش سوریه با وجود توفانی که گریبانگیر این کشور شده است همچنان به مبارزات خود ادامه می دهد؛ سرانجام روزی فرصت حرف زدن تمام شد و ارتش عزم خود را برای پایان دادن به تروریسم در این نقطه از کشور در استان ادلب جزم کرد.
پس از آنکه ارتش سوریه شهر جرجناز را آزاد کرد، فریاد کمک خواهی تروریست ها بلند شد و این فریاد به گوش کاخ سفید رسید و از میان تمام تشکیلات کاخ سفید این، ترامپ بود که برای کمک به آنها به پا خاست. او زبان به تعریف و تمجید از ترکیه – که سعی می کرد موجودیت تروریست ها را در شمال سوریه حفظ کند – گشود؛ مغز متفکر و طراح اصلی گروه های تروریستی هنوز نفهمیده است که جرجناز را از دست داده و ارتش سوریه به دو قدمی معره النعمان رسیده است.
سوریه| تعقیب تروریست‌ها در شرق ادلب/ نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیه ارتش سوریه روستاهای جدیدی را در حومه ادلب باز پس گرفت ارتش سوریه: 320 کیلومتر مربع از ادلب پاکسازی شد؛ آزادسازی بیش از 40 شهرک و روستا سوریه| ارتش به 8کیلومتری شهر راهبردی «معره‌النعمان» رسید/ هلاکت مغز موشکی تروریست‌ها در ادلب+ نقشه و عکس ارتش با ادامه پیشروی در محورهای جنوب و شرق ادلب و با پاکسازی چندین روستا و شهرک از جمله شهرک السمکه و روستاهای الدلیم، خوین الشعر، المشامیس و جدیده نواف، مناطق بیشتری را به کنترل خود درآورد و در این مسیر از تاکتیک های نظامی و یگانهای زبده - که تجربه عالی در این نوع عملیات ها داشتند - بهره گرفت.
ارتش با محاصره روستاهای اشغال شده و قطع ارتباط جغرافیایی آنها با اطراف، به پیشروی تدریجی خود ادامه می دهد؛ کما اینکه با زیر آتش گرفتن مسیرهای ارتباطی تروریست ها، به عنوان یک تاکتیک نظامی، مانع امدادرسانی به آنها می شود و تحرکاتشان را محدود کرده و از هر گونه تحرک تهاجمی یا دفاعی آنها جلوگیری می کند و فرصت فرار را هم از آنها می گیرد. به این ترتیب یگان های آموزش دیده پیاده‌نظام، توان پیشروی بیشتر و کنترل تک تک روستاها را به عنوان هدف مستقل پیدا می کنند و ارتش پس از بزرگترین پیروزی خود و کنترل شهر جرجناز، گام بعدی را در محور جاده بین المللی حلب – دمشق – که اکنون به 5 کیلومتری آن رسیده است – بر می دارد.
در عملیات معره النعمان، آتش توپخانه و حمله های هوایی، نقش اساسی و بنیادینی در تخریب استحکامات تروریست ها و تسهیل پیشروی ارتش به مواضع آنها داشت. مواضع تروریست ها که پیشتر، مواضعی کاملا نظامی بودند اکنون تبدیل به زمینی آرام و هموار شده و هیچ صدایی از آنها خارج نمی شود. به طوری که انگار تروریست های مستقر در آن مناطق، بخار شده و به هوا رفته یا به کلی از روی زمین محو شده اند؛ در حال حاضر خط پشتیبانی آتش در شهرک های تلمنس، حیش، بابولین و معرشمشه مستقر شده است و ارتش از این منطقه، استحکامات تروریست ها و مقر آنها را منهدم کرده است این در حالی است که خبرهایی از عقب نشینی اغلب گروه های تروریستی به گوش می رسد.
استحکامات دفاعی جبهه النصره و گروه های مسلح وابسته به آن به سرعت سقوط کرد. مراکز دیده بانی ارتش ترکیه هم که بر اساس توافق روسیه و ترکیه در "سوچی" در این منطقه بنا شده بودند، یکی پی از دیگری برچیده شدند. پس از برچیده شدن مرکز دیده بانی ارتش ترکیه در منطقه "صرمان"، که به محاصره کامل ارتش درآمده بود، اکنون ارتش به مرکز دیده بانی ترک ها در منطقه معر حطاط رسیده است. با آزادسازی این منطقه، شهر معره النعمان از شرق و غرب به محاصره ارتش درخواهد آمد و یگان های نخبه به راحتی وارد این شهر خواهند شد. آزادسازی این منطقه، بنا به چند دلیل نقطه عطفی در سلسله پیروزی های ارتش سوریه و فروپاشی گروه های تروریستی خواهد بود از جمله اینکه این شهر، تبدیل به یکی از بزرگترین پایگاه های تروریست ها شده است و نیز در امتداد جاده بین المللی معروف به M5 قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی این شهر، تأثیر مهمی در پیشروی های آینده این شهر خواهد داشت؛ همچنین از آنجا که در 64 کیلومتری شهر حماه واقع شده است، هر نوع توافق سیاسی بعدی را هم تحت الشعاع خود قرار خواهد داد. معره النعمان با جاده ای به طول 60 کیلومتر به شهر حماه می رسد و نقل و انتقال بین حومه غربی و شرقی و شمالی ادلب فقط از طریق معره النعمان امکان پذیر است.
شهر معره النعمان از نظر تعداد جمعیت نیز دومین شهر بزرگ استان ادلب است؛ ویژگی های جغرافیایی آن و اینکه در منطقه ای هموار قرار گرفته است نیز اهمیت دوچندانی به آن داده است و پیشروی ارتش از این منطقه به سمت شهر سراقب هم آسان خواهد شد. مرکز جغرافیایی این شهر، نقطه ارتباط و پیوندی در نقشه سوریه است؛ از این گذشته ارتش با کنترل شهر معره النعمان، بر ارتفاعات استراتژیک الاربعین و شهر اریحا مشرف خواهد بود.
عملیات حومه ادلب بدون تردید حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت و شاهد غیر قابل انکار رشادت ها و جانفشانی های ارتش سوریه و هم پیمانانش خواهد بود. این عملیات، نبردی سرنوشت ساز و قرین خون و افتخار و پیش درآمد پیروزی درخشانی خواهد بو.د که به تروریسم پایان خواهد داد و افسانه سیاهی و وحشت را برای همیشه پایان خواهد داد.
منبع :‌العالم انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

قالب بتن صباغی از معتبرترین مجموعه قالب بتن فلزی در ایران
این مجموعه نامی آشنا در تبریز و سراسر کشور در تولید و تجهیز انواع قالب بتن و جک‌های سقفی هست و بهترین و مشهورترین مجموعه قالب بتن در تبریز و شمال غرب کشور است که بیش از یک دهه درزمینهٔ باکیفیت‌ترین قالب بتن‌ها و جک  سقفی به مدیریت حاج یونس صباغی فعالیت می‌کنند.
آبشارهای لرستان را بشناسید
لرستان آبشارهای بی‌نظیر و باشکوهی را در همه گوشه و کنار خود دارد، آبشارهای لرستان مشهور ترین آبشارهای ایران محسوب می شوند که به علت مسیر هموار و جاده های دیدنی از پر بازدیدترین جاذبه‌های توریستی ایران به شمار می‌روند.
تجربه خدمات حقوقی آنلاین و قراردادساز هوشمند در سامانه لامینگو
دریافت خدمات حقوقی به صورت آنلاین، نیاز امروز بسیاری از کسب‌وکارها و افراد است.
دوربین‌های مداربسته‌ای که خواب‌ها را هم رنگی می‌کنند
شما در این مطلب با کارکرد یک فناوری بسیار جالب آشنا می‌شوید این فناوری به فناوری سوپر استارلایت در صنایع نظارت تصویری معروف است. دوربین‌های مداربسته‌ای که این توانمندی را داشته باشند می‌توانند بدون هر نور مصنوعی در تاریکی شب تصاویر رنگی ضبط کنند.
خرید و فروش آپارتمان
خرید و فروش آپارتمان موضوع بسیار مهم و حائز اهمیتی است که می‌بایست پیش از ورود به این حوزه چه برای خرید و چه برای فروش، اطلاعات خود را تکمیل کنید و قدم‌هایتان را آگاهانه بردارید.
ˮوتجارتˮ به سود رسید
مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت برای تصویب عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸ با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد.
خرید آسان موتورسیکلت با پدال
امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و اثر آن در زندگی روزمره، خرید اینترنتی با اقبال گسترده‌ای از طرف مردم روبه رو شده؛ و در آینده‌ای نه چندان دور خرید اینترنتی جزء لاینفکی از زندگی مردم می‌شود.
داستان چوپانی که کیمیاگر شد!
کیمیاگر مشهورترین رمان پائولو کوئیلو در ایران است؛ البته در ابتدا او با این رمان، مشهور نشد و اثر دیگری او را به شهرت رساند و سپس خوانندگان را به سمت کتاب کیمیاگر متمایل کرد. پس از خواندن این کتاب بود که تحسین ها و درخواست‌های متعدد برای ترجمه‌اش فراگیر شد.
مافیا یعنی عادل؟
«این که «من مافیا بلد نیستم»، قاعدتا باید به آن معنا باشد که «طرف مقابلم مافیا بلد است». در دوگانه میثاقی و هواداران عادل فردوسی‌پور هم لابد طرف مقابل، مجری نود یا به قول میثاقی «استاد» است. حالا انصافا عادل مافیا بلد است؟ یعنی حمایت‌هایی که از عادل می‌شود، پشت پرده دارد؟ مشکل میثاقی اینجاست که بدوقتی، بدجوری به‌ جای بدآدمی آمده است. او خودش قربانی دوم این داستان است اما...»
پایان هویدا
در دوره نخست‌وزیری هویدا بود که کشور با آن شتاب فزاینده در سیطره دیکتاتوری فرورفت، جامعه بالندگی خود را از دست داد و حتی در مسائلی پسرفت داشت، مجموعه‌ای از گروه‌های مسلح با افکار و عقاید متفاوت - به امید یا در توهم تغییر اوضاع - شکل گرفت و سرانجام هم به مسیر برگشت‌ناپذیر انقلاب افتاد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راهکارهای جلوگیری از انفعال در بحران کرونا
انجام فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته و ۲ جلسه تمرین قدرتی در هفته می تواند به طور مشخص مانع از این شود که بحران کرونا افراد را در وضعیت انفعالی قرار دهد.
دو راهی بانوی پرتاب چکش بین کنکور و شرکت در جایزه بزرگ
مهدیه حکمت‌سرا می‌گوید به مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی دعوت شده است اما با کنکور سراسری همزمان شده است.
فیفا به پرسپولیس‌: ۱۶ مرداد کمیته انضباطی درباره شما تصمیم می‌گیرد + سند
در نامه ارسالی از سوی فیفا به باشگاه پرسپولیس، صراحتا عنوان شده در صورت پرداخت نشدن مطالبات برانکو در موعد مقرر، کمیته انضباطی فیفا علیه پرسپولیس رای صادر خواهد کرد.
هاشمی: در پرسپولیس نامحرمم- برخی گره توافق با برانکو را کور کردند‍!
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با انتقاد از نبود شفافیت در ساختار این باشگاه، می‌گوید در جلسات هیات مدیره با او بعضا مثل یک نامحرم رفتار می شد. او همچنین درباره پرونده شکایت برانکو عنوان کرد که پرسپولیس می توانست با این مربی در استانبول به توافق برسد اما برخی گره را کور کردند.
یونیفل از زخمی شدن تعدادی از نیروهایش در پی انفجار بیروت خبر داد
نیروهای حفظ صلح وابسته به سازمان ملل در لبنان (یونیفل) از زخمی شدن تعدادی از نیروهای خود در پی انفجار شدید که عصر سه شنبه بیروت را لرزاند، خبر داد.
لبنان| تشکر عون از کمک کشورهای دوست- تاکید بر لزوم روشن شدن سریع ابهامات فاجعه بیروت
فاجعه انفجار بیروت| تسلیت ابومازن به میشل عون و اعلام آمادگی برای کمک به لبنان
دیدار سفرای جدید عمان و آلمان با ظریف
اعتراف رئیس تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان با طالبان به ناکارآمدی لویه‌جرگه
استاندار بیروت: 300 هزار نفر آواره شدند- بازگشت این تعداد طی دو سه ماه آینده ممکن نیست
لبنان|حسان دیاب: اکنون زمان کار و مسئولیت‌پذیری است نه کشمکش و جدال سیاسی بیهوده
مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: ترامپ با طرح تعویق انتخابات توجهات از مشکل اقتصاد آمریکا را منحرف کرد
گفتگوی تلفنی ظریف با همتای اوکراینی درباره روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیما
کرونا در اروپا| از موج دائمی در آلمان تا افزایش بستری‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه فرانسه
وبینار همبستگی با مردم کشمیر در تهران برگزار شد