افزایش 6 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها

13:05 ۲۰۱ روز و ۸ ساعت پیش تسنیم 264 0
افزایش 6 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها

مقام مسئول شرکت فرودگاه‌ها از افزایش ۳درصدی نشست و برخاست هواپیما، ۶درصدی اعزام و پذیرش مسافر و ۱۴درصدی ارسال و پذیرش بار در آبان امسال خبر داد.

تسنیم

- اخبار اقتصادی - به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا سیدی اظهار کرد: براساس آمار جمع آوری شده توسط گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی، میزان جابجایی مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت از سه میلیون و 623 هزار مسافر در آبان 97 به بیش از سه میلیون و 850 هزار مسافر در آبان 98 رسیده است که رشد شش درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: بیشترین جابجایی مسافر در آبان 98 به فرودگاه مهرآباد (بیش از یک میلیون و 275 هزار مسافر) و سپس به فرودگاه‌های مشهد (حدود 721 هزار نفر)، امام خمینی(ره) (حدود 549 هزار نفر)، شیراز(حدود 242 هزار نفر) و اهواز (حدود 173 هزار نفر) اختصاص دارد.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به رشد 3 درصدی نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در آبان 98 نسبت به آبان 97 و رسیدن از 30 هزار و 386 به 31 هزار و 340 پرواز، گفت: بیشترین پرواز در آبان 98 به فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 631 فروند اختصاص دارد و فرودگاه های مشهد(4884 پرواز)، امام خمینی(ره) با 3469 پرواز، شیراز (2276 پرواز) و اصفهان (1599 پرواز) در رتبه های بعدی قرار دارند.
سیدی تصریح کرد:‌ میزان جابه جایی بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت از حدود 34 میلیون و 578 هزار کیلوگرم در آبان 97 به حدود 39 میلیون و 500 هزار کیلوگرم در آبان 98 رسیده است.
وی افزود: بیشترین میزان جابه جایی بار در آبان 98 متعلق به فرودگاه امام خمینی(ره) به میزان حدود 13 میلیون کیلوگرم است و فرودگاه های مهرآباد(حدود 9 میلیون کیلوگرم)، مشهد (حدود 6 میلیون و 636 هزار کیلوگرم)، شیراز (حدود دو میلیون و 500 هزار کیلوگرم)، اصفهان (حدود یک میلیون و 500 هزار کیلوگرم) و تبریز(حدود یک میلیون و 100 هزار کیلوگرم) در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در حوزه پروازهای داخلی در آبان 98 نسبت به آبان 97 به رشد 12 درصدی ارسال و پذیرش بار، رشد شش درصدی نشست و برخاست و افزایش 9 درصدی جابه جایی مسافر دست یافته ایم، افزود: در این بازه زمانی میزان جابه جایی بار در پروازهای داخلی از حدود 20 میلیون و 791 هزار کیلوگرم به بیش از 23 میلیون کیلوگرم رسیده است.
وی گفت: بیشترین میزان جابه جایی بار در پروازهای داخلی به فرودگاه مهرآباد (حدود 9 میلیون کیلوگرم) و سپس فرودگاه های مشهد(حدود پنج میلیون کیلوگرم)، شیراز (حدود یک میلیون و 600 هزار کیلوگرم)، اهواز (بیش از یک میلیون و 200 هزار کیلوگرم) و اصفهان (بیش از یک میلیون و 100 هزار کیلوگرم) اختصاص دارد.
سیدی با بیان اینکه میزان جابه جایی مسافر در پروازهای داخلی طی آبان 98 به بیش از سه میلیون و 138 هزار نفر رسیده است، افزود: بیشترین آمار به فرودگاه مهرآباد(بیش از یک میلیون و 275 نفر) اختصاص دارد و فرودگاه های مشهد (بیش از 632 هزار نفر)، شیراز (حدود 208 هزار نفر)، اهواز(بیش از 171 هزار نفر) و اصفهان (حدود 155 هزار نفر) در جایگاه های بعدی قرار دارند.
وی با بیان اینکه آبان امسال 26 هزار و 569 پرواز داخلی در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شده است، گفت: بیشترین پرواز داخلی به فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 631 فروند و سپس مشهد(4228 پرواز)، شیراز(1967 پرواز)، اهواز(1522 پرواز) و اصفهان (1472 پرواز) اختصاص دارد.
سیدی با اشاره به رشد 18 درصدی جابه جایی بار در پروازهای بین المللی طی آبان 98 عنوان کرد: میزان جابه جایی بار از حدود 14 میلیون در آبان 97، در آبان 98 به بیش از 16 میلیون کیلوگرم رسیده است. همچنین بیشترین جابه جایی بار در پروازهای بین المللی به فرودگاه امام خمینی (حدود 13 میلیون کیلوگرم) و سپس فرودگاه های مشهد(حدود یک میلیون و 700 هزار کیلوگرم)، اصفهان (حدود 304 هزار کیلوگرم) و تبریز(حدود 253 هزار کیلوگرم) و شیراز بیش از 898 هزار کیلوگرم تعلق دارد.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در آبان 98 در مجموع 4771 پرواز بین المللی در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت با جابه جایی بیش از 712 هزار مسافر انجام شده است.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی به کرونا مبتلا شد
رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی به ویروس ورونا مبتلا شد.
سیدجلال طباطبایی درگذشت
سیدجلال طباطبایی را با "شب‌های برره"، "خانه به دوش" و "ترش و شیرین" به یاد می‌آوریم؛ او بر اثر سکته قلبی درگذشت. فرشاد ارج دستیار کارگردان این سریال‌های خاطرانگیز از علاقه رضا عطاران به بازیگرانی همچون طباطبایی می‌گوید که خودشان را بازی می‌کردند.
قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین باید شش سال پیش امضا می‌شد
سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در چین گفت: قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین می‌بایست شش سال پیش به امضای دو طرف می‌رسید.
اولین ویدیوی کارگدران معروف ایرانی بعد از تایید ابتلایش به کرونا
منوچهر هادی،که چند روز پیش خبر ابتلایش به کرونا پخش شد،در صفحه مجازی اولین ویدیو خودش بعد از ابتلا به کرونا را منتشر کرد.
قالیباف درگذشت فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت امیر سرتیپ هوشنگ صدیق، فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت.
افراد چاق 2 برابر بیشتر در معرض آنفلوآنزای H۱N۱ هستند
مطالعات محققان دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد افراد چاق دو برابر بیشتر از افرادی که وزن طبیعی دارند، مستعد ابتلا به آنفلوآنزای H۱N۱ هستند و این مساله در زمان پاندمی کووید ۱۹ می‌تواند برای این دسته از افراد بسیار خطرناک باشد.
آتش‌سوزی در پتروشیمی تندگویان+جزئیات
براساس اعلام آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، ساعت ۱۷:۱۵ عصر امروز (یکشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹) دکانتورهای واحد PTA فاز دو پتروشیمی شهید تندگویان به دلیل نشت Hot Oil دچار حریق شد.
برق تهران در وضع هشدار- شهروندان مصارف خود را مدیریت کنند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مشترکان این شرکت خواست تا با کاهش مصارف مازاد و استفاده بهینه از وسایل برقی به ویژه کولرهای گازی به کنترل بار شبکه توزیع برق، کمک کنند.
چاره‌اندیشی برای تهاتر مطالبات قرارگاه خاتم‌الانبیا از دولت در کمیسیون اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از چاره‌اندیشی برای تهاتر مطالبات قرارگاه خاتم‌الانبیا از دولت خبر داد.
جنایت خونین بوکوحرام در نیجریه
در تازه ترین حملات تروریست‌های بوکوحرام در نیجریه، عناصر این گروه در چند نوبت حمله بیش از 30 نظامی را کشته و صدها تن دیگر را مجروح کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گرانی تجهیزات، مشکل جدی کمانداران؛ هر تیر ۱-۵ میلیون تومان!
سرمربی تیم ملی ریکرو گفت: به دلیل نبود مسابقات و گران بودن تجهیزات کمانداران انگیزه و روحیه کافی برای ادامه تمرینات انفرادی در سایت تیر و کمان را ندارند.
ابداع سیستم تغییر رنگ با الهام از آفتاب‌پرست‌ها
پژوهشگران آمریکایی با الهام از بدن آفتاب‌پرست‌ها، سیستمی را ابداع کرده‌اند که قابلیت تغییر رنگ دارد.
پیروزی بارسلونا در شب رکوردشکنی مسی
بارسلونا در حالی توانست وایادولید را شکست دهد که ستاره آرژانتینی‌اش یک رکورد به نام خود ثبت کرد.
سراج: برخی بازیکنانمان از جان و دل مایه نمی‌گذارند
سرمربی صنعت نفت آبادان می‌گوید که باشگاه باید با برخی از بازیکنان تیمش برخورد کند.
مومنی: مجیدی کشتی به گل نشسته استقلال را به مقصد می‌رساند
بازیکن سابق استقلال با تشبیه این تیم به "کشتی به گل نشسته" می‌گوید مجیدی به گونه ای این کشتی را هدایت خواهد کرد که هواداران خوشحال شوند.
اعلام شرایط جدید پیش‌فروش محصولات سایپا
برق تهران در حالت هشدار
اصرار روسیه بر افزایش ذخایر طلا
قیمت نفت اوپک کاهش یافت
سوخت سهمیه بنزین ذخیره شده در پایان تیرماه
سقف انتقال کارت شتابی ۶ میلیون تومان شد
استخراج رمز ارز در ایران با دو نوع تعرفه
آخرین وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت در 22 تیر 99
وضعیت 13 شرکت غیربورسی سهام عدالت در هاله ای از ابهام
قیمت روز موتورسیکلت در 22 تیر 99