افزایش 6 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها

13:05 ۲۵ روز و ۲۲ ساعت پیش تسنیم 55 0
افزایش 6 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها

مقام مسئول شرکت فرودگاه‌ها از افزایش ۳درصدی نشست و برخاست هواپیما، ۶درصدی اعزام و پذیرش مسافر و ۱۴درصدی ارسال و پذیرش بار در آبان امسال خبر داد.

تسنیم

- اخبار اقتصادی - به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا سیدی اظهار کرد: براساس آمار جمع آوری شده توسط گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی، میزان جابجایی مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت از سه میلیون و 623 هزار مسافر در آبان 97 به بیش از سه میلیون و 850 هزار مسافر در آبان 98 رسیده است که رشد شش درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: بیشترین جابجایی مسافر در آبان 98 به فرودگاه مهرآباد (بیش از یک میلیون و 275 هزار مسافر) و سپس به فرودگاه‌های مشهد (حدود 721 هزار نفر)، امام خمینی(ره) (حدود 549 هزار نفر)، شیراز(حدود 242 هزار نفر) و اهواز (حدود 173 هزار نفر) اختصاص دارد.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به رشد 3 درصدی نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در آبان 98 نسبت به آبان 97 و رسیدن از 30 هزار و 386 به 31 هزار و 340 پرواز، گفت: بیشترین پرواز در آبان 98 به فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 631 فروند اختصاص دارد و فرودگاه های مشهد(4884 پرواز)، امام خمینی(ره) با 3469 پرواز، شیراز (2276 پرواز) و اصفهان (1599 پرواز) در رتبه های بعدی قرار دارند.
سیدی تصریح کرد:‌ میزان جابه جایی بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت از حدود 34 میلیون و 578 هزار کیلوگرم در آبان 97 به حدود 39 میلیون و 500 هزار کیلوگرم در آبان 98 رسیده است.
وی افزود: بیشترین میزان جابه جایی بار در آبان 98 متعلق به فرودگاه امام خمینی(ره) به میزان حدود 13 میلیون کیلوگرم است و فرودگاه های مهرآباد(حدود 9 میلیون کیلوگرم)، مشهد (حدود 6 میلیون و 636 هزار کیلوگرم)، شیراز (حدود دو میلیون و 500 هزار کیلوگرم)، اصفهان (حدود یک میلیون و 500 هزار کیلوگرم) و تبریز(حدود یک میلیون و 100 هزار کیلوگرم) در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه در حوزه پروازهای داخلی در آبان 98 نسبت به آبان 97 به رشد 12 درصدی ارسال و پذیرش بار، رشد شش درصدی نشست و برخاست و افزایش 9 درصدی جابه جایی مسافر دست یافته ایم، افزود: در این بازه زمانی میزان جابه جایی بار در پروازهای داخلی از حدود 20 میلیون و 791 هزار کیلوگرم به بیش از 23 میلیون کیلوگرم رسیده است.
وی گفت: بیشترین میزان جابه جایی بار در پروازهای داخلی به فرودگاه مهرآباد (حدود 9 میلیون کیلوگرم) و سپس فرودگاه های مشهد(حدود پنج میلیون کیلوگرم)، شیراز (حدود یک میلیون و 600 هزار کیلوگرم)، اهواز (بیش از یک میلیون و 200 هزار کیلوگرم) و اصفهان (بیش از یک میلیون و 100 هزار کیلوگرم) اختصاص دارد.
سیدی با بیان اینکه میزان جابه جایی مسافر در پروازهای داخلی طی آبان 98 به بیش از سه میلیون و 138 هزار نفر رسیده است، افزود: بیشترین آمار به فرودگاه مهرآباد(بیش از یک میلیون و 275 نفر) اختصاص دارد و فرودگاه های مشهد (بیش از 632 هزار نفر)، شیراز (حدود 208 هزار نفر)، اهواز(بیش از 171 هزار نفر) و اصفهان (حدود 155 هزار نفر) در جایگاه های بعدی قرار دارند.
وی با بیان اینکه آبان امسال 26 هزار و 569 پرواز داخلی در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شده است، گفت: بیشترین پرواز داخلی به فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 631 فروند و سپس مشهد(4228 پرواز)، شیراز(1967 پرواز)، اهواز(1522 پرواز) و اصفهان (1472 پرواز) اختصاص دارد.
سیدی با اشاره به رشد 18 درصدی جابه جایی بار در پروازهای بین المللی طی آبان 98 عنوان کرد: میزان جابه جایی بار از حدود 14 میلیون در آبان 97، در آبان 98 به بیش از 16 میلیون کیلوگرم رسیده است. همچنین بیشترین جابه جایی بار در پروازهای بین المللی به فرودگاه امام خمینی (حدود 13 میلیون کیلوگرم) و سپس فرودگاه های مشهد(حدود یک میلیون و 700 هزار کیلوگرم)، اصفهان (حدود 304 هزار کیلوگرم) و تبریز(حدود 253 هزار کیلوگرم) و شیراز بیش از 898 هزار کیلوگرم تعلق دارد.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در آبان 98 در مجموع 4771 پرواز بین المللی در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت با جابه جایی بیش از 712 هزار مسافر انجام شده است.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تأثیر «عملیات بازار باز» بر نرخ سود بانکی
از روز گذشته عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی به صورت رسمی آغاز شد. در این سیاست جدید پولی، بانک مرکزی تصمیم دارد تا با خرید و فروش اوراق مالی دولتی، نرخ سود بازار بین بانکی و در نهایت نرخ تورم را ساماندهی کند.
سرمربی تیم ملی تنیس روی‌میز: انتظارات از مسابقات انتخابی المپیک باید منطقی باشد
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: انتظارات از تیم ملی در مسابقات تیمی انتخابی المپیک باید منطقی باشد چون واقعا میدان سختی است.
سرمربی تیم ملی هندبال: مقابل بحرین شایسته پیروزی بودیم- با چند اشتباه باختیم
سرمربی تیم ملی هندبال مردان می‌گوید تیم ایران در بازی با بحرین شایستگی برد را داشت.
اعتراف سیمئونه
سرمربی اتلتیکومادرید پذیرفت که مقصر شکست تیمش بوده است.
هالند مثل اوبامیانگ- هت‌تریک جلوی آگسبورگ
مهاجم جوان تیم بوروسیا دورتموند مانند پیر امریک اوبامیانگ توانست با هت‌تریک کارش را در این تیم شروع کند.
بازگشت قدرتمندانه ˮبدنامˮ به UFC
کونور مک گریگور توانست در کمتر از ۴۰ ثانیه حریف خود را در راند نخست UFC ۲۴۶ شکست دهد.
رکوردی جدید برای صدرنشین بوندسلیگا
لایپزیگ با پیروزی که برابر یونیون برلین به دست آورد توانست یک رکورد جدید را به نام خود در بوندسلیگا به ثبت رساند.
فاوره: هالند نشان داد که چه بازیکن باکیفیتی است
سرمربی بوروسیا دورتموند بعد از پیروزی برابر آگسبورگ به ستایش از خرید جدید تیمش پرداخت.
تورنمنت بین المللی کشتی پهلوانی‌ در بجنورد برگزار می‌شود
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان شمالی از برگزاری تورنمنت چندجانبه بین المللی در رشته تیمی کشتی پهلوانی همزمان با سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای در بجنورد خبر داد.
سرمربی تیم ملی فوتسال نظاره‌گر بازی شهروندساری با ستارگان ورامین
سرمربی تیم‌ملی فوتسال بازی تیم های فوتسال شهروند ساری و ستارگان ورامین در دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی پلی‌آف را از نزدیک نظاره می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

انتشار عکس آثار شکنجه بر بدن اسیر فلسطینی
یک سازمان حقوق بشری فلسطینی عکس‌هایی از آثار شکنجه روی بدن یک اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی منتشر کرد.
مدارس دماوند این ‌بار تعطیل شد- جزئیات تعطیلی مدارس در استان‌های کشور
مدارس و دانشگاه های برخی از استان‌های کشور امروز یک شنبه ۲۹ دی ماه به دلیل بارش برف و باران و برودت هوا تعطیل هستند.
تأثیر «عملیات بازار باز» بر نرخ سود بانکی
از روز گذشته عملیات بازار باز توسط بانک مرکزی به صورت رسمی آغاز شد. در این سیاست جدید پولی، بانک مرکزی تصمیم دارد تا با خرید و فروش اوراق مالی دولتی، نرخ سود بازار بین بانکی و در نهایت نرخ تورم را ساماندهی کند.
سرمربی تیم ملی تنیس روی‌میز: انتظارات از مسابقات انتخابی المپیک باید منطقی باشد
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: انتظارات از تیم ملی در مسابقات تیمی انتخابی المپیک باید منطقی باشد چون واقعا میدان سختی است.
سرمربی تیم ملی هندبال: مقابل بحرین شایسته پیروزی بودیم- با چند اشتباه باختیم
سرمربی تیم ملی هندبال مردان می‌گوید تیم ایران در بازی با بحرین شایستگی برد را داشت.
کاهش ۲۵ تا ۸۰ درصدی قیمت اقلام آجیل و خشکبار در بازار
فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است
افزایش ۱۵درصدی حقوق دردی را دوا نمی کند
پیکربندی دوربین Galaxy S۲۰ ، S۲۰ + و S۲۰ Ultra به بیرون درز کرد +عکس
مرغ شب عید گران نمی شود
نرخ ثابت سود بانکی به تاریخ می پیوندد-پیشخوان
عملیات بازارباز عبور از سنت به سمت مدرن‌سازی بانکی
منطقه آزاد کارگری!
تناقض عجیب در بازار مسکن
دولت در قبال خط فقر پاسخگو باشد- تلاش ایران‌خودرو و سایپا برای خروج از ورشکستگی- نابلدیسم ‌اقتصادی