فراخوان مسابقه عکاسی سیلاب منتشر شد

14:58 ۲۲۳ روز و ۶ ساعت پیش تسنیم 325 0
فراخوان مسابقه عکاسی سیلاب منتشر شد

سومین مسابقه عکس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با موضوع سیل نوروز سال ۹۸ در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود.

تسنیم

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، از تاریخ 26 اسفند 1397 بر اثر بارندگی‌های شدید در برخی از استان‌های کشور، از جمله گلستان، مازندران و خراسان شمالی و همچنین ادامه آن در سال 98 در استان‌های اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، مرکزی و همدان درگیر سانحه سیلاب شدند. این سامانه بارشی گسترده، موجب صدمات بسیاری به سکونتگاه‌های کشور شد.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پژوهشکده سوانح طبیعی با هدف مستندسازی خسارت‌های وارده و بازسازی سکونتگاه‌های آسیب‌دیده در سیلاب سال‌های 97 و 98 که روستاها و شهرهای شمال‌غرب تا جنوب‌غرب و مرکز کشور را در برگرفت؛ از هنرمندان عرصه عکاسی که با نگاهی عمیق و جامع در هر بحرانی حضورداشته‌اند؛ برای شرکت در سومین دوره مسابقه عکس با موضوع بازسازی مناطق سانحه‌دیده ناشی از "سیلاب 97 و 98 دعوت می‌کند.
این مسابقه در دو بخش اصلی (تک عکس) و  ویژه (عکس مقایسه‌ای و مجموعه عکس) در قالب محورهای زیر برگزار می‌شود.
محورهای مسابقه • محور اول: وقوع سیلاب و خسارت‌های کالبدی و اقتصادی (ابنیه، راه‌ها، زمین‌های کشاورزی، دام و...)
• محور چهارم: مشارکت مردم آسیب‌دیده در فرآیند بازسازی مسکن • محور دوم: عملیات امداد و نجات و کمک‌های مردمی و خیرین • محور پنجم: نقش زنان و کودکان در فرآیند مدیریت بحران • محور سوم: روند تأمین اسکان اضطراری • محور ششم: بافت مناطق آسیب‌دیده قبل و بعد از بازسازی * توضیحات مربوط به هر یک از محورهای موضوعی بیان‌شده، در تارنمای مسابقه در دسترس است.
آثار * بخش اصلی تک عکس: شامل تک‌عکس‌هایی است که با یکی از محورهای مسابقه مطابقت دارد.
* بخش ویژه مجموعه عکس: هر مجموعه شامل حداقل3 تا 7 عکس، که روایتگر محورهای اعلامی مسابقه بوده و دارای بیانیه باشد.
عکس مقایسه‌ای: عکس‌هایی که در یک محور و مکان مشخص، گذر زمان و روند تغییرات را در فرآیند بازسازی نشان دهند.
آیین‌نامه • شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی در این مسابقه آزاد است.
• در این مسابقه، هر عکاس می‌تواند در بخش اصلی (تک عکس) حداکثر 7 قطعه عکس به‌صورت سیاه و سفید یا رنگی ارسال نماید.
• در بخش ویژه، هر عکاس می‌تواند حداکثر 3 مجموعه عکس و در عکس مقایسه‌ای نیز حداکثر 7 قطعه عکس مقایسه‌ای به‌صورت سیاه و سفید یا رنگی، ارسال نماید.
• عکس‌های ارسالی باید مربوط به مناطق سیل‌زده در سیلاب اخیر باشد.
• عکس‌های بخش تک‌عکس و مقایسه‌ای می‌بایست با فرمت JPG در اندازه ضلع بزرگ حداقل 1280 پیکسل و حداکثر حجم فایل نیز یک مگابایت (1MB ) بر روی سایت مسابقه بارگذاری شوند.
• عکس‌های بخش ویژه (مجموعه عکس) می‌بایست، هر مجموعه با فرمت JPG در اندازه ضلع بزرگ حداقل 1280 پیکسل، حداکثر حجم فایل نیز پنج مگابایت (5MB ) و به صورت فایل زیپ‌شده (RAR یا ZIP)، بر روی تارنمای مسابقه بارگذاری شوند.
• دریافت آثار تنها از طریق تارنمای مسابقه و در مهلت مقرر امکان‌پذیر است و این زمان تمدید نخواهد شد.
• شرکت‌کنندگان موظف‌اند در صورت راه‌یابی آثار به نمایشگاه، اصل فایل را با کیفیت مناسب برای چاپ در اندازه 50 در 70 سانتی‌متر با کیفیت (رزولوشن) 300 DPI برای دبیرخانه مسابقه  ارسال کنند.
• عکس‌های ارسالی باید مستند بوده و از هرگونه دست‌کاری که جنبه استنادی عکس را مخدوش می‌کند، خودداری شود.
• عکس‌های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، تاریخ و یا هرگونه نشانه‌های تصویری (پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو ) باشند.
• آثار ارسالی نباید در مسابقه‌ عکاسی دیگری شرکت کرده باشند.
• تمام ‌عکس‌ها باید دارای شرح باشند. به این معنی که اطلاعات مربوط به مشخصات فردی عکاس، مکان و زمان عکس‌برداری و نیز محور مسابقه هنگام بارگذاری در تارنمای مسابقه و در قسمت توضیحات درج شوند.
• ارسال عکس‌ها توسط شرکت‌کننده به‌منزله اعلام مالکیت عکس است و برگزارکنندگان، هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد عدم رعایت مالکیت معنوی عکس‌ها ندارند.
•  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پژوهشکده سوانح طبیعی، حق استفاده و در معرض نمایش قرار دادن عکس‌های ارسالی  به مسابقه را در کلیه مکان‌ها (چه در داخل و چه در خارج از کشور)، نشریات، مطبوعات، سایت‌های اینترنتی، سایت بنیاد مسکن و... با حفظ حقوق معنوی عکاسان برای خود محفوظ نگه می‌دارند.
• به صاحبان آثار راه‌یافته به نمایشگاه در بخش تک‌عکس مبلغ دو میلیون ریال، در مجموعه عکس و عکس مقایسه‌ای مبلغ سه میلیون ریال، به‌عنوان حق‌التصویر، پرداخت خواهد شد.
• ارسال آثار به‌معنای پذیرش تمامی مقررات این مسابقه هست و تصمیم‌گیری در مورد مسایل پیش‌بینی‌نشده برعهده برگزارکنندگان است.
 جوایز یک جلد کتاب مسابقه و لوح تقدیر، به‌همراه جوایز نقدی به 20 نفر (به انتخاب هیأت‌داوران) و 1 نفر (به انتخاب مردم)، تعلق خواهد گرفت.
• مبلغ  چهل‌ و پنج میلیون ریال به 2 نفر به انتخاب هیأت داوران (در بخش ویژه) • مبلغ سی‌ و پنج میلیون ریال به رتبه‌های اول هر محور به انتخاب هیأت داوران (در بخش اصلی) • مبلغ بیست و پنج میلیون ریال به رتبه‌های دوم هر محور به انتخاب هیأت داوران (در بخش اصلی) • مبلغ پانزده میلیون ریال به رتبه‌های سوم هر محور به انتخاب هیأت داوران (در بخش اصلی) • مبلغ بیست و پنج میلیون ریال به‌عنوان جایزه مردمی به 1 نفر با رأی مخاطبان (در زمان برگزاری نمایشگاه) دبیر مسابقه این رویداد مهناز شفیعی است و شورای سیاست‌گذاری متشکل از هادی درفشی، سید امیرحسین گرکانی، حسن رضایی، مهناز شفیعی، محمدمهدی رحیمیان، داریوش اسماعیلی، احمد زمزم، وحید کاظم‌زاده، مهسا بشیری، علی عسگری و میلاد حدادی است.
هیأت داوران نیز متشکل از محمد خادمیان طرقی، محمد خدادادی مترجم‌زاده، بیژن بنی‌احمد، حمید فروتن و سید امیرحسین گرکانی است.
مهلت ارسال آثار 12 بهمن‌ماه، داوری آثار 16 بهمن‌ماه و افتتاحیه نمایشگاه‌ 17 فروردین‌ماه است.
 آیین اختتامیه و اهدای جوایز 26 فروردین‌ 1399 برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد عکاسی می‌توانند به نشانی اینترنتی سومین مسابقه عکس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراجعه کنند.
فراخوان هفدهمین جشنواره تصویر سال منتشر شد فراخوان ششمین جشنواره «مدرسه عشق» منتشر شد نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر فراخوان داد انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

هازارد: دوست دارم مانند زیدان در لیگ قهرمانان گل بزنم
هافبک رئال مادرید گل ستاره سابق سفیدپوشان در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۲ برابر بایرلورکوزن را دوست دارد و امیدوار است روزی چنین گلی به ثمر برساند.
حضور علیرضا دبیر در منزل مرحوم نوایی
علیرضا دبیر با حضور در منزل مرحوم محمدرضا نوایی، فقدان او را به خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.
اعلام پیش‌نویس تقویم کاراته در سال ۲۰۲۱- مرحله نهایی کسب سهمیه المپیک خرداد ۱۴۰۰ در پاریس
طبق اعلام فدراسیون جهانی کاراته، مرحله نهایی رقابت‌های کسب سهمیه المپیک ۲۱ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در پاریس برگزار خواهد شد تا تکلیف آخرین سهمیه‌های بازی‌های المپیک مشخص شود.
مشاور امنیت ملی آمریکا زمان لغو تحریم‌ها علیه روسیه را اعلام کرد
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مقاله‌ای هشدار داد که اگر گزارش "تبانی" روسیه با گروه طالبان تایید شود، آمریکا، روسیه را به پاسخ‎‍‌گویی وادار خواهد ساخت.
گزارش اسرائیلی: شهرک نشینان در برابر موشک‌ها امن نیستند
براساس گزارش سالیانه "ناظر دولت در اسرائیل"، ۲۸ درصد ساکنان اسرائیل در معرض حملات موشکی هستند و هیچ حمایت مناسبی ندارند در ضمن طرح‌های تخلیه ساکنان از خط درگیری و شهرهای بزرگ به نظر بی‌فایده و ناقص هستند.
وعده الکاظمی به نوجوان مورد تعرض قرار گرفته
نخست‌وزیر عراق امروز (دوشنبه) از تصمیم خود برای ارزیابی مجدد عملکرد نیروهای حافظ قانون خبر داد و وعده داد شخصا پرونده حادثه رفتار غیراخلاقی را دنبال کرده و به اتمام برساند.
پایان درگیری در زندان شهر جلال‌آباد و بیانیه وزارت دفاع افغانستان
طبق بیانیه وزارت دفاع افغانستان، نیروهای نظامی و امنیتی این کشور ساختمانی را که مهاجمان در آن سنگر گرفته بودند و نیز زندان ولایت ننگرهار را از وجود مهاجمان پاکسازی کردند.
سرمایه‌گذاری بی‌فایده رژیم صهیونیستی روی برنامه کردها برای تحقق استقلال
تحلیلگر نظامی اسرائیلی‌ با بیان اینکه رویای کردها در داشتن استقلال از دست رفته است، اعلام کرد، رژیم صهیونیستی روی برنامه کردها برای تحقق استقلالشان سرمایه گذاری کرده است.
ˮشربل وهبهˮ وزیر خارجه جدید لبنان
رئیس جمهوری لبنان و نخست وزیر این کشور حکم قبول استعفای ناصیف حتی را امضا کرده و شربل وهبه را به جای او در سمت وزیر خارجه تعیین کردند.
مصدومیت دو مرزبان در اثر انفجار مین در سردشت
فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی از مجروح شدن دوتن از مرزبانان سردشت خبرداد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

«شیرعلی مردون» که بود؟
علیمردان نمادی از قهرمانی و رشادت قوم لر ایرانی در تاریخ معاصر است که به‌رغم تمام مصایبی که در قرن‌های متعدد متحمل شده، ایستاده و استوار در مرزهای ایران حاضر است.
پورموسوی: مدافعان ما مقابل شاهین در پُست غیرتخصصی بازی می‌کردند- این دسته گل سازمان لیگ بود
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم اعتقاد دارد مدافعان تیمش در دیدار مقابل شاهین شهرداری بوشهر در پُست‌های غیرتخصصی خود به میدان رفتند.
حلالی: رکوردشکنی، پرسپولیسی‌ها را از رسیدن به هدف‌شان باز می‌دارد- گل‌محمدی برای آسیا باید تیمش را تقویت کند
بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که فکر کردن سرخپوشان به رکوردشکنی در لیگ برتر آنها را از هدف‌شان که موفقیت در آسیاست، دور می‌کند.
رویای المپیک از زمین‌های خاکی خرم‌آباد- داستان تمرین دختر ۱۶ ساله از طلوع آفتاب
نوجوانان و جوانان با استعداد بسیاری در ورزش هستند که انتظار حمایت مسئولان را دارند تا به رویاهای بزرگ خود جامه عمل بپوشانند. گاه آنها با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و برای عبور از مسیر پر پیچ وخم باید دستشان را گرفت.
ˮچهل‌تیکهˮ با نوستالژی‌هایش به تلویزیون برگشت + تیزر
برنامه تلویزیونی "چهل‌تیکه" از دهه سوم مردادماه به آنتن می‌رسد و احتمالاً هر شب دوباره به سراغ نوستالژی‌ها می‌رود.
پربیننده‌ترین اخبار گروه فرهنگی تسنیم در 13 مردادماه 1399
اخبار رادیو و تلویزیون| رونمایی رادیو از اولین پرده غدیرخم- ˮپادریˮ از فردا سریال تلویزیون می‌شود
اخبار مستند|مستندی از «آیت‌الله خویی» ساخته شد- تأثیر کرونا بر عواطف انسانی در قاب «خاکریزهای سفید»
«این من‌های بازیگوش»؛ مجلد دوم از سه‌گانه زیست اخلاق‌مدار
«کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» شعار تابستانه کتاب شد
«به اضافه مردم»؛ حل‌المسائل کارهای فرهنگی- فرهنگ منهای عدالت مشروعیت ندارد
طرح بزرگ اطعام 14 هزار نفری ˮضیافت علویˮ- رویش همدلی عید غدیر همچنان ادامه دارد
مرضیه وحید دستجردی مشاور حوزه سلامت سازمان تبلیغات اسلامی شد
جوایز ویژه ستاد بازسازی عتبات عالیات برای مسابقه‌ «عید معرفت»
کتاب جنجال‌برانگیز برادرزاده ترامپ همچنان در صدر فروش‌