نیروی هوایی سوریه جنگنده‌های جدید دریافت میکند

20:15 ۲۶ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 167 0
نیروی هوایی سوریه جنگنده‌های جدید دریافت میکند

وبسایت زمان الوصل وابسته به معارضین سوری مدعی است به تازگی هیاتی نظامی از نیروی هوایی سوریه با سفر به کشور مصر ، برای خرید تعدادی از جنگنده‌های میگ۲۱ این کشور که سال‌هاست در نیروی هوایی مصر به صورت ذخیره و غیر عملیاتی نگهداری می‌شوند به توافقاتی رسیده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،وبسایت زمان الوصل وابسته به معارضین سوری مدعی است به تازگی هیاتی نظامی از نیروی هوایی سوریهبا سفر به کشور مصر ، برای خرید تعدادی از جنگنده‌های میگ۲۱ این کشور که سال‌هاست در نیروی هوایی مصربه صورت ذخیره و غیر عملیاتی نگهداری می‌شوند به توافقاتی رسیده است.
اخبار بین الملل- کشور مصر از جمله بزرگترین کاربران جنگنده میگ۲۱ ساخت شوروی سابق بود که نیروی هوایی این کشور در جنگ ۶روزه در سال ۱۹۶۷ و یوم‌کیپور در سال ۱۹۷۳ با رژیم صهیونیستیاز آنها استفاده کرد. با توجه به اینکه در سال‌های اخیر مصری‌ها ناوگان بزرگی از جنگنده‌های مدرن نظیر اف۱۶ ، رافال و میگ۲۹ را به ترتیب از امریکا ، فرانسه و روسیه خریداری کرده‌اند در حال حاضر جنگنده‌های میگ۲۱ این کشور به صورت رزرو در انبار نگهداری می‌شوند.
نیروی هوایی سوریه جنگنده‌های جدید دریافت میکند
جنگنده میگ ۲۱ نیروی هوایی مصر روابط مصر و سوریه پس از برکناری محمد مرسیپس از کودتای نظامی ارتش مصر علیه دولت محمد مرسی و به قدرت رسیدن عبدالفتاح السیسی رییس‌جمهور جدید مصر روابط دو کشور کاملا دگرگون شد. مرسی که از دل جریان اخوان‌المسلمین مصر به قدرت رسیده بود از ابتدای بحران سوریه حمایت رسمی خود از تروریست‌های ارتش آزاد که بخش بزرگی از آنها عضو جریان اخوانی سوریه بودند اعلام کرد. موضع‌گیری‌های شدید مرسی علیه
بشار اسدو دولت سوریه موجب شد روابط دو کشور در آن زمان شدیدا تیره و بحرانی باشد اما قدرت گرفتن سیسی در مصر و نفرت عمیق وی از تفکر اخوان المسلمین باعث شد علی رغم مخالفت عربستان و امارات به عنوان حامیان اصلی مصر، وی حمایت خود را از دولت و ارتش سوریه در مبارزه با تروریست‌ها اعلام کند.
مصری‌ها حتی در مواردی اقدام به ارسال سلاح و تجهیزات به ارتش سوریه کردند و حتی پیشنهاد اعزام نیرو به این کشور نیز از سوی نظامیان مصری مطرح شد که البته مورد موافقت دولت سوریه قرار نگرفت.
نیاز شدید نیروی هوایی سوریه به تجهیزات جدیدنیروی هوایی سوریه تقریبا آخرین بخش از ارتش این کشور بود که وارد درگیری‌های داخلی این کشور شد. از ابتدای ماه جولای ۲۰۱۲ و با تبدیل آشوب‌های خیابانی به جنگ تمام عیار در این کشور نیروی هوایی سوریه برای حمایت از یگان‌های زمینی ارتش وارد عمل شد. در شروع جنگ حدود ۴۰۰ جنگنده در نیروی هوایی این کشور در حالت عملیاتی قرار داشتند که بخش بزرگی از آنها را جنگنده میگ۲۱ تشکیل می‌داد.
نیروی هوایی سوریه جنگنده‌های جدید دریافت میکند
میگ۲۱ نیروی هوایی سوریهناوگان میگ۲۱ نیروی هوایی سوریه در قالب ۳ لشکر در ۵ پایگاه هوایی این کشور فعالیت می‌کرد :لشکر ۷۳ در فرودگاهخلخله استان سویدا ( ۲۰ فرhttps://www.afkarnews.com/
وند)لشکر ۱۴ در فرودگاه‌های حماه و ابوظهور (۴۰ فروند)لشکر ۲۴ در فرودگاه‌های دیرالزور و طبقه (۲۵ فروند)https://www.afkarnews.com/
تصویری از فرودگاه خلخله در استان سویدامجموعا ۸۵ فروند جنگنده میگ۲۱ سوری در ابتدای جنگ فعال بودند اما با گذشت زمان و جنگ فرسایشی شدید در این کشور حدود ۲۵ فروند از این جنگنده‌ها توسط آتش دشمن یا نقص فنی سقوط کرده، تعدادی بر روی باند فرودگاه‌هایی نظیر حماه و طبقه بر اثر درگیری‌های نزدیک این مناطق نابود شدند و مابقی جنگنده‌ها نیز به دلیل پایان عمر سرویس دهی یا نبود قطعات غیر عملیاتی هستند. در واقع از سال ۲۰۱۷ به ندرت شاهد پرواز جنگنده میگ۲۱ در این کشور بوده‌ایم.
فروش میگ‌های مصری به سوریهدر صورت نهایی شدن این قرارداد نیروی هوایی سوریه که در حال حاضر تعداد بسیار کمی جنگنده عملیاتی در ساختار خود دارد جان دوباره‌ای خواهد گرفت. طبق پیش بینی‌ها حدود ۴۰ فروند جنگنده میگ۲۱ مصری در حالت ذخیره نگهداری می‌شوند که در صورت فروش به سوریه بخش زیادی از خلبانان نیروی هوایی این کشور که به علت نبود جنگنده عملیاتی بیکار شده بودند می‌توانند دوباره به خدمت نیروی هوایی سوریه در بیایند. علی رغم اینکه میگ۲۱ جنگنده قدیمی محسوب می‌شود و مناسب نبردهای هوایی عصر جدید نیست اما همچنان میتواند در نقش یک بمب‌افکن تاکتیکی سبک به خوبی عمل کند.
نیروی هوایی سوریه جنگنده‌های جدید دریافت میکند
یک فروند جنگنده میگ۲۱ سوری که در حمله به فرودگاه ابوظهور نابود شدهمچنین با وجود اینکه نیروی هوایی روسیه بخش بزرگی از حملات هوایی و پشتیبانی از ارتش سوریه را در سالهای اخیر انجام میدهد اما به دلیل تحریم تسلیحاتی جهانی علیه دولت سوریه و بی میلی روس‌ها به فروش تجهیزات جدید به این کشور حفظ توان نسبی و جلوگیری از فروپاشی کامل نیروی هوایی سوریه در چند سال آینده امری بسیار حیاتی برای این نیرو محسوب می‌شود.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
بهانه جویی های ناتمام ترامپ از رسانه‌های آمریکایی
خشم شدید ملانیا از کشیده شدن پای پسرش به پرونده ترامپ
اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا می‌ایستد
فرانسه در آستانه یکی از بزرگترین اعتصاب‌های سراسری
الخزعلی: داعش آشوبگران را به تظاهرات مسالمت‌آمیز عراق می‌فرستد
درگیری شدید نیروهای کُرد عراقی پیشمرگه و داعش
عقده گشایی صهیونیست‌ها علیه مالزی
آمریکا پس از 23 سال به این کشور سفیر فرستاد
کشته شدن 8 کودک یک ورزشگاه
آغاز جلسه استماع دادرسی جنایات جنگی در افغانستان