احداث کارخانه‌ تبدیل موادمخدر به دارو در زاهدان

15:32 ۱۹۹ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 539 0
احداث کارخانه‌ تبدیل موادمخدر به دارو در زاهدان

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طرح یاریگران زندگی از طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری از مواد مخدر است و با اولویت آموزش‌وپرورش در سطح ملی انجام می‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مؤمنی در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان گفت: طرح «یاریگران زندگی» از جمله طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر است و در این طرح سعی داریم از گرایش افراد به اعتیاد پیشگیری نماییم.
وی از افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در کشور خبر داد و افزود: در هفت ماهه نخست امسال بیش از ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که در سیستان و بلوچستان این رقم ۱۵۴ تن بوده است.
دبیرکل ستاد بیان کرد: سال گذشته سهم ایران از کشفیات جهانی تریاک ۷۶ درصد بوده که امسال به ۹۰ درصد رسیده است.
مؤمنی ادامه داد: ۶۷ درصد مرفین جهان از سوی جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود و به همین دلیل جمهوری اسلامی دفاع جانانه‌ای برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر داشته است و این در حالی است که ایران مبدأ و مقصد استفاده از مواد مخدر نیست؛ بلکه تنها در مسیر ترانزیت این مواد قرار دارد.
وی بیان کرد: ایران با تمام توان در حال مبارزه است و در این مبارزه سیستان و بلوچستان در خط مقدم جامعه جهانی قرار دارد و طی ۴۰ سال گذشته اقدامات مقابله‌ای و مبارزه‌ای بسیار خوبی انجام شده که اگر نبود آمار معتادان بسیار زیاد بود.
دبیرکل ستاد با اشاره به ۲ هزار کیلومتر انسداد مرز و داشتن بیش از ۳۸۰۰ شهید در این مبارزه نابرابر، گفت: علاوه بر این‌ها جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه میلیاردها دلار هزینه کرده است.
مؤمنی اظهار کرد: تقریباً در سال ۲۰۰۱ میلادی، کل تولیدات مواد مخدر کشور افغانستان ۲۰۰ تن بود که اکنون به بیش از ۹ هزار تن رسیده است، به همین دلیل مبارزه علیه این دشمن بشریت نیاز به تجهیزات کامل دارد.
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، وی تصریح کرد: آمریکا که مدعی دفاع از بشریت است علاوه بر اینکه در کشف مواد مخدر کمک نمی‌کند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما نیز به شمار می‌رود چرا که در این بحث مانع ایجاد می‌کند.
دبیرکل ستاد با اشاره به موضوع مقابله، پیشگیری و درمان در حوزه اعتیاد تصریح کرد: در حوزه دریا باید از ظرفیت‌های نظامی استفاده شود و به تجهیز شناورها توجه شود.
مؤمنی بیان کرد: سپاه پاسداران و دیگر دستگاه‌های قضایی و امنیتی و نظامی نهایت مراقبت از کشور را در این زمینه انجام می‌دهند و در حوزه مقابله‌ای وضعیت بسیار مناسبی در کشور داریم.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اختصاص تجهیزات کشف شده به استان گفت: یکی از اولویت‌های ما اختصاص تجهیزات به استان است، همچنین توافق شده پیگیری شود تا یک سرمایه‌گذار بیاید کارخانه‌ای در زاهدان احداث شود تا مواد مخدر در همین زاهدان تبدیل به دارو شود.
دبیرکل ستاد با اشاره به فعالیت سمن‌ها نیز گفت: در سال گذشته ۲۴۱۰ سازمان مردم‌نهاد داشتیم که امسال تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد به حدود ۳۰۰۰ سازمان رسیده و این نشانگر عزم ملی است که در راستای مقابله و مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب اجتماعی آن وجود دارد.
مؤمنی ادامه داد: در این سفر بازدیدهایی از منطقه عمومی میرجاوه و سراوان و مراکز نگهداری کودکان و زنان معتاد انجام شد که خوشبختانه سطح خدمات و آمادگی‌ها در حد قابل قبولی بود. در این سفر ۴۱ طرح برای مقابله ‌با توزیع و عرضه موادمخدر ‌به تصویب رسید و برای این طرح‌ها اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد.
وی تصریح کرد: براساس نظرسنجی‌های انجام شده در سطح کشور، مردم سیستان و بلوچستان طی دو مرحله متوالی آمادگی بیش از ۸۰ درصدی خود برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را اعلام کرده‌اند.
دبیرکل ستاد گفت: قرار است هر طرحی که از این استان در حوزه مقابله و مبارزه با مواد مخدر و مسائل مربوط به آن دارای شرایط و ویژگی‌های لازم باشد، مورد حمایت مالی قرار بگیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: جان‌فشانی نیروهای انتظامی و امنیتی در مرزها را هیچ چیزی نمی‌تواند جبران کند اما حق کشف‌ها به آن‌ها واگذار می‌شود گرچه کاری که ارزش جان انسان‌ها را داشته باشد انجام نمی‌شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای اسکان دانشجویان-برگزاری مرحله‌ای امتحانات
مدیر کل فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از آمادگی دانشگاه های علوم پزشکی برای اسکان دانشجویان از ۱۷ خرداد ماه خبر داد و گفت: حداکثر دو نفر در هر اتاق اسکان داده خواهند شد.
مشارکت فعال آستان قدس رضوی با مجموعه‌های نخبگانی کشور
آستان قدس رضوی به عنوان بزرگ‌ترین نهاد موقوفاتی جهان اسلام، در چند سال اخیر در کنار انجام سایر فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و تبلیغی، رویکرد جدیدی را در انجام فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر کاهش تصدیگری در حوزه اقتصاد و پشتیبانی از کسب و کارهای بخش خصوصی در پیش گرفته است.
گرانی‌هایی که دولت نخواست مهار شود +جدول
تعلل بیش از حد دولت برای تصویب و به کارگیری مالیات بر عایدی سرمایه باعث شد دود سوداگری و افزایش شدید قیمت مسکن، خودرو، طلا و سایر بازارها در سال‌های اخیر به چشم مردم برود.
امتحانات پایان ترم دانشجویان حضوری شد-بازگشایی خوابگاه‌ها با ظرفیت پذیرش ۵۰درصدی
رئیس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه حضوری برگزار م‌ شود، گفت: خوابگاههای دانشجویی با ظرفیت اسکان ۵۰ درصد دانشجویان بازگشایی خواهند شد.
کاهش زمان مجوز کسب و کار از ۷۲ روز به ۳ روز
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه باید کاهش زمان راه‌اندازی کسب‌و کار به ۳ روز را جشن گرفت، گفت: در چند سال اخیر به جز دو ـ سه سال رشد سرمایه‌گذاری ما مثبت نبود.
جزئیات فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها
دارندگان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها و سایت منتخب شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به فروش تک تک سهام شرکت‌ها در کارگزاری‌ها کنند.
دو راهکار مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان
منتخب مردم کرمان در مجلس از راهکارهای پارلمان برای حل مشکلات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
نحوه برگزاری کلاس‌های عملی نیمسال دوم تربیت مدرس اعلام شد
بر اساس تصمیم ستاد بازگشایی دانشگاه تربیت مدرس، امکان برگزاری دروس عملی به صورت حضوری و فشرده برای کلیه دانشجویان دکتری از ۱۷ خرداد تا ۵ تیر فراهم شد.
خطر سونامی قیمت مسکن ۹۹
تهران ۲۹ درصد بیشتر از ظرفیت جمعیتش معاملات مسکن دارد، اگر مالیات عایدی بر سرمایه اجرا نشود خانه تا ۵۰ درصد گران‌تر می‌شود.
حمله پلیس با گاز اشک‌آور به معترضان در مقابل کاخ سفید
موج خشم مردم و ناآرامی در آمریکا به مقابل کاخ سفید کشیده شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیف‌پور: درگیری یک کشتی‌گیر با تختی صحت ندارد
دارنده ۲ طلا و یک نقره جهان و یک برنز المپیک و همدوره‌ای جهان پهلوان تختی، گفت: قسمتی از فیلم جهان پهلوان تختی که نشان دهنده درگیری یکی دو کشتی‌گیر با او در رختکن است، صحت ندارد چرا که همه تیم او را دوست داشتند و احترام زیادی برای او قائل بودند.
دیاباته به تهران بازگشت
مهاجم اهل مالی استقلال پس از دریافت مطالباتش به ایران بازگشت.
ادغام یا الحاق؛ سرنوشت معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه چه می‌شود؟
در حالی که پیش از این صحبت از ادغام معاونت‌های پیشگیری و فرهنگی قوه‌قضائیه در میان بود، اما حالا الحاق معاونت فرهنگی در معاونتی دیگر مطرح است.
ترامپ: آمریکا روابط با سازمان بهداشت جهانی را قطع کرد
رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش روابط با سازمان بهداشت جهانی را از امروز (جمعه) قطع خواهد کرد.
کاهش حریق فضای سبز در گرو اندیشیدن راهکارهای لازم
طبق آماری که آتش‌نشانی تهران اعلام کرده در سالی که گذشت حدود یک چهارم آتش‌سوزی‌های رخ داده در پایتخت مربوط به فضای سبز بوده است؛ فضاهایی که امسال نیز نگرانی‌ زیادی در مورد وقوع حریق در آن‌ها وجود دارد و متاسفانه از ابتدای سال تاکنون مواردی از حریق نیز در آن رخ داده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به بررسی این موضوع پرداخته است.
آمار جهانی بیماران کووید ۱۹ از ۶ میلیون نفر گذشت
کاهش شرایط سنی اهدا کنندگان سلول‌های بنیادی در مراکز سپاس
انتقاد روسیه از آمریکا بابت قطع رابطه با سازمان بهداشت جهانی
اینفوگرافیک - آمار کرونا در جهان تا ۱۰ خرداد
تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است - لزوم جلوگیری از حضور افراد علامت‌دار در ادارات
ویدئو - کرونا با درد مبتلایان تالاسمی چه کرد؟
چند راهکار برای مراقبت از سالمندان در برابر کووید 19
توصیه‌های ساده برای پشیگیری از گرمازدگی
عوارض شدید کووید-۱۹ در سیگاری‌ها - ترفند صنایع دخانی در بحران کرونا
۲۸۱۹ ابتلای جدید کرونا در کشور- ۱۵ استان بدون فوتی- ۸ استان در وضعیت هشدار