تخطئه احکام قضایی به زیان دولت است

15:11 ۲۷ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 200 0
تخطئه احکام قضایی به زیان دولت است

حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مواضعی که موجب سستی در اجرای عدالت قضایی و تخطئه احکام قضایی باشد در اداره کشور به زیان دولت است.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است: ملت بزرگ ایران چندی است رئیس جمهور، مغایر با وظایف قانون اساسی مواضعی را مطرح می کند که برخلاف مصالح کشور و وحدت ملی و انسجام مردمی است.
سخنان ایشان در یزد، دامن زدن به تقابل جناحی و ایجاد دو قطبی و چند قطبی جریانی بود و بر مشکلات مردم و جامعه افزود.
رئیس قوه مجریه وظیفه دارد کشور و مردم را آنچنان اداره کند و تدبیر امور نماید که آسایش و آرامش و رضایت مردمی و رفاه اقتصادی و نشاط فرهنگی در جامعه پدیدار شود.
دولتی که قرار بود دولت تدبیر و امید باشد و روابط بین المللی را در مسیر مصالح و منافع متقابل قرار دهد،بیکاری را با اشتغال چاره کند،تورم و رکود را علاج نماید، ارزش پول ملی و ثبات قیمت ها را افزایش دهد، حجم نقدینگی را متعادل سازد، ازدواج را گسترش و طلاق را کاهش دهد و مشکلات را با تدبیر گره گشایی نماید.
رئیس دولت به جای پاسخ به مطالبات مردمی مواضعی اتخاذ می کند که اذهان را دچار تشویش می کند.
ناهنجاری های فرهنگی، دعواهای جناحی، فسادهای مالی، ناکارآمدی و گاه بی‌عرضگی برخی در دوران 6 ساله غیرقابل انکار است.
بااینکه در این برهه مردم و دلسوزان فرهنگی و سیاسی کشور کوشیده اند وی را حمایت کنند و صبور و آرام سیاست های غلط را تحمل نمایند و نقد و تذکر مشفقانه داشته باشند، ولی در هفته وحدت در تریبون رسمی و در شرایطی که مبارزه با فساد برای مردم امیدواری پدید آورده است، رئیس جمهور به جای حمایت از براندازی فساد و تقویت رسیدگی‌های قضائی، طوری سخن می‌گوید که نوعی فرافکنی و موجب دلگرمی و تجری سوء استفاده گران می شود.
قطعا دستگیری برادر و همکار رئیس جمهور امر خوشایندی نیست اما نباید موجب شود که وی به جای احترام و تمکین به احکام قضائی نوعی عصبانیت را جلوه دهد.این در نظام حکومت علوی زیبنده رئیس جمهور نیست.
رئیس جمهور محترم 6 سال فرصت داشت که به وعده ها و سیاست ها و برنامه های خود عمل و مشکلات مردم را حل  نماید و پیشرفت را توسعه  دهد.به اندازه کافی هم از او حمایت شده است.دوسال دیگر هم وقت دارد که با تجربه از گذشته، مطالبات مردم و نظام را برآورده سازد.می تواند مستند و با مدارک کافی، اگر پول و ارزی دریافت شده و پرداخت نشده، اطلاعات آن را مکتوب به قوه قضائیه ارسال نماید و از دستگاه قضایی بخواهد سرنوشت این پول ها را روشن کنند و به فساد دانه درشت ها رسیدگی جدی نمایند و قطعا سیستم قضائی و ملت از اطلاعات مستند رئیس قوه مجریه استقبال کرده و حمایت کامل خواهند داشت.ریاست جمهوری می دانند راه حل مشکلات کشور عمل به قانون اساسی، اطاعت از رهنمودهای امام خمینی و امام خامنه ای است.
اجرای اقتصاد مقاومتی،اتکاء به نیروهای مردم و ظرفیت های بالای کشور است.
اگر برجام نتوانست خواسته های ذهنی رئیس جمهور و جناح وابسته به او را برآورده سازد، می‌توان تدبیر جدیدی اندیشید و اگر اشتباه اعتماد به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی غلط از آب درآمد، رئیس جمهور می تواند از این مسیر برگردد و راهی نو با حمایت قاطع همه جریان‌های متعهد به وطن و ایران با شکوه واسلام در پیش بگیرد.
قطعا یکپارچگی و وحدت همگانی و یکصدایی در برابر آمریکا و زورگویی ها بهترین راهکارهاست.فتنه و فتنه‌گران و سازشکاری ها،تسامح و تعلل و ضعف گرایی در برابر دشمنان و منافقان و اصحاب فتنه، چاره‌ساز نبوده و نیست.
إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیَانٌ مَرْصُوصٌ حزب موتلفه اسلامی  با ابراز تاسف از مواضع و سخنان اخیر رئیس جمهوری به ایشان یادآوری می شود که تداوم این مواضع،آب به آسیاب دیگران ریختن است.در حالیکه نفس های استکبار و صهیونیسم در منطقه و جهان به تنگناهای سختی دچار شده است.
حزب موتلفه اسلامی معتقد است راه حل مشکلات کشور،همراهی و هماهنگی و تعامل سران قوا با یکدیگر به ویژه رئیس‌جمهور و احترام به همه نظرات و حفظ وحدت ملی است.مبارزه قاطع و با برنامه و مستمر و بدون هرگونه کوتاهی با فاسدان و مفسدان و غارتگران بیت المال ملت می تواند چاره فساد و مشکلات سوء استفاده ها را بنماید.
حزب موتلفه اسلامی از ریاست جمهوری می خواهد با حفظ حریم و حرمت قضا، قاضی و محکمه و احکام صادره قضایی، خود مشوق قضات عادل و شجاع در ریشه کنی فساد باشد. مواضعی که موجب سستی در اجرای عدالت قضایی و تخطئه احکام قضایی باشد در اداره کشور به زیان دولت است.
حزب موتلفه اسلامی تاکید می کند که رئیس دولت مسئول اصلی همه مسائل و معیشت مردم و مشکلات اقتصادی موجود می باشد و او می تواند با حمایت از عناصر پاک و تجربه آموخته و مدیران لایق و کارآمد و ساده زیست،رضایت مردم را در معیشت و زندگانی و درآمد حلال تامین نماید.
این اولویت دولت در برهه فعلی است.فرافکنی و بی مهری به نیروهای کارآمد و شجاع را کنار بگذارند و با تمام توان و امکانات به فکر حل مشکلات مردم وکشور باشند که کلید راه حل ها در همین چمن و بستان پیدا می‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
آغاز پنجمین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم
ظریفیان: انتخابات مساله اول جامعه دانشگاهی نیست
ثبت نام بیش از ۸۰۰ داوطلب انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه تهران
مراسم ختم خواهر ولایتی برگزار شد
بسیج برنامه انتخاباتی برای مجلس ندارد
دعوت جامعه اسلامی مهندسین از تعدادی چهره اصولگرا برای ثبت‌ نام در انتخابات
مدرک تحصیلی همچنان مشکل داوطلبان کاندیداتوری مجلس است
۴۷۸۱ نفر تاکنون کاندیدای مجلس یازدهم شده‌اند
رییسی: شبکه ملی اطلاعات را به شدت دنبال خواهیم کرد
قنبری:هنوز شفافیت مناسبی در مجلس وجود ندارد