تخطئه احکام قضایی به زیان دولت است

15:11 ۲۰۲ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 638 0
تخطئه احکام قضایی به زیان دولت است

حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مواضعی که موجب سستی در اجرای عدالت قضایی و تخطئه احکام قضایی باشد در اداره کشور به زیان دولت است.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است: ملت بزرگ ایران چندی است رئیس جمهور، مغایر با وظایف قانون اساسی مواضعی را مطرح می کند که برخلاف مصالح کشور و وحدت ملی و انسجام مردمی است.
سخنان ایشان در یزد، دامن زدن به تقابل جناحی و ایجاد دو قطبی و چند قطبی جریانی بود و بر مشکلات مردم و جامعه افزود.
رئیس قوه مجریه وظیفه دارد کشور و مردم را آنچنان اداره کند و تدبیر امور نماید که آسایش و آرامش و رضایت مردمی و رفاه اقتصادی و نشاط فرهنگی در جامعه پدیدار شود.
دولتی که قرار بود دولت تدبیر و امید باشد و روابط بین المللی را در مسیر مصالح و منافع متقابل قرار دهد،بیکاری را با اشتغال چاره کند،تورم و رکود را علاج نماید، ارزش پول ملی و ثبات قیمت ها را افزایش دهد، حجم نقدینگی را متعادل سازد، ازدواج را گسترش و طلاق را کاهش دهد و مشکلات را با تدبیر گره گشایی نماید.
رئیس دولت به جای پاسخ به مطالبات مردمی مواضعی اتخاذ می کند که اذهان را دچار تشویش می کند.
ناهنجاری های فرهنگی، دعواهای جناحی، فسادهای مالی، ناکارآمدی و گاه بی‌عرضگی برخی در دوران 6 ساله غیرقابل انکار است.
بااینکه در این برهه مردم و دلسوزان فرهنگی و سیاسی کشور کوشیده اند وی را حمایت کنند و صبور و آرام سیاست های غلط را تحمل نمایند و نقد و تذکر مشفقانه داشته باشند، ولی در هفته وحدت در تریبون رسمی و در شرایطی که مبارزه با فساد برای مردم امیدواری پدید آورده است، رئیس جمهور به جای حمایت از براندازی فساد و تقویت رسیدگی‌های قضائی، طوری سخن می‌گوید که نوعی فرافکنی و موجب دلگرمی و تجری سوء استفاده گران می شود.
قطعا دستگیری برادر و همکار رئیس جمهور امر خوشایندی نیست اما نباید موجب شود که وی به جای احترام و تمکین به احکام قضائی نوعی عصبانیت را جلوه دهد.این در نظام حکومت علوی زیبنده رئیس جمهور نیست.
رئیس جمهور محترم 6 سال فرصت داشت که به وعده ها و سیاست ها و برنامه های خود عمل و مشکلات مردم را حل  نماید و پیشرفت را توسعه  دهد.به اندازه کافی هم از او حمایت شده است.دوسال دیگر هم وقت دارد که با تجربه از گذشته، مطالبات مردم و نظام را برآورده سازد.می تواند مستند و با مدارک کافی، اگر پول و ارزی دریافت شده و پرداخت نشده، اطلاعات آن را مکتوب به قوه قضائیه ارسال نماید و از دستگاه قضایی بخواهد سرنوشت این پول ها را روشن کنند و به فساد دانه درشت ها رسیدگی جدی نمایند و قطعا سیستم قضائی و ملت از اطلاعات مستند رئیس قوه مجریه استقبال کرده و حمایت کامل خواهند داشت.ریاست جمهوری می دانند راه حل مشکلات کشور عمل به قانون اساسی، اطاعت از رهنمودهای امام خمینی و امام خامنه ای است.
اجرای اقتصاد مقاومتی،اتکاء به نیروهای مردم و ظرفیت های بالای کشور است.
اگر برجام نتوانست خواسته های ذهنی رئیس جمهور و جناح وابسته به او را برآورده سازد، می‌توان تدبیر جدیدی اندیشید و اگر اشتباه اعتماد به آمریکا و برخی کشورهای اروپایی غلط از آب درآمد، رئیس جمهور می تواند از این مسیر برگردد و راهی نو با حمایت قاطع همه جریان‌های متعهد به وطن و ایران با شکوه واسلام در پیش بگیرد.
قطعا یکپارچگی و وحدت همگانی و یکصدایی در برابر آمریکا و زورگویی ها بهترین راهکارهاست.فتنه و فتنه‌گران و سازشکاری ها،تسامح و تعلل و ضعف گرایی در برابر دشمنان و منافقان و اصحاب فتنه، چاره‌ساز نبوده و نیست.
إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیَانٌ مَرْصُوصٌ حزب موتلفه اسلامی  با ابراز تاسف از مواضع و سخنان اخیر رئیس جمهوری به ایشان یادآوری می شود که تداوم این مواضع،آب به آسیاب دیگران ریختن است.در حالیکه نفس های استکبار و صهیونیسم در منطقه و جهان به تنگناهای سختی دچار شده است.
حزب موتلفه اسلامی معتقد است راه حل مشکلات کشور،همراهی و هماهنگی و تعامل سران قوا با یکدیگر به ویژه رئیس‌جمهور و احترام به همه نظرات و حفظ وحدت ملی است.مبارزه قاطع و با برنامه و مستمر و بدون هرگونه کوتاهی با فاسدان و مفسدان و غارتگران بیت المال ملت می تواند چاره فساد و مشکلات سوء استفاده ها را بنماید.
حزب موتلفه اسلامی از ریاست جمهوری می خواهد با حفظ حریم و حرمت قضا، قاضی و محکمه و احکام صادره قضایی، خود مشوق قضات عادل و شجاع در ریشه کنی فساد باشد. مواضعی که موجب سستی در اجرای عدالت قضایی و تخطئه احکام قضایی باشد در اداره کشور به زیان دولت است.
حزب موتلفه اسلامی تاکید می کند که رئیس دولت مسئول اصلی همه مسائل و معیشت مردم و مشکلات اقتصادی موجود می باشد و او می تواند با حمایت از عناصر پاک و تجربه آموخته و مدیران لایق و کارآمد و ساده زیست،رضایت مردم را در معیشت و زندگانی و درآمد حلال تامین نماید.
این اولویت دولت در برهه فعلی است.فرافکنی و بی مهری به نیروهای کارآمد و شجاع را کنار بگذارند و با تمام توان و امکانات به فکر حل مشکلات مردم وکشور باشند که کلید راه حل ها در همین چمن و بستان پیدا می‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

ادامه جمع‌آوری و غربالگری معتادان متجاهر در تهران- چگونگی فعالیت مراکز ماده ۱۶ در شرایط کرونایی
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ضمن تشریح چگونگی نگهداری معتادان متجاهر در شرایط کرونا در مراکز نگهداری، گفت: از ۹ اردیبهشت‌ تا ۱۲ خرداد، ۳۸۱۷ معتاد متجاهر در مراکز ماده ۱۶ پذیرش شدند که جواب تست کرونای ۳۴ نفر از آنها مثبت بوده است.
تبلیغ سفر به استان‌های قرمز!
موج دوم اپیدمی کرونا در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و هرمزگان در جریان است، با این حال تبلیغ برای سفر به برخی از این مناطق در دستور کار قرار گرفته است.
قرار است با کرونا زندگی کنیم نه اینکه بمیریم
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: قرار است با کرونا زندگی کنیم نه اینکه بمیریم.
عبور آمار روزانه کرونا از مرز ۳۰۰۰ نفر - ۶۴ تن جان باختند
بنابر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، آمار مبتلایان روزانه به کرونا در کشور از مرز ۳۰۰۰ نفر عبور کرد.
تاثیر ˮرمدسیویرˮ و ˮپلاسمادرمانیˮ بر کرونا همچنان در حال بررسی است
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت داروهای مورد استفاده در درمان بیماران کرونا، گفت: تاثیر "رمدسیویر" و "پلاسمادرمانی" بر درمان مبتلایان این بیماری همچنان در حال بررسی است.
اکنون دغدغه اصلی‌ مقابله با کروناست نه آلودگی هوا
معاون کل وزارت بهداشت درباره اجرای طرح ترافیک در پایتخت، با بیان اینکه اکنون اولویت اصلی مقابله با کروناست، گفت: اگر ببینیم با اجرای طرح ترافیک، حتی دو درصد هم بر بار حمل و نقل عمومی افزوده می­‌شود و مردم درباره بیماری کرونا دچار مشکلات می­‌شوند، حتما نقش بازدارندگی خود را اعمال خواهیم کرد.
بررسی ۸ پلاک ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن در جلسه امروز شورا
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بررسی پلاک ثبتی های در دستور کار امروز شورا مبنی بر باغ  بودن یا نبودن زمین ها، ۸ پلاک ثبتی دیگر را مورد بررسی قرار دادند.
درهای بوستان چیتگر به روی مردم باز است- بررسی طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو
رئیس کمییسیون سلامت شورای شهر تهران از باز بودن درهای بوستان جنگلی چیتگر بر روی مردم خبر داد.
بازی از پیش‌باخته نوسان گیران در بازار مسکن
همزمان با برداشتن قیمت از آگهی‌های فروش ملک، گروهی از فروشنده‌ها تحت تاثیر توهم افزایش تماس‌های بی هدف و همچنین برای آنکه دست بالا را داشته باشند مرتباً قیمت‌ها را به روز رسانی می‌کنند؛ اقدامی که می‌تواند رکود بازار مسکن را عمیق‌تر کند.
وراث متوفیان سهام عدالت بخوانند
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه‌های این شرکت در خصوص انتقال سهام عدالت اموات باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خبر خوب ظریف
وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتراضات اخیر آمریکا آتش زیرخاکستری است که فوران کرده است
یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: اعتراضات اخیر در آمریکا آتش زیر خاکستر بوده که در حال حاضر فوران کرده است.
حجتی: مجازات فرزندکشی بازدارنده نیست
یک وکیل دادگستری در مورد قتل رومینا اشرفی گفت: بی تردید این دختر 13 ساله، قربانی ترکیبی از فرزندکشی و قتل‌های ناموسی است که در یک طرف آن ایراد به بازدارنده نبودن مجازات وجود دارد و در سوی دیگر آن، ارزش‌های حاکم بر یک جامعه سنتی در وقوع آن دخالت دارد.
نقش پررنگ ۵ ربات در مبارزه با ویروس‌ کرونا
از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ تاکنون ربات‌های زیادی برای ضدعفونی بیمارستان‌ها و انجام بسیاری از کارها توسعه داده شده‌اند، که طی این خبر به معرفی پنج مورد از آنها می‌پردازیم.
باقرزاده: المپیک برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می‌کند- در مناطق سفید سالن  نداریم
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: در صورتی که المپیک توکیو برگزار نشود شمشیربازی متضرر خواهد شد اما المپیک برگزار می شود و ما تیم ایده الی را راهی بازی ها می کنیم.
تقوی رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم شد
روحانی: اروپا به همه تعهدات برجامی خود عمل کند، ما هم عمل می‌کنیم
گزارش ایسنا از بررسی مشکلات اقتصادی کشور در مجلس
پیام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد
سخنگوی شعبه 12: بررسی اعتبارنامه تاجگردون به هفته آینده موکول شد
عیسی زاده: مجلس یازدهم خرداد ماه سال آینده گزارش کاری به مردم بدهد
بیانیه «کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهور» در سالگرد ارتحال امام (ره)
صباغیان: مبادا انقلابی‌گری تبدیل به حمله به دولت شود
بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از جورج فلوید، معترضان آمریکایی و محکومیت پلیس آمریکا
نبویان: راه شکست تحریم موشک است