در جشن تولد هنرمندان قدیمی چه گذشت؟ -«از انتقاد تا دلخوشی»

15:00 ۲۰۵ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 475 0
در جشن تولد هنرمندان قدیمی چه گذشت؟ -«از انتقاد تا دلخوشی»

جشن‌ تولد تعدادی از هنرمندان قدیمی سه ماه اخیر با اشاره و تاکید بر ادامه فعالیت فعلی موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار شد تا جایی که ایران درودی هنرمند نقاش هم تاکید کرد:الآن از رختخواب و زیر سُرم آمدم ولی با صدای بلند، داد خواهم زد که نخواهم گذاشت این کار (ادغام موسسه ) انجام شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در ادامه جشن‌های ماهانه‌ای که برای تولد هنرمندان پیشکسوت برگزار می‌شود، موسسه هنرمندان پیشکسوت تولد هنرمندان ماه‌های شهریور، مهر و آبان را با تاخیر به دلیل ماه محرم و صفر، ظهر سه شنبه ۲۱ آبان ماه در هتل لاله تهران برگزار کرد. 
داود جعفری امید (نوازنده و از مسن ترین اعضای موسسه)، سیدرضا میرهاشمی ( صدابردار قدیمی سینما)، عباس شیرخدا،محمدعلی اسماعیلی متین (موسیقیدان قدیمی)، علی اصغر ریسه (طراح صحنه)، عباس مشهدی زاده (معمار و مجسمه ساز)، مهدی میرزاعلی(تعزیه خوان)، محمدناصری پور(نقاش)، پروانه معصومی (بازیگر)، علی قلم سیاه(عکاس)، علی اصغر زهیری (طراح صحنه)،  علی اصغر اسکندری(طراح نور سینما)، محمد احمدی (نویسنده و کارگردان تئاتر)، آرمان استپانیان (هنرمند قدیمی تجسمی)، مرشد محمد احدی(هنرمند هنرهای نمایشی)، عبداله اسکندری (طراح گریم)، عبدالوهاب شهیدی که فرزندش به جای او حضور داشت، عباس خوشدل(آهنگساز)، هرمز برازنده کار، بهمن رضایی (کاریکاتوریست)، رحمت افشار (نوازنده )، الله وردی هراز (طراح شیشه)، حسین ترابی(فیلم‌نامه نویس)، بهرام منبتی، بیژن محتشم(چهره پرداز)، لطفعلی فیروزی فر(معمار سنتی)، جمشید شاه محمدی (بازیگر)، رحیم عزت بقایی (دوبلور و بازیگر و فعال قدیمی موسیقی)، نصرالله مدقال چی( دوبلور)، حبیب الله اللهیاری (مدیر تولید سینما)، محمد صیاد (عکاسی)، محمد گلریز (خواننده)، یداله وفاداری ( کارگردان تئاتر)، محمود فرهمند(متخصص ساخت ساز)، محمد حبیبی (خوشنویس)، میترا اعتقادی(مرمتگر)، فضل الله توکل (موسیقیدان)، سعید امیرسلیمانی (بازیگر)، مهدی آذرسینا(نوازنده)، نوروز رسولی(هنرهای سنتی)، منوچهر خلیلی (نوازنده نی)، اکبر هدایت(خاتم کار)، سید محمود صنعتی (نقاش موزاییک)، منصور خلج (نویسنده و کارگردان تئاتر)، طاهر شیخ الحکمایی(مجسمه ساز) از هنرمندان حاضر در این مراسم خودمانی بودند که به بهانه تولدشان این جشن برپا شده بود.‌
عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت که شهریور ماه تولد خودش هم بوده، درباره برگزاری این مراسم در هتل لاله گفت: شاید بعضی‌ها بعدا بگویند که چرا در یک هتل پنج ستاره؟ چرا این قدر هزینه؟ و... ولی معتقدم شأن پیشکسوتان می‌طلبد که در مکانی خوب و مناسب باشند و تا وقتی من هستم از این کاری که انجام می‌دهم، دفاع می‌کنم. بعدی‌ها که آمدند در هتل سه ستاره و دو ستاره مراسم را برگزار کنند. 
او که قبل از این جشن تولد، در مراسم گشایش نمایشگاه تجسمی هنرمندان پیشکسوت در فرهنگسرای نیاوران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشت، گفت: برای عرضه هنرهای ایرانی نیاز به یک بازار بزرگ هنر داریم و امیدوارم برای بحث اقتصاد هنر دولتمردان، وزارت ارشاد را بیشتر حمایت کنند. به مردم هم توصیه میکنم به جای خرید سکه، هنرهای تجسمی و صنایع دستی را خریداری کنند.
او سپس لوح یادبود و عکسی یادگاری از هنرمند فقید انوشیروان ارجمند را به همسر و دختر این بازیگر،بهار ارجمند اهدا کرد.
در ادامه مراسم عظیمی گفت: بعضی دوستان تلفنی یا حضوری می‌پرسند که تکلیف ادغام موسسه چه می‌شود؟ می‌خواهم بگویم به نظرم نیاز نیست به آن بپردازیم. ما که هستیم و کار می‌کنیم و امیدواریم همان طور که این هفت سال کار را پیش بردیم، همان طور ادامه دهیم چون خودم هم خبر ندارم چه اتفاقی می افتد.
آخرین هنرمندی‌ که در این مراسم برای تولدش دعوت شد ایران درودی (هنرمند نقاش) بود که با ویلچر و در حالی که شرایط جسمی مساعدی نداشت آمد و به انتقاد از ادغام موسسه هنرمندان پیشکسوت با بنیاد رودکی پرداخت و گفت: موسسه تالار رودکی یعنی چه؟ او که در لحظاتی احساساتی و با عصبانیت از این موضوع صحبت می‌کرد، گفت: به آقای عظیمی هم گفته‌ام که هر کاری لازم است بگوید تا انجام دهیم و حتی شده بروم جلوی وزارت ارشاد رختخوابم را پهن کنم برای جلوگیری از این همراهی و حمایت می‌کنم.
این هنرمند افزود: این موسسه حداقل احترام ما را دارد و ما باید هم صدا شویم و از همه استدعا می‌کنم که هم صدای من شوید. من هیچ وقت نتوانستم در این مراسم و سفرها باشم و الآن هم از رختخواب و زیر سُرم آمدم ولی با صدای بلند، داد خواهم زد که نخواهم گذاشت این کار انجام شود.
این هنرمند نقاش همچنین خطاب به دیگر همکاران هنرمندش گفت:یک استدعای دیگری هم دارم. اگر مرا دوست دارید دعا کنید خدا به من عمر دهد تا این موزه‌ای را که می‌خواهم، بتوانم راه بیندازم و ۱۹۵ تابلویی را که نفروخته‌ام بر روی‌ دیوارهای موزه بگذارم و خودم آن را افتتاح کنم.
به گزارش ایسنا، فضای جشن تولد هنرمندان با توجه به حضور هنرمندان قدیمی صمیمی بود و خیلی از حاضران که سالهاست فعالیت چندانی ندارند، خاطراتی مشترک را از گذشته با هم تقسیم می‌کردند.
یکی از جالب توجه‌ترین خاطرات آن ها که سر هر میزی می شد نکته‌ای از آن شنید تفاوت مدیریت دوران گذشته عرصه هنر با زمان فعلی بود و اینکه مدیران و حتی وزیر فرهنگ و هنر را در قدیم خیلی راحت‌تر می‌شد ملاقات کرد و آن ها برخوردی راحت تر با حتی کارمندان وزارتخانه داشتند اما الان اصلا چنین شرایطی نیست. 
یکی از هنرمندان موسیقی حاضر در این جشن با همکارانش از وضعیت موسیقی درد دل می‌کرد و می‌گفت که تاریخ ۵۰ ساله موسیقی ایران را خوب میداند و می‌داند که بعضی از خواننده‌هایی که الان ۱۵۰ هزارتومان پول بلیت کنسرتشان است قبلاً مداح بودند ولی نسل فعلی این چیزها را نمی‌داند و خیلی اتفاقات این چنینی سطح فرهنگ و سلیقه مردم را پایین آورده است.
با این حال تقریبا تمام این هنرمندان از این دورهمی‌های هر از گاهی یا همکاران خود ابراز رضایت می‌کنند تا جایی که بعضی‌ها برای همین جشن سه ساعته خود را از شهرهای دیگری به تهران می‌رسانند. 
پیش از این اعلام شده بود نوبخت معاون رییس جمهور قرار است در این مراسم شرکت کند که این اتفاق نیفتاد.
 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

ملی پوش سابق تنیس:خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود- تنیس همدلی می‌خواهد
ملی پوش سابق تنیس ایران گفت: تفرقه در بین تنیس بازان باعث شد همه از هم دور شویم و امیدوارم همدلی در در این ورزش به وجود آید و خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود.
واکنش طباطبائی به شائبه قطع همکاری اسپانسر فدراسیون بسکتبال
رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: هیچ ناراحتی میان ما و اسپانسر وجود ندارد،‌ اسپانسر فدراسیون تنها درخواست دارد که بر اساس بندهای قراداد، ‌مدت زمان این همکاری ۶ ماه تا یک سال افزایش یابد.
چند خوراکی برای کاهش وزن همراه با تقویت سیستم ایمنی
با توجه به همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اعمال قرنطینه، رو آوردن به دورکاری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها فعالیت فیزیکی روزانه افراد کاهش یافته که می‌تواند منجر به اضافه وزن و برخی دیگر از مشکلات سلامتی برای افراد شود.
۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور - تقبل هزینه‌های درمان MPS از سوی وزارت بهداشت
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه حدود ۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور شناسایی شده‌اند، گفت: بیماری‌های آلوپسی، دیستروفی عضلانی، نوروفیبروماتوز و بیماری EB از شایع ترین بیماری‌های نادر در کشور هستند.
سرنوشت ۱۰۱ خانه ایمنی در تهران
لزوم بهره‌گیری از آموزش‌های ایمنی یکی از مواردیست که پس از وقوع حادثه بخشی از افکار ما را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما متاسفانه پس از مدتی به هر دلیلی از یاد می‌رود و به زمان سپرده می‌شود. خانه‌های ایمنی که یکی از محل‌های تقریبا ناشناخته پایتخت است؛ ظرفیتی را در اختیار دارد که می‌تواند موجب افزایش فرهنگ ایمنی و آگاهی عمومی درباره نحوه پاسخ به حوادث و... شود. ظرفیتی که باید با مدیریت و برنامه ریزی به گونه‌ای از آن استفاده شود که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.
ویدئو - مشکلات روستای بشیرآباد تربت جام
با شروع فصل گرما برخی روستاهای تربت جام در استان خراسان رضوی با مشکل آب مواجه شده‌اند. روستای بشیرآباد از توابع تربت جام است که سال‌هاست با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. تامین آب در این روستا هم‌اکنون از طریق یک حلقه قنات که اطراف روستا است یا با تانکر آن هم هر چند روز یکبار انجام می‌شود؛ آبی که برای آشامیدن مناسب نیست. شغل اکثر روستاییان دامداری است و محل درآمد اکثر اهالی این روستا به آب وابسته است. در کنار اینها، جاده، بهداشت و آموزش هم از جمله مشکلات جدی اهالی این روستاست.
جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند، تاکید کرد که لازم است یک فراخوان عمومی برای آموزش و پیشگیری از خشونت خانگی داده شود.
علیرضابیگی: امام(ره) با تکیه بر مردم در برابر استکبار ایستاد
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام خمینی (ره) همواره کار مردم را به مردم می‌سپرد و توجه ایشان همواره بر اقشار آسیب‌پذیر و مستضعف جامعه بود.
تست «سرولوژی» معیار تشخیص کرونا است؟
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تست سرولوژی یا "آنتی‌بادی" صرفاً کاربرد تحقیقاتی دارد، گفت: از همکاران و مردم تقاضا دارم که اصلاً از تست سرولوژی به‌عنوان معیار تشخیصی استفاده نکنند.
هرچه جلوتر می‌رویم سریال‌هایمان غم‌انگیزتر می‌شوند
عزت‌الله مهرآوران با بیان اینکه مهم‌ترین علت ضعف آثار طنز در سال‌های اخیر محدودیت‌ها بوده است، گفت: «طنز شکل اندیشمندانه خنده است. محدودیت‌هایی که برای کمدی و طنز ایجاد شده، باعث شده است تا ما فیلم‌نامه‌های طنز نداشته باشیم یا اگر داشته باشیم با وسواس بسیار و با سانسور خود نویسنده و کارگردان مواجه شود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

وضعیت سواد بدنی در مدارس ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی
عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به همراه عضو سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش به تببین مفهوم توسعه سواد بدنی و لزوم تحقق آن پرداختند.
اعترافات- ماریو بالوتلی
مهاجم برشا جنجالی‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود.
تخریب سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در کشور- آخرین تغییرات وسعتی جنگل‌ها در ایران
مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن تشریح آخرین تغییرات وسعت جنگل‌ها در ایران نسبت به دهه‌های گذشته گفت: در طول سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در ایران تخریب شده است.
آغاز امتحانات نهایی از فردا
امتحانات نهایی خردادماه۹۹ کلاس دوازدهمی‌ها از فردا، شنبه ۱۷ خردادماه آغاز و تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.
نصب اولین سایت 5G‌ در ایران تا یک ماه آینده
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولین سایت 5G تا چهار هفته دیگر در ایران نصب می‌شود.
«کن ۲۰۲۰»‌ برگزار نمی شود ولی فیلم‌های منتخب خود را معرفی کرد
وزیر ارشاد: راه امام (ره) و نلسون ماندلا، پر رهرو ادامه دارد
نقش رئیس کل بانک مرکزی در خواندن خبر رحلت امام(ره)
بررسی «ایران بزرگ فرهنگی» در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی
معیار معرفتی، اعتقادی و عملی، معیارهای جامعه اسلامی هستند- جامعه ما در بعد عملی دچار ضعف و نیازمند اصلاح است
برگزاری همایش مجازی ˮتجربه اسلام در دوران وباˮ در اسپانیا
اعلام نتایج داوری رویداد ملی ایده‌ آزاد اسباب‌بازی
معرفی برترین کتاب منتشرشده در اسفندماه ۱۳۹۸
پایان فیلمبرداری فیلمی با بازی رامبد جوان و پیمان قاسم‌خانی
جایگاه ادبیات در ساختار جدید وزارت ارشاد ارتقا پیدا خواهد کرد