سفر خاندان سلطنتی اسپانیا به کوبا

12:05 ۳۱ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 33 0
سفر خاندان سلطنتی اسپانیا به کوبا

پادشاه اسپانیا و همسرش شامگاه دوشنبه در نخستین سفر رسمی خاندان سلطنتی مادرید به کوبا، وارد این کشور آمریکای لاتین شدند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، فیلیپه ششم به همراه همسرش ملکه لتیسیا وارد کوبا شد تا سفری سه روزه به هاوانا و شهر سانتیاگو واقع در شرق این کشور داشته باشد. این زوج دربار سلطنتی اسپانیا در جریان خود به این سفر همچنین از اماکن تاریخی کوبا دیدن می‌کنند.
کوبا پانصدمین سالگرد کشف خود را جشن می‌گیرد.
این سفر انتقاد سیاستمداران جناح راستگرای اسپانیا را در پی داشته و باعث شده است تا مطالب انتقادی بسیاری در روزنامه‌های محافظه‌کار این کشور درباره این سفر پادشاه و ملکه اسپانیا منتشر شود. سفر مذکور از دیدگاه این سیاستمداران و روزنامه‌ها، گامی در راستای عادی‌سازی روابط میان اسپانیا و کوباست که سابق بر این مستعمره دولت مادرید بوده است.
این زوج سلطنتی اسپانیا قصد دارند تا با چهره‌های فرهنگی و کارآفرینان کوبایی هم دیدار داشته باشند اما از تماس با اعضای اپوزیسیون سیاسی غیرقانونی کوبا اجتناب می‌کنند.
مجموعه هتل‌های اسپانیا و سایر تجارت‌های مرتبط با صنعت گردشگری هر ساله به صدها هزار گردشگر در کوبا خدمات‌رسانی می‌کنند و صدها هزار کوبایی هم به واسطه قوانینی که به فرزندان و نوه‌های مهاجران اسپانیایی گذرنامه‌ اعطا می‌کند، شهروند اسپانیا شده‌اند.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.