آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی از امروز

11:53 ۱۹۶ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 645 0
آغاز ثبت نام ازدواج دانشجویی از امروز

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از آغاز ثبت نام برای شرکت در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی از امروز تا پایان آذر ماه خبر داد و گفت: پیش بینی می‌کنیم در این دوره 20 هزار نفر برای ازدواج دانشجویی شرکت کنند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام رستمی در نشست خبری بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی که امروز در ساختمان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: علاقمندان واجد شرایط تا پایان آذر ماه جاری فرصت دارند برای شرکت در این مراسم ثبت نام کنند.
وی در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این دوره از ازدواج دانشجویی تاکید کرد: دانشجویانی که از ابتدای سال 97 به بعد رسما عقد کرده باشند، می‌توانند در این دوره از ازدواج دانشجویی شرکت کنند؛ حتی اگر این دانشجویان در حال حاضر فارغ التحصیل شده باشند نیز می‌توانند در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی شرکت کنند.
دکتر رستمی خاطر نشان کرد: محدودیتی از نظر ظرفیت برای ثبت نام در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی وجود ندارد و پیش بینی ما این است که امسال 20 هزار نفر در این دوره ثبت نام کنند ضمن این که سال گذشته نیز حدودا 20 هزار نفر متقاضی وجود داشت.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بحث ازدواج را موضوعی تاثیرگذار در نظام اجتماعی اسلام تعریف کرد و گفت: کوچکترین و در عین حال مهمترین رکن یک جامعه خانواده است  که این نهاد اهمیت فراوانی از دیدگاه اسلام دارد. ضمن این که دین اسلام برای فروپاشی از آن  محدودیت‌های قائل شده است. بنابراین به فرموده پیامبر اسلام ازدواج مهمترین مبنای تشکیل خانواده و وساطت ازدواج بهترین وساطت‌ها به شمار می‌رود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: از دیدگاه اسلام ایمان و اعمال افرادی که ازدواج کرده‌اند در مقایسه با اعمال  و ایمان کسانی که مجرد هستند بهتر است و مجرد ماندن در دین اسلام امری ناپسند تلقی می‌شود. به همین جهت سند ملی خانواده و ازدواج در کشور ما تدوین شد تا زمینه‌ای برای ترویج، تشویق و ابلاغ ازدواج تلقی شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر متغییرهای تاثیرگذار در امر ازدواج در جامعه اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت و ارزش بالای که ازدواج در دین اسلام وجامعه دارد اما واقعیت این است  که در صحنه اجتماع این موضوع تحت تاثیر متغییرهای مختلف اجتماعی، اقتصادی ، روانی و فرهنگی قرار گرفته و موجب کاهش آمار ازدواج در کشور شده است. در نتیجه ما شاهد کاهش نرخ ازدواج در کشور شده‌ایم.
حجت الاسلام رستمی در ادامه بر اهمیت ازدواج در فضای دانشگاهی اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت 4 میلیون نفری دانشجویان در کشور لازم است فرصت‌ها و شرایط لازم برای ازدواج این افراد فراهم شود. به همین جهت از 24 سال پیش همکاران ما در نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها  در زمینه ازدواج دانشجویی اقداماتی را انجام دادند. و هر سال نیز بر غنای این اقدامات افزوده می‌شود.
وی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر ذخیره خوبی از جهت تجربه معیارهای علمی و غیره در زمینه ازدواج دانشجویی در اختیار نهاد نمایندگی رهبری وجود دارد و ما معتقد هستیم ازدواج دانشجویی که یکی از پایدار ترین و مانا ترین ازدواج‌ها در کشور است می‌تواند  الگوی خوبی برای ترویج ازدواج در جامعه به شمار رود.
ماموریت نهاد نمایندگی رهبری برای ترویج ازدواج در جامعه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در خصوص تسهیلاتی که به شرکت کنندگان ازدواج دانشجویی ارائه می‌شود نیز گفت: برنامه ترویج ازدواج دانشجویی در نهاد نمایندگی رهبری در حال تهیه است و به زودی این برنامه رونمایی می‌شود.  در واقع این برنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده و در جلسه‌ای که سران قوا در حضور رهبری بودیم از ازدواج دانشجویی به عنوان یکی از الگوهای موفق یاد شده و به همین جهت این نهاد مامور شد این الگو در فضای کلان تری پیاده سازی کند. بنابراین در همین راستا برنامه در حال تدوین است.
به گفته رستمی تلاش نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در طرح همسفر تا بهشت این است که همه دانشگاه‌ها در بحث ازدواج دانشجویی فعال تر ظاهر شوند و ما نیز تسهیلاتی شامل آماده‌سازی‌های فرهنگی عمومی جامعه دانشجویی برای اندیشیدن و اقدام ازدواج به هنگام، تهیه و تامین زیر ساخت‌های مناسب در تامین ازدواج دانشجویی، تشکیل مقررات  حمایتی و تشویقی، تامین زیر ساخت‌های نظیر خوابگاه‌های دانشجویی، متاهلی، همکاری با دستگاه های مسئول در حوزه اشتغال و کارآفرینی برای ایجاد درآمد حداقل در بین دانشجویان در بسته حمایتی از ازدواج دیده شده است.
وی خاطر نشان کرد: اولین دوره ازدواج دانشجویی سال 76 در دانشگاه شهید بهشتی شروع شد و تاکنون بیش از 500 هزار زوج در آن شرکت کرده‌اند و این ازدواج نیز طی سال‌های اخیر در قالب طرح همسفر تا بهشت اجرایی می‌شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

این مواد غذایی بدن را از کم آبی نجات می‌دهد
غذاهای حاوی آب نه تنها کالری کمتری دارند و به کاهش وزن کمک می‌کنند، بلکه انتخاب مفیدی برای جلوگیری از کم آبی بدن هستند.
نتانیاهو برای نجات خودش اسرائیل را نابود می کند
وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی گفت: نتانیاهو برای حل مشکلات شخصی و نجات خود، همه اسرائیل را به یک جنگ داخلی می کشاند.
از سوریه تا ونزوئلا -ایران، متحدان خود را تنها نمی‌گذارد
«ایران هم‌پیمانان خود را رها نمی‌کند، خواه در سوریه باشند و خواه در آمریکای جنوبی.
بیش از 100000 جان باختگان کرونایی در آمریکا
براساس آخرین اخبار منتشر شده، شمار جان باختگان مبتلا به کرونا تا شامگاه (سه شنبه )‌در آمریکا به یکصد هزار و ۹۰ نفر رسیده‌است.
کوتاهی سؤال‌برانگیز هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان
پرونده‌هایی که پیش از این در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان یعنی مرجع نظارت بر پارلمان بررسی شد اما اقدامات آن‌ها خلاف وظایف نمایندگانی‌شان تشخیص داده نشد.
بیانیه خانواده شهدا خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم+متن کامل
جمعی از خانواده های معظم شهدا در بیانیه ای با تاکید بر شکل گیری مجلسی برای خدمت به مردم، اثبات کارآمدی و پیگیری آرمان های بلند انقلاب اسلامی، 12 شاخص را برای انتخاب رئیس مجلس برشمردند.
فریبکاری تازه مدعیان اصلاحات با لاریجانی
روزنامه شرق همسو با فضاسازی غیرواقعی مدعیان اصلاحات نوشت: لاریجانی، روحانی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟
بررسی روند پرداخت بیمه بیکاری
بررسی روند پرداخت بیمه بیکاری طی سالهای ۹۶ تا ۹۸ نشان می‌دهد که تعداد مقرری بگیران جدید در این مدت روند افزایشی داشته است.
انگلیس و فرانسه و آلمان نکردند- سوئیس می‌تواند؟
رئیس‌جمهور در اظهاراتی عجیب گفت: سوئیس می‌تواند به استحکام پایه‌های برجام کمک کند!
فرزند و برادر زاده رئیس ستاد مشترک ارتش دولت مستعفی یمن کشته شدند
منابع خبری از کشته شدن فرزند و برادر زاده رئیس ستاد مشترک ارتش دولت مستعفی یمن و پنج نفر دیگر از شبه نظامیان در حمله موشکی نیروهای یمنی به اردوگاهی در استان «مارب» واقع در شمال شرقی این کشور خبر دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دیاباته به ایران بازمی‌گردد؟
پرسشی که این روزها برای استقلال و هواداران این باشگاه بسیار اهمیت دارد این است که شیخ دیاباته چه زمانی به ایران بازمی‌گردد.
ویدئو - از حضور نفتکش‌های ایران در ونزوئلا تا انتقادات شدید از ترامپ
در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از صادرات محموله نفتی ایران به ونزوئلا، آزادی اولین گروه زندانیان طالبان توسط دولت افغانستان، انتقادات شدید تازه از دولت آمریکا و شخص دونالد ترامپ و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.
این مواد غذایی بدن را از کم آبی نجات می‌دهد
غذاهای حاوی آب نه تنها کالری کمتری دارند و به کاهش وزن کمک می‌کنند، بلکه انتخاب مفیدی برای جلوگیری از کم آبی بدن هستند.
نتانیاهو برای نجات خودش اسرائیل را نابود می کند
وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی گفت: نتانیاهو برای حل مشکلات شخصی و نجات خود، همه اسرائیل را به یک جنگ داخلی می کشاند.
از سوریه تا ونزوئلا -ایران، متحدان خود را تنها نمی‌گذارد
«ایران هم‌پیمانان خود را رها نمی‌کند، خواه در سوریه باشند و خواه در آمریکای جنوبی.
پذیرش حضوری دانشجویان از ۱۷ خرداد با اولویت ˮارشدˮها-اعلام شرط بازگشایی خوابگاه‌ها
برگزاری ویبنارهای تخصصی در دانشگاه سوره
پرداخت بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان وام دانشجویی
برنامه‌ریزی برای شناسایی و بیمه کردن دانشجویانی که بیمه نیستند-اخبار خوش وام دستیاری در راه است
اعطای امتیاز ˮنشریه حرفه‌ایˮ به چهار نشریه دانشجویی
تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف به پذیرش حضوری دانشجو هستند-ادامه تعطیلی سلف‌ دانشگاه‌ها
استفاده رایگان از منابع پایگاه اطلاعاتی ˮدراماˮ آنلاین
تشکیل خوشه‌های مشورتی حوزه‌های اجرایی در دانشگاه علامه
درخواست بودجه ۸ میلیارد تومانی برای اجرای طرح‌های مدیریت سبز
تمدید مهلت شرکت در بزرگترین مسابقه مجازی ستاد ازدواج دانشجویی