ادعای ملی‌پوش اسکی: فدراسیون با دو میلیارد بدهی مدیریت لاکچری دارد

11:00 ۲۸ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 127 0
ادعای ملی‌پوش اسکی: فدراسیون با دو میلیارد بدهی مدیریت لاکچری دارد

ملی‌پوش سابق اسکی می‌گوید با رئیس فدراسون برای حل اختلافاتشان صحبت کرده است اما عدم پیگیری رئیس فدراسیون باعث شد تا این اختلافات همچنان پابرجا بماند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، چند روزی است که اتفاقات سال گذشته  اسکی در مورد نحوه برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی برای قهرمانی جهان، وضعیت حضور اسکی بازان در اردوی تیم ملی و اختلافاتی که پس از آن بین برخی از اسکی بازان و فدراسیون به وجود آمد، حواشی زیادی را برای این رشته ایجاد کرده است. اوایل هفته بود که حسین ساوه شمشکی در اعتراض به عدم تمدید کد فیز و استفاده رایگان از پیست اسکی توچال از فدراسیون انتقاد کرد.
ساوه شمشکی در مورد شروع اختلاف خود با فدراسیون به ایسنا گفت: سال گذشته از ناحیه مچ پا مصدوم شدم  و امکان تمرین با سایر اسکی‌بازان را نداشتم. حتی پزشک من در مورد شرایطم برای فدراسیون نامه نوشت اما فدراسیون گفت که فقط نظر کمیته پزشکی خود را قبول دارد  به همین دلیل از رئیس کمیته پزشکی فدراسیون نامه‌ای گرفتم مبنی بر اینکه ۴ تا ۶ هفته امکان تمرین ندارم اما پنج روز بعد از این موضوع کمیته فنی تصمیم گرفت مسابقه انتخابی قهرمانی جهان را برگزار کند و به من هم گفتند باید شرکت کنم. همان موقع به آقای افتخاری، رئیس فدراسیون نامه زدم و در حضور دبیر و نایب رئیس فدراسیون با او صحبت کردم تا این مشکل را پیگیری کند اما ترتیب اثر نداد و من هم موضوع را با رسانه‌ها مطرح کردم.
او در مورد اینکه فدراسیون به درخواست او برای بیمه و حضور پزشک در اردوی تیم ملی انتقاد کرده است، گفت: در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷  فدراسیون جلسه‌ای را با حضور آقای افتخاری، من به همراه پنج اسکی باز تیم ملی، نایب رئیس فدراسیون و سرپرست کمیته فنی تشکیل داد.  ما گفتیم که یک ورزشکار اسنوبرد در قله توچال فوت شده است و باید یک پزشک را همراه تیم بفرستید تا در زمان حضورمان در اردوهای این چنینی کنارمان باشد. علاوه بر این خواستیم تا نامه دعوت به اردو بدهند چون با پیامک ما را به اردو دعوت می‌کردند در این شرایط و در صورت بروز اتفاق کسی گردن نمی‌گرفت. در همان جلسه آقای افتخاری گفت " مشکلات مالی‌مان حل شده است و به شما حق می‌دهیم، این مسائل را هم حل می‌کنیم" اما بعد از آن نه تنها مشکلات حل نشد بله شروع به کارشکنی و انگ چسباندن کردند. همچنین گفت روند دعوت به تیم ملی همین است و اگر قبول نکنید به فدراسیون و تیم ملی بی احترامی کرده‌اید. کدام فدراسیونی ورزشکارانش را با پیامک به اردو دعوت می‌کند؟
ساوه شمشکی در ادامه گفت: این مساله تا بعد از قهرمانی جهان مسکوت ماند اما رئیس فدراسیون از انتقادهای من ناراحت شد و به رئیس هیات اسکی تهران فشار آورد تا من را از کمیته استعدادیابی کنار بگذارد. وقتی هم که شنیدم فدراسیون کد فیز ورزشکاران را  تمدید نمی‌کند، ۳۵۰  هزار تومان به حساب فدراسیون واریز و مدارکم را کامل کردم اما الان فقط کد فیز من را تمدید نکرده اند، بعد از آن هم تماس گرفتند که در توچال نمی‌توانم رایگان تمرین کنم.  
این اسکی‌باز ادعا کرد: آقای افتخاری می‌گوید فدراسیون دو میلیارد تومان بدهی دارد و برخی ورزشکاران مثل من برای آنها تعیین تکلیف می‌کنند و حقوق و بیمه می‌خواهند.  اگر فدراسیون بدهی دارد پس چرا در جلسه ی سال گذشته گفت مشکل مالی نداریم و وعده حل مطالباتمان را داد؟ در همین شرایطی که می‌گویند مشکل مالی داریم یک  ماشین بورگوارد ۸۵۰ میلیون تومانی را خریدند که بیمه بدنه آن ۳۰ میلیون تومان و به اندازه پول ورزشکاران پایه تا بالاتر است، یک راننده هم استخدام کردند اما به ورزشکار می‌گویند بدهی داریم و زیاده خواهی می‌کنید.  ۱۵ سال در تیم ملی بودم و برای پرچم کشورم زحمت کشیدم اما وقتی رئیس فدراسیون ماشین آنچنانی سوار می‌شود و به ورزشکارانی مثل من فشار می‌آورد، پس به دنبال از بین بردن روحیه مطالبه گری است.
ساوه شمشکی ادعای عبدی افتخاری مبنی بر اینکه این ورزشکار با  فدراسیون صحبتی نداشته را رد کرد و گفت: صحت ندارد،  من سال گذشته بعد از مشکلاتی که پیش آمد با آقای افتخاری در پیست اسکی دربندسر صحبت کردم. حتی حسن شمشکی(مدیرعامل پیست)، حسین کلهر (قربانعلی)  و رستم کلهر هم بودند. از آقای افتخاری خواستم هر موقع که صلاح دانست جلسه تشکیل بدهد و صحبت کنیم اما پیگیری نکرد. نظر او این است که در مورد فدراسیون صحبت نکنیم تا هرکاری که دلش خواست انجام بدهد.
با دو میلیارد بدهی مدیریت لاکچری می‌کنند او با اشاره به اینکه تنها هشت ماه به پاپان ریاست افتخاری زمان باقی مانده است، بیان کرد: اگر دوست ندارند مسابقه بدهیم در این مدت ۸ ماه هم مسابقه نمی‌دهم تا با رئیس بعدی رو راست صحبت کنم، هرچند نیازی به این کار نیست. من ورزشکار هستم و افتخار می‌کنم که مجانی زیر پرچم کشورم اسکی کنم اما وقتی برای رسیدن به مطالباتمان فدراسیون می گوید دو میلیارد بدهکار است و در مقابل مدیریت لاکچری آنها را می‌بینم، واکنش نشان می‌دهم.
این اسکی باز ادامه داد: هر بخشی از صحبت‌هایم اشتباه باشد دو دستم را بالا برده و همه را گردن می‌گیرم. اگر آقای افتخاری به دنبال شفاف سازی است بیاید رو در رو و با حضور ۱۰ نفر صحبت کنیم. دروغ را کسی می‌گوید که منفعتی داشته باشد. من تلفنی، مکتوب و حضوری با رئیس صحبت کردم اما ترتیب اثر نداد. اکنون می‌گوید علیه فدراسیون جو سازی می‌کنم در حالی که این رئیس فدراسیون است که چوب لای چرخم می‌گذارد. فدراسیون خانه من است و آنها اکنون آنجا نشسته‌اند، چرا من باید در خانه خودم مشکل درست  کنم؟
تیم ملی را به ملک شخصی تبدیل کردند ساوه شمشکی در پاسخ به اینکه با باقر کلهر، سرمربی تیم ملی مشکلی ندارید؟ بیان کرد: از سال ۱۳۸۳ با آقای کلهر هم تیمی بودم و با هم مشکلی نداریم.  قبل از مسابقات ساپورو ژاپن مصدوم شدم و  ۴۵ روز هر بار با هزینه ۱۰۰ هزار تومان فیزیوتراپی کردم و اگر  با همان مبلغ بلیت توچال می‌خریدم، کمتر می‌شد.  با این حال حتی ۱۰۰ هزار تومان از هزینه درمان را پرداخت نکردند. علاوه بر این حقوق مصوب کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی‌های آسیایی را هم ندادند.
او  در این مورد افزود: ورزشکاران به صورت شخصی  هزینه می‌کنند. همه می‌دانند یک ورزشکار هزینه‌هایی چون مکمل و لوازم میلیونی اسکی دارد، از کجا آنها تامین کنم؟ من ساکن منطقه یک تهران و مولتی میلیاردر نیستم، پدرم کارمند است، از کجا پول خرید اسکی ۱۶ میلیون تومانی را جور کنم؟  تیم ملی را به ملک شخصی تبدیل کردند و من هم اصلا نمی‌خواهم به اردوی ملی دعوت شوم، فقط اجازه بدهند که به صورت شخصی تمرین کنم و دست از سر من بردارند.  


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
دبیر فدراسیون سوارکاری: ایران توانایی برگزاری مسابقات بین المللی را دارد
شرایط جوی ارتفاعات ایران برای کوهنوردی در آخر هفته
پیروزی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان ایران برابر کره جنوبی
جلسه عجیب هیات رئیسه ژیمناستیک بدون اعضای اصلی!
پیروزی تیم ملی بسکتبال باویلچر بانوان ایران برابر افغانستان
دعوت هشت وزنه‌بردار به اردوی تیم ملی برای مسابقات گزینشی المپیک قطر
ملی‌پوش پینگ پنگ: کسی باورش نمی‌شد به رده نخست جهان برسم
انصراف دو قهرمان جام‌جهانی شطرنج از حضور در سرزمین‌های اشغالی
مجوز ۴ آزادکار برای حضور در جام تختی
عابدینی در لهستان به ۱۰ هزار دلارش می‌رسد