ادعای ملی‌پوش اسکی: فدراسیون با دو میلیارد بدهی مدیریت لاکچری دارد

11:00 ۲۰۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 645 0
ادعای ملی‌پوش اسکی: فدراسیون با دو میلیارد بدهی مدیریت لاکچری دارد

ملی‌پوش سابق اسکی می‌گوید با رئیس فدراسون برای حل اختلافاتشان صحبت کرده است اما عدم پیگیری رئیس فدراسیون باعث شد تا این اختلافات همچنان پابرجا بماند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، چند روزی است که اتفاقات سال گذشته  اسکی در مورد نحوه برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی برای قهرمانی جهان، وضعیت حضور اسکی بازان در اردوی تیم ملی و اختلافاتی که پس از آن بین برخی از اسکی بازان و فدراسیون به وجود آمد، حواشی زیادی را برای این رشته ایجاد کرده است. اوایل هفته بود که حسین ساوه شمشکی در اعتراض به عدم تمدید کد فیز و استفاده رایگان از پیست اسکی توچال از فدراسیون انتقاد کرد.
ساوه شمشکی در مورد شروع اختلاف خود با فدراسیون به ایسنا گفت: سال گذشته از ناحیه مچ پا مصدوم شدم  و امکان تمرین با سایر اسکی‌بازان را نداشتم. حتی پزشک من در مورد شرایطم برای فدراسیون نامه نوشت اما فدراسیون گفت که فقط نظر کمیته پزشکی خود را قبول دارد  به همین دلیل از رئیس کمیته پزشکی فدراسیون نامه‌ای گرفتم مبنی بر اینکه ۴ تا ۶ هفته امکان تمرین ندارم اما پنج روز بعد از این موضوع کمیته فنی تصمیم گرفت مسابقه انتخابی قهرمانی جهان را برگزار کند و به من هم گفتند باید شرکت کنم. همان موقع به آقای افتخاری، رئیس فدراسیون نامه زدم و در حضور دبیر و نایب رئیس فدراسیون با او صحبت کردم تا این مشکل را پیگیری کند اما ترتیب اثر نداد و من هم موضوع را با رسانه‌ها مطرح کردم.
او در مورد اینکه فدراسیون به درخواست او برای بیمه و حضور پزشک در اردوی تیم ملی انتقاد کرده است، گفت: در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷  فدراسیون جلسه‌ای را با حضور آقای افتخاری، من به همراه پنج اسکی باز تیم ملی، نایب رئیس فدراسیون و سرپرست کمیته فنی تشکیل داد.  ما گفتیم که یک ورزشکار اسنوبرد در قله توچال فوت شده است و باید یک پزشک را همراه تیم بفرستید تا در زمان حضورمان در اردوهای این چنینی کنارمان باشد. علاوه بر این خواستیم تا نامه دعوت به اردو بدهند چون با پیامک ما را به اردو دعوت می‌کردند در این شرایط و در صورت بروز اتفاق کسی گردن نمی‌گرفت. در همان جلسه آقای افتخاری گفت " مشکلات مالی‌مان حل شده است و به شما حق می‌دهیم، این مسائل را هم حل می‌کنیم" اما بعد از آن نه تنها مشکلات حل نشد بله شروع به کارشکنی و انگ چسباندن کردند. همچنین گفت روند دعوت به تیم ملی همین است و اگر قبول نکنید به فدراسیون و تیم ملی بی احترامی کرده‌اید. کدام فدراسیونی ورزشکارانش را با پیامک به اردو دعوت می‌کند؟
ساوه شمشکی در ادامه گفت: این مساله تا بعد از قهرمانی جهان مسکوت ماند اما رئیس فدراسیون از انتقادهای من ناراحت شد و به رئیس هیات اسکی تهران فشار آورد تا من را از کمیته استعدادیابی کنار بگذارد. وقتی هم که شنیدم فدراسیون کد فیز ورزشکاران را  تمدید نمی‌کند، ۳۵۰  هزار تومان به حساب فدراسیون واریز و مدارکم را کامل کردم اما الان فقط کد فیز من را تمدید نکرده اند، بعد از آن هم تماس گرفتند که در توچال نمی‌توانم رایگان تمرین کنم.  
این اسکی‌باز ادعا کرد: آقای افتخاری می‌گوید فدراسیون دو میلیارد تومان بدهی دارد و برخی ورزشکاران مثل من برای آنها تعیین تکلیف می‌کنند و حقوق و بیمه می‌خواهند.  اگر فدراسیون بدهی دارد پس چرا در جلسه ی سال گذشته گفت مشکل مالی نداریم و وعده حل مطالباتمان را داد؟ در همین شرایطی که می‌گویند مشکل مالی داریم یک  ماشین بورگوارد ۸۵۰ میلیون تومانی را خریدند که بیمه بدنه آن ۳۰ میلیون تومان و به اندازه پول ورزشکاران پایه تا بالاتر است، یک راننده هم استخدام کردند اما به ورزشکار می‌گویند بدهی داریم و زیاده خواهی می‌کنید.  ۱۵ سال در تیم ملی بودم و برای پرچم کشورم زحمت کشیدم اما وقتی رئیس فدراسیون ماشین آنچنانی سوار می‌شود و به ورزشکارانی مثل من فشار می‌آورد، پس به دنبال از بین بردن روحیه مطالبه گری است.
ساوه شمشکی ادعای عبدی افتخاری مبنی بر اینکه این ورزشکار با  فدراسیون صحبتی نداشته را رد کرد و گفت: صحت ندارد،  من سال گذشته بعد از مشکلاتی که پیش آمد با آقای افتخاری در پیست اسکی دربندسر صحبت کردم. حتی حسن شمشکی(مدیرعامل پیست)، حسین کلهر (قربانعلی)  و رستم کلهر هم بودند. از آقای افتخاری خواستم هر موقع که صلاح دانست جلسه تشکیل بدهد و صحبت کنیم اما پیگیری نکرد. نظر او این است که در مورد فدراسیون صحبت نکنیم تا هرکاری که دلش خواست انجام بدهد.
با دو میلیارد بدهی مدیریت لاکچری می‌کنند او با اشاره به اینکه تنها هشت ماه به پاپان ریاست افتخاری زمان باقی مانده است، بیان کرد: اگر دوست ندارند مسابقه بدهیم در این مدت ۸ ماه هم مسابقه نمی‌دهم تا با رئیس بعدی رو راست صحبت کنم، هرچند نیازی به این کار نیست. من ورزشکار هستم و افتخار می‌کنم که مجانی زیر پرچم کشورم اسکی کنم اما وقتی برای رسیدن به مطالباتمان فدراسیون می گوید دو میلیارد بدهکار است و در مقابل مدیریت لاکچری آنها را می‌بینم، واکنش نشان می‌دهم.
این اسکی باز ادامه داد: هر بخشی از صحبت‌هایم اشتباه باشد دو دستم را بالا برده و همه را گردن می‌گیرم. اگر آقای افتخاری به دنبال شفاف سازی است بیاید رو در رو و با حضور ۱۰ نفر صحبت کنیم. دروغ را کسی می‌گوید که منفعتی داشته باشد. من تلفنی، مکتوب و حضوری با رئیس صحبت کردم اما ترتیب اثر نداد. اکنون می‌گوید علیه فدراسیون جو سازی می‌کنم در حالی که این رئیس فدراسیون است که چوب لای چرخم می‌گذارد. فدراسیون خانه من است و آنها اکنون آنجا نشسته‌اند، چرا من باید در خانه خودم مشکل درست  کنم؟
تیم ملی را به ملک شخصی تبدیل کردند ساوه شمشکی در پاسخ به اینکه با باقر کلهر، سرمربی تیم ملی مشکلی ندارید؟ بیان کرد: از سال ۱۳۸۳ با آقای کلهر هم تیمی بودم و با هم مشکلی نداریم.  قبل از مسابقات ساپورو ژاپن مصدوم شدم و  ۴۵ روز هر بار با هزینه ۱۰۰ هزار تومان فیزیوتراپی کردم و اگر  با همان مبلغ بلیت توچال می‌خریدم، کمتر می‌شد.  با این حال حتی ۱۰۰ هزار تومان از هزینه درمان را پرداخت نکردند. علاوه بر این حقوق مصوب کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی‌های آسیایی را هم ندادند.
او  در این مورد افزود: ورزشکاران به صورت شخصی  هزینه می‌کنند. همه می‌دانند یک ورزشکار هزینه‌هایی چون مکمل و لوازم میلیونی اسکی دارد، از کجا آنها تامین کنم؟ من ساکن منطقه یک تهران و مولتی میلیاردر نیستم، پدرم کارمند است، از کجا پول خرید اسکی ۱۶ میلیون تومانی را جور کنم؟  تیم ملی را به ملک شخصی تبدیل کردند و من هم اصلا نمی‌خواهم به اردوی ملی دعوت شوم، فقط اجازه بدهند که به صورت شخصی تمرین کنم و دست از سر من بردارند.  


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

قوانین استفاده از اکوکمپ‌های کوهنوردی در دوران کرونا
باتوجه به از سرگیری فعالیت های ورزشی در دوران کرونا، بسیاری از کوهنوردان تصمیم گرفتند صعودهای خود را آغاز کنند که در همین راستا شیوه نامه فاصله گذاری و بهداشت اکوکمپ ها منتشر شد.
فتاحیان: برای تمرین ملی‌پوشان شنا باید پروتکل خاص داشته باشیم
دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: مقرر شده تا پایان این هفته برای ملی‌پوشانمان آیین‌نامه‌ای با حفظ پروتکل‌های خاص نوشته شود تا بتوانیم آن‌ها را مشغول به تمرین کنیم
دادستان کل آمریکا: تظاهرات کار گروه‌های تندرو است
دادستان کل آمریکا ضمن جرم خواندن مشارکت مردم در ایالات مختلف در تظاهرات بپا خواسته از تبعیض نژادی پلیس ایالات متحده گفت که اعتراض‌های اخیر را "افراط گرایان چپ‌گرا" هدایت می‌کنند.
آزادسازی ۷۱۰ زندانی دیگر از طالبان
دولت افغانستان از آزادی ۷۱۰ شبه‌نظامی طالبان از زندان‌های سطح این کشور خبر داد.
امتحانات حضوری سوادآموزان در تیر- برخی جزییات استخدام آموزش دهنده‌های نهضت
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه سوادآموزان هم حضوری امتحان می‌دهند گفت: طبق برنامه ریزی‌ها آزمون‌ها را می‌توان از تیرماه به بعد برگزار کرد.
کمک به ثبات بازار طلای سیاه با همکاری چین و اوپک
چین و اوپک متعهد شدند برای کمک به ثبات بازارهای جهانی نفت خام با یکدیگر همکاری کنند.
کاهش ۵۸ درصدی معاملات مسکن در تهران
رئیس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۵۸ درصدی معاملات مسکن در تهران خبر داد و گفت: معاملات مسکن کشور از ابتدای امسال تا دیروز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد کاهش یافته است.
راه جلوگیری از تکرار حوادث مشابه «رومینا»، «فرهنگ سازی» است
یک وکیل دادگستری با اشاره به مسائل تربیتی پدر و مادر، جامعه و همه اولیایی که با تربیت فرزندان سروکار دارند، گفت: تاکید من و همه کسانی که درد و مشکلات جامعه را می‌فهمند و می‌خواهند راه حل ارایه کنند بر فرهنگ سازی در مورد تربیت، اصول و اقدامات اولیه‌ای است که وظیفه پدر و مادر می‌باشد تا چگو.نه فرزندانشان را تربیت کرده و نسبت به مسایل آگاه کنند.
از سرگردانی حواله های خودروی turbo ۳۶۰ تا وعده وعیدهای شرکت آذویکو
برخی مشتریان خودروی turbo ۳۶۰ از شرکت آذویکو معتقدند، اگر شرکت آذویکو قصد عمل نمودن به تعهداتش را دارد طی یکماه آتی برنامه مشخص خود را به صورت علنی اعلام نماید .
NBA مرداد از سر گرفته می‌شود
هیئت‌مدیره لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا (NBA) تصمیم به از سرگیری این رقابت‌ها در ۳۱جولای (۱۰ مرداد) دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دراگون پس از یک بار تاخیر، به فضا پرتاب شد
فضاپیمای "دراگون" شرکت "اسپیس ایکس" لحظاتی قبل به سمت "ایستگاه فضایی بین‌المللی" پرتاب شد.
دونده ۴۰۰ متر بامانع ایران: تمرین خسته‌ام کرد اما مصمم‌تر شده‌ام
مهدی پیرجهان می‌گوید به دلیل فشار تمریناتی که از بهمن ماه داشته است تا حدودی خسته شده اما دوباره روحیه خود را به دست آورده وتمرین می‌کند.
جابری: لیگ برتر فوتسال به سال بعد کشیده می‌شود
سرپرست سازمان لیگ فوتسال تاکیدکرد که فصل ۹۹ لیگ برتر به سال بعد کشیده می‌شود.
پرسپولیس‌، استوکس؛ ١۵٠هزار دلار و سوال‌های بی جواب
پرسپولیس در نقل‌وانتقالات زمستانی با یک مهاجم ایرلندی که سوابق متعدد بی انضباطی داشت، قرارداد همکاری امضا کرد که حالا با وجود دریافت پول کلان، این تیم را ترک کرده است.
«استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش‌های داعش در لیبی»
خبرگزاری آناتولی گزارش داد، نیروهای وابسته به خلیفه حفتر هنگام عقب‌نشینی از مناطق تحت سیطره خود در لیبی با استفاده از روش‌های گروه تروریستی داعش در داخل خانه‌ها و میان خرابه‌ها بمب‌های دست‌ساز جاسازی می‌کنند.
قوانین استفاده از اکوکمپ‌های کوهنوردی در دوران کرونا
فتاحیان: برای تمرین ملی‌پوشان شنا باید پروتکل خاص داشته باشیم
دونده ۴۰۰ متر بامانع ایران: تمرین خسته‌ام کرد اما مصمم‌تر شده‌ام
فرهادی‌زاد: دختران فوتسالیست باغیرت مثال زدنی به مصاف حریفان می‌روند
برگزاری ادامه لیگ برتر تنیس روی میز از 17 تیر ماه
مخالفت فدراسیون پزشکی ورزشی با برگزاری جایزه بزرگ دوچرخه‌سواری
اهدای طلای آسیا از سوی قایقران معلول به خانواده پرستار کرونایی
برگزاری مراسم تودیع و معارفه در فدراسیون های بدنسازی و ورزش روستایی
اعلام فرایند تعیین  وزنه‌برداران المپیکی- معرفی لیست نهایی در خرداد ۱۴۰۰
شهرداری تبریز زیر بار تسویه قرارداد دوچرخه سوارانش نمی‌رود-کار به شکایت رسید