پرندگان دریایی چگونه مانع انجام مأموریت شدند؟

08:31 ۲۰۰ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 575 0
پرندگان دریایی چگونه مانع انجام مأموریت شدند؟

با چک لیست پروازی به شانه‌ علیرضا یاسینی زدم و او را صدا زدم ولی بازهم نه حرکتی کرد و نه جوابی داد. با خودم گفتم احتمالا رضا شهید شده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، هدف انهدام سه سایت موشک «کرم ابریشم» نزدیک پایگاه «شعیبیه» بود. همان طور که عنوان شد عراقی‌ها از این سایت‌ها برای حمله به کشتی‌هایی که از بندر امام خمینی تردد داشتند استفاده می‌کردند. برای این منظور یک فروند «فانتوم ئی» با خدمه سروان یاسینی و سروان اقدام برای این مأموریت در نظر گرفته و هدف ثانویه هم تاسیسات برق بصره در نظر گرفته شد.
در همین رابطه سرتیپ خلبان مسعود اقدام روایت ‌می‌کند: «پس از گرفتن تجهیزات به پرواز درآمدیم. از سالن توجیهات پروازی خارج شدیم. می‌دانستم مأموریت سختی را پیش رو داریم. قرار بود سه سایت موشکی عراق را در پایگاه شعیبیه بمباران کنیم. اضطراب سراسر وجودم را فرا گرفته بود و سعی می‌کردم تمامی نکات پروازی را در ذهنم مرور کنم. که صدای رضا (سرلشکر خلبان شهید سیدعلیرضا یاسینی) من را به خود آورد: « مسعود بریم یه چیزی بخوریم بعد بریم تجهیزات پروازی را تحویل بگیریم؟»
بعد از صرف صبحانه به اتاق تجهیزات رفته و بعد از تحویل گرفتن وسایل به کنار مرکب آهنین خود رفتیم. بعد از بازرسی‌های اولیه از پلکان بالا رفتم. با اشاره دست شهید یاسینی موتورها روشن شد. تمامی سطوح کنترل را چک کردم مشکلی نبود.
با برداشتن چوب‌های چرخ هواپیما حرکت کرد و لحظاتی بعد ما در سر باند پروازی قرار گرفیتم. آخرین کنترل‌ها را انجام دادم و ثانیه‌هایی بعد در دل آسمان جای گرفیتم. در آسمان کشور عزیزمان ارتفاع بالا را برای پرواز انتخاب کرده بودیم تا سوخت کم‌تری مصرف شود.
طبق برنامه ابتدا گشتی بر روی آبادان و خلیج فارس زدیم. مسیر را طوری انتخاب کرده بودیم که از ۳۰ مایلی خور موسی و از فراز نخل‌های آبادان و از روی باتلاق‌های «فاو» و «ام القصر» عبور می کردیم تا رادارهای دشمن نتوانند ما را ردیابی کنند. نزدیک مرز شده بودیم که شهید یاسینی پرسید:«- تا مرز چقدر مونده؟» جواب دادم: «۵ ثانیه.»
گمان کردم رضا شهید شده است در این لحظات در کابین عقب به شدت مشغول چک کردن سیستم‌ها بودم. از مرز گذشتیم و ارتفاع را کم کردیم به طوری که در چند متری آب پرواز می‌کردیم. یکسره در حال چک سیستم‌های هشدار دهنده رادار بودم.
خطری احساس نمی‌کردیم و از روی برکه‌های آب که پوشیده از نِی بود با سرعت به سوی هدف پیش می‌رفتیم. ناگهان همه جا تیره و تار شد. من حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه چیزی متوجه نشدم و بی‌هوش شدم. وقتی به هوش آمدم هواپیما در حالت صعود با ۵۰ درجه گردش به سمت راست بود. سریع تغییرجهت دادم. هواپیما هنوز به حالت اولیه برنگشته بود که به یاد رضا افتادم. از طریق رادیوی داخلی با یاسینی تماس گرفتم.
« رضا! رضا صدای منو می‌شنوی؟ جواب بده.» صدایی نیامد دوباره صدا زدم ولی بی‌فایده بود. پاسخی دریافت نکردم.
نگرانی تمام وجودم را فرا گرفته بود با خود فکر کردم شاید سیستم ارتباطی کابین‌ها از کار افتاده. این تنها چیزی بود که به فکرم می‌رسید. با چک لیست پروازی به شانه‌اش زدم و او را صدا زدم ولی بازهم نه حرکتی کرد و نه جوابی داد. با خود گفتم احتمالا رضا شهید شده است.
با پرندگان دریایی برخورد کرده بودیم شروع به جست وجو کردم ببینم چه اتفاقی افتاده است که دیدم تکه‌های گوشت و پر به اطراف کابین چسبیده و تازه پی بردم که چه اتفاقی افتاده است. ما با دسته‌ای از پرندگان دریایی برخورد کرده بودیم. اگر با آن سرعت یک گنجشک کوچک هم به هواپیما و طلق کابین می‌خورد، مانند یک گلوله ضد هوایی عمل می‌کرد چه برسد که با یک دسته پرنده با آن جثه بزرگ برخورد کنی.
در دل دعا می‌کردم برای یاسینی اتفاقی نیفتاده باشد. گوش چپم به شدت درد می کرد. اضطراب و نگرانی سراسر وجودم را فرا گرفته بود. چون خلبان جلو قادر به هدایت هواپیما نبود مجبور بودم که خود هواپیما را هدایت کنم. تمام تلاشم را بکار بستم تا هواپیما را به طرف مرز کنترل کنم ولی اغلب دستگاه‌های ناوبری از کار افتاده بود. رادار را هم صدا می‌کردم ولی جوابی شنیده نمی‌شد. سرگردان و بی هدف در آسمان پرواز می‌کردم و رادار را صدا می‌کردم.
تکرار می‌کردم: « از ابابیل به رادار، صدای منو می‌شنوی؟» بعد از سه بار صدای مبهمی به گوشم رسید. دوباره تکرار کردم: «از ابابیل به رادار» که دوبار صدایی آمد: « ابابیل من عقابم. بگوشم! عقاب صحبت می‌کنه.» گویا صدای مرا یکی از هواپیماهای گشتی «اف ۱۴» که در آن منطقه بود شنیده بود او ادامه داد. برای مدتی سکوت رادیویی بر قرار شده بود چرا که من بدلیل صدمه دیدن هواپیما برای تماس با «اف ۱۴» مشکل داشتم.
خلبانان «اف ۱۴» این بار تلاش می‌کنند ارتباط را بر قرار کنند: « مشکلی پیش اومده؟» با شنیدن این صدا با دستپاچگی گفتم:« هواپیمای ما آسیب دیده است نمی‌دانم خلبان بیهوش شده یا شهید!»عقاب جواب داد:« آرامش خودتوحفظ کن مجددا سعی کن تا کنترل هواپیما رو بدست بیاوری. من دارم به طرفت میام.» هواپیمای اف ۱۴ به خلبانی سرهنگ خلبان شهید «هاشم آل آقا» لحظاتی بعد در کنار فانتوم قرار گرفت و گفت: « ابابیل همین طور به پرواز ادامه بده مواظب باش از دستگیره صندلی پران استفاده نکنی چون چتر صندلی بازشد و بالای هواپیما به قسمتی از بدنه گیر کرده هواپیمایتان شبیه به «آواکس» شده است.»
تشکر کردم و گفتم: «من سعی می‌کنم کنترل هواپیما رو بدست بیارم ولی اطلاع ندارم چه اتفاقی برای یاسینی افتاده.» آل آقا جواب داد: «- نگران نباش خونسردی خودت را حفظ کن و بر روی همین مسیر ادامه بده. ما سمت راست شما کمی عقب‌تر می‌آییم. نگران نباش.»
یاسینی زنده بود با باز شدن چتر صندلی (چتر نجات) تنها فکری که داشتم ادامه پرواز بود چون دیگر نمی‌توانستیم از سیستم پرش صندلی استفاده کنیم. قدرت موتورهای هواپیما در حالت صد درصد نیرو بود ولی در نتیجه آن سرعت فانتوم با این نیرو تنها ۱۸۰ نات بود. این سرعت برای هواپیمای اف ۴ بسیار کم بود. سرانجام از مرز گذشتیم. کمی از اضطرابم کاسته شده بود. رادیوی داخلی از کار افتاده بود و من هنوز نگران رضا بودم.
بر روی شهر دیلم متوجه شدم رضا تکان می‌خورد. خیلی خوشحال شده بودم ولی نمی‌توانستم از طریق رادیو به او بگویم از صندلی پران استفاده نکند. با چک لیست به شانه‌اش زدم صورتش را حرکت داد و از آینه دیدم که بر اثر برخورد تکه‌های کابین ماسک و کلاهش از سرش افتاده، صورتش غرق خون بود ولی لبخندی بر لب داشت که حاکی از سلامت او بود.
روی یک تکه کاغذ نوشتم: «- رضا جان مبادا از سیستم صندلی پران استفاده کنی چون چتر صندلی باز شده.» او در جوابم نوشت:«- هر طور شده هواپیما را به پایگاه می‌رسانیم.»
سرانجام فرود آمدیم رضا دوباره کنترل هواپیما را در دست گرفت و من نفسی راحت کشیدم. از این که رضا زنده بود نیز خیلی خوشحال بودم. هواپیما به آرامی به سمت بوشهر در حرکت بود تا این که به پایگاه بوشهر رسیدیم. به اول باند رسیده بودیم. دلهره عجیبی داشتم با خود فکر می‌کردم آیا می‌توانیم سالم به زمین بنشینیم. با این که می‌دانستم یاسینی خلبانی ماهر است.
هواپیما هر لحظه به باند نزدیک‌تر می‌شد. سرانجام چرخ‌های عقب هواپیما باند را لمس کرد. کمی آرام‌تر شده بودم. هر لحظه به انتهای باند نزدیک‌تر می‌شدیم تا در نهایت هواپیما در قسمت انتهایی باند از حرکت ایستاد. عوامل فنی که در کنار باند ایستاده بودند دوان دوان به طرف ما آمدند و به کمک آنها از هواپیما خارج شدیم.
با دیدن هواپیما عرق سردی بر تنم نشست. هواپیما چنان شده بود که گویی چند نفر با تبر به جانش افتاده بودند. پنجره‌های بادگیر و کاناپی بشدت آسیب دیده و خرد شده بود. اکثر نقاط هواپیما تو رفته بود ۱۵۰ عدد از تیغه‌های موتور سمت راست فرو رفته و شکسته شده بود و موتور را به کلی نابود کرده بود. برای همه و خودمان بسیار عجیب بود این هواپیما با این حجم آسیب چگونه توانسته ۱۲۵ مایل را تا این جا پرواز کند و با امنیت کامل فرود آید.
این هواپیما چطور تا این جا آمده؟ نگاهی به شهید یاسینی کردم و هر دو خدا را شکر کردم. فرمانده گردان نگهداری بعد از بازدید از هواپیما می‌گفت: «- معلوم نیست این هواپیما چگونه پرواز می‌کرده. این پرواز واقعا امداد غیبی بوده است.» موتورهای هواپیما به طور کل از بین رفته و از رده خارج شده است.درد گوش هر دویمان را عذاب می‌داد. به گردان که رسیدیم با دستور فرمانده پایگاه به برازجان رفتیم تا از وضعیت گوشمان مطلع شویم. دکتر بهداری بعد از معاینه رو به هر دوی ما کرد و گفت:« پرده گوش چپ هر دو شما پاره شده است.» شهید یاسینی لبخندی زد و گفت:«- آقا مسعود، هر دو کَر شدیم خدا آخر و عاقبت ما را ختم به خیر کند. بریم که پایگاه خلبان برای پرواز کم داره.»


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب

آخرین اخبار

لزوم پیگیری قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در مجلس یازدهم-دولت در اجرای قانون تعلل کرد
منتخب بروجرد در مجلس با بیان اینکه دولت در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی تعلل کرده است، گفت: این قانون باید در مجلس یازدهم به جد پیگیری شود.
۴۵۰ میلیون دلار ارزش لیگ برتر ایران​​​​​​​
مسئول سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص حق پخش تلویزیونی ارائه کرد.
انتشار «نگاه نو» ویژه آثار زنان ایرانی
شماره جدید فصل‌نامه «نگاه نو» ویژه آثار زنان ایرانی و با تصویر روی جلد ژاله آموزگار منتشر شده است.
«مادرِ پسر» در بازار کتاب
رمان «مادرِ پسر» نوشته فرانسوا موریاک با ترجمه کاوه میرعباسی منتشر شد.
پرسپولیس لیگ نوزدهم حکم ارّه را دارد!- آیا تست‎های مثبت را فدراسیون پزشکی تأیید می‎کند؟
پیشکسوت پرسپولیس گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی باید تست کرونای بازیکنان تیم هایی که اعلام کرده اند کرونایی دارند را بطور دقیق بررسی و تأیید کند.
خبر خوش برای بازنشستگان -ارائه 2 راهکار مجلس برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان
منتخب مردم کرمان در مجلس از راهکارهای پارلمان برای حل مشکلات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
نامه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به پارلمان اروپا درباره تحریم‌ها
انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در نامه ای به پارلمان اروپا خواستار پایان یافتن تحریم‌های ایران شد.
برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی‌طرف
کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به شرایط ویژه‌ای که برای ادامه لیگ قهرمانان به وجود آمده، قصد دارد فینال این رقابت‌ها را در زمین بی‌طرف برگزار کند.
معرفی برگزیدگان نمایشگاه حروف‌نگاری پوستر «اسماءالحسنی»
با معرفی برگزیدگان شانزدهمین نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر «اسماء‌الحسنی»، این رویداد هنری به کار خود پایان داد.
کدام کمیسیون های مجلس تقاضای بیشتری از سوی منتخبان برای عضویت دارند؟
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که منتخبان کمیسیون های پیشنهادی خود برای عضویت در آنها را به این هیئت اعلام کرده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیف‌پور: درگیری یک کشتی‌گیر با تختی صحت ندارد
دارنده ۲ طلا و یک نقره جهان و یک برنز المپیک و همدوره‌ای جهان پهلوان تختی، گفت: قسمتی از فیلم جهان پهلوان تختی که نشان دهنده درگیری یکی دو کشتی‌گیر با او در رختکن است، صحت ندارد چرا که همه تیم او را دوست داشتند و احترام زیادی برای او قائل بودند.
دیاباته به تهران بازگشت
مهاجم اهل مالی استقلال پس از دریافت مطالباتش به ایران بازگشت.
ادغام یا الحاق؛ سرنوشت معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه چه می‌شود؟
در حالی که پیش از این صحبت از ادغام معاونت‌های پیشگیری و فرهنگی قوه‌قضائیه در میان بود، اما حالا الحاق معاونت فرهنگی در معاونتی دیگر مطرح است.
ترامپ: آمریکا روابط با سازمان بهداشت جهانی را قطع کرد
رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش روابط با سازمان بهداشت جهانی را از امروز (جمعه) قطع خواهد کرد.
کاهش حریق فضای سبز در گرو اندیشیدن راهکارهای لازم
طبق آماری که آتش‌نشانی تهران اعلام کرده در سالی که گذشت حدود یک چهارم آتش‌سوزی‌های رخ داده در پایتخت مربوط به فضای سبز بوده است؛ فضاهایی که امسال نیز نگرانی‌ زیادی در مورد وقوع حریق در آن‌ها وجود دارد و متاسفانه از ابتدای سال تاکنون مواردی از حریق نیز در آن رخ داده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به بررسی این موضوع پرداخته است.
تیر خلاص کلاه سبزهای ارتش به فرقان
تقدیر از عملکرد ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه کشور در پیشگیری از کرونا
پیام تبریک حجت‌الاسلام‌ شهیدی در پی انتخاب رییس مجلس شورای اسلامی
سفرهای راهیان نور از تیر ماه از سرگرفته می‌شود
رئیس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «مهدوی زفرقندی» را تسلیت گفت
پدر شهید احمد حسین‌پور درگذشت
شهادت یک جانباز ۷۰ درصد
پای این نوجوان در یک شب کرونایی جا ماند
واکنش همسر سردار شهید تقوی‌فر به یک اتفاق در خوزستان
ماجرایی که پس از رمضان برای سرباز کوچک امام رقم خورد