جزئیات جشنواره تئاتر بوشهر تشریح شد

09:38 ۲۰۵ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 401 0
جزئیات جشنواره تئاتر بوشهر تشریح شد

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر از آغاز به کار سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر در روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه خبر داد.

ایسنا

جهانشیر یاراحمدی در گفت‌وگو با ایسنا جشنواره تئاتر استانی را مهمترین رویداد تئاتر هر استان دانست و افزود: امسال سی و یکمین دوره از این جشنواره برگزار می شود و دلیل اهمیت آن اینکه زیرمجموعه جشنواره تئاتر بین المللی فجر است. در واقع یکی از مسیرهای راهیابی به جشنواره فجر -مهمترین و بزرگترین جشنواره تئاتر کشور- است و به همین دلیل همواره موردتوجه گروه های تئاتر همه استان ها بوده و هست.

بازیگر و پژوهشگر بوشهری بیان کرد: به خاطر شکل ساختاری که از سال ۱۳۶۸ برای این جشنواره چیده شده و برگزیده های آن از استانی به منطقه ای و سپس جشنواره فجر راه پیدا می کنند اهمیت ویژه ای در میان اهالی تئاتر دارد که هنوز این اهمیت پایدار است.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره سی و یکم تئاتر استانی بوشهر روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه آغاز به کار خواهد کرد و پس از ۵ روز اجرای نمایش در روز جمعه، یکم آذرماه با اعلام و معرفی برگزیدگان توسط هیئت داوران به کار خود پایان خواهد داد. لازم است بگویم که در این دوره ۱۱ اثر نمایشی از شهرهای دیلم، گناوه، اهرم، دیر، کنگان و بوشهر در جشنواره حضور دارند که طی ۵ روزآثار خود را در مجموعه تئاتر شهر بوشهر و در پلاتوهای استاد صغیری و استاد امیری به نمایش خواهند گذاشت.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر با بیان اینکه معیار انتخاب آثار برای جشنواره ها کیفیت است، تاکید کرد: کیفیتی که هیئت داوران هر جشنواره ای بر اساس نسبیت بین آثاری که در جشنواره ارائه می شود قیاس کرده و برگزیدگان را معرفی می کنند. آنچه همواره مهم و مورد توجه است اینکه معیار انتخاب از زاویه دید هیئت داوران کیفیت بوده و یک اثر به دلایل مختلف نسبت به سایر آثار دیگر و در بخش های مختلف بهتر باشد و کلیت آن نسبت به دیگر آثار برجسته تر باشد.

یاراحمدی اظهار کرد: هر روز بعد از پایان اجراها در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر بوشهر جلسه نقد و بررسی آثار نمایش یافته همان ورز با حضور کارگردانان و شرکت کنندگان اثر برپا می شود و همچنین سه کارگاه آموزشی نیز در حاشیه جشنواره با حضور اساتید برجسته خواهیم داشت.

وی با اشاره به وجه تمایز دوره سی و یکم جشنواره تئاتر استان بوشهر گفت: یک تفاوت عمده جشنواره سی و یکم اینکه بر اساس فراخوان تدوین شده، آثاری می توانستند در جشنواره حضور پیدا کنند که پیش از این در شهرها و مناطق خود به اجرای عموم درآمده باشند و الان تمام آثار حاضر در جشنواره بین ۷ تا ۳۰ شب اجرای عموم رفته اند. این ویژگی شاید در ظاهر ساده به نظر برسد اما برای ما و تئاتر کشور ویژگی بسیار مهمی است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر تصریح کرد: یکی از اهداف مهم شرط اجرای عموم پیش از جشنواره این است که تئاتر به سمت اجرای عموم برای مردم برود، یعنی نه اینکه یک اثر صرفا برای یک جشنواره یا رویداد هنری تولید شود، بنابراین این تفاوت عمده و مهم این دوره با سی دوره قبل است.

به گزارش ایسنا، در این دوره از جشنواره تئاتر استان بوشهر تعداد ۲۳ اثر به دبیرخانه ارسال و پس از مرحله بازبینی، ۱۱ اثر موفق به حضور در بخش مسابقه شدند.

جزئیات جشنواره تئاتر بوشهر تشریح شد


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

ملی پوش سابق تنیس:خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود- تنیس همدلی می‌خواهد
ملی پوش سابق تنیس ایران گفت: تفرقه در بین تنیس بازان باعث شد همه از هم دور شویم و امیدوارم همدلی در در این ورزش به وجود آید و خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود.
واکنش طباطبائی به شائبه قطع همکاری اسپانسر فدراسیون بسکتبال
رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: هیچ ناراحتی میان ما و اسپانسر وجود ندارد،‌ اسپانسر فدراسیون تنها درخواست دارد که بر اساس بندهای قراداد، ‌مدت زمان این همکاری ۶ ماه تا یک سال افزایش یابد.
چند خوراکی برای کاهش وزن همراه با تقویت سیستم ایمنی
با توجه به همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اعمال قرنطینه، رو آوردن به دورکاری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها فعالیت فیزیکی روزانه افراد کاهش یافته که می‌تواند منجر به اضافه وزن و برخی دیگر از مشکلات سلامتی برای افراد شود.
۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور - تقبل هزینه‌های درمان MPS از سوی وزارت بهداشت
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه حدود ۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور شناسایی شده‌اند، گفت: بیماری‌های آلوپسی، دیستروفی عضلانی، نوروفیبروماتوز و بیماری EB از شایع ترین بیماری‌های نادر در کشور هستند.
سرنوشت ۱۰۱ خانه ایمنی در تهران
لزوم بهره‌گیری از آموزش‌های ایمنی یکی از مواردیست که پس از وقوع حادثه بخشی از افکار ما را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما متاسفانه پس از مدتی به هر دلیلی از یاد می‌رود و به زمان سپرده می‌شود. خانه‌های ایمنی که یکی از محل‌های تقریبا ناشناخته پایتخت است؛ ظرفیتی را در اختیار دارد که می‌تواند موجب افزایش فرهنگ ایمنی و آگاهی عمومی درباره نحوه پاسخ به حوادث و... شود. ظرفیتی که باید با مدیریت و برنامه ریزی به گونه‌ای از آن استفاده شود که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.
ویدئو - مشکلات روستای بشیرآباد تربت جام
با شروع فصل گرما برخی روستاهای تربت جام در استان خراسان رضوی با مشکل آب مواجه شده‌اند. روستای بشیرآباد از توابع تربت جام است که سال‌هاست با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. تامین آب در این روستا هم‌اکنون از طریق یک حلقه قنات که اطراف روستا است یا با تانکر آن هم هر چند روز یکبار انجام می‌شود؛ آبی که برای آشامیدن مناسب نیست. شغل اکثر روستاییان دامداری است و محل درآمد اکثر اهالی این روستا به آب وابسته است. در کنار اینها، جاده، بهداشت و آموزش هم از جمله مشکلات جدی اهالی این روستاست.
جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند، تاکید کرد که لازم است یک فراخوان عمومی برای آموزش و پیشگیری از خشونت خانگی داده شود.
علیرضابیگی: امام(ره) با تکیه بر مردم در برابر استکبار ایستاد
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام خمینی (ره) همواره کار مردم را به مردم می‌سپرد و توجه ایشان همواره بر اقشار آسیب‌پذیر و مستضعف جامعه بود.
تست «سرولوژی» معیار تشخیص کرونا است؟
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تست سرولوژی یا "آنتی‌بادی" صرفاً کاربرد تحقیقاتی دارد، گفت: از همکاران و مردم تقاضا دارم که اصلاً از تست سرولوژی به‌عنوان معیار تشخیصی استفاده نکنند.
هرچه جلوتر می‌رویم سریال‌هایمان غم‌انگیزتر می‌شوند
عزت‌الله مهرآوران با بیان اینکه مهم‌ترین علت ضعف آثار طنز در سال‌های اخیر محدودیت‌ها بوده است، گفت: «طنز شکل اندیشمندانه خنده است. محدودیت‌هایی که برای کمدی و طنز ایجاد شده، باعث شده است تا ما فیلم‌نامه‌های طنز نداشته باشیم یا اگر داشته باشیم با وسواس بسیار و با سانسور خود نویسنده و کارگردان مواجه شود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

وضعیت سواد بدنی در مدارس ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی
عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به همراه عضو سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش به تببین مفهوم توسعه سواد بدنی و لزوم تحقق آن پرداختند.
اعترافات- ماریو بالوتلی
مهاجم برشا جنجالی‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود.
تخریب سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در کشور- آخرین تغییرات وسعتی جنگل‌ها در ایران
مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن تشریح آخرین تغییرات وسعت جنگل‌ها در ایران نسبت به دهه‌های گذشته گفت: در طول سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در ایران تخریب شده است.
آغاز امتحانات نهایی از فردا
امتحانات نهایی خردادماه۹۹ کلاس دوازدهمی‌ها از فردا، شنبه ۱۷ خردادماه آغاز و تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.
نصب اولین سایت 5G‌ در ایران تا یک ماه آینده
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولین سایت 5G تا چهار هفته دیگر در ایران نصب می‌شود.
صنایع‌دستی نمی‌خرید، چون پول ندارید یا...
نمایشگاه‌های هنری تحت تاثیر سالروز ارتحال امام (ره)‌
خداحافظی غریبانه با حسن توفیق
آغاز فعالیت موزه «گوگنهایم بیلبائو» در اسپانیا
تجربه جدید بازدید از موزه‌های واتیکان
انجام بیمه هنرمندان تجسمی به صورت مجازی
نقاشی‌هایی که برای قربانی نژادپرستی خلق شدند
نمایشگاه مجازی «ضمیر مطمئن» با عکس‌ها بنیانگذار انقلاب
کرونا مشکلات اقتصاد هنر را بیش از پیش عیان کرد!
حسن توفیق فردا به خاک سپرده می‌شود