ریشه های تخریب

10:53 ۳۱ روز و ۱۲ ساعت پیش افکار نیوز 90 0
ریشه های تخریب

ریشه موفقیت جناح پیروز انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بر محور نفی استوار شده بود، جریانی که خود را عامل اصلی و تنها کلید موفقیت برای خروج از بحران های مقطعی دامن گیر کشور میدانست با تخریب دیگر نامزدهای ریاست جمهوری و امنیتی کردن فضای ذهنی رای دهندگان با مطرح کردن دوگانه مذاکره دربرابر تقابل و بعدتر تضاد بین حقوق دان بودن و سرهنگ بودن در نحوه مواجهه با امر اجتماعی توانست تا سرمایه اجتماعی بزرگی را مصادره به مطلوب نماید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، ریشه موفقیت جناح پیروز انتخابات ریاست جمهوریسال 92 بر محور نفی استوار شده بود، جریانی که خود را عامل اصلی و تنها کلید موفقیت برای خروج از بحران های مقطعی دامن گیر کشور میدانست با تخریب دیگر نامزدهای ریاست جمهوریو امنیتی کردن فضای ذهنی رای دهندگان با مطرح کردن دوگانه مذاکره دربرابر تقابل و بعدتر تضاد بین حقوق دان بودن و سرهنگ بودن در نحوه مواجهه با امر اجتماعی توانست تا سرمایه اجتماعی بزرگی را مصادره به مطلوب نماید. نکته اصلی درهمین بحث آرمیده است که برخلاف آنچه تئوری پردازان اصلی جریان اصلاحات که از قضا اکثرا اساتید جنگ روانی هم هستند، آنچه توسط کاندیدای پیروز در سال 92 رخ داد نه امنیتی زدایی از شرایط  بلکه امنیتی کردن مضاعف ادراک ذهنی مخاطب با یک جنگ روانی و فضا سازی سنگین بود.
اخبار سیاسی- آن تضاد اصیلی که در سال 92 باید محور رقابتبین جریان های حاضر در صحنه انتخاباتقرارمیگرفت نه تضاد بین مذاکره و تقابل و یا سرهنگ بودن و وکیل بودن یک شخص بلکه تضاد فی مابین کارآمدی و ناکارآمدی و خودباوری و دگرباوری بود، یک جریان سیاسی که برای سال ها ، تمام تلاش خود را مصروف ایجاد رسانههای زنجیره ای مکتوب و مجازی کرده بود با یک هجمه سنگین به ادراک رای دهندگان فضای سیاسی را مصادره کرد و ماحصل این شش سال اخیر برافروختن این تضاد های نااصیل و غیر مرتبط با شرایط واقعی کشور بوده است.کیست که امروزه پس از تجربه برجام مدل مذاکره ای بدین شکل را تجویز نماید،چه برسد به پیگیری برای دست یافتن به برجام های 2 و 3 .
چه کنشگر سیاسی و دانشجویی است که امروزه از فضای امنیتی موجود در بطن جامعه مدنی که سردمداران دولت امروز مانند چندسال گذشته درخصوص آن آدرس های اشتباه میدهند راضی باشد ؟ چه کارآفرینی است که بعداز آن همه وعده درخصوص گشایش و بهبود فضای کسب و کار از عملکرد مکانیزیم های اقتصادی فعلی راضی باشد ؟ آن هم در برنامه ریزی که دست یافتن به یک مزیت اقتصادی از یک معاهده ای مانند برجام اولویت دست بالاتری نسبت به مدیریت فضای تولید کشور برای خروج از رکود توسط وزارت خانه متولی آن ( صمت) دارد،انتصاب اشخاصی مانند نعمت زاده و شریعتمداری و در مرحله پایانی رحمانی به عنوان وزرای صمت نشان از دیدگاه شخصی رئیس جمهور و حلقه فکری اطرافش نسبت به امر صنعتی و گسترش اقتصاد مبتنی بر صنعت دارد.
همین خط تخریبی درسال 94 و 96 در دو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری مجددا مورد استفاده قرار گرفت، آنچه به روشنی عیان است این نکته است که دولت و طرفدارانش تماما آلوده استراتژی تخریب شده اند. دراین چندسال هیچ نگاه ایجابی از سمت اصلاح طلبان برای حل مشکلات اجرایی پیشنهاد نشده است، بازی با احساسات مخاطبین،دادن آدرس غلط، انداختن مشکلات برعهده دیگران و... تنها آنچیزی است که خط مشی انتخاباتی اصلاح طلبان را به پیش برده و فضای اقتصادی ضعیف،جامعه بی رمق و رانتیرترین مدیران دو دهه گذشته را حادث کرده است.دراین دوره از انتخابات مجلس اما تلاش برای ایجاد دوگانگی کارآمدی و ناکارآمدی و براین اساس روشنگری پیرامون آنچه که میتوان فضا سازی های مسموم عده ای از کنشگران سیاسی است جزو اولویت های اصلی اصولگرایان خواهد بود.ما برای ایران برسر وظیفه ملی و دینی خود عمل خواهیم کرد و نه تخریبی برای کسب صرف قدرت آنهم بدون برنامه و طرح.
سعید همتی   


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
توهم جدید آمریکایی ها علیه ایران!
پنجمین روز ثبت نام از داوطلبین انتخابات مجلس یازدهم آغاز شد
پیام محرمانه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس
فتنه جدید 3 کشور اروپایی عضو برجام علیه ایران
امنیت آسمان ایران در دستان پهباد «دلتا»-پرنده‌ای پنهان کار که هنوز هم پنهان است + تصاویر
بازی کشته‌سازان با فرمول هیجان +سند تصویری
پخش اعترافات در تلویزیون-فرمان رافت اسلامی
منبع دروغ‌های علی مطهری کجاست؟
مکانیسم ماشه به پایان تعهدات برجامی ایران می‌انجامد
اطلاعات جدید از اقدامات رهبر انقلاب در مواجهه با آشوب‌ها