توریست سوئدی خوشحال در ایران

14:42 ۷ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 327 0
 توریست سوئدی خوشحال در ایران

جان، جوانی سوئدی، مردی که عاشق ایران شد. او به طوری اتفاقی و با دیدن تصویر زیبایی‌های شیراز و یزد و اصفهان در اینترنت به طوری دیوانه‌وار شیفته ایران شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابراعلام آنیل پرواز، در اولین فرصت چمدانش را بست و علی رغم مخالفت خانوادهاش، آماده سفر به ایران شد. او می‌خواست تمام این زیبایی‌ها را از نزدیک ببیند و لذت ببرد، ایران برای او یک دنیای جدید بود. جوان سوئدی داستان ما پا به فرودگاه مهرآباد گذاشت. به هتل رفت و کمی خستگی در کرد. پس از دیدن کمی از زیبایی‌های تهران تصمیم گرفت تا بالاخره به شهر رویاهایش یعنی شیراز برود، برایخرید بلیط تهران به شیراز با هواپیما در اینترنت جستجو کرد. جان قصد داشت اول به شیراز و بعد به یزد سفر کند و در نهایت از نصف جهان یعنی اصفهان بازدید کند. البته بماند که چطور عاشق مشهد شد و بعد از بازگشت به تهران برایخرید بلیط تهران به مشهد آنیل پرواز را انتخاب کرد و به آژانس ما آمد.

شروع ماجرا در ایران:

 او بعد از جستجو در گوگل شماره چند آژانس هواپیمایی را یادداشت کرد و به ترتیب لیست شروع کرد به تماس گرفتن. او به طرزی دست و پا شکسته فارسی یاد گرفته بود البته قبل از سفرش به ایران. تماس‌ها شروع شد، منشی سلام کرد، البته صدایش را آن قدر می‌کشید که جان فکر کرد لابد منشی بیماری خاصی دارد! جان هر طور که بود گفت که می‌خواهد بلیط هواپیما رزرو کند. منشی اسمش را پرسید.

- جان.

- گفتم اسمتون چیه؟

- جان.

- آقای محترم گوش‌هاتون ناشنواست!؟ میگم اسمت چیه؟

جان تعجب کرده بود و کم کم داشت و به این نتیجه می‌رسید که منشی یک مرگش هست! وگرنه دلیلی نداشت که این طور صحبت کند! او لحن با ادبش را حفظ کرد و با لهجه سوئدی، انگلیسی، ایرانیاش دوباره نامش را گفت:

- جان!

منشی هم که فکر کرد که جان مزاحم تلفنی است و سعی دارد که ادای خارجی‌ها را در بیاورد به همین دلیل بود که پس از چند ثانیه مکث، گوشی تلفن به طرز وحشتناکی گذاشته شد، آن قدر وحشتناک که گوش جان تا ده دقیقه بعد وز وز می‌کرد. جوان با وقار سوئدی یاد حرف‌های اطرافیانش افتاد که می‌گفتند ایران جای خوبی برای گردشگری نیست و مردمش به شدت عصبی هستند! اما او ناامید نشد! یک نفر نمی‌تواند نماینده یک ملت باشد! قرار نیست که همه منشیها و همه مردم ایران مانند او باشند! جان به شماره دوم از لیست زنگ زد. مردی با صدای کلفتش سلام کرد و خیلی سریع پرسید که چه کاری میتواند برای تماس گیرنده انجام دهد. جان گفت:

- اسم من جانه و سوئدی‌ام، کر نیستم و نفهمید که شما چه می‌گویید.

منشی آهی کشید و گفت:

- خب!

- من خواست که نروم به شیراز!

جان هنوز نمیتوانست افعال را به درستی بیان کند! او همیشه افعال منفی و مثبت را قاطی می‌کرد! منشی گفت:

- خب فدای سرم که نمی‌خوای بری! مسخره کردی!؟ فکر کردی خیلی بامزهای که مزاحم میشی؟

اوضاع باز هم داشت بد میشد.

- نه من شما را مسخره کردم. گفت که خواست شیراز رفتم.

- ...تق

تلفن باز هم قطع شد. جان هاج و واج مانده بود. آیا ایران واقعا جای خوبی نبود و مردمش هم خوب نبودند! جوان با ادب سوئدی سخت ناراحت شده بود. مانده بود چه کاری انجام دهد، دیگر هیچ امیدی برای دیدن زیبایی‌های ایران را نداشت. برگه دفترچه را کند و خواست عقدهاش را با مچاله کردن آن برگه خالی کند که ناگهان چشمش به شماره سوم افتاد. دیگر مهم نبود، نفر سوم هم شاید تا همین اندازه عصبی می‌بود. اما جان یاد ضرب‌المثل معروف ایرانی افتاد که در تحقیقاتش در مورد این کشور یاد گرفته بود، تا سه نشه بازی نشه!

با شماره سوم تماس گرفت. منشی خانم تلفن را برداشت:

- سلام دوست عزیز چه کاری می‌تونم براتون انجام بدم؟

جان تمام اعتماد به نفسش را به کار گرفت و سعی کرد به بهترین شکل ممکن صحبت کند.

- من سوئدی نیستم و قصد داشت به شیراز رفت. خواهش کرد که به من کمک نکرد!

نیازی هست بگوییم که جان آی کیوی نسبتا پایینی داشت!؟ در غیر این صورت از همان ابتدا انگلیسی صحبت می‌کرد تا به این مشکلات بر نخورد. منشی خندید و وقتی فهمید مراجعه کننده خارجی هست و نمی‌تواند به خوبی فارسی صحبت کند گوشی را به دیگر منشی که انگلیسی بلد بود داد:

- ?Hello my friend how can I help you

انگار که ضربه‌ای محکم به جان خورده بود تازه عقلش به سر جای اولش برگشته بود! با خوشحالی مکالمه را ادامه داد و بلیط را به راحتی از آژانس هواپیمایی آنیل پرواز{https://anilparvaz.ir} خرید.

طبق نوشته‌های جان در وبلاگ خود  " anilparvaz.ir/travel-to-iran.html" سفرش به شیراز و یزد شگفت انگیز بود. مردم خونگرم اصفهان به طرز فوق‌العاده‌ای از او پذیرایی کردند و جان فهمید که در مورد ایران درست فکر می‌کرده! حالا دیگر شیراز و  یزد و اصفهان برایش کافی نبود و تصمیم گرفت به کمک آژانس هواپیمایی محبوبش کل ایران را بگردد!

 توریست سوئدی خوشحال در ایران

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

افت بازار مسکن از چه زمانی آغاز شد؟
شاخص‌های ماهانه و سالانه قیمت مسکن شهر تهران نشان می‌دهد از خردادماه سال جاری بازار روند نزولی در پیش گرفته و در شهریورماه به پایین‌ترین سطح رشد سالانه طی ۱۲ ماه اخیر رسیده است.
پرونده تخلف رانندگان اربعین روی میز
رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از رسیدگی به پرونده تخلفات رانندگان اتوبوس در مسیرهای اربعین خبر داد و گفت: اقدامات مختلفی برای بهبود ارائه خدمات به زائران اربعین در مسیر بازگشت انجام شده است و حدود ۷۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای پایانه مرزی مهران در نظر گرفته‌ایم.
کاهش قیمت نفت در بازار جهانی
قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر آماری که رشد ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، کاهش پیدا کرد.
تمدید معافیت آمریکا برای واردات گاز و برق ایران
آمریکا یک معافیت ۱۲۰ روزه به عراق صادر کرد که به این کشور اجازه می دهد با وجود تحریم‌های آمریکا، به واردات برق و گاز طبیعی ایران ادامه دهد.
تحریمهای آمریکا به نفع اروپایی‌ها شد
تحریمهایی که آمریکا ماه گذشته علیه شرکتهای کشتیرانی چینی وضع کرد، به نفع پالایشگاه‌های اروپایی شده زیرا باعث شده است نفت خام کمتری از دریای شمال و غرب آفریقا به مقصد شرق برود.
تولید بنزین یورو در ایران چقدر است؟
روزانه ۹۱ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو در ایران تولید می‌شود که طبق اعلام مسوولان نفتی، این فراورده نفتی به لحاظ آلایندگی‌ها (الفین، آروماتیک، بنزن و گوگرد) در کیفیت کاملا استاندارد قرار دارد.
امسال آب به چند نفر می‌رسد؟
طبق آمار، به طور متوسط تا قبل از آغاز دولت دوازدهم، ‌هر سال ۲۶۰ روستا به شبکه آب پایدار وصل می‌شد و در طول شش سال گذشته هر سال ۱۶۹۳ روستا به شبکه آب سالم وصل شده‌اند. در این راستا از ابتدای سال ۱۳۹۲ تاکنون، نزدیک به ۲۰۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای آب‌رسانی روستایی هزینه شده است.
پیکاپ برقی تسلا؛ مسافری غول‌پیکر از آینده
به تازگی گزارشی از مشخصات و قابلیت‌های پیکاپ برقی تسلا منتشر شده است که حاوی اطلاعات جدیدی درباره این خودروی قدرتمند و جدید است.
نیسان لیف در برابر ام‌جی زد اس
این گزارش به مقایسه مشخصات فنی و کلی دو خودروی تمام برقی نیسان لیف (Nissan LEAF) و ام‌جی زد اس (MG ZS EV) می‌پردازد که می‌تواند تا حد زیادی برای مشتریان و علاقمندان به خودروهای پاک مفید باشد.
یک بیوک برقی قدرتمند در راه چین
شرکت خودروسازی بیوک به تازگی یک مدل قدرتمندتر و بهتر را نسبت به خودروی تمام الکتریکی بیوک مدل ویلایت ۶ پلاس را در بازار چین عرضه کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
«خشونت در فضای مجازی» منتشر شد
کتاب «خشونت در فضای مجازی» با رویکرد آسیب‌شناسی پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
شوخی با علی دایی مجاز است یا خیر؟
«علی دایی بالاتر از شوخی‌کردن نیست. شاید بخش عمده‌ای از شوخی مجری تلویزیونی هم ساده‌تر از این بود که واکنش دایی این قدر سنگین باشد اما کاش مجری تلویزیونی بداند که طنز با ظرافت همراه است و وقتی روی آنتن است، در جمع دوستانش نیست که اولین جمله‌ای را که به ذهنش می‌رسد، برای یک موج خنده بگوید و دو دقیقه بعد جمع فراموش کند.»
واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟
دانشمندان ترک، عرب یا آلمانی وقتی می‌خواهند علم خود را به دیگران انتقال دهند تا جهانیان متوجه اختراع آنها شوند، از چه زبانی استفاده می‌کنند؟
تجهیز کلیه آزمایشگاه‌های تخصصی
بیشترین آثار ثبت شده در یونسکو متعلق به کدام کشور است؟
کمک به تولید داخلی با واردات سریع قطعات خط تولید
بانک رفاه حامی دو آتیشه ملی پوشان
رابطه نوسانات قیمت دلار و صادرات ورق آهن و ناودانی چگونه است؟
برگزاری ششمین همایش استیل پرایس با حضور بزرگان صنعت فولاد
خرید لوازم التحریر به قیمت عمده
معرفی تجهیزات نوین پخت کباب برای رستوران‌ها یا آشپزخانه صنعتی
افتتاح مدرسه بانک تجارت درشهرستان ایذه
چگونه فروش محصولات خود را افزایش دهیم