توریست سوئدی خوشحال در ایران

14:42 ۱۳۲ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 1,388 0
 توریست سوئدی خوشحال در ایران

جان، جوانی سوئدی، مردی که عاشق ایران شد. او به طوری اتفاقی و با دیدن تصویر زیبایی‌های شیراز و یزد و اصفهان در اینترنت به طوری دیوانه‌وار شیفته ایران شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابراعلام آنیل پرواز، در اولین فرصت چمدانش را بست و علی رغم مخالفت خانوادهاش، آماده سفر به ایران شد. او می‌خواست تمام این زیبایی‌ها را از نزدیک ببیند و لذت ببرد، ایران برای او یک دنیای جدید بود. جوان سوئدی داستان ما پا به فرودگاه مهرآباد گذاشت. به هتل رفت و کمی خستگی در کرد. پس از دیدن کمی از زیبایی‌های تهران تصمیم گرفت تا بالاخره به شهر رویاهایش یعنی شیراز برود، برایخرید بلیط تهران به شیراز با هواپیما در اینترنت جستجو کرد. جان قصد داشت اول به شیراز و بعد به یزد سفر کند و در نهایت از نصف جهان یعنی اصفهان بازدید کند. البته بماند که چطور عاشق مشهد شد و بعد از بازگشت به تهران برایخرید بلیط تهران به مشهد آنیل پرواز را انتخاب کرد و به آژانس ما آمد.

شروع ماجرا در ایران:

 او بعد از جستجو در گوگل شماره چند آژانس هواپیمایی را یادداشت کرد و به ترتیب لیست شروع کرد به تماس گرفتن. او به طرزی دست و پا شکسته فارسی یاد گرفته بود البته قبل از سفرش به ایران. تماس‌ها شروع شد، منشی سلام کرد، البته صدایش را آن قدر می‌کشید که جان فکر کرد لابد منشی بیماری خاصی دارد! جان هر طور که بود گفت که می‌خواهد بلیط هواپیما رزرو کند. منشی اسمش را پرسید.

- جان.

- گفتم اسمتون چیه؟

- جان.

- آقای محترم گوش‌هاتون ناشنواست!؟ میگم اسمت چیه؟

جان تعجب کرده بود و کم کم داشت و به این نتیجه می‌رسید که منشی یک مرگش هست! وگرنه دلیلی نداشت که این طور صحبت کند! او لحن با ادبش را حفظ کرد و با لهجه سوئدی، انگلیسی، ایرانیاش دوباره نامش را گفت:

- جان!

منشی هم که فکر کرد که جان مزاحم تلفنی است و سعی دارد که ادای خارجی‌ها را در بیاورد به همین دلیل بود که پس از چند ثانیه مکث، گوشی تلفن به طرز وحشتناکی گذاشته شد، آن قدر وحشتناک که گوش جان تا ده دقیقه بعد وز وز می‌کرد. جوان با وقار سوئدی یاد حرف‌های اطرافیانش افتاد که می‌گفتند ایران جای خوبی برای گردشگری نیست و مردمش به شدت عصبی هستند! اما او ناامید نشد! یک نفر نمی‌تواند نماینده یک ملت باشد! قرار نیست که همه منشیها و همه مردم ایران مانند او باشند! جان به شماره دوم از لیست زنگ زد. مردی با صدای کلفتش سلام کرد و خیلی سریع پرسید که چه کاری میتواند برای تماس گیرنده انجام دهد. جان گفت:

- اسم من جانه و سوئدی‌ام، کر نیستم و نفهمید که شما چه می‌گویید.

منشی آهی کشید و گفت:

- خب!

- من خواست که نروم به شیراز!

جان هنوز نمیتوانست افعال را به درستی بیان کند! او همیشه افعال منفی و مثبت را قاطی می‌کرد! منشی گفت:

- خب فدای سرم که نمی‌خوای بری! مسخره کردی!؟ فکر کردی خیلی بامزهای که مزاحم میشی؟

اوضاع باز هم داشت بد میشد.

- نه من شما را مسخره کردم. گفت که خواست شیراز رفتم.

- ...تق

تلفن باز هم قطع شد. جان هاج و واج مانده بود. آیا ایران واقعا جای خوبی نبود و مردمش هم خوب نبودند! جوان با ادب سوئدی سخت ناراحت شده بود. مانده بود چه کاری انجام دهد، دیگر هیچ امیدی برای دیدن زیبایی‌های ایران را نداشت. برگه دفترچه را کند و خواست عقدهاش را با مچاله کردن آن برگه خالی کند که ناگهان چشمش به شماره سوم افتاد. دیگر مهم نبود، نفر سوم هم شاید تا همین اندازه عصبی می‌بود. اما جان یاد ضرب‌المثل معروف ایرانی افتاد که در تحقیقاتش در مورد این کشور یاد گرفته بود، تا سه نشه بازی نشه!

با شماره سوم تماس گرفت. منشی خانم تلفن را برداشت:

- سلام دوست عزیز چه کاری می‌تونم براتون انجام بدم؟

جان تمام اعتماد به نفسش را به کار گرفت و سعی کرد به بهترین شکل ممکن صحبت کند.

- من سوئدی نیستم و قصد داشت به شیراز رفت. خواهش کرد که به من کمک نکرد!

نیازی هست بگوییم که جان آی کیوی نسبتا پایینی داشت!؟ در غیر این صورت از همان ابتدا انگلیسی صحبت می‌کرد تا به این مشکلات بر نخورد. منشی خندید و وقتی فهمید مراجعه کننده خارجی هست و نمی‌تواند به خوبی فارسی صحبت کند گوشی را به دیگر منشی که انگلیسی بلد بود داد:

- ?Hello my friend how can I help you

انگار که ضربه‌ای محکم به جان خورده بود تازه عقلش به سر جای اولش برگشته بود! با خوشحالی مکالمه را ادامه داد و بلیط را به راحتی از آژانس هواپیمایی آنیل پرواز{https://anilparvaz.ir} خرید.

طبق نوشته‌های جان در وبلاگ خود  " anilparvaz.ir/travel-to-iran.html" سفرش به شیراز و یزد شگفت انگیز بود. مردم خونگرم اصفهان به طرز فوق‌العاده‌ای از او پذیرایی کردند و جان فهمید که در مورد ایران درست فکر می‌کرده! حالا دیگر شیراز و  یزد و اصفهان برایش کافی نبود و تصمیم گرفت به کمک آژانس هواپیمایی محبوبش کل ایران را بگردد!

 توریست سوئدی خوشحال در ایران

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

تحریم‌های آمریکا قربانی جدید گرفت
آمریکا یک واحد از شرکت روس‌نفت روسیه را به دلیل حفظ روابط با شرکت دولتی PDVSA تحریم کرد.
کاهش سالانه صادرات نفت عربستان
صادرات نفت عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ بر مبنای سالانه ۱۰.۷۵ درصد کاهش پیدا کرد.
مذاکرات روسیه با اوپک پلاس کماکان ادامه دارد
کرملین اعلام کرد که وزیر انرژی روسیه همچنان سرگرم مذاکره با اوپک و سایر متحدان غیراوپک خود درباره آینده پیمان جهانی تولید نفت است.
مانع اصلی بهبود قیمت نفت
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی اندکی رشد کرد اما روند افزایشی آن تحت تاثیر گسترش پیامدهای اقتصادی اپیدمی ویروس کرونا که در چین آغاز شده است، محدود شد.
نشست کارشناسی ˮتلفات پرندگان در میانکالهˮ برگزار می شود
انجمن علمی دانشجویی محیط زیست دانشگاه تهران با همکاری اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست ایران نشست کارشناسی "تلفات پرندگان در میانکاله" را برگزار می کند.
ˮکاملیناˮ دومین گیاه روغنی پُراهمیت
در قالب پروژه سرباز نخبه پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، لاین های امیدبخش پرعملکرد و باکیفیت گیاه دانه روغنی کاملینا منطبق با آب و هوای کرج شناسایی و معرفی شد.
تولید نانو وازلین‌هایی با خاصیت ضد اشعه فرابنفش
با توجه به آسیب‌های پرتو خورشید در مناطق گرمسیری برای پوست، اخیرا محققان یکی از شرکت‌های تعاونی فناور با استفاده از نانو اکسید روی وازلین‌هایی را به بازار معرفی کردند که علاوه بر خواص آنتی‌باکتریال، به عنوان یک ماده ضدپرتو فرابنفش عمل کرده و از پوست در برابر پرتوهای خورشید محافظت می‌کند.
کشاورزی سنتی دیگر مقرون به صرفه نیست
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد با اشاره به شرایط کم‌آبی و افزایش هزینه‌های کشاورزی به ویژه در این شهرستان، کشاورزی سنتی را دیگر مقرون به صرفه ندانست و تغییر روش‌های کشاورزی اعم از بهره‌گیری از روش‌های نوین آبیاری، استفاده از سایبان در باغات و سوق دادن کشاورزی به کشت‌های گلخانه‌ای را به توصیه کرد.
قیمت طلای جهانی رکورد جدیدی زد
قیمت طلا پس از این که روز گذشته تحت تاثیر نگرانی‌ها پیرامون اپیدمی ویروس کرونا از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور کرد، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی بالای این مرز ماند.
انحصاری در تولید خودپرداز نیست
مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از کاهش ۴۰ درصدی واردات خودپرداز در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد که در بخش واردات و تولید دستگاه‌های پرداخت الکترونیکی انحصاری وجود ندارد که مانع گسترش تولید داخل در این بخش شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کدام کشورها بیشترین تعداد نماینده زن در مجلس را دارند؟
یکی از معدود مواردی که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان را در جریان سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، دونالد ترامپ در اتحادیه اروپا گرد هم آورد، جشن گرفتن رکورد تعداد نمایندگان زن در کنگره ایالات‌متحده بود. 102 زن در انتخابات میان‌دوره 2018 به مجلس نمایندگان راه یافتند و 23.5 درصد از 435 کرسی نمایندگی را از آن خود کردند.
هشدار درباره نوع برخورد با جرایم علیه میراث فرهنگی
یک جرم‌شناس و استاد دانشگاه نسبت به اعمال مجازات‌های جایگزین حبس بویژه در مورد مرتکبان جرایم سازمان‌یافته علیه میراث فرهنگی و آثار تاریخی هشدار داد.
تسویه حساب مسلحانه در خیابان
مرد مسلح که یک ماه قبل به خاطر اختلاف مالی با شریک قاچاقچی خود او را با شلیک گلوله مجروح کرده بود در مخفیگاهش دستگیر شد.
با فیلم های اکران نوروز 99 آشنا شوید
هر سال اکران نوروز برای سازمان سینمایی و صاحبان آثار از اهمیت زیادی برخوردار است.
بانوان خوشبخت از منظر امام صادق(ع)
حدیث امام صادق (ع) درباره فضیلت همسرداری بانوان و تکریم مردان را اینجا بخوانید.
مراسم تحویل خودروهای آریزو ۶ مدیران خودرو به مشتریان
چگونه یک پرینتر چاپ کارت PVC متناسب با کارمان انتخاب کنیم؟
چطور یک خرید آنلاین، رضایت‌بخش داشته باشیم؟
انواع شیر پروانه‌ای (Butterfly Valve) را بیشتر بشناسیم
لیستی از برترین تولیدکنندگان لوازم التحریر ایرانی
اپلیکیشن سیگنال، برنده برترین اپلیکیشن بخش خدمات مالی بانکی و بیمه آنلاین، در قسمت آرای مردمی
پخش بلبرینگ KG و رولبرینگ KG (کاتالوگ)
چاپ کتاب و نکات مهمی که باید بدانید
صرفه‌جویی در هزینه‌های پزشکی با زوپ
رونمایی، اکران و دوبله زنده انیمیشن شیرشاه۲ توسط دیجیتون