سعید اوحدی رفتنی شد؟

16:58 ۷ روز و ۱۸ ساعت پیش مشرق نیوز 251 0
سعید اوحدی رفتنی شد؟

سعید اوحدی که این روزها شایعه رفتنش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده از بهمن‌ماه 1396 هدایت این سازمان بزرگ را برعهده گرفت.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران که در قامت یک وزارتخانه است حالا 23 ساله شده است. سازمانی که در سال 1375 و به دلیل تغییر شرایط فرهنگی جامعه، سنگ بنای آن گذاشته شد و حالا یکی از بازوهای مهم و حساس شهرداری تهران محسوب می‌شود. در روزهای اخیر زمزمه‌هایی مطرح شده که سعید اوحدی، رئیس فعلی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و رئیس سابق حج و زیارت به دلیل بعضی مشکلات شخصی از این سازمان خواهد رفت. همین زمزمه باعث شده است که دوباره بازار حرف و حدیث درباره مسؤولان جدید این سازمان به رسانه‌ها کشیده شده و هر کسی از ظن خودش یار این موضوع شود. طبعا از صفحات فرهنگی جام‌جم انتظار ندارید که از کنار سوژه‌ای به این مهمی عبور کند و بی‌خیالش شود. سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران سازمانی است با تابعیت ایرانی، عمومی و غیردولتی، مستقل و واجد شخصیت حقوقی که تحت ارکان هیأت امنا و هیأت مدیره فعالیت می‌کند. این سازمان برای تعالی فرهنگ عمومی شهروندان تهرانی و با نظر مساعد رهبر معظم انقلاب تشکیل و در تاریخ 11/9/1375 (تاریخ آگهی تاسیس سازمان در روزنامه رسمی) به‌عنوان یکی از سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران رسمیت یافت. رئیس این سازمان توسط جمع 11 نفره هیات امنا انتخاب می‌شود.
سازمانی به اندازه یک وزارتخانهدر ترکیب هیات امنای سازمان هیچ فرد حقیقی حضور ندارد. تمام اعضای این هیات، جملگی شخصیت‌های حقوقی هستند. نکته جالب دیگر آن‌که 9 نفر از 11 عضو هیات امنا دارای مسؤولیت‌های کشوری هستند. به این ترتیب هیات امنای این سازمان در حد یک سازمان بلندمرتبه دولتی و کشوری و بلکه در حد یک وزارتخانه وزن دارد. شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، وزیر آموزش و پرورش و رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی اعضای حقوقی هیات امنای سازمان را تشکیل می‌دهند. رئیس سازمان هم با پیشنهاد هیات امنا و حکم شهردار تهران منصوب می‌شود.
  بیشتر بخوانید: بهاره رهنما مهمان مدافعان همجنسبازان شد رفتن اوحدیسعید اوحدی که این روزها شایعه رفتنش از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده از بهمن‌ماه 1396 هدایت این سازمان بزرگ را برعهده گرفت. حالا 21 ماه از روزی می‌گذرد که خبر انتصاب اوحدی به این سازمان منتشر شده. بعد از 21 ماه او قرار است از سازمان برود. علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران هم دیروز اعلام کرده بود که دلیل رفتن اوحدی از سازمان، مسائل شخصی است. بعضی شنیده‌ها حاکی از آن است که اوحدی به دلیل بیماری همسرش دیگر میلی به ادامه مسؤولیت ندارد.
  گمانه‌زنی‌ها را دریابیدهرچند سخنگوی شورای شهر تهران دیروز اعلام کرده بود هنوز جایگزینی برای اوحدی مطرح نشده با این حال بعضی گمانه‌زنی‌ها و شنیده‌ها نام سه نفر را برای تصدی مسؤولیت این سازمان مطرح کرده است. حجت‌الاسلام میثم امرودی، امیر خوراکیان و سیدعلیرضا فاطمیان‌پور کسانی هستند که نام‌شان در این گمانه‌زنی‌ها به عنوان مسؤول بعدی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح شده‌است. فاطمیان‌پور پیش از این در سازمان مشغول به کار بود و سابقه فعالیت در معاونت‌های سازمان را بر عهده دارد. امیر خوراکیان از دیگر گزینه‌هایی است که مطرح شده.
خوراکیان هرچند الان در شورای عالی فضای مجازی حضور دارد با این حال وزن کفه فعالیت‌های فرهنگی‌اش نسبت به دو گزینه دیگر سنگین‌تر است. از معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس گرفته تا سوابق مطبوعاتی. ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در سال‌های 90 تا 92 از دیگر سوابق خوراکیان است. در نهایت هم میثم امرودی که ظاهرا احتمال ریاست او نسبت به سایرین بیشتر است. امرودی هم سابقه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را در کارنامه دارد. علاوه بر این سابقه، او از گزینه‌هایی بود که پیش از مسؤولیت گرفتن اوحدی نامش برای ریاست بر سازمان در افواه شنیده می‌شد. در نهایت انتخاب اوحدی خط بطلانی بود بر همه گمانه‌زنی‎های رسانه‎ای. کسی چه می‌داند شاید دوباره هم این اتفاق بیفتد و مانند بهمن 1396 فرد دیگری بر صندلی ریاست سازمان تکیه بزند.
  استعفابازیهرچند این مرتبه خداحافظی اوحدی از سازمان خیلی جدی است و به احتمال زیاد به واقعیت هم خواهد پیوست اما شاید جالب است بدانید که چند ماه قبل هم شایعه استعفای اوحدی در رسانه‌ها مطرح شده بود. اواخر خردادماه سال جاری بود که رسانه‌ها حسابی با شایعه رفتن اوحدی از سازمان بازارگرمی کردند. بازارگرمی رسانه‌ها البته چندان هم دور از واقعیت نبود. اوحدی در آن زمان نسبت به پرداخت‌های بودجه‌ای سازمان که به تصویب هیات امنا هم رسیده ولی در عمل محقق نشده بود باعث شد که اوحدی نامه‌ای اعتراض‌آمیز و گلایه‌آمیز به شهردار تهران بنویسد. نامه‌ای که به تعبیر مدیرکل روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری هرچند صرفا ناظر به بحث‌های بودجه‌ای بود اما گویا لحن آن به گونه‌ای بوده که بعضی از آن تعبیر به استعفا و رفتن اوحدی کرده بودند. در نهایت اما این موضوع راه به جایی نبرد تا حالا و بعد از گذشت سه ماه و نیم، دوباره بحث رفتن اوحدی به رسانه‌ها کشیده شود.
  بعدالتحریرهرچند سخنگوی شورای شهر اعلام کرده هنوز جایگزینی برای اوحدی مطرح نشده اما با این حال توییت حجت نظری یکی از اعضای شورای شهر تهران نشان داد که ظاهرا اسم بعضی از اسامی مطرح هم شده. نظری سعی کرده بود در این توییت 280 کاراکتری به گزینه مورد نظر شهردار تهران ان‌قلت وارد کرده و در ادامه هم غرولند توییتری کند. فارغ از اینکه چه کسی سکان هدایت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری را بر عهده خواهد گرفت اما رئیس بعدی این سازمان هر کسی که باشد باید بداند که کار سختی را پیش‌رو خواهدداشت.
منبع: جام جم آنلاین


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

خرید جهیزیه و سرویس چوب عروس به صورت ست و یکجا
در این مطلب به معرفی فروشگاه مبلمان و دکوراسیون توکامارت جهت خرید جهیزیه و ست کامل سرویس چوب خواهیم پرداخت.
خدمت‌رسانی بیمه «ما» به زائران اربعین حسینی
بیمه ما اقدام به مشارکت در برپایی موکب در مسیر کربلا معلی با هدف خدمت‌رسانی هر چه باشکوه‌تر به زائران راهپیمایی اربعین حسینی (ع) کرد.
ماکسیم سه ساله شد
ماکسیم ۲۴ مهرماه سال ۹۶ با تیمی کوچک اما جوان و متخصص فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و اکنون بعد از گذشت تنها دو سال، صاحب بزرگ‌ترین مرکز تماس خاورمیانه است و با ۱۲۹ شهر تحت پوشش، یکی از گسترده‌ترین سامانه درخواست خودرو در کشور محسوب می‌شود.
ویدئو - از دستگاه ناجی معتادان تا چشم‌انداز تولید گوشت مصنوعی
همزمان با رونمایی ناسا از لباس‌های جدید فضانوردان خود، بوئینگ پرواز آزمایشی کپسول حمل خدمه خود را در دستور کار قرار داده است. با تازه‌ترین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا همراه باشید.
یک پیروزی و ۲ تساوی کارنامه شطرنج بازان ایران
در دور دوم مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان نمایندگان ایران توانستند به یک پیروزی و ۲ تساوی دست پیدا کنند.
تکلیف برگزاری ال کلاسیکو امروز یا فردا مشخص می‌شود
به احتمال فراوان دیدار بارسلونا و رئال مادرید چهارم آبان در نوکمپ برگزار نمی‌شود و کمیته برگزاری پنج‌شبه یا جمعه تصمیم نهایی را در این رابطه خواهد گرفت.
بوکسور آمریکایی سه روز بعد از رفتن به کما درگذشت
پاتریک دی که پس از رقابت با چارلز کانول به کما رفته بود چهارشنبه شب درگذشت.
معارفه افشین پیروانی به بازیکنان پرسپولیس
مراسم معارفه مدیر جدید تیم فوتبال پرسپولیس با حضور مدیرعامل این باشگاه برگزار شد.
افت چهار پله‌ای فوتبال ایران در رده‌بندی فیفا
تیم ملی فوتبال ایران با ۴ پله کاهش، در رتبه ۲۷ رده‌بندی فیفا قرار گرفت.
جنگنده‌های آمریکایی پایگاه کوبانی را بمباران کردند
دو جنگنده آمریکایی در حملاتی از پیش طراحی شده انبار مهماتی را که در پایگاه کارخانه سیمان کوبانی پس از خروجشان برجای گذاشته بودند، بمباران کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
«خشونت در فضای مجازی» منتشر شد
کتاب «خشونت در فضای مجازی» با رویکرد آسیب‌شناسی پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
خرید جهیزیه و سرویس چوب عروس به صورت ست و یکجا
در این مطلب به معرفی فروشگاه مبلمان و دکوراسیون توکامارت جهت خرید جهیزیه و ست کامل سرویس چوب خواهیم پرداخت.
ماکسیم سه ساله شد
ماکسیم ۲۴ مهرماه سال ۹۶ با تیمی کوچک اما جوان و متخصص فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و اکنون بعد از گذشت تنها دو سال، صاحب بزرگ‌ترین مرکز تماس خاورمیانه است و با ۱۲۹ شهر تحت پوشش، یکی از گسترده‌ترین سامانه درخواست خودرو در کشور محسوب می‌شود.
بهنوش بختیاری به لهستان رفت
«گویای خموش» به ویستا رسید
ˮمسخره‌بازی‌ˮهایی که نه ˮمتینˮ است و نه ˮستودهˮ
مروری بر نتایج عملیات «عاشورا»
ریحانه پارسا عزادار پسرش شد+عکس
متین ستوده به دادسرای ارشاد تهران احضار شد
اعمال مهم در پیاده‌روی اربعین چیست؟
«خشونت در فضای مجازی» منتشر شد
وقتی مطالعات زنان «کشک» می‌شود! + عکس
فریب افکار عمومی تا کی؟!