پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

14:57 ۱۵۰ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 111 0
پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

یک رای از دیوان عدالت اداری درباره قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/ پرسش مهر ۹۹-۹۸؛ محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟/ رایزنی وزیران امور خارجه ایران و فرانسه در نیویورک/ واکنش سخنگوی وزارت خارجه به قطعنامه مغرضانه پارلمان اروپا/ هشدار یک عضو کمیسیون امنیت ملی به نمایندگان درباره ارسال پیامک‌هایی پیرامون زنان کشمیری و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روزهای دو شنبه، یکم مهر ماه ۱۳۹۸ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری این هفته سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره سیاسی کاری دولت آمریکا درباره صدور ویزا برای هیئت ایرانی گفت: یکی از دلایلی که ما می خواستیم بریم همین بود که آن ها نمی خواستند ما باشیم و ما می خواستیم آنان جواب فشارشان را نگیرند.متاسفانه سال‌هاست که آمریکا مقر سازمان ملل را گروگان گرفته است. وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با آزادسازی نفتکش انگلیسی نیز گفت: سازمان بنادر ما اعلام کردند کار حقوقی این نفتکش به پایان رسید. زمینه آزادی نفتکش فراهم شده و می توان حرکت کند، روال اداری اش انجام شده است.

سخنگوی وزارت کشور هم با بیان اینکه با پیگیری های وزیر کشور تاکنون۲۱۵ عنوان از وظایف و اختیارات دستگاه های ملی و وزرا به استانداران و دستگاه اجرایی استانی تفویض شدهاست، گفت: استانداران گزارش عملکرد اختیارات تفویض شده را تا ۱۰ روز آینده ارائه کنند.

همچنین وزیر کشور در دوازدهمین جلسه ستادمرکزی اربعین اعلام کرد که با توجه به بازگشایی مرز خسروی و حذف روادید،پیش بینی می‌کنیم امسال حدود ۳ میلیون زائر وارد کشور عراق شوند.

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

رئیس‌جمهور همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ درپرسش مهرامسال از دانش‌آموزان خواست تا نظر خود را درباره محیط مدرسه مطرح کنند و بگویند که دولت، معلمان و خانواده‌ها برای دلپذیرتر و شادتر شدن محیط مدارس چه کاری باید انجام دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این مراسم با بیان اینکهطرحی را به نام ابتکار صلح هرمز به سازمان ملل می‌بریم، گفت: اساس این طرح همکاری جمعی کشورهای درون منطقه خلیج فارس است، البته این طرح امنیتی نیست بلکه اقتصادی و سیاسی هم هست.

امروز همچنین رئیس‌جمهور برای حضور در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با بدرقه ولایتی و جهانگیریعازم نیویورک شد.

وی پیش از عزیمت به نیویورک گفت: وقتی آمریکا تمایل ندارد هیات‌های ایرانی در سازمان ملل حضور یابند، ماباید برای حضور در سازمان ملل اصرار داشته باشیم.

خبرگزاری کیودو گزارش داد که انتظار می‌رود در جریان سفر نخست وزیر ژاپن به نیویورک، تجارت میان توکیو و واشنگتن و ایران از موضوعات اصلی مورد بحث وی باشد.

گاردین در ادامه گزارش داد کهنسخت‌وزیر انگلیس قرار است که مذاکراتی دوجانبه با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز سه‌شنبه داشته باشد که درباره مسائلی از جمله حملات رخ داده به [آرامکو]ی عربستان سعودی و بازداشت نازنین زاغری با وی گفت‌وگو خواهد کرد.

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

حشمت الله فلاحت پیشه در مطلبی در صفحه توییتر خود به نمایندگان دربارهارسال پیامک های دروغین مربوط به زنان کشمیریهشدار داد و نوشت: این کار با هدف برانگیختن احساسات ایرانیان، مشکوک است. هدف، برهم زدن روابط ایران و هند در شرایط تحریمی و انزوای کشورمان است. منابع مطمئن چنین اخباری را تایید نکرده اند.

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

کریستین امان‌پور، خبرنگار شبکه سی.ان.ان، در دو پیام توییتری بخش‌هایی از گفت‌وگویش با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را منتشر کرده و به نقل از وی مدعی شد: محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به من گفت که روحانی، رئیس جمهور ایران حاضر است با ترامپ، رئیس‌جمهور[آمریکا] این هفته در نیویورک دیدار کند، «به شرط این که رئیس جمهور ترامپ آماده باشد کاری را که لازم است انجام بدهد»،[که آن] لغو تحریم‌ها در ازای «نظارت دائمی بر تاسیسات[هسته‌ای] ایران است».

 ظریف در گفت‌وگوی تفصیلی با مجری برنامه "روبرو با ملت" از شبکه سی‌بی‌اس هم تاکید کرد که ایران تنها در شرایطی با آمریکا مذاکره خواهد کرد کهآنچه به دست می‌آید، دائمی باشدنه اینکه بعد از مدتی نامعتبر شود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در گفت‌وگویی شبکه ان.پی.آر در توضیح این که ایران حاضر است تا چه اندازه بهای زیر بار خواسته‌های آمریکا نرفتن را بپردازد، گفت: من به شما اطمینان می‌دهم که آمریکا نخواهد توانست ما را از طریق اعمال[فشار] به زانو دربیاورد.  آمریکا می‌تواند توافقی بهتر با ایران داشته باشد اگر از روی احترامی دوجانبه و حرکتی رو به جلو مذاکره کند. چهارشنبه بعد، نشستی میان چهار کشور از پنج عضو دائمی[ شورای امنیت سازمان ملل] ، آلمان، من و نماینده ارشد اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد ویک صندلی خالی برای آمریکا وجود دارد اما بلیتی برای آن صندلی وجود دارد و آن پایبندی به قانون است.

در همین رابطه امانوئل مکرون در گفت‌وگو با نشریه لوموند در پاسخ به این سوال که باتوجه به حضور همزمان روسای جمهور ایران و آمریکا در نیویورک احتمال دیدار این دو وجود دارد، اظهار داشت: فرصت انجام گفت‌وگوهایی هست اما به‌طور قطعشانس دیدار (میان آنها) افزایش نیافته است.

همچنین«لودریان» وزیر خارجه فرانسه با حضور در محل اقامت محمد جواد ظریف با همتای  ایرانی خود در مورد مسائل دو جانبه،  منطقه ای و بین المللی و همچنین آخرین تحولات  مربوط به برجام  رایزنی و گفت وگو کرد .

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

سخنگوی وزارت خارجه در پی صدور قطعنامه اخیر پارلمان اروپایی در خصوص موضوعات حقوق بشری در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: رعایت حقوق بشر برای جمهوری اسلامی ایران از الزامات شرعی و قانونی و موضوعی در راستای منافع و امنیت ملی است که همواره بدان اهتمام ورزیده و برای رعایت آننیازی به تاکیدهای مغرضانه و فرصت طلبانه دیگران نداریم.

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال نامه مدیرکل اداره لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام کرد: دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی نیز مشمولقانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگانهستند.

همچنین یک عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه که "اعلام عمومی میزان حقوق و مزایای مدیران تأثیر چندانی در مبارزه با فساد ندارد"، گفت:قانونی که انتشار حقوق مدیران را الزامی کرده است ضمانت اجرای جدی ندارد.

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

ششمین جلسه از دادگاهمتهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت کشاورزیخوشه طلایی مهر ماندگار برگزار شد. در این جلسه نماینده حقوقی سازمان تعاون روستایی و بانک مرکزی توضیحاتی را ارائه کردند و نماینده دادستان نیزتوضیحاتی در خصوص آخرین دفاعیات متهمینبیان کرد. در پایان نیز قاضی صلواتیختم رسیدگی به این پرونده‌را اعلام کرد و گفت: از متهمین می‌خواهیم که تا قبل از صدور حکم دادگاه نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب با شکات اقدام کنند.

پایبندی آمریکا به قانون؛ شرط مذاکره-ختم رسیدگی به یک پرونده اقتصادی-هشداری به نمایندگان و...

 رئیس قوه قضاییه در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه با تشکر از اقدام دولت برای رفع مشکلات کارکنان شرکت هپکو، گفت: این مسایل فقط مشکل هپکو و فقط مشکل اراک نیست،مشکلات مشابه هپکو، در سراسر کشور وجود دارد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

انتخابات مظهر مردم سالاری و اقتدار جمهوری اسلامی است
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: انتخابات مظهر مردم سالاری و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.
آمار بازی تیم‌ ملی بسکتبال ایران مقابل سوریه- حدادی بهترین بازیکن
حامد حدادی سنتر تیم ملی بسکتبال ایران، در بازی مقابل سوریه به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد.
پایان کار پینگ پنگ بازان ایران در مسابقات محارستان با حذف نوشاد
نوشاد عالمیان از جدول اصلی مسایقات تنیس روی میز مجارستان حذف شد.
AFC بونجاح را نقره داغ کرد
کنفدراسیون فوتبال آسیا مهاجم الجزایری السد قطر را به خاطر اعتراض به داوری دو ماه محروم کرد.
میزبان جدید رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک مشخص شد
پس از لغو میزبانی چین از رقابت‌های گزینشی کشتی آزاد و فرنگی المپیک در قاره آسیا، میزبان جدید این رقابت‌ها مشخص شد.
اسکوچیچ تک و تنها امور را جلو می‌برد
فدراسیون فوتبال و اسکوچیچ برای انتخاب دستیار ایرانی اما هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌اند و مذاکرات در این رابطه ادامه دارد. در رسانه‌ها نام وحید ‌هاشمیان،‌ کریم باقری و مارکار آقاجانیان به‌عنوان گزینه‌های پیشنهادی به سرمربی تیم‌ ملی مطرح شده است.
تاکید وزیر بهداشت برای ورود پزشکان به موضوعات اجتماعی
وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم ورود پزشکان و متخصصان به موضوعات اجتماعی روز گفت: تنها نباید به فکرحوزه  سلامت باشیم. البته که مردم در صورتی که سلامت‌شان به خطر بیفتد ما را نمی‌بخشند.
وزیر بهداشت: بیماران کرونا تحت نظرند- هر اطلاعاتی داشتیم اعلام کردیم
وزیر بهداشت گفت: سه شب پیش گزارشی از استان قم به دست ما رسید که دو مریض با حالت مشکوک به بیمارستان مراجعه کردند و نتایج آزمایش آنها در خصوص ابتلا به کرونا ویروس مثبت اعلام شد.
پروازهای مسافری ایران به چین متوقف است
در پی انتشار اخباری مبنی بر از سر گیری پروازهای ایران به مقاصد مختلف چین سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که همچنان پروازهای مسافری ایران به چین و بالعکس متوقف بوده و برخی پروازها باری و با هماهنگی‌های کامل انجام می‌شود.
احتمال حذف چهار صفر از پول ملی تا پایان دولت روحانی
«تلاش ما این است که در ماه‌های باقیمانده از مجلس لایحه در صحن مطرح شود اما در صورت نبود زمان نیز لایحه طبق زمان‌بندی در مجلس بعدی مطرح خواهد شد. فارغ از وضعیت مجلس، در صورت تصویب نهایی، قطعا امکان اجرای این برنامه در دولت دوازدهم وجود خواهد داشت. زمان‌بندی در نظر گرفته شده برای حذف صفر، دو سال است و می‌توان انتظار داشت تا پیش از پایان دولت فرآیند اجرای آن کلید بخورد.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تصمیمات مدیران شهری در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را تشریح کرد.
فرمول آبی
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
هوآوی محصولات جدید خود را آنلاین معرفی می‌کند
کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۲۰ یکی از مهم‌ترین رویدادهایی بود که جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا لغو شد و بسیاری از شرکت‌ها مانند هوآوی را در موقعیتی خاص قرارداد.
افزایش سهم درگاه پرداخت اینترنتی ایران کیش
افزایش سهم درگاه‌ها و پایانه‌های فروش بر اساس کشش بازار، رشد نقدینگی و سودآوری، از مجموعه اهدافی است که ایران کیش در سال آتی آن را دنبال می‌کند.
فینالیست شدن دو ژیمناستیک کار ایران در رقابت‌های جام جهانی ملبورن
دو ملی پوش ژیمناستیک ایران موفق شدند به مرحله فینال رقابت های جام جهانی استرالیا برسند.
استان مرکزی آماده برگزاری انتخابات-پیش بینی تمهیدات بهداشتی در شعب اخذ رای
لیست داوطلبان انصراف داده حوزه تهران
رقابت ۱۳۶۱ نفر برای تصدی ۳۵ کرسی نمایندگی در استان تهران
جابجایی صندوق‌های رای توسط ۱۹ بالگرد ارتش در مناطق صعب العبور
اطلاعیه شماره ۱۶ ستاد انتخابات کشور
دعوت سازمان انرژی اتمی از مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس
تاکنون گزارشی از تخلف عوامل اجرایی انتخابات دریافت نشده است
درخواست وزیر کشور از مردم
ثبت‌نام ۱۰۷ هزار در سامانه معرفی نمایندگان نامزدهای انتخابات
بیانیه انتخاباتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل