استفاده ابزاری از نام شهدا برای منافع جناحی، ظلم به نظام است

12:23 ۲۵ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 159 0
استفاده ابزاری از نام شهدا برای منافع جناحی، ظلم به نظام است

عضو شورای اسلامی شهر تهران، تسویه حساب سیاسی و استفاده ابزاری از نام شهدا و مصادره آنان برای منافع جناحی را ظلم به نظام اسلامی و شهدا خواند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد سالاری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران مبارزه، جنگ تحمیلی و مدافع حرم، با اشاره به موضوع حذف کلمه شهید از تعداد اندکی از تابلوهای معابر سطح پایتخت تاکید کرد: از نظر مدیریت شهری تهران، سهل انگاری که منجر به حذف کلمه شهید از تعداد اندکی از تابلوهای پرچمی معابر شده است، غیرقابل چشم پوشی بوده و بلافاصله نیز نسبت به اصلاح آن اقدامات لازم صورت گرفته است. علیرغم تعداد بسیار اندک آن نسبت به هزاران تابلویی که مزین به نام شهدا است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: آنچه در روزهای اخیر و به بهانه این رخداد شهری در حال وقوع است، بی‌تردید نوعی تسویه حساب سیاسی و استفاده ابزاری از شهدا برای تامین منافع جناحی و رفتاری غیرقابل پذیرش و ظلم به نظام اسلامی و شهدای گرانقدر است؛ چرا که رفع این مشکل می‌توانست بدون جنجال سازی و هیاهوی کاذب رسانه‌ای صورت گیرد.
قائم مقام حزب همبستگی ایران اسلامی، با تقبیح تفکری که سعی دارد مدیران کشور را به خودی و غیرخودی تقسیم کند، گفت: تفکری خطرناک در کشور در تلاش است تا با مصادره شهدا و دفاع مقدس، جناح مخالف خود و رقبای سیاسی‌اش را  در تقابل با ارزش‌های اسلامی و انقلاب معرفی کند و با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای که در اختیار دارد به خط کشی میان مسئولان پرداخته و از آب گل آلود دو قطبی سازی، ماهی‌های انتخاباتی بگیرد.
سالاری با اشاره به اینکه گستردگی هجمه های اخیر به مدیریت شهری تهران هیچ توازن و تناسبی با حذف کلمه شهید از چند تابلو در کلانشهری به وسعت تهران علی رغم وجود هزاران تابلو مزین به نام شهدا، ندارد، اظهار داشت: باید گفت اشتباه صورت گرفته مربوط به مدیریت فعلی شهرداری تهران نبوده و اکثرا مربوط به دوره مدیریت گذشته است که قطعا در آن زمان نیز عمدی در کار نبوده و اساسا این موضوع توجیه مناسبی برای رفتارهای افراط گونه و انتساب القابی همچون شهیدزادیی به یک جناح سیاسی در جهت تخریب مدیران کشور با حجم گسترده‌ای از خبرسازی و اتهام زنی‌های خلاف واقع نیست.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: متاسفانه شاهد اخلاق‌گریزی در میان برخی جناح‌های سیاسی و رسانه‌های منتسب به آنان هستیم که نمونه تاسف آور آن را می‌توان در اتهامات سخیفی که در مورد یکی از بانوان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی و در روزهای اخیر صورت گرفت، مشاهده کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، سالاری در پایان با اشاره به اینکه هرچه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم برخی تندروهای اصولگرا رفتارهای تهاجمی‌تری نسبت به اصلاح طلبان می‌گیرند، تاکید کرد: مخالفان جریان اصلاحات از یک سو عملکرد دولت و مدیران اصلاح طلب را باعث ریزش آرای آنان دانسته و زودهنگام خود را پیروز قطعی انتخابات آینده معرفی می‌کنند و از سوی دیگر ناامیدانه از هیچ رفتار غیراخلاقی و اتهام زنی نسبت به مدیران اصلاح طلب برای تخریب آنان در میان مردم کوتاهی نمی‌کنند و این تناقضی است که از پایگاه سست آنان در میان مردم حکایت داشته و به همین دلیل هم از هر ترفند سالم و ناسالمی برای رسیدن به قدرت استفاده می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

آموزش و پرورش
آموزش و پرورش

آخرین اخبار

هر که دارد هوس کرب و بلا بسم‌الله
«اربعین میعادگاه زائران کربلاست؛ زائرانی که امروز با پای پیاده و در گذشته با همراهی کاروان، دشواری‌های مسیر را به جان می‌خریدند، از بیابان و سنگلاخ می‌گذشتند تا اینکه زائر بین‌الحرمین باشند. در آداب سفرهای زیارتی، خصوصا زیارت کربلا چاووش‌خوانی یکی از سنت‌هایی است که امروز به محاق رفته و دیگر جز در برخی نقاط کشور رواج ندارد. با این حال در گذشته و خصوصا در دوران قاجار مشخصه جدایی‌ناپذیر هر زیارتی، خصوصا زیارت کربلا بود...»
سرمربی تیم ملی بلغارستان هم استعفا داد
سرمربی تیم ملی بلغارستان به دلیل اتفاقات دیدار برابر انگلیس از سمت خود استعفا داد.
ایجاد مشوق برای فراگیری زبان‌های خارجی به جای حذف آموزش زبان از مدارس
سرپرست پژوهشکده آموزش و پرورش روستایی، عشایری و چند زبانه پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه بهتر بود استفاده از پتانسیل سایر زبان‌های خارجی در طرح اخیر نمایندگان مجلس دیده شود و تنوعی از زبان‌های خارجی را داشته باشیم گفت: به جای حذف آموزش زبان، می‌توانیم مشوق‌هایی برای فراگیری سایر زبان‌ها ایجاد کنیم.
توضیح علوم پزشکی بوشهر در مورد خبر ˮآسانسورهای غیراستاندارد بیمارستان‌هاˮ
در پی انتشار خبری با عنوان "آسانسورهای بیمارستان‌های بوشهر غیراستاندارد است"، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیحی در این خصوص ارسال کرده است.
افزایش جرایمی مانند سرقت وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه افزایش جرایمی مانند کیف قاپی، سرقت موبایل و خودروها در جامعه وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند و می طلبد که تلاش مامورین انتظامی چندین برابر شود، گفت: وقتی در یک جامعه آمار جرایم بالا می رود، آسایش فکری و امنیت فکری و ذهنی شهروندان خدشه دار می‌شود و ایجاب می کند که مامورین انتظامی اگر کمبود نیرو یا امکانات دارند، آن را برطرف کنند.
دل‌هایی که روانه «عشق» می‌شوند...
«اربعین»، «کربلا»، «پای پیاده»، «حسین»... در تمام طول سال، در تمام روزهای عمر، تنها یک روز است که تمام قدم‌ها در راه عشق برداشته می‌شوند و تمام دل‌ها روانه سرزمین عشق است...
ارائه ۵ جلسه مشاوره رایگان پیش از ازدواج برای جوانان دم بخت
در تهران ما موضوع رایگان بودن مشاوره‌های پیش از ازدواج برای جوانان دم بخت را از وزارت ورزش و جوانان پیگیری کرد.
حریری به دنبال استعفاست
برخی منابع لبنانی با اشاره به سخنرانی قریب الوقوع سعد حریری نخست وزیر لبنان به زمان این سخنرانی و آنچه وی در آن اعلام خواهد کرد، پرداختند.
سودجویی واسطه‌ها عامل اصلی عرضه دام با نرخ‌ دلخواه
سلطانی گفت: در مناسبت‌های مختلف، واسطه‌ها به سبب ازدیاد تقاضا، اقدام به عرضه دام با نرخ‌های دلخواه در بازار می‌کنند.
از حضور جابربن‌عبدالله انصاری در کربلا تا اهتمام بزرگان دین به پیاده‌روی اربعین
گزارشی درباره اربعین حسینی را که روز ۲۰ صفر و چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) در کربلا است، بخوانید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محمودی: انتظار بیشتری از وزارت ورزش دارم- والیبال از سوءمدیریت آسیب دیده است
پیشکسوت نام آشنای والیبال ایران گفت: فرسایشی کار کردن و سوء‌مدیریت موجب شده تا تیم ملی والیبال با وجود تلاش بازیکنان نتواند انتظارات را برآورده کند و امیدوارم وزارت ورزش در سال منتهی به المپیک نگاه ویژه‌ای در حمایت از این رشته داشته باشد.
طالبی: آقای ویلموتس به فوتبال آسیا خوش آمدی- ۴ مهاجم نشانه هجومی بودن نیست
سرمربی پیشین تیم ملی می‌گوید شکست به بحرین در این مقطع زمان تلنگری خوبی برای کادرفنی تیم ملی ایران بود.
آماده‌باش پلیس راهور برای موج آخر بازگشت زائران- رصد تخلفات اتوبوس‌های ایرانی در عراق
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتطامی با تاکید بر نظارت پلیس بر رانندگان در بازگشت از راهپیمایی اربعین اعلام کرد: راننده اتوبوس‌های ایرانی که در کشور عراق تخلف کرده باشند، پس از بازگشت به ایران مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.
آغاز تغییرات کلان در روند برنامه‌ریزی درسی ظرف ۲ ـ ۳ سال آینده
مدیر هماهنگی حوزه‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تدوین راهنما و استاندارد برنامه ریزی درسی در ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری خبر داد و گفت: طبق سیاست‌های جدید، از دو سه سال آینده تغییرات کلانی در روند برنامه ریزی درسی خواهیم داشت.
ثبت دو زلزله بیش از ۴ ریشتر در خوزستان و بوشهر-تنب‌ بزرگ با زمین‌لرزه ۳ ریشتری لرزید
درهفته گذشته "کلمه" در استان بوشهر با زلزله ۴ و " قلعه خواجه" در استان خوزستان با زلزله ۴.۷ ریشتری لرزیدند؛ بیشترین زمین‌لرزه های هفته گذشته در استان‌های جنوبی کشور رخ داد.
ˮپلاستیکˮ درصدر زباله های تهرانی‌ها
آیا دوچرخه‌سواران سطح شهر بیمه هستند؟
دل نوشته یک زیارت اولی کربلا
آغاز موج بازگشت زائران اربعین- بازگشت حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار زائر به میهن
جزئیات فعالیت‌های فرهنگی در اماکن استقرار نیروهای شهرداری تهران‌ در مراسم اربعین
دلخوشی‌های پیرترین پاکبانِ کربلا
حضور نیروهای شهرداری در عراق تا دو روز بعد از اربعین - اصراری بر تبلیغ نداریم
همت مضاعف شهرداری تهران برای تسهیل در حضور زائران اربعین در مرزها
تمهیدات دستگاه‌های اجرایی برای پیاده‌روی جاماندگان اربعین
بیش از ۱۶۰۰ بازرسی بهداشتی از مواکب راهپیمایی اربعین