سهم کارگران از دلار ۴۲۰۰ تومانی چقدر است؟

12:45 ۱۵۶ روز پیش ایسنا 262 0
سهم کارگران از دلار ۴۲۰۰ تومانی چقدر است؟

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری و واگذاری خانه‌های مسکن مهر تکمیل شده به کارگران را خواستار شد و گفت: دولت بخشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی را برای تامین معیشت و مایحتاج جامعه کارگری اختصاص بدهد.

ایسنا

ناصر چمنی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تشکیل جلسه فردای شورای عالی کار گفت: بحث اصلی ما در این جلسه مسکن و معیشت است و پیشنهادات و نقطه نظراتی هم داریم که در این جلسه مطرح خواهیم کرد.گزارشی هم به دبیرخانه شورا در بحث مسکن فرستاده شده است.
طرح اجاره به شرط تملیک گره گشاست! وی ادامه داد: ما معتقدیم که دولت باید به وظیفه عمومی خود در بحث تامین مسکن برای آحاد جامعه به ویژه کارگران عمل کند و مستقیما به بحث مسکن ارزان قیمت کارگران ورود کند.قبلا طرح اجاره به شرط تملیک به اجرا درآمد که موجب خانه‌دار شدن بسیاری از کارگران شد که می‌تواند در شرایط موجود گره‌گشا باشد ولی تاکید داریم هر طرحی که در بحث مسکن کارگران عملیاتی می‌شود باید فرصت و زمینه رانت‌خواری را از بین ببرد و موجب طولانی شدن پروژه‌های مسکن نشود.
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خواهان تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری شد و گفت: یکی از راه‌های خانه‌دار شدن کارگران تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری است تا کارگران با عضویت در این تعاونی‌ها بتوانند با قیمت ارزان تری صاحبخانه شوند.
چمنی ادامه داد:اگر از کارگران در تاسیس و مدیریت تعاونی‌های مسکن استفاده شود بهتر نتیجه می‌دهد و کارگران در خانه‌هایی که مسئول اجرای پروژه‌های آن هستند ساکن خواهند شد.تعاونی‌های مسکن خوشنام و با سابقه هم می‌توانند در بحث ساخت و ساز مسکن کارگران ورود کنند.این کار بهتر از ‌آن است که دولت پروژه‌های مسکن را به دست پیمانکارانی بسپارد که موجب طولانی شدن تکمیل و گرانتر شدن خانه‌ها و ایجاد رانت خواری و انحصار می‌شوند.
واگذاری خانه‌های مسکن مهر تکمیل شده به کارگران این مقام ارشد کارگری در عین حال بر لزوم استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن مهر برای خانه‌دار شدن کارگران تاکید و اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی باید اطلاعات دقیقی از وضعیت خانه‌های مسکن مهر در شهرها به وزارت کار بدهد و مشخص شود در کدام شهر چند واحد مسکن مهر خالی است و چه تعداد تکمیل و آماده تحویل است تا بر اساس آن به کارگران فاقد مسکن واگذار شود.
به گفته وی اگر دولت می‌خواهد در تامین مسکن کارگران موفق شود باید تعاونی‌های مسکن کارگری را در اجرای آن سهیم کند و طرح را به دست افراد دلسوز و متعهد نسبت به جامعه شریف کارگری بسپارد.
توزیع ماهانه سبد کالا به خانوارهای کارگری  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره تقویت قدرت خرید جامعه کارگری و پیشنهادات کارگران در جلسه فردای شورای عالی کار نیز گفت: چرا جامعه کارگری نباید از این دلار ۴۲۰۰ تومانی که مولد اصلی تولید است بی بهره بماند؟ دولت برای معیشت جامعه کارگری و جامعه کم درآمد کشور از دلار ۴۲۰۰ تومانی هزینه کند و مایحتاج اولیه خانوارها را ماهانه یا دو ماه یکبار از طریق توزیع سبد کالای حمایتی یا پرداخت بن غیرنقدی و کمک از تعاونی‌های مصرف تامین کند.
به گفته چمنی با بازگشایی مدارس، حقوق یک ماه کارگران صرف خرید کیف و کفش و ثبت نام مدرسه و خرید لوازم التحریر شده و شایسته است که دولت برای کمک به هزینه‌های زندگی کارگران بخشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی را در این راه هزینه کند.
به گزارش ایسنا، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی در اصل ۳۱ قانون اساسی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند. بر اساس آمارها بیش از ۶۰ درصد دریافتی کارگران صرف 
هزینه‌های مسکن  و اجاره‌بها می‌شود


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

خرید خودرو، هزینه‌های پیدا و پنهان استفاده و نگهداری
آیا هزینه‌های نگهداری و استفاده از خودرو مورد نظرتان را می دانید؟ آیا میدانید هزینه‌های هر خودرو در سال های مختلف متفاوت می‌باشد؟ تاثیر افزایش قیمت سوخت بر هزینه‌های نگهداری خودروها چگونه بوده است؟دراین مقاله پاسخ این سوالات را خواهیم داد.
چگونه کودکان زیر ۶ سال یادگیری زبان انگلیسی را به‌آسانی شروع کنند؟
با توجه به اینکه اکثر افراد و زبان آموزان حداقل یک‌بار در کلاس‌های زبان شرکت کرده‌اند، می‌توانند حدس بزنند که چه کتابی مناسب آن‌هاست. معمولاً انتخاب کتاب آموزش زبان انگلیسی برای چنین افرادی سخت نیست.
انواع بیمه مسافرتی را بشناسید
سفر پر از غافلگیری های عجیب و غریبی است که اغلب از آنها بی خبریم. لغو یا تاخیر پرواز یا گم شدن چمدانی که حاوی وسایل مهم است!
۶ نکته آدمیزادی درباره کرونا و این روزها
همه متفق القول هستند و قبلاً هم نوشته ام «خانه امن‌ترین جای دنیاست». تا حد امکان در خانه بمانید، استراحت کنید، با اعضای خانواده معاشرت کنید، کتاب بخوانید، مجله بخوانید، آلبوم های قدیمی را مرور کنید، موسیقی گوش کنید، فیلم ببینید، سایت های مفید ببینید، کارهای عقب افتاده تان را سر و سامان دهید، خانه تکانی کنید، به دوستان قدیمی و فامیل ها زنگ بزنید و از لحظه لحظه "بودن در خانه" لذت ببرید ولو با چرت زدن و خوابیدن؛ حالش را ببرید.
هوشنگ ابتهاج، مرد هنر و ادبیات و اخلاق
گفته می‌شود که دلیل نفوذ اشعار ابتهاج در میان طبقات مختلف اجتماعی چند نسل گذشته و امروز، توسل خوانندگان موسیقی به اشعار اوست. این جمله ادعای بی‌راهی نمی‌نماید اما باید بر این گفته افزود که تسلط، مهارت و شناخت ابتهاج بر موسیقی چنان است که با اشعارش بارها به موسیقیدان‌های ایرانی سرشناسی چون محمدرضا شجریان و لطفی و... جهت واقعی را نمایانده است. این کار او تنها از طریق همان شعر صورت پذیرفته است. نه از طریق زد و بند و نصیحت و نقد و غیره.
اعزام جودوکاران ناشنوا به فرانسه لغو شد
تیم ملی جودو ناشنوایان که قرار بود برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان اواخر فروردین راهی فرانسه شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا سفرش لغو شد.
هشدار به کوهنوردان- احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات کوهستان
کوهنوردان در آخر هفته از مسیر های بهمن خیز اجتناب کنند.
سرمربی مس کرمان: برگزاری لیگ هندبال تصمیم مقامات بالا بود
سرمربی هندبال مس کرمان گفت: این ویروس یک دوره نهفتگی تا ۱۴ روز دارد و مشخص نیست که چه کسی ناقل بیماری است. به هر حال لیگ در جریان است و ما چهارم اسفند مسابقه هفته سیزدهم را انجام دادیم.
پست طعنه آمیز مهاجم بایرن مونیخ
مهاجم بایرن مونیخ بعد از شکست سنگین چلسی پست تمسخر آمیزی را منتشر کرد. البته بعد از آن تاکید کرد که هنوز تکلیف صعود تیمش مشخص نیست.
ستایش فلیک از شاگردانش بعد از شب باشکوه استمفوردبریج
سرمربی بایرن مونیخ به ستایش از عملکرد شاگردانش بعد از پیروزی پر گل برابر چلسی پرداخت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بایرن در لندن چلسی را به آتش کشید؛ توقف بارسلونا برابر ناپولی
بایرن مونیخ در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توانست با سه گل چلسی را شکست دهد این درحالی است که بارسلونا برابر ناپولی با تساوی یک بر یک متوقف شد.
رئال‌مادرید - منچسترسیتی؛ اروپا تخصص ماست!
پرافتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا باید در خانه پذیرای تیمی باشد که شرایط خوبی را تجربه نمی‌کند.
چند راه سلامت روان در برابر کرونا
درحالی که در چند روز اخیر مواردی از ویروس کرونا در کشور گزارش شده، ترس و اضطراب در جان و ذهن برخی افراد جامعه رخنه کرده و آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است اما در این شرایط چطور باید با این اضطراب مقابله کرد تا در عین حال هم از سلامت جسمی و هم از سلامت روانی خود مراقبت کنیم.
پوشش بیمه‌ای آزمایش و درمان کرونا - حذف انتظار۱۰ روزه برای دریافت دفترچه این بیماران
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص پوشش بیمه‌ای خدمات برای مبتلایان به کروناویروس توضیحاتی ارائه داد.
خرید خودرو، هزینه‌های پیدا و پنهان استفاده و نگهداری
آیا هزینه‌های نگهداری و استفاده از خودرو مورد نظرتان را می دانید؟ آیا میدانید هزینه‌های هر خودرو در سال های مختلف متفاوت می‌باشد؟ تاثیر افزایش قیمت سوخت بر هزینه‌های نگهداری خودروها چگونه بوده است؟دراین مقاله پاسخ این سوالات را خواهیم داد.
دورکاری در ژاپن برای مقابله با کرونا
چرا از مشاغل خدماتی بیشتر استقبال می‌شود؟
ترمینال‌ها و سالن‌های ترانزیت، آسانسورها و دستگاه‌های‌ATM ضد عفونی می‌شوند
الزامی بودن استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه
نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال تا پایان دولت تکمیل می‌شود
تلاش برای تکمیل آزادراه تهران - شمال تا پایان دولت
دستور ویژه رئیس‌جمهور برای تکمیل مناطق ۲ و ۳ آزاد راه تهران‌ـشمال
۶۱ درصد تعاونی‌های زنان در بخش تولید فعالند
سقوط کم سابقه بورس های جهانی
عصبانیت آمریکا از ترفند نفتی جدید ونزوئلا