سهم کارگران از دلار ۴۲۰۰ تومانی چقدر است؟

12:45 ۲۳ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 155 0
سهم کارگران از دلار ۴۲۰۰ تومانی چقدر است؟

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری و واگذاری خانه‌های مسکن مهر تکمیل شده به کارگران را خواستار شد و گفت: دولت بخشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی را برای تامین معیشت و مایحتاج جامعه کارگری اختصاص بدهد.

ایسنا

ناصر چمنی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تشکیل جلسه فردای شورای عالی کار گفت: بحث اصلی ما در این جلسه مسکن و معیشت است و پیشنهادات و نقطه نظراتی هم داریم که در این جلسه مطرح خواهیم کرد.گزارشی هم به دبیرخانه شورا در بحث مسکن فرستاده شده است.
طرح اجاره به شرط تملیک گره گشاست! وی ادامه داد: ما معتقدیم که دولت باید به وظیفه عمومی خود در بحث تامین مسکن برای آحاد جامعه به ویژه کارگران عمل کند و مستقیما به بحث مسکن ارزان قیمت کارگران ورود کند.قبلا طرح اجاره به شرط تملیک به اجرا درآمد که موجب خانه‌دار شدن بسیاری از کارگران شد که می‌تواند در شرایط موجود گره‌گشا باشد ولی تاکید داریم هر طرحی که در بحث مسکن کارگران عملیاتی می‌شود باید فرصت و زمینه رانت‌خواری را از بین ببرد و موجب طولانی شدن پروژه‌های مسکن نشود.
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خواهان تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری شد و گفت: یکی از راه‌های خانه‌دار شدن کارگران تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری است تا کارگران با عضویت در این تعاونی‌ها بتوانند با قیمت ارزان تری صاحبخانه شوند.
چمنی ادامه داد:اگر از کارگران در تاسیس و مدیریت تعاونی‌های مسکن استفاده شود بهتر نتیجه می‌دهد و کارگران در خانه‌هایی که مسئول اجرای پروژه‌های آن هستند ساکن خواهند شد.تعاونی‌های مسکن خوشنام و با سابقه هم می‌توانند در بحث ساخت و ساز مسکن کارگران ورود کنند.این کار بهتر از ‌آن است که دولت پروژه‌های مسکن را به دست پیمانکارانی بسپارد که موجب طولانی شدن تکمیل و گرانتر شدن خانه‌ها و ایجاد رانت خواری و انحصار می‌شوند.
واگذاری خانه‌های مسکن مهر تکمیل شده به کارگران این مقام ارشد کارگری در عین حال بر لزوم استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن مهر برای خانه‌دار شدن کارگران تاکید و اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی باید اطلاعات دقیقی از وضعیت خانه‌های مسکن مهر در شهرها به وزارت کار بدهد و مشخص شود در کدام شهر چند واحد مسکن مهر خالی است و چه تعداد تکمیل و آماده تحویل است تا بر اساس آن به کارگران فاقد مسکن واگذار شود.
به گفته وی اگر دولت می‌خواهد در تامین مسکن کارگران موفق شود باید تعاونی‌های مسکن کارگری را در اجرای آن سهیم کند و طرح را به دست افراد دلسوز و متعهد نسبت به جامعه شریف کارگری بسپارد.
توزیع ماهانه سبد کالا به خانوارهای کارگری  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره تقویت قدرت خرید جامعه کارگری و پیشنهادات کارگران در جلسه فردای شورای عالی کار نیز گفت: چرا جامعه کارگری نباید از این دلار ۴۲۰۰ تومانی که مولد اصلی تولید است بی بهره بماند؟ دولت برای معیشت جامعه کارگری و جامعه کم درآمد کشور از دلار ۴۲۰۰ تومانی هزینه کند و مایحتاج اولیه خانوارها را ماهانه یا دو ماه یکبار از طریق توزیع سبد کالای حمایتی یا پرداخت بن غیرنقدی و کمک از تعاونی‌های مصرف تامین کند.
به گفته چمنی با بازگشایی مدارس، حقوق یک ماه کارگران صرف خرید کیف و کفش و ثبت نام مدرسه و خرید لوازم التحریر شده و شایسته است که دولت برای کمک به هزینه‌های زندگی کارگران بخشی از دلار ۴۲۰۰ تومانی را در این راه هزینه کند.
به گزارش ایسنا، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی در اصل ۳۱ قانون اساسی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند. بر اساس آمارها بیش از ۶۰ درصد دریافتی کارگران صرف 
هزینه‌های مسکن  و اجاره‌بها می‌شود


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

اعلام آمادگی وزیر بهداشت برای کمک به فلسطین در تمام زمینه‌های سلامت
وزیر بهداشت گفت: امروز ابزار مبارزه در کشورها قدرت اسلحه و ارتش نیست، بلکه قلم های اهل قلم بیدار در دنیا، افکار آزادیخواه و مردمی که با رسانه هایشان فلسطین را حمایت می کنند، از تمامی سلاح های صهیونیست ها قوی ترند.
ساختار قوی ایران در ارائه مراقبت‌های اولیه بهداشتی
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: امیدوارم که کشورهای عضو دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت از تجربیات ایران به ویژه در حوزه مراقبت‌های اولیه بهداشتی، بیشتر استفاده کنند.
آمادگی ایران برای صادرات دارو به سودان
وزیر بهداشت ضمن اعلام آمادگی ایران برای صادرات دارو و ساخت کارخانه‌های داروسازی در سودان، گفت: برای ایجاد یک مرکز تحقیقاتی در زمینه بیماری‌های شایع در مناطق گرمسیریِ سودان نیز آمادگی داریم.
80 کیلومتر عشق
اینجا جمعیت سیاه پوش موج می‌زند؛ در اوج شلوغی آدم ها با خودشان خلوت کرده‌اند، یکی نوحه سر می دهد، یکی بر سر و سینه می‌زند و دیگری کتاب به دست زیارت عاشورا و زیارت اربعین می‌خواند.
چگونه حالت تاریک اینستاگرام را فعال کنیم؟
کاربران اینستاگرامی که خواهان بهره‌مندی از حالت تاریک در این اپلیکیشن هستند، قادر خواهند بود با انجام چند مرحله ساده، این قابلیت را فعالسازی کنند.
با چند روز کار کردن می‌توان یک آیفون ۱۰ خرید؟
به تازگی اطلاعات مربوط به حقوق و روزهای کاری افراد شاغل در شهرها و کشورهای مختلف گردآوری شده تا مشخص شود با صرف درآمد حاصل از چند روز کاری می‌توانند یک دستگاه گوشی آیفون ۱۰ خریداری کنند.
چرا تماس با ۱۱۸ پولی شد؟
تماس با ۱۱۸ در برهه‌ای از زمان رایگان بود، اما از حدود پنج سال پیش، تماس با کدهای سه‌رقمی غیراضطراری، از جمله ۱۱۸ مشمول هزینه برای تماس‌گیرنده شده است.
۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی حمل و نقل جاده‌ای در اختیار زائران اربعین قرار می‌گیرد
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: تصمیم گرفته شده از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه، ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی حمل و نقل جاده‌ای کشور (بین شهری) برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی مورد استفاده قرار گیرند.
فضای کسب و کار به امنیت شغلی نیاز دارد
از نگاه رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی دلیل عدم صدور مجوزهای کسب و کار برخی منفعت‌طلبی‌ها و انحصارگری ‌ها است و تا زمانی که امنیت شغلی نیروهای کار حفظ نشود فضای کسب و کار بهبود نمی‌یابد.
در نظر گرفتن ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای کشور برای بازگشت زائران
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در چهار مرز کشور در نظر گرفته شده است، گفت: این اتوبوس‌ها به صورت منظم زائران را به ستادهای معین و از آنجا به شهرهای مقصد حمل می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوطی که باعث فوت بیمار شد؛دستور استاندار هرمزگان برای رسیدگی فوری
اعلام مرگ فردی ۸۳ ساله در بیمارستان شهیدمحمدی بندرعباس بر اساس آنچه سهل‌انگاری گفته می‌شود، سبب موجی از نگرانی در بین مردم استان هرمزگان شد.
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» رونمایی شد
جت آموزشی و پیشرفته تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
«خشونت در فضای مجازی» منتشر شد
کتاب «خشونت در فضای مجازی» با رویکرد آسیب‌شناسی پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
شوخی با علی دایی مجاز است یا خیر؟
«علی دایی بالاتر از شوخی‌کردن نیست. شاید بخش عمده‌ای از شوخی مجری تلویزیونی هم ساده‌تر از این بود که واکنش دایی این قدر سنگین باشد اما کاش مجری تلویزیونی بداند که طنز با ظرافت همراه است و وقتی روی آنتن است، در جمع دوستانش نیست که اولین جمله‌ای را که به ذهنش می‌رسد، برای یک موج خنده بگوید و دو دقیقه بعد جمع فراموش کند.»
واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟
دانشمندان ترک، عرب یا آلمانی وقتی می‌خواهند علم خود را به دیگران انتقال دهند تا جهانیان متوجه اختراع آنها شوند، از چه زبانی استفاده می‌کنند؟
۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی حمل و نقل جاده‌ای در اختیار زائران اربعین قرار می‌گیرد
فضای کسب و کار به امنیت شغلی نیاز دارد
در نظر گرفتن ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس در مرزهای کشور برای بازگشت زائران
خداحافظی صاحبان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان با یارانه!
پرواز با آنتونوف مانند مسافرکشی با کامیون صندلی‌دار!
وزیر راه: هیچ مشکل جاده‌ای خاصی را در ایام اربعین شاهد نبوده‌ایم
افت بازار مسکن از چه زمانی آغاز شد؟
پرونده تخلف رانندگان اربعین روی میز
اعتراض مسافران پرواز بیروت-تهران فرودگاه امام به تاخیر ایران ایر
واکنش سازمان هواپیمایی به انتشار خبر توقف فعالیت