برنامه‌ریزی پتروشیمی جم برای افزایش حضور در بازارهای جهانی

13:42 ۱۵۴ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 298 0
برنامه‌ریزی پتروشیمی جم برای افزایش حضور در بازارهای جهانی

مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به برنامه‌های در نظرگرفته شده برای توسعه بازارهای خارجی، گفت: یکی از هدف‌های صنعت پتروشیمی، توسعه حضور در بازارهای جهانی در نظر گرفته شده است که در این راستا نیز بازارهای متعددی را همچون چین، هند، آسیا، اوراسیا، ترکیه و بخشی از اروپا را در دست گرفته‌ایم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدرضا سعیدی امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاس در نشستی خبری با بیان این‌که پتروشیمی جم یکی از بازیگران محصولات الفین و پلی‌الفین است، گفت: این شرکت نیز همانند تمام بنگاه‌ها، برنامه‌های را در کوتاه‌مدت و بلندمدت برای توسعه صنعت خود به کار گرفته است. سال گذشته نیز برنامه تولید خود را در شش ماه اول کامل کردیم.
وی با تاکید بر این مساله که در حوزه تولید و فروش پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم حضور خوبی را در بازارهای داخلی و خارجی داشته باشیم، علاوه بر این، برای برنامه‌های آتی نیز در تلاشیم رشد توسعه پتروشیمی را دنبال کنیم.
مدیرعامل پتروشیمی جم با بیان این‌که برای این مهم چهار محور نفوذ در بازار توسعه محصول، توسعه بازار و تنوع‌سازی  را در نظر گرفته‌ایم، ادامه داد: در حوزه نفوذ در بازار طبیعی است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود به دنبال افزایش سهم بازار، کیفیت بیشتر و بهبود فرآیندها هستیم تا بتوانیم محصولات فعلی را با سهم بیشتری در بازار ارائه کنیم.
وی ادامه داد: در استراتژی توسعه محصول R& را مکلف کرده‌ایم که گریدهای مختلف را توسعه دهند تا بتوانیم حسب نیاز مشتریان تولید را توسعه دهیم.
مدیرعامل پتروشیمی جم با بیان این‌که در این استراتژی نگاه به بازار در راستای توسعه است، گفت: در استراتژی سوم که توسعه بازار است به دنبال توسعه بازار هستیم.
سعیدی با بیان این‌که در حوزه توسعه بازار بحث مارکتینگ و ارتباط بیش‌تر با مشتری در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: هدف این است که شرکت با در نظر گرفتن تمامی مسائل بتواند بازارهای بیش‌تری را توسعه دهد. علاوه بر این بتوانیم با انجام برنامه‌ها و اقداماتی توسعه محصول و توسعه بازار را رقم بزنیم.
وی با اشاره به استراتژی چهارم که تنوع محصول و بازار است، اظهار کرد: هدف این است که بتوانیم محصولات جدیدی را در بازارهای جدید عرضه کنیم که برای این مساله پروژه ای بی اس رابر را در نظر داریم که براساس آن محصول و بازار جدید است و این بخش بیش‌تر در صنعت پایین‌دست پلیمر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گفته سعیدی پتروشیمی جم در چهار حوزه نفوذ بازار، توسعه محصول، توسعه بازار و تنوع‌ سازی حضور پایداری را خواهد داشت.
مدیرعامل پتروشیمی جم همچنین در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به اهداف پتروشیمی جم در بازار سرمایه‌، گفت: به دنبال توسعه و ایجاد موقعیت بهتر در پتروشیمی جم در بازارهای سرمایه هستیم و در تلاشیم که در آینده بتوانیم جزو 10 صنعت برتر کل کشور در حوزه بازار سرمایه باشیم که برای این مهم نیز برنامه‌های متعددی را در نظر گرفته‌ایم.
وی با تاکید بر این مساله که پتروشیمی جم از روز اول برای ورود به بازارهای جهانی برنامه‌ریزی کرده است، ادامه داد: یکی از رویکردهای اصلی ما حضور در بازارهای جهانی است که برای این مهم نیز قصد افزایش تولید محصولات را داریم.
مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به نقش تحریم‌ها در برنامه‌های توسعه‌ای پتروشیمی، اظهار کرد: واضح است که تحریم‌ها یک چالش برای ما بوده اما در حال حاضر توانسته‌ایم به این چالش غلبه کنیم و هم تولید بالایی داشته باشیم و هم در حوزه فروش خارجی بتوانیم گام‌های خوبی را برداریم.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

باقرزاده: سابریست‌ها برای کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشیدند
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: تیم سابر ایران برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشید و تا المپیک هر مسابقه ای بخواهند بروند حتما اعزام می‌کنیم.
همسر کوبی برایانت شکایت کرد
همسر کوبی برایانت از شرکت هوایی دارنده‌ هلیکوپتری که ماه گذشته به دلیل مه غلیظ دچار سانحه و موجب مرگ ستاره تیم لیکرز و دختر ۱۳ ساله‌اش شد، شکایت کرد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
کرونا در جهان ورزش به روایت تصویر
ویروس کرونا روی جهان ورزش تاثیر گذاشته و موجب لغو بازی‌های زیادی شده است.
اظهارات تابش و انصاری فرد درباره لغو بازی سپاهان و پرسپولیس
مدیران باشگاه‌های پرسپولیس و سپاهان درباره برگزار نشدن بازی اخیر این دو تیم به اظهار نظر پرداختند.
حمله یک خودرو به مردم در آلمان ۳۰ مجروح برجای گذاشت
دست کم ۳۰ نفر در رژه کارناوالی در آلمان توسط یک خودرو زیر گرفته شدند و گزارش‌های محلی این اقدام را عمدی توصیف کرده‌اند.
اختصاص اتاق مجزا برای معتادان مشکوک به کرونا در مراکز درمان اعتیاد
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور تمهیدات این سازمان برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز درمان اعتیاد زیر نظر بهزیستی را تشریح کرد و گفت: مراجعین هنگام ورود به مرکز از نظر وجود علایم کرونا ویروس باید غربال شوند. افرادی که دارای علایم بیماری هستند نباید در مراکز توقف داشته و تنها می‌تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت کنند.
زباله‌های بیمارستان‌های دارای بیمار کرونا چگونه امحا می‌شود؟
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره نحوه امحاء زباله های عفونی در بیمارستان هایی که بیمار کرونایی دارند، توضیح داد.
شمار کشته شدگان ویروس کرونا در ایتالیا به ۵ نفر رسید
شیوع کرونا در خارج از چین گسترش یافته و ایتالیا که مرکز ویروس کرونا در اروپا شناخته شده است، شمار گشته شدگان ناشی از این ویروس را ۵ نفر اعلام کرد.
نماینده زاهدان: تقویت وحدت باید در اولویت مجلس یازدهم باشد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دشمن قصد دارد با ایجاد تفرقه و اختلاف در کشور نفوذ کند و لذا حفظ و تقویت وحدت یکی از ضروریاتی است که باید در اولویت مجلس آتی باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
باقرزاده: سابریست‌ها برای کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشیدند
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: تیم سابر ایران برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشید و تا المپیک هر مسابقه ای بخواهند بروند حتما اعزام می‌کنیم.
همسر کوبی برایانت شکایت کرد
همسر کوبی برایانت از شرکت هوایی دارنده‌ هلیکوپتری که ماه گذشته به دلیل مه غلیظ دچار سانحه و موجب مرگ ستاره تیم لیکرز و دختر ۱۳ ساله‌اش شد، شکایت کرد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
آمادگی مهار سیلاب در ۶ استان- احتمال آبگرفتگی شدید در استان تهران
ارزانی کم‌سابقه محموله‌های نفتی پرطرفدار برای هندی‌ها
سقوط سه درصدی قیمت جهانی نفت
راه‌حلی برای مقابله با فساد در توزیع قیر
کرونا بلای جان انرژی‌های پاک شد
شبکه فاضلاب تا کجا پیش رفت؟
چند خودرو هنوز کارت سوخت ندارند؟
هشدار سیلاب در برخی استان‌ها
کارت‌های شناسایی برق توزیع شد
ذخایر ارزی هند رکورد زد