نتایج آزمون‌ کیفیت بنزین امیدوارانه است- میانگین گوگرد؛ ۲۴.۹ پی‌پی‌ام

11:40 ۱۵۵ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 334 0
نتایج آزمون‌ کیفیت بنزین امیدوارانه است- میانگین گوگرد؛ ۲۴.۹ پی‌پی‌ام

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران نتایج آزمون‌های کیفیت بنزین را امیدوارانه توصیف و اعلام کرد که در نیمه اول سال جاری میانگین میزان گوگرد در بنزین به ۲۴.۹ پی پی ام رسیده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امروز (دوشنبه) نشست خبری وحید مرندی مقدم درباره کیفیت بنزین برگزار شد.
وی اظهار کرد: براساس مصوبه هیئت دولت در تاریخ ۱۲/۲/۱۳۹۶ قرار بود تا پایان تاریخ ۱/۴/۱۳۹۶ در ۱۵ کلان شهر بنزین با کیفیت یورو ۴ توزیع شود. در اقدام دوم نیز قرار بود که تا تاریخ ۱/۱/۱۳۹۷ میزان توزیع بنزین یورو چهار ۶۰ درصد جمعیت کشور را پوشش دهد.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه این میزان از ۱/۱/۱۳۹۸ به ۸۰ درصد جمعیت ارتقاء یافته است، گفت: تا ۱/۱/۱۴۰۰ تمام بنزین کشور براساس استاندارد یورو ۴ توزیع خواهد شد.
به گفته مرندی مقدم، در استاندارد جدید بنزین از سال ۸۷ که استانداردهای جدید کیفیت بنزین بالا رفت، میزان گوگرد بنزین از ۳۰۰ گرم در لیتر به ۵۰ گرم و میزان سرب به صفر و بنزن نیز به یک رسیده است.
نتایج آزمون‌های کیفیت بنزین امیدوارانه است وی در ادامه نتایج آزمون‌های کیفیت بنزین را امیدوارانه توصیف کرد و گفت: میانگین گوگرد در بنزین استان تهران در سال ۹۳ نزدیک ۵۰ پی پی ام، در سال ۹۴ حدود ۴۲ پی پی ام، در سال ۹۵ معادل ۳۲ پی پی ام بود، اما در سال ۹۶ به دلیل مشکل پالایشگاه شازند، گوگرد بنزین به ۶۹ پی پی ام رسید و در سال ۹۷ مجددا کاهش یافت و به ۳۴ پی پی ام رسید. در نیمه اول سال جاری نیز میانگین میزان گوگرد در بنزین به ۲۴.۹ پی پی ام رسیده است.
به گفته این مقام مسئول میانگین گوگرد در بنزین کشور نیز در سال ۹۳ نزدیک ۱۹۲‌.۴ پی پی ام، در سال ۹۴ حدود ۵۸ پی پی ام، در سال ۹۵ معادل ۴۸ پی پی ام، در سال ۹۶ حدود ۶۰ پی پی ام و در سال ۹۷ معادل ۴۷ پی پی ام بوده است.
وی افزود: سال گذشته درصد حجمی بنزن در تهران مطابق استاندارد بوده و با وجود اینکه حد مجاز سرب ۰.۵۶ گرم بر لیتر در نظر گرفته شده، آزمون‌های سال گذشته نشان می‌دهد که میزان این ماده در بنزین پنج هزار گرم بر لیتر بوده است.
احتمال کاهش حد مجاز گوگرد در استاندارد بنزین مرندی مقدم در ادامه از احتمال تجدیدنظر درباره حد مجاز گوگرد در بنزین خبر داد و تصریح کرد: حد مجاز آلاینده‌ها در سوخت باید با شیبی تغییر کند که پالایشگاه‌های کشور نیز بتوانند خود را با آن مطابقت دهند.
این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد که برای کاهش آلاینده‌های بنزین تنها ارتقاء کیفیت سوخت کافی نیست و خودروها نیز باید تغییر کنند.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد در ادامه از اظهارنظر درباره درخواست شرکت‌ خودروساز ایران‌خودرو دیزل مبنی بر حذف فیلتر دوده خودداری کرد و گفت که این مسئله در حیطه مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست است.
درخواست سازمان ملی استاندارد از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران برای ارائه جزئیات آزمایش کیفیت سوخت به گزارش ایسنا، طبق گزارشی که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هفته گذشته منتشر کرد، غلظت گوگرد در تمام نمونه‌ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - فراتر از حد مجاز اعلام شد.
در این رابطه مرندی مقدم از ارسال نامه‌ای از سوی سازمان ملی استاندارد به شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد که در آن خواسته شده این شرکت به چند سوال پاسخ دهد.
به گفته وی، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران باید اعلام کند که نمونه‌ها براساس کدام استاندارد و در کدام آزمایشگاه بررسی شدند و روش نمونه‌برداری و حمل نمونه‌ها چگونه بوده است؛ چرا که این فاکتورها بر نتیجه آزمایش تاثیرگذار است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد که بعد از بررسی موضوعات گفته شده نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
وی افزود: در این گزارش میزان گوگرد بنزین بیشتر از گازوئیل اعلام شده که باید برعکس باشد، اما تا نهایی شدن نتایج از اظهارنظر فنی و قطعی در این باره خودداری می‌کنم.
مرندی مقدم با بیان اینکه طبق قانون اندازه‌گیری آلاینده‌های بنزین به عهده سازمان ملی استاندارد است، تصریح کرد: بهتر بود قبل از انتشار این گزارش نتایج آن از سوی سازمان ملی استاندارد نیز بررسی می‌شد.
۴ ماه تا پایان مهلت خودروسازان برای اجرای استانداردهای ۸۵‌گانه معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه ارتقاء استانداردهای ۵۵‌گانه خودرو به استانداردهای ۸۵‌گانه تا گام دوم پیش رفته، اظهار کرد: استاندارهای ۸۵‌گانه از ابتدای اجرای استانداردهای جدید برای خودروهای وارداتی لحاظ شده و خودروسازان داخلی نیز تا ۱/۱۰/۹۸ فرصت دارند گام سوم ارتقاء استانداردهای خودرو را نیز اجرا کنند.
وی همچنین از احتمال تمدید مهلت برای خودروسازان اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که این مسئله در حیطه وظایف شورای عالی استاندارد است.
به گفته این مقام مسئول بیشترین مشکل اجرای استانداردهای ۸۵ گانه در خودروهای قدیمی است و خودروهای جدید این استانداردها را رعایت کردند و احتمالا گمانه‌زنی‌ها درباره حذف برخی خودروهای پرتیراژ نیز به همین مسئله مربوط می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

خرید آپارتمان در الهیه با املاک دلتا
اگر قصد خرید آپارتمان در الهیه و یا اجاره آپارتمان در الهیه رادارید، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از قیمت ملک در الهیه از املاک دلتا دیدن کنید.
خانه لینوکس - آموزشگاه خاص با مخاطب خاص
خانه لینوکس ایران قدیمی‌ترین مرکز آموزشی لینوکس در ایران است که به آموزش فوق تخصصی در حوزه های مدیریت لینوکس و شبکه، توسعه نرم افزار، DevOps، IOT و Data Science می‌پردازد.
دانلود قسمت سیزدهم سریال دل
قسمت ۱۳ سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی و نویسندگی بابک کایدان توسط سایت قانونی حلال دانلود توزیع شد.
این هواپیما شما را در هنگام حادثه نجات خواهد داد
انتخاب اول مسافران زیادی برای سفرهای طولانی، هواپیما است اما با این حال خیلی‌ها هستند که هنوز هم ترس از پرواز دارند و اگر چاره ای برای سفرشان وجود داشته باشد، از خرید بلیط هواپیما خودداری می‌کنند. شما از این دسته از مسافرین هستید؟
پیش‌بینی علی مطهری: تندروها معتدل می‌شوند
«من معتقدم با روی کار آمدن یک چنین مجلس یکدستی که بعد از آن هم احتمالاً یک دولت یکدست همراه به وجود خواهد آمد، بسیاری از این مشکلات که عامل آن هم بیشتر خودشان بوده‌اند رفع خواهد شد. لذا این اتفاق را مبارک می‌دانم. چون مشکل دوستان ما این است که چرا قدرت در دست ما نیست؟ و وقتی که قدرت را به دست بگیرند و ببینند با روش‌هایی مثل برهم زدن برجام و کارشکنی در مورد FATF نمی‌توان کشور را اداره کرد، خودشان مشکلات را حل می‌کنند. در واقع مشکل، جنگ قدرت است.»
ˮکروناˮمسابقات بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی کشور را لغو کرد
رقابت‌های پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، ماسکولار فیزیک و بادی کلاسیک قهرمانی باشگاه‌های کشور که قرار بود طی روزهای ۷ الی ۹ اسفندماه در بندرعباس برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا و دستور معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان لغو و به زمان دیگری موکول شد.
پیروزی مقصودلو در دور ششم مسابقات آیروفلوت روسیه
پرهام مقصودلو شطرنج باز ایرانی در دورششم مسابقات آیروفلوت روسیه موفق شد حریفش را شکست دهد.
لغو اردوی تیم ملی دوچرخه سواری برای پیش‌گیری از شیوع کرونا
اردوی تیم ملی دوچرخه سواری جاده به دلیل پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد.
زیدان لغزش ناپذیر در لیگ قهرمانان
سرمربی رئال مادرید تمام بازی های حذفی خود را در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی به پایان رسانده است.
لمپارد: شانس بایرن برای صعود بیش‌تر از ماست
سرمربی چلسی اعتراف کرد بایرن مونیخ شانس زیادی برای بردن تیمش و صعود به مرحله بعد دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
خرید آپارتمان در الهیه با املاک دلتا
اگر قصد خرید آپارتمان در الهیه و یا اجاره آپارتمان در الهیه رادارید، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از قیمت ملک در الهیه از املاک دلتا دیدن کنید.
خانه لینوکس - آموزشگاه خاص با مخاطب خاص
خانه لینوکس ایران قدیمی‌ترین مرکز آموزشی لینوکس در ایران است که به آموزش فوق تخصصی در حوزه های مدیریت لینوکس و شبکه، توسعه نرم افزار، DevOps، IOT و Data Science می‌پردازد.
تجارت و مصرف حیوانات وحشی در چین ممنوع شد
برای پاسخ به افزایش تقاضای کالاهای اساسی آماده‌ایم
زنجبیل کیلویی ۱۲۰ هزار تومان!
رکوردشکنی طلا متوقف شد
بدترین روز بازارهای اروپایی همزمان با گسترش ویروس کرونا
روند نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو
آغاز بکار رسمی خوشه گردشگری در یزد
پپسی کو یک برند چینی خرید
قرنطینه کارگران شرکت‌های کره جنوبی
سقوط آزاد بازار فروش خودرو در چین!