۱۸ کشور «فرهنگ ملل» را در تهران به نمایش می‌گذارند

12:07 ۱۵۴ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 280 0
۱۸ کشور «فرهنگ ملل» را در تهران به نمایش می‌گذارند

رییس دانشگاه علم و فرهنگ از برگزاری نمایشگاه فرهنگ ملل با حضور ۱۸ کشور همزمان با برپایی سمپوزیوم بین‌المللی گردشگری پایدار در تهران خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سیدسعید هاشمی با اشاره به حضور مهمانان خارجی از دیگر سفارتخانه‌های کشورهای مقیم در سمپوزیوم بین‌المللی گردشگری پایدار که با محوریت طبیعت‌گردی از سوم تا چهارم مهرماه در تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: در کنار این مراسم یک نمایشگاه اختصاصی با همکاری سفارت اتریش با عنوان نمایشگاه «فرهنگ ملل» با حضور ۱۸ کشور برگزار خواهد شد که شرکت‌کنندگان به ارائه فرهنگ کشور خود می‌پردازند که این نمایشگاه می‌تواند شرایطی را مهیا کند تا فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر آشنا شوند.
رییس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این‌که دو رویداد در کنار یکدیگر برگزار می‌شود و امیدواریم مورد استقبال جامعه هدف قرار گیرد و علاقه مندان در آن حضور پیدا کنند، گفت: پژوهشکده گردشگری، پژوهشکده محیط زیست و دانشکده گردشگری در مجموعه جهاددانشگاهی همیشه با استفاده از ظرفیت‌های کشور موجب هم‌افزایی مجموعه‌ها با یکدیگر شده است و امیدواریم با این فعالیت به آن هدف غایی که همان توسعه پایدار در گردشگری است، برسیم.
وی با بیان این‌که سمپوزیوم گردشگری با نگاه تبادل انتقال دانش و تجربیات کار خود را آغاز کرده است، گفت: در این سمپوزیوم به بحث گردشگری پایدار  توجه ویژه‌ای داشتیم و مجموعه کارهایمان را نیز به موضوع طبیعت‌گردی معطوف کردیم، به ویژه در حوزه گردشگری کوهستان و گردشگری ورزشی با نگاه جدی به بحث توسعه پایدار مباحث را دنبال می‌کنیم.
هاشمی افزود: با توجه به این‌که در رابطه با مسائل زیست محیطی، کشور با مسائل جدی مواجه است، اندیشمندان و نخبگان حوزه گردشگری و محیط زیست در این رویداد حضور دارند. امیدواریم این سمپوزیوم دستاورد مطلوبی برای مجموعه کشور داشته باشد و فرهنگ‌سازی مناسبی که کشور در رابطه با گردشگری پایدار به آن نیاز دارد، ایجاد شود.
به گفته او، در این سمپوزیوم مهمانانی از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، سازمان محیط زیست، NGO‌ها، دانشگاهیان، بخش صنعت که مستقیم با گردشگران داخلی و خارجی در ارتباط است، حضور دارند. علاوه‌بر این، با همکاری طرف اتریشی ما تیمی از مجموعه وزارت گردشگری و محیط زیست این کشور و بیش از ۲۰ نفر از صاحبنظران و دانشگاهیان  و مهمانان اتریشی این حوزه برای شرکت در این رویداد حضور دارند.
او یادآور شد: یکی از فعالیت‌هایی که در راستای تعاملات و ارتباطات بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ در رسیدن به اهداف برنامه‌های توسعه‌ای دانشگاه  در نظر داشت، سمپوزیوم بین‌المللی گردشگری پایدار با محوریت طبیعت‌گردی بود که از سال گذشته با مشارکت سفارت اتریش و دانشگاه IMC شکل گرفت. در این راستا دانشگاه علم و فرهنگ با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ارائه مجوز پذیرش دانشجوی بین‌الملل و همچنین با حمایت معاون وزیر و سازمان دانشجویان این دانشگاه به  عنوان نخستین دانشگاه غیردولتی در حوزه پذیرش دانشجویان بین‌المللی ورود پیدا کرد.
هاشمی بیان کرد: امیدواریم در راستای این تعاملات و با توجه به همکاری‌هایی که با دانشگاه IMC در حوزه گردشگری داشتیم، بتوانیم شاهد تبادل تجربه و دانش بین صاحبنظران و اساتید برجسته دانشگاه‌های اتریش و مجموعه دانشگاه علم و فرهنگ باشیم.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

باقرزاده: سابریست‌ها برای کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشیدند
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: تیم سابر ایران برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشید و تا المپیک هر مسابقه ای بخواهند بروند حتما اعزام می‌کنیم.
همسر کوبی برایانت شکایت کرد
همسر کوبی برایانت از شرکت هوایی دارنده‌ هلیکوپتری که ماه گذشته به دلیل مه غلیظ دچار سانحه و موجب مرگ ستاره تیم لیکرز و دختر ۱۳ ساله‌اش شد، شکایت کرد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
کرونا در جهان ورزش به روایت تصویر
ویروس کرونا روی جهان ورزش تاثیر گذاشته و موجب لغو بازی‌های زیادی شده است.
اظهارات تابش و انصاری فرد درباره لغو بازی سپاهان و پرسپولیس
مدیران باشگاه‌های پرسپولیس و سپاهان درباره برگزار نشدن بازی اخیر این دو تیم به اظهار نظر پرداختند.
حمله یک خودرو به مردم در آلمان ۳۰ مجروح برجای گذاشت
دست کم ۳۰ نفر در رژه کارناوالی در آلمان توسط یک خودرو زیر گرفته شدند و گزارش‌های محلی این اقدام را عمدی توصیف کرده‌اند.
اختصاص اتاق مجزا برای معتادان مشکوک به کرونا در مراکز درمان اعتیاد
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور تمهیدات این سازمان برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز درمان اعتیاد زیر نظر بهزیستی را تشریح کرد و گفت: مراجعین هنگام ورود به مرکز از نظر وجود علایم کرونا ویروس باید غربال شوند. افرادی که دارای علایم بیماری هستند نباید در مراکز توقف داشته و تنها می‌تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت کنند.
زباله‌های بیمارستان‌های دارای بیمار کرونا چگونه امحا می‌شود؟
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره نحوه امحاء زباله های عفونی در بیمارستان هایی که بیمار کرونایی دارند، توضیح داد.
شمار کشته شدگان ویروس کرونا در ایتالیا به ۵ نفر رسید
شیوع کرونا در خارج از چین گسترش یافته و ایتالیا که مرکز ویروس کرونا در اروپا شناخته شده است، شمار گشته شدگان ناشی از این ویروس را ۵ نفر اعلام کرد.
نماینده زاهدان: تقویت وحدت باید در اولویت مجلس یازدهم باشد
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دشمن قصد دارد با ایجاد تفرقه و اختلاف در کشور نفوذ کند و لذا حفظ و تقویت وحدت یکی از ضروریاتی است که باید در اولویت مجلس آتی باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
باقرزاده: سابریست‌ها برای کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشیدند
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: تیم سابر ایران برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک واقعا سختی کشید و تا المپیک هر مسابقه ای بخواهند بروند حتما اعزام می‌کنیم.
همسر کوبی برایانت شکایت کرد
همسر کوبی برایانت از شرکت هوایی دارنده‌ هلیکوپتری که ماه گذشته به دلیل مه غلیظ دچار سانحه و موجب مرگ ستاره تیم لیکرز و دختر ۱۳ ساله‌اش شد، شکایت کرد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
سیاست متولیان سفر در بحران کرونا چیست؟
روایت سفیر ایران از وعده های مقامات گرجستانی برای برقراری پروازهای موردی برای بازگشت ایرانیان
هتل‌ها ضدعفونی می‌شوند- نگفتیم شهروندی را به هتل راه ندهند
توقف سفر زمینی به عراق تا ۲۰ اسفند- تعیین وضعیت اعزام هوایی تا ۴۸ ساعت آینده
آمار «چشمگیر» کنسلی بلیت قطار، هواپیما و تور
پرداخت سود ۲۴۰۰ میلیونی یارانه سود و تسهیلات گردشگری
قلعه سلجوقی «سموران» حق خود را پس گرفت
دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری صادر شد
ثبت آش ۵۰۰ ساله یزدی‌ها در فهرست آثار ملی
اتصال ریلی و هوایی دو راس مثلث گردشگری ایران