صادق خان: ترامپ "نماد راست‌های افراطی در جهان" است

10:50 ۲۵ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 173 0
صادق خان: ترامپ ˮنماد راست‌های افراطی در جهانˮ است

شهردار لندن در جدیدترین انتقادش از رئیس جمهور آمریکا وی را "نماد راست‌های افراطی" در جهان توصیف کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، صادق خان، شهردار مسلمان لندن در پاسخ به اینکه به نظرش چرا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اغلب درباره‌اش توئیت می‌کند، گفت: نظری ندارم که چرا ترامپ درباره شهردار مسلمان لندن توئیت می‌نویسد.
ترامپ که مراتب نارضایتی خود را درباره شهردار لندن چندین بار ابراز کرده، اخیرا وی را "بی‌کفایت" خوانده بود.
صادق خان در این باره گفت: مساله مهم این است. اگر ما برای ارزش‌هایمان ایستاده‌ایم و این کار را می‌کنیم، می‌دانید علیه فردی که مخالف این ارزش‌هاست، چه کاری انجام می‌دهیم یا اینکه ساکت می‌نشینیم؟ درباره آمریکا نیز این نظر داریم که ما یک رابطه ویژه‌ای با آمریکا داریم. آنها نزدیکترین متحد ما هستند و در زمان تخاصم ما شانه به شانه آنها ایستاده‌ایم. اما "ترامپ نماد راست‌های افراطی در سراسر جهان" است. او مردی است که توئیت‌هایی با محتوای نژادپرستانه بازنشر می‌کند و بر پیام‌های فاشیستی دامن می‌زند. او مردی است که راهپیمایی‌های ضد فاشیست در شارلوتزویل را با راهپیمایی‌های ضد یهود و برتری‌جویان سفیدپوست برابر می‌داند.
شهردار لندن در ادامه گفت: ترامپ فردی است که فکر می‌کند ما باید مسلمانان را از ورود به آمریکا منع کنیم، کودکان را از والدینشان در مرز مکزیک جدا کنیم، از ملحق شدن همجنسگرایان به نیروهای مسلح ممانعت به عمل بیاوریم و از کمک مالی به کلینیک‌های سقط جنین جلوگیری کنیم. اما در سراسر جهان، ترامپ از سوی سالوینی در ایتالیا، اوربان در مجارستان، دودا در لهستان، لوپن در فرانسه، فاراژ در بریتانیا و بوریس جانسون در انگلیس مورد احترام است. ما یک انتخاب داریم، آیا باید به ترامپ اجازه دهیم که این پیام انزجار را نشر دهد یا اینکه باید برای ارزش‌هایمان بایستیم؟
صادق خان به سال ۲۰۱۶ که وی به عنوان شهردار لندن انتخاب شد، اشاره کرد و گفت: در آن سال، زمانی که به گفته مفسران سیاسی در لندن ما شاهد کمپین اسلام هراسی، تفرقه و نژادپرستی بودیم، پاسخ ساکنان لندن، انتخاب امید به جای ترس، وحدت به جای تفرقه و عشق به جای انزجار بود. لندن شهرداری را انتخاب کرد که نه تنها فرزند والدینی مهاجر بود و از یک اقلیت مذهبی، بلکه عضوی از یک ایده و باور بود که در فضای کنونی به دنبال پایان اسلام هراسی بوده است.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

هر که دارد هوس کرب و بلا بسم‌الله
«اربعین میعادگاه زائران کربلاست؛ زائرانی که امروز با پای پیاده و در گذشته با همراهی کاروان، دشواری‌های مسیر را به جان می‌خریدند، از بیابان و سنگلاخ می‌گذشتند تا اینکه زائر بین‌الحرمین باشند. در آداب سفرهای زیارتی، خصوصا زیارت کربلا چاووش‌خوانی یکی از سنت‌هایی است که امروز به محاق رفته و دیگر جز در برخی نقاط کشور رواج ندارد. با این حال در گذشته و خصوصا در دوران قاجار مشخصه جدایی‌ناپذیر هر زیارتی، خصوصا زیارت کربلا بود...»
سرمربی تیم ملی بلغارستان هم استعفا داد
سرمربی تیم ملی بلغارستان به دلیل اتفاقات دیدار برابر انگلیس از سمت خود استعفا داد.
ایجاد مشوق برای فراگیری زبان‌های خارجی به جای حذف آموزش زبان از مدارس
سرپرست پژوهشکده آموزش و پرورش روستایی، عشایری و چند زبانه پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه بهتر بود استفاده از پتانسیل سایر زبان‌های خارجی در طرح اخیر نمایندگان مجلس دیده شود و تنوعی از زبان‌های خارجی را داشته باشیم گفت: به جای حذف آموزش زبان، می‌توانیم مشوق‌هایی برای فراگیری سایر زبان‌ها ایجاد کنیم.
توضیح علوم پزشکی بوشهر در مورد خبر ˮآسانسورهای غیراستاندارد بیمارستان‌هاˮ
در پی انتشار خبری با عنوان "آسانسورهای بیمارستان‌های بوشهر غیراستاندارد است"، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیحی در این خصوص ارسال کرده است.
افزایش جرایمی مانند سرقت وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه افزایش جرایمی مانند کیف قاپی، سرقت موبایل و خودروها در جامعه وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند و می طلبد که تلاش مامورین انتظامی چندین برابر شود، گفت: وقتی در یک جامعه آمار جرایم بالا می رود، آسایش فکری و امنیت فکری و ذهنی شهروندان خدشه دار می‌شود و ایجاب می کند که مامورین انتظامی اگر کمبود نیرو یا امکانات دارند، آن را برطرف کنند.
دل‌هایی که روانه «عشق» می‌شوند...
«اربعین»، «کربلا»، «پای پیاده»، «حسین»... در تمام طول سال، در تمام روزهای عمر، تنها یک روز است که تمام قدم‌ها در راه عشق برداشته می‌شوند و تمام دل‌ها روانه سرزمین عشق است...
ارائه ۵ جلسه مشاوره رایگان پیش از ازدواج برای جوانان دم بخت
در تهران ما موضوع رایگان بودن مشاوره‌های پیش از ازدواج برای جوانان دم بخت را از وزارت ورزش و جوانان پیگیری کرد.
حریری به دنبال استعفاست
برخی منابع لبنانی با اشاره به سخنرانی قریب الوقوع سعد حریری نخست وزیر لبنان به زمان این سخنرانی و آنچه وی در آن اعلام خواهد کرد، پرداختند.
سودجویی واسطه‌ها عامل اصلی عرضه دام با نرخ‌ دلخواه
سلطانی گفت: در مناسبت‌های مختلف، واسطه‌ها به سبب ازدیاد تقاضا، اقدام به عرضه دام با نرخ‌های دلخواه در بازار می‌کنند.
از حضور جابربن‌عبدالله انصاری در کربلا تا اهتمام بزرگان دین به پیاده‌روی اربعین
گزارشی درباره اربعین حسینی را که روز ۲۰ صفر و چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(ع) در کربلا است، بخوانید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محمودی: انتظار بیشتری از وزارت ورزش دارم- والیبال از سوءمدیریت آسیب دیده است
پیشکسوت نام آشنای والیبال ایران گفت: فرسایشی کار کردن و سوء‌مدیریت موجب شده تا تیم ملی والیبال با وجود تلاش بازیکنان نتواند انتظارات را برآورده کند و امیدوارم وزارت ورزش در سال منتهی به المپیک نگاه ویژه‌ای در حمایت از این رشته داشته باشد.
طالبی: آقای ویلموتس به فوتبال آسیا خوش آمدی- ۴ مهاجم نشانه هجومی بودن نیست
سرمربی پیشین تیم ملی می‌گوید شکست به بحرین در این مقطع زمان تلنگری خوبی برای کادرفنی تیم ملی ایران بود.
آماده‌باش پلیس راهور برای موج آخر بازگشت زائران- رصد تخلفات اتوبوس‌های ایرانی در عراق
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتطامی با تاکید بر نظارت پلیس بر رانندگان در بازگشت از راهپیمایی اربعین اعلام کرد: راننده اتوبوس‌های ایرانی که در کشور عراق تخلف کرده باشند، پس از بازگشت به ایران مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.
آغاز تغییرات کلان در روند برنامه‌ریزی درسی ظرف ۲ ـ ۳ سال آینده
مدیر هماهنگی حوزه‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تدوین راهنما و استاندارد برنامه ریزی درسی در ۱۱ حوزه تربیت و یادگیری خبر داد و گفت: طبق سیاست‌های جدید، از دو سه سال آینده تغییرات کلانی در روند برنامه ریزی درسی خواهیم داشت.
ثبت دو زلزله بیش از ۴ ریشتر در خوزستان و بوشهر-تنب‌ بزرگ با زمین‌لرزه ۳ ریشتری لرزید
درهفته گذشته "کلمه" در استان بوشهر با زلزله ۴ و " قلعه خواجه" در استان خوزستان با زلزله ۴.۷ ریشتری لرزیدند؛ بیشترین زمین‌لرزه های هفته گذشته در استان‌های جنوبی کشور رخ داد.
حریری به دنبال استعفاست
واشنگتن مجددا به داعش قدرت خواهد داد؟
عقب‌نشینی ترامپ از سوریه خیانتی برای کُردها و درسی برای اسرائیل
بازگشت تحریم‌های ظالمانه نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است
اردوغان درباره نامه «بی ادبانه» ترامپ توضیحاتی ارائه داد
مرکل، ماکرون و جانسون با اردوغان دیدار می‌کنند
درخواست عربستان از اتباع خود برای خروج از لبنان
۴ جنگنده صهیونیست حریم هوایی لبنان را نقض کردند
فرانسه حمله مشابه ۱۱ سپتامبر را خنثی کرد
ترامپ: حزب جمهوری‌خواه حزب کارگران آمریکاست!