موسوی: در نشست سازمان ملل باید مواضع ایران در برابر تحریم‌ها تبیین شود

10:00 ۲۷ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 164 0
موسوی: در نشست سازمان ملل باید مواضع ایران در برابر تحریم‌ها تبیین شود

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون از مواضع سیاسی خود کوتاه نیامده است، گفت: باید در نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای اذهان عمومی جهان تبیین شود که تحریم ها ترس در دل سیاستمداران ایرانی نینداخته بلکه فشار حداکثری دشمن باعث شده تا ما به سمت اقتصاد مقاومتی برویم.

ایسنا

سید ابوالفضل موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به میزان اهمیت حضور ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، بیان کرد: یکی از مسائلی که باید از سوی هیئت ایرانی در مجامع عمومی نظیر نشست مجمع عمومی سازمان ملل تبیین شود این است که، در برابر تحریم ها و فشار حداکثری دولت آمریکا، جمهوری اسلامی ایران توانسته خود را پیدا کند و حتی پیشرفت هایی داشته باشد.
وی در ادامه اظهار کرد: جمهوری اسلامی تاکنون ابتکارهایی داشته که توانسته در برابر تحریم ها بایستد و حتی بخشی از آنان را خنثی کند. باید در این نشست برای اذهان عمومی جهان تبیین شود که تحریم ها ترس در دل سیاستمداران ایرانی نینداخته بلکه فشار حداکثری دشمن باعث شده تا ما به سمت اقتصاد مقاومتی برویم.
نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: علی رغم شرایط سختی که برای ما ایجاد کردند جمهوری اسلامی بر اقتصاد مقاومتی تکیه زده و در حال حرکت به سمت اقتصادی بدون نفت است. جوانان ایرانی در حوزه های مختلف با تلاش و پشتکار در حال دستیابی به به‌روزترین تکنولوژی های روز هستند. امروز همه کشورها شاهد قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران بوده که به دنبال تکیه بر توان داخلی و دستیابی به تکنولوژی های مدرن محقق شده است. این مسائل باید در مجامع بین المللی برای جامعه جهانی تبیین شود.
موسوی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون از مواضع سیاسی خود کوتاه نیامده و پای ایدئولوژی اسلامی خود ایستاده است. تاکنون جمهوری اسلامی به هر کشوری که مورد ظلم قرار گرفته، کمک کرده است. مواضع جمهوری اسلامی باید برای جامعه بین الملل تبیین شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

رزمنده‌ای که با اذان 19 نفر را اسیر کرد!
این روزها «زهره هادی» خادم زائران اربعین در مسیر نجف به کربلاست. کسوت خادمی در پیاده‌روی اربعین چند سالی است قواره‌اش شده و الحق که پا جای پای برادرش «ابراهیم» گذاشته است.
رمز محبوبیت مجریان دهه 60 از نگاه «مجید قناد»
مجری برنامه‌های کودک و نوجوان گفت: طرح‌های بسیاری برای تولید و ساخت کار کودک و نوجوان دارم، اما تلویزیون این روز‌ها با همراهی اسپانسر، برنامه تولید می‌کند و ما هم اسپانسری نداریم و منتظر اسپانسر هستیم.
کدام سلبریتی‌ها در حادثه یازدهم سپتامبر تا پای مرگ پیش رفتند؟
در این مطلب با برخی سلبریتی‌هایی که به دلایل مختلف از حادثه یازدهم سپتامبر دور مانده و مرگ را دور زدند آشنا خواهید شد.
قائل به محرمانه بودن دارایی‌ نماینده مجلس و خانواده‌اش نیستم
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: به هیچ وجه دارایی خود و خانواده‌ام و نمایندگان را محرمانه ندانسته و به همکارانم در مجلس اعلام می‌کنم برای افزایش شفافیت با مردم صادق بوده و اموالشان را اعلام کنند.
چهل سال بحث؟
هرچه به سمت انتخابات می‌رویم نارضایتی از دولت در درون جریان حامی دولت رشد می‌کند و روحانی رگ خواب و راه سرکار گذاشتن اصلاح‌طلبان را (مبنی بر کلیشه‌های آنان) خوب می‌داند.
کبریت نزن!
گفت و شنود امروز کیهان منتشر می‌شود.
ناتو و نقشه نقطه جوش
مذاکره با غرب، جعبه ناگشوده‌ای نیست که بتوان از نو برای مردم کادوپیچ کرد. آقای روحانی شش سال قبل (و نیز سال ۹۲) این نسخه را به اجرا گذاشت و پاسخ آن را با توهین و عهدشکنی و دهن‌کجی اروپا و آمریکا گرفت.
صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه 28 مهر ماه
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های یک شنبه ۲۸ مهر ماه منتشر می‌شود.
مجلس کلیات لایحه نظام رسانه‌ای را به دلیل عیوب فراوان رد کرد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کلیات لایحه نظام رسانه‌ای را به دلیل ایراد زیاد رد کرد گفت: متاسفانه ۴ دولت نتوانستند لایحه‌ای جامع و مانع با سبک و سیاق علمی و منطقی به پارلمان بدهند.
رهبر انقلاب آخرین‌ بار چه‌ زمانی به کربلا مشرف شده‌اند؟
صفحه دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری، مطلبی درباره آخرین سفر رهبری به کربلا منتشر کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عوامل سفیدی زودرس موها
استرس تنها فاکتوری نیست که موجب سفید شدن زودرس موها می‌شود.
رویس: این پیروزی بسیار مهم بود
مهاجم بوروسیا دورتموند تاکید کرد که تیمش پیروزی حیاتی را برابر مونشن گلادباخ به دست آورد و شایسته این پیروزی بود.
سرمربی سابق سانتوس: نیمار  هنوز تاوان اشتباهش را می‌دهد
سرمربی سابق سانتوس براین باور است که نیمار در جدایی از بارسلونا و پیوستن به پاری سن ژرمن تصمیم اشتباهی گرفت و الان تاوان این تصمیم اشتباه خود را می‌دهد.
جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را اعلام کرد
رئیس حزب "القوات اللبنانیه" در سایه تداوم نارضایتی‌ها از دولت لبنان شب گذشته استعفای چهار وزیر خود از دولت سعد حریری را اعلام کرد.
اردوغان: کسانی که ما را تحریم تسلیحاتی می‌کنند در کشتار روآندا سلاح تامین می‌کردند
رئیس جمهوری ترکیه در همایش علمای اسلامی کشورهای آفریقایی در استانبول گفت: ما به عنوان مسلمانان، همیشه آگاهی امت بودن و حقوق برادری را رعایت خواهیم کرد و مرزهای مصنوعی نمی‌تواند افق دید ما را تعیین کند.
نماینده ایلام: مشکل خاصی برای بازگشت زائران حسینی وجود ندارد- امکانات برای خدمت‌رسانی فراهم است
قیمت دارو واقعی شود- دولت از جیب مردم نرخ را افزایش ندهد
مخالف آموزش ضعیف زبان انگلیسی هستیم- وجود مافیای پولساز در آموزشگاه‌های زبان
انتقاد «ذوالقدر» از تخصیص ۴۰ درصدی بودجه سازمان بهزیستی کشور
دهقانی: ایران و روسیه در موضوع حمله ترکیه به سوریه میانجی‌گری کنند
افزایش جرایمی مانند سرقت وظیفه نیروی انتظامی را دو چندان می‌کند
یوسفی: افزایش قیمت دارو به نفع مردم نیست
علوی: راهپیمایی اربعین قدرت‌نمایی در برابر ابرقدرت‌های دنیاست
تفاوت دمای ۷۰ درجه ای جاذبه منحصر به فرد در استان سمنان
یوسفی: آسیبی ندیده‌ام