در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان 4 برابر شد

09:09 ۲۹ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 223 0
در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان 4 برابر شد

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری دانش آموزان،‌ گفت: آینده کشور از آن دانش آموزان امروز است و این دانش آموزان به عنوان نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باید آینده کشور را بسازند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 99-98 که در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه 18 تهران برگزار شد با بیان اینکه آغاز مهر به عنوان عید نوروز  علم و دانش و تحقیق و حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه است، اظهار کرد:‌ برای ما امروز یک روز به یاد ماندنی است. برای دانش آموزان نیز آغاز هر سال تحصیلی یک روز به یاد ماندنی از آن سال تحصیلی محسوب می‌شود. همچنین اول مهر برای والدین دانش آموزان که از هفته‌ها و ماه ها قبل تلاش می‌کنند تا فرزندانشان را آماده‌ آغاز سال تحصیلی کنند یک روز به یاد ماندنی محسوب می‌شود.
وی افزود:‌ امروز مهم آن است که در کنار تلاش معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها و همچنین دولت به این فکر کنیم که کمبودهایی که باید جبران شوند، کدام هستند. ما از لحاظ دولت، تمام تلاشمان این است که وزارت آموزش و پرورش و بخش‌های مدیریتی و آموزشی همه بتوانند آماده کار شوند و محیط‌های درس و مدرسه آماده باشند. همچنین ساخت مدارس و تجهیز و آماده سازی آنها و استخدام معلمان از دیگر وظایفی است که بر عهده دولت قرار دارد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تهیه بودجه آموزش و پرورش و پرداخت به موقع آن از دیگر وظایف دولت در زمینه آموزش و پرورش به شمار می‌رود. یاری کردن معلمان عزیز و بزرگوار تا حد امکان از دیگر مسئولیت های ما محسوب می‌شود.
وی با اشاره به وضعیت حقوق معلمان گفت: از آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش از 15 هزار میلیارد تومان به 46 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. یعنی این بودجه سه برابر شد. همچنین حقوق معلمان نیز که به طور متوسط در سال 92 یک میلیون و 300 هزار تومان بود، امروز به طور متوسط به 4 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است. یعنی در طول 6 سال گذشته حقوق معلمان تقریبا به 4 برابر افزایش یافته است و دولت در حد توان و امکانات تلاش کرده تا مدرسه بهتر و حقوق بیشتر برای معلمان و تلاش بیشتری برای تدوین کتب درسی و همچنین محیط مناسبی برای آموزش و پرورش دانش آموزان آماده کند.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به نقش خانواده‌ها در آموزش و پرورش دانش آموزان، خاطرنشان کرد:‌ بی تردید همه آرزوی خانواده‌ها موفقیت دانش آموزان‌شان است. خوب درس خواندن و یاد گرفتن و آماده شدن برای طی کردن پله‌های ترقی در آینده مسئولیت دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه دانش آموزان امروز نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند، ادامه داد:‌ نسل‌های اول و دوم انقلاب در حال به پایان رساندن مسئولیت و ماموریت‌شان هستند و این دانش آموزان امروز هستند که باید آینده کشور را بسازند. خانواده‌ها و آموزش و پرورش باید دانش آموزان را یاری کنند و اگر دانش آموزان در مدارس خود مشکلی دارند حتما خانواده‌ آنها باید مسئولان مدرسه را بدون تعارف در جریان بگذارند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی دربخش دیگری از سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدارس به نقش معلمان در  تعلیم و تربیت نسل‌های مختلف جامعه اشاره و اظهار کرد: بار اصلی و سنگین‌ترین بار کشور بر دوش معلمان است، آنها آینده کشور را می‌سازند و آنها مدارس را آماده می‌کنند.
وی ادامه داد: زحمات معلمان غیر قابل جبران است. معلمان باید برای دانش آموزانشان همچون پدر و مادر باشند و دانش آموزان را همچون فرزندانشان عزیز بدانند. معلمانی موفق هستند که به کارشان و همچنین آموزش و تربیت بچه‌ها عشق دارند و از این که می‌بینند فرزندان کشور چیزی آموخته‌اند و راهی را یاد گرفته‌اند و به کمالات اخلاقی این فرزندان افزوده اند، احساس رضایت می‌کنند.
روحانی تاکید کرد:‌ در کنار معلمان به عنوان بالاترین رکن آموزش و پرورش و خانواده‌ها و دولت، برای کیفیت تحصیل دانش آموزان یک چیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آن محیط مدارس است. محیط مدرسه باید برای دانش آموزان لذت بخش باشد و خیلی مهم است که وقتی  دانش آموزان به اول مهر نزدیک می‌شوند احساس کنند که به روز خوشحالی‌شان نزدیک می‌شوند یا خدای نکرده در حال نزدیک شدن به روز سختی و مشکلات هستند. بسیار مهم است که آنها در آغاز مهر بگویند به به بجای این که بگویند وای وای .
رئیس جمهور تاکید کرد:‌ ما دلمان می‌خواهد که کاری کنیم تا دانش آموزان از اول شهریور در عشق رسیدن به اول مهر باشند، همانطور که در اوایل خرداد به فکر تعطیلات تابستان هستند، در اول شهریور به فکر آغاز مهر باشند.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید نسبت به آینده خود احساس مسئولیت داشته باشند، گفت: مهم است که دانش آموزان احساس کنند در آینده یک معلم خوب، یک پزشک حاذق یا یک استاد دانشگاه یا این که یک مدیر عالی رتبه نظام و مهندس خوب و یا دکتری خوب در رشته‌های مختلف باشند؛ چرا که این آینده هدف مهم و آینده زندگی و خانواده‌ آنها نیز محسوب می‌شوند.
به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود به طرح پرسش مهر امسال پرداخت و گفت: پرسش مهر امسال از دانش آموزان این است که آیا محیط مدرسه یک محیط دلپذیر و دلخواه و شاد و پرنشاط برای دانش آموزان است؟ اگر این گونه است و محیط مدارس پرنشاط است، برای ما بنویسید که چه کار باید بکنیم تا این محیط، محیطی شاداب‌تر و دلپذیرتر و امن‌تر برای شما دانش آموزان باشد.
روحانی ادامه داد: اگر دانش آموزان سر کلاس درس با معلمان خود رابطه نزدیک پدری و مادری برقرار کنند و به عنوان فرزندان معلمان خود باشند، محیط مدرسه به محیط رشد و تعالی و آموزش تبدیل خواهد شد. در آن زمان است که پیشرفت علمی ما بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد.
رئیس جمهور خطاب به دانش آموزان سراسر کشور گفت: برای ما بنویسید که محیط مدرسه از نظر شما چگونه است و دولت، معلمان و خانواده‌ها باید چه کاری انجام دهیم تا محیط مدرسه برای دانش آموزان دلپذیرتر و شادتر باشد و شما در این محیط احساس رفاقت و دوستی کنید.
وی در ادامه با مخاطب قرار دادن دانش آموزان تاکید کرد:‌ نگذارید یک نفر محیط کلاس را تبدیل به محیط دو قطبی کند که در آن یک عده مورد خنده و استهزاء عده‌ای دیگر قرار بگیرند و عده‌ای در کلاس احساس کنند که درس را خوب فهمیده‌اند و در امتحانات نمرات بالا بیاورند و عده‌ای دیگر احساس کنند که توان چنین کاری را ندارند.
روحانی در پایان تاکید کرد:  همه باید همدیگر را یاری کنیم تا در مدرسه‌ای پرنشاط و معلمان خوب بتوانیم آینده خوبی برای ایران بسازیم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سوره ای که با خواندن آن پاداشتان بهشت خواهد بود
سوره منافقون شصت و سومین سوره قرآن است و در جزء بیست و هشتم آن قرار دارد.
تصویری متفاوت از صحن حرم امام حسین(ع)
حرم سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) همچنان مملو از عاشقان و شیعیان این حضرت از ملیت‌های مختلف است.
ارزش تفکر از دیدگاه امام علی (ع)
سخن گوهر بار امام علی (ع) درباره ارزش و گنجایش فکر را در اینجا بخوانید.
خواننده مشهور، بازیگر شد
اوسونا، خواننده آمریکای لاتین به عنوان بازیگر قسمت جدید فیلم سینمایی «سریع و خشن ۹» معرفی شد.
بازیگر «بازی تاج و تخت» به «ارباب حلقه ها» پیوست
جوزف ماول بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» به جمع بازیگران «ارباب حلقه ها» اضافه شد.
«علیرضا خمسه» با دو نقش جدید در سینما
علیرضا خمسه بازیگر سینما و تلویزیون آخرین فعالیتهای سینمایی خود را تشریح کرد.
بدآموزی‌های ناتمام حشمت فردوس در «ستایش»
سریال «ستایش»در کنار همه آموزه ها و جذابیت‌هایش در قصه‌گویی و به رغم جذب مخاطب، گاهی اوقات ناخواسته مخاطبش را به مسیر اشتباه می‌برد.
سکانسی از سریال «ستایش» که در فضای مجازی جنجال به پاکرد- فیلم
این سکانسی از سریال ستایش است که حشمت فردوس سعی می کند دل خانم مورد علاقه اش را بدست بیاورد.
بازیگر مشهور ایرانی به کما رفت
ابراهیم آبادی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که در بیمارستان بستری است وضعیت جسمی وخیمی دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سوره ای که با خواندن آن پاداشتان بهشت خواهد بود
سوره منافقون شصت و سومین سوره قرآن است و در جزء بیست و هشتم آن قرار دارد.
آن‌هایی که جونیور را به پرسپولیس آوردند باید محاکمه شوند
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: افرادی که زمینه حضور مهاجم برزیلی در تیم پرسپولیس را فراهم کردند باید محاکمه شوند.
خواننده مشهور، بازیگر شد
اوسونا، خواننده آمریکای لاتین به عنوان بازیگر قسمت جدید فیلم سینمایی «سریع و خشن ۹» معرفی شد.
بازیگر «بازی تاج و تخت» به «ارباب حلقه ها» پیوست
جوزف ماول بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» به جمع بازیگران «ارباب حلقه ها» اضافه شد.
تشکر رئیس‌جمهوری از خدمت‌رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی
سامانه ثبت دارایی مسئولان روی شبکه ملی قرار گرفت
رئیس‌جمهور: حماسه بی‌نظیر زائران اربعین موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس دشمنان شد
قدردانی روحانی از میهمان‌نوازی عراقی‌ها
یوسف‌نژاد: استرداد لایحه مدیریت خدمات کشوری امکان‌پذیر نیست
اینفوگرافی - چند درصد مردم خواهان حذف یارانه ثروتمندان هستند؟
مدعیان دفاع از قانون، نظر شورای نگهبان را پذیرا باشند
بی‌مقدار: دولت برای حذف یارانه افراد پردرآمد بانک اطلاعاتی قوی داشته باشد
وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و نظام است
روحانی: راهی جز ایستادگی و مقاومت در برابر فشار و توطئه دشمنان نداریم