در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان 4 برابر شد

09:09 ۱۵۰ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 286 0
در دولت تدبیر و امید حقوق معلمان 4 برابر شد

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مسئولیت پذیری دانش آموزان،‌ گفت: آینده کشور از آن دانش آموزان امروز است و این دانش آموزان به عنوان نسل‌های سوم و چهارم انقلاب باید آینده کشور را بسازند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه در آیین بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 99-98 که در مدرسه دخترانه شاهد حضرت خدیجه (س) منطقه 18 تهران برگزار شد با بیان اینکه آغاز مهر به عنوان عید نوروز  علم و دانش و تحقیق و حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه است، اظهار کرد:‌ برای ما امروز یک روز به یاد ماندنی است. برای دانش آموزان نیز آغاز هر سال تحصیلی یک روز به یاد ماندنی از آن سال تحصیلی محسوب می‌شود. همچنین اول مهر برای والدین دانش آموزان که از هفته‌ها و ماه ها قبل تلاش می‌کنند تا فرزندانشان را آماده‌ آغاز سال تحصیلی کنند یک روز به یاد ماندنی محسوب می‌شود.
وی افزود:‌ امروز مهم آن است که در کنار تلاش معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها و همچنین دولت به این فکر کنیم که کمبودهایی که باید جبران شوند، کدام هستند. ما از لحاظ دولت، تمام تلاشمان این است که وزارت آموزش و پرورش و بخش‌های مدیریتی و آموزشی همه بتوانند آماده کار شوند و محیط‌های درس و مدرسه آماده باشند. همچنین ساخت مدارس و تجهیز و آماده سازی آنها و استخدام معلمان از دیگر وظایفی است که بر عهده دولت قرار دارد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تهیه بودجه آموزش و پرورش و پرداخت به موقع آن از دیگر وظایف دولت در زمینه آموزش و پرورش به شمار می‌رود. یاری کردن معلمان عزیز و بزرگوار تا حد امکان از دیگر مسئولیت های ما محسوب می‌شود.
وی با اشاره به وضعیت حقوق معلمان گفت: از آغاز دولت یازدهم بودجه آموزش و پرورش از 15 هزار میلیارد تومان به 46 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. یعنی این بودجه سه برابر شد. همچنین حقوق معلمان نیز که به طور متوسط در سال 92 یک میلیون و 300 هزار تومان بود، امروز به طور متوسط به 4 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است. یعنی در طول 6 سال گذشته حقوق معلمان تقریبا به 4 برابر افزایش یافته است و دولت در حد توان و امکانات تلاش کرده تا مدرسه بهتر و حقوق بیشتر برای معلمان و تلاش بیشتری برای تدوین کتب درسی و همچنین محیط مناسبی برای آموزش و پرورش دانش آموزان آماده کند.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به نقش خانواده‌ها در آموزش و پرورش دانش آموزان، خاطرنشان کرد:‌ بی تردید همه آرزوی خانواده‌ها موفقیت دانش آموزان‌شان است. خوب درس خواندن و یاد گرفتن و آماده شدن برای طی کردن پله‌های ترقی در آینده مسئولیت دانش آموزان است.
وی با بیان اینکه دانش آموزان امروز نسل‌های سوم و چهارم انقلاب هستند، ادامه داد:‌ نسل‌های اول و دوم انقلاب در حال به پایان رساندن مسئولیت و ماموریت‌شان هستند و این دانش آموزان امروز هستند که باید آینده کشور را بسازند. خانواده‌ها و آموزش و پرورش باید دانش آموزان را یاری کنند و اگر دانش آموزان در مدارس خود مشکلی دارند حتما خانواده‌ آنها باید مسئولان مدرسه را بدون تعارف در جریان بگذارند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی دربخش دیگری از سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال تحصیلی مدارس به نقش معلمان در  تعلیم و تربیت نسل‌های مختلف جامعه اشاره و اظهار کرد: بار اصلی و سنگین‌ترین بار کشور بر دوش معلمان است، آنها آینده کشور را می‌سازند و آنها مدارس را آماده می‌کنند.
وی ادامه داد: زحمات معلمان غیر قابل جبران است. معلمان باید برای دانش آموزانشان همچون پدر و مادر باشند و دانش آموزان را همچون فرزندانشان عزیز بدانند. معلمانی موفق هستند که به کارشان و همچنین آموزش و تربیت بچه‌ها عشق دارند و از این که می‌بینند فرزندان کشور چیزی آموخته‌اند و راهی را یاد گرفته‌اند و به کمالات اخلاقی این فرزندان افزوده اند، احساس رضایت می‌کنند.
روحانی تاکید کرد:‌ در کنار معلمان به عنوان بالاترین رکن آموزش و پرورش و خانواده‌ها و دولت، برای کیفیت تحصیل دانش آموزان یک چیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آن محیط مدارس است. محیط مدرسه باید برای دانش آموزان لذت بخش باشد و خیلی مهم است که وقتی  دانش آموزان به اول مهر نزدیک می‌شوند احساس کنند که به روز خوشحالی‌شان نزدیک می‌شوند یا خدای نکرده در حال نزدیک شدن به روز سختی و مشکلات هستند. بسیار مهم است که آنها در آغاز مهر بگویند به به بجای این که بگویند وای وای .
رئیس جمهور تاکید کرد:‌ ما دلمان می‌خواهد که کاری کنیم تا دانش آموزان از اول شهریور در عشق رسیدن به اول مهر باشند، همانطور که در اوایل خرداد به فکر تعطیلات تابستان هستند، در اول شهریور به فکر آغاز مهر باشند.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید نسبت به آینده خود احساس مسئولیت داشته باشند، گفت: مهم است که دانش آموزان احساس کنند در آینده یک معلم خوب، یک پزشک حاذق یا یک استاد دانشگاه یا این که یک مدیر عالی رتبه نظام و مهندس خوب و یا دکتری خوب در رشته‌های مختلف باشند؛ چرا که این آینده هدف مهم و آینده زندگی و خانواده‌ آنها نیز محسوب می‌شوند.
به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود به طرح پرسش مهر امسال پرداخت و گفت: پرسش مهر امسال از دانش آموزان این است که آیا محیط مدرسه یک محیط دلپذیر و دلخواه و شاد و پرنشاط برای دانش آموزان است؟ اگر این گونه است و محیط مدارس پرنشاط است، برای ما بنویسید که چه کار باید بکنیم تا این محیط، محیطی شاداب‌تر و دلپذیرتر و امن‌تر برای شما دانش آموزان باشد.
روحانی ادامه داد: اگر دانش آموزان سر کلاس درس با معلمان خود رابطه نزدیک پدری و مادری برقرار کنند و به عنوان فرزندان معلمان خود باشند، محیط مدرسه به محیط رشد و تعالی و آموزش تبدیل خواهد شد. در آن زمان است که پیشرفت علمی ما بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد.
رئیس جمهور خطاب به دانش آموزان سراسر کشور گفت: برای ما بنویسید که محیط مدرسه از نظر شما چگونه است و دولت، معلمان و خانواده‌ها باید چه کاری انجام دهیم تا محیط مدرسه برای دانش آموزان دلپذیرتر و شادتر باشد و شما در این محیط احساس رفاقت و دوستی کنید.
وی در ادامه با مخاطب قرار دادن دانش آموزان تاکید کرد:‌ نگذارید یک نفر محیط کلاس را تبدیل به محیط دو قطبی کند که در آن یک عده مورد خنده و استهزاء عده‌ای دیگر قرار بگیرند و عده‌ای در کلاس احساس کنند که درس را خوب فهمیده‌اند و در امتحانات نمرات بالا بیاورند و عده‌ای دیگر احساس کنند که توان چنین کاری را ندارند.
روحانی در پایان تاکید کرد:  همه باید همدیگر را یاری کنیم تا در مدرسه‌ای پرنشاط و معلمان خوب بتوانیم آینده خوبی برای ایران بسازیم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

برگزاری اردوی کمانداران ریکرو و کامپوند از چهارم اسفند
اردوی تیم‌های ملی ریکرو و کامپوند از چهارم اسفند آغاز می‌شود.
سلطانی‌فر: کل ورزش کشور برای حمایت از المپیکی‌ها بسیج شده است
وزیر ورزش و جوانان در حاشیه سفر استانی به کردستان در جمع خبرنگاران گفت: همه ما بسیج شده‌ایم تا ورزشکاران ایران در المپیک توکیو نتیجه مطلوب بگیرند و کاری جز این نداریم.
شاهین‌طبع: برای بازی‌های المپیک آماده‌ می‌شویم
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: انتخابی کاپ آسیا فرصت خوبی است تا تیم ایران برای المپیک آماده شود، ما هم سعی می‌کنیم از این فرصت استفاده کنیم.
بازیکن تیم بسکتبال سوریه: هدف ما بردن عربستان است
ملی‌پوش تیم بسکتبال سوریه گفت: از باخت مقابل ایران ناامید نمی‌شویم و هدف ما بردن عربستان است.
سرمربی تیم بسکتبال سوریه: ایران یکی از بهترین تیم‌های آسیا است
سرمربی تیم ملی بسکتبال سوریه گفت: هدف ما از ابتدا بردن ایران نبود چون این تیم یکی از بهترین‌ تیم‌های آسیا است.
محمد بنا: کی‌روش چیزی به ما نداد و رفت
«بین مربیان تراز اول تاریخ فوتبال همیشه فرگوسن را ستایش کرده‌ام و کی‌روش را هم به‌عنوان یک مربی بزرگ و قاطع قبول دارم اما معتقدم بعد از ۷سال کار کردن در تیم ملی ایران چیزی به ما نداد و رفت. او نتوانست ما را قهرمان جام‌ ملت‌ها کند و صرفا ۲ دوره تیم ملی را به جام‌ جهانی برد. بهترین صعود ما به جام‌ جهانی در سال ۱۹۷۸ رقم خورد.»
مرکل: نژادپرستی و تنفر سم موجود در جامعه آلمان است
صدراعظم آلمان در واکنش به حمله تروریستی امروز (پنج‌شنبه) در شهر هانائوی این کشور گفت: نژادپرستی و تنفر سمی است که در جامعه ما وجود دارد.
بلومبرگ: ترکیه از آمریکا ˮپاتریوتˮ درخواست کرده است
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع‌ ترکیه اعلام کرد،‌ کشورش از آمریکا سامانه‌های دفاع هوایی "پاتریوت" درخواست کرده است.
زائران بدون هیچ مانعی در حال زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) هستند-پیش‌بینی تمهیدات ویژه
روابط عمومی حرم مطهر حضرت معصومه(س) بیان کرد: زائران بدون هیچ مانعی در حال زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) هستند.
تولید روزانه 1.5 میلیون ماسک در کشور
سید حسین صفوی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: ۱۵ تولید کننده ماسک در کشور، روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می کنند که پاسخگوی نیاز کشور است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تصمیمات مدیران شهری در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را تشریح کرد.
فرمول آبی
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
هوآوی محصولات جدید خود را آنلاین معرفی می‌کند
کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۲۰ یکی از مهم‌ترین رویدادهایی بود که جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا لغو شد و بسیاری از شرکت‌ها مانند هوآوی را در موقعیتی خاص قرارداد.
افزایش سهم درگاه پرداخت اینترنتی ایران کیش
افزایش سهم درگاه‌ها و پایانه‌های فروش بر اساس کشش بازار، رشد نقدینگی و سودآوری، از مجموعه اهدافی است که ایران کیش در سال آتی آن را دنبال می‌کند.
فینالیست شدن دو ژیمناستیک کار ایران در رقابت‌های جام جهانی ملبورن
دو ملی پوش ژیمناستیک ایران موفق شدند به مرحله فینال رقابت های جام جهانی استرالیا برسند.
روحانی یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد
ملاقات معاون حقوقی رئیس‌جمهور با سفیر استرالیا در ایران
جنیدی ابعاد حقوقی سانحه هواپیمایی اکراین را گزارش کرد
ربیعی: همه توانمان را برای مراقبت از شهروندان در برابر کرونا ویروس به کار می‌گیریم
ارائه پیشنهاد تشویق مشترکان خوش مصرف برق و گاز طبیعی در زمستان ۹۸
رحمانی: جهت تنظیم بازار گوشت قرمز از ذخایر استفاده می‌کنیم
بررسی موادی از لایحه تشکیل سازمان ملی مهاجرت
دعوت دولتی‎ها به حضور در انتخابات-توضیحاتی درباره حوادث آبان-رونمایی از چهار خودرو تولید داخل
تصویب لایحه اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیل کارخانه ‏های کشور
جهرمی: حملات سایبری هفته گذشته، اثر زیادی روی کارکرد ما نداشت