انصاری :با توسعه دیپلماسی می توان آینده امنیت ملی کشور را تضمین کرد

03:30 ۲۷ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 234 0
انصاری :با توسعه دیپلماسی می توان آینده امنیت ملی کشور را  تضمین کرد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز وضعیت خاورمیانه همچون نارنجک ضامن کشیده‌ای است که دلواپسان در داخل و خارج به دنبال منفجر کردنش هستند.

ایسنا

غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با اشاره به حضور رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سالانه سازمان ملل اظهار کرد: در شرایط موجود اقتصادی جهان کشورهایی مثل آمریکا، روسیه و به طور کلی ابر قدرت ها منافعی از جنگ برای خود متصور می‌شوند.
وی ادامه داد: قدرت‌های بزرگ جهانی به دنبال ایجاد درگیری نظامی برای فروش اسلحه‌های انبار شده‌شان هستند و در این راستا از بین بردن منافع عظیم کشورهای نفت خیز را در دستور کار خود قرار می‌دهند.
این فعال سیاسی تصریح کرد: هم آمریکا و هم روسیه بدشان نمی آید یک جنگ خانمان‌سوز را در خلیج فارس ایجا دکنند. این جنگ برای آنان ‌و رژیم اشغالگرقدس سودآور اما برای همه همسایگان خلیج فارس فاجعه است.
وی تاکید کرد: قدرت‌های بزرگ امروز فقط فروش سلاح‌ها ،محدویت‌های جدید برای رقبای اقتصادی و فروش نفت باقیمت‌های نجومی از محل ذخائر و منابع غیر اوپک را در دستور کار قرار می دهند و باتوجه به رشد  چین و هند می‌خواهند شرایطی ایجاد کنند که جلوی توسعه و پیشرفت این دو کشورشدیداً متکی به نفت خلیج فارس را به عنوان دو قدرت اقتصادی درحال اوج بگیرند و خودشان با فروش اسلحه به بحران اقتصادی شان سامان دهند .
انصاری سپس گفت: نکته بعدی که قدرت های بزرگ به آن توجه کرده‌اند در ارتباط با تغییرات خاورمیانه است؛ آن‌ها با ایجاد جنگ به صورت جدی به اهداف از پیش تعیین شده خودشان در این رابطه می‌رسند.
وی در ادامه به نقش رژیم صهیونستی در آتش افروزی‌های منطقه اشاره کرد و افزود: در حادثه حمله به پالایشگاه آرامکو بیشترین منافع در جهت اهداف  رژیم نامشروع  صهیونیستی در شعله ور نمودن آتش جنگ خانمان سوز بود،‌ احتمال بسیار زیاد این اقدام توسط صهیونیست بین المللی صورت پذیرفته است و ایران همانگونه که ریاست جمهوری اعلام نمودند به دنبال تنش زدایی باهمسایگان خوداست،‌ استراتژی نظامی کشورمان دفاعی است و به دنبال جنگ نیستیم.
این عضو سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: امروز وضعیت خاورمیانه همچون نارنجک ضامن کشیده‌ای است که دلواپسان در داخل و خارج به دنبال منفجر کردنش هستند. در مقابل آنان دیپلماسی گفت‌وگو و مفاهمه و همچنین ارائه چهره رحمانی از اسلام بهترین سلاح دفاع از امنیت ملی و مردم شریف کشور است، که رئیس جمهور باید در سازمان ملل برای تحقق‌اش اقدام کند.
وی سخنرانی روحانی در سازمان ملل را فرصت مناسبی برای جمهوری اسلامی برای تببین سیاست‌هایش در منطقه خواند و گفت: پیش‌تر از این بحث آقای روحانی عدم خشونت و صلح جهانی در جهان بود که منجر به شکست پروژه ایران هراسی شد.
انصاری همچنین گفت: مروادات ،گفت‌و گوهای چند جانبه با سران کشورهای حاضر در این اجلاس نیز می تواند از نکاتی باشد که باید در اولویت قرار گیرد. با توسعه دیپلماسی و گفت‌وگو می توان آینده امنیت ملی کشور را  تضمین کرد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

رزمنده‌ای که با اذان 19 نفر را اسیر کرد!
این روزها «زهره هادی» خادم زائران اربعین در مسیر نجف به کربلاست. کسوت خادمی در پیاده‌روی اربعین چند سالی است قواره‌اش شده و الحق که پا جای پای برادرش «ابراهیم» گذاشته است.
رمز محبوبیت مجریان دهه 60 از نگاه «مجید قناد»
مجری برنامه‌های کودک و نوجوان گفت: طرح‌های بسیاری برای تولید و ساخت کار کودک و نوجوان دارم، اما تلویزیون این روز‌ها با همراهی اسپانسر، برنامه تولید می‌کند و ما هم اسپانسری نداریم و منتظر اسپانسر هستیم.
کدام سلبریتی‌ها در حادثه یازدهم سپتامبر تا پای مرگ پیش رفتند؟
در این مطلب با برخی سلبریتی‌هایی که به دلایل مختلف از حادثه یازدهم سپتامبر دور مانده و مرگ را دور زدند آشنا خواهید شد.
قائل به محرمانه بودن دارایی‌ نماینده مجلس و خانواده‌اش نیستم
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: به هیچ وجه دارایی خود و خانواده‌ام و نمایندگان را محرمانه ندانسته و به همکارانم در مجلس اعلام می‌کنم برای افزایش شفافیت با مردم صادق بوده و اموالشان را اعلام کنند.
چهل سال بحث؟
هرچه به سمت انتخابات می‌رویم نارضایتی از دولت در درون جریان حامی دولت رشد می‌کند و روحانی رگ خواب و راه سرکار گذاشتن اصلاح‌طلبان را (مبنی بر کلیشه‌های آنان) خوب می‌داند.
کبریت نزن!
گفت و شنود امروز کیهان منتشر می‌شود.
ناتو و نقشه نقطه جوش
مذاکره با غرب، جعبه ناگشوده‌ای نیست که بتوان از نو برای مردم کادوپیچ کرد. آقای روحانی شش سال قبل (و نیز سال ۹۲) این نسخه را به اجرا گذاشت و پاسخ آن را با توهین و عهدشکنی و دهن‌کجی اروپا و آمریکا گرفت.
صفحه نخست روزنامه‌های یک شنبه 28 مهر ماه
تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های یک شنبه ۲۸ مهر ماه منتشر می‌شود.
مجلس کلیات لایحه نظام رسانه‌ای را به دلیل عیوب فراوان رد کرد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کلیات لایحه نظام رسانه‌ای را به دلیل ایراد زیاد رد کرد گفت: متاسفانه ۴ دولت نتوانستند لایحه‌ای جامع و مانع با سبک و سیاق علمی و منطقی به پارلمان بدهند.
رهبر انقلاب آخرین‌ بار چه‌ زمانی به کربلا مشرف شده‌اند؟
صفحه دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری، مطلبی درباره آخرین سفر رهبری به کربلا منتشر کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عوامل سفیدی زودرس موها
استرس تنها فاکتوری نیست که موجب سفید شدن زودرس موها می‌شود.
رویس: این پیروزی بسیار مهم بود
مهاجم بوروسیا دورتموند تاکید کرد که تیمش پیروزی حیاتی را برابر مونشن گلادباخ به دست آورد و شایسته این پیروزی بود.
سرمربی سابق سانتوس: نیمار  هنوز تاوان اشتباهش را می‌دهد
سرمربی سابق سانتوس براین باور است که نیمار در جدایی از بارسلونا و پیوستن به پاری سن ژرمن تصمیم اشتباهی گرفت و الان تاوان این تصمیم اشتباه خود را می‌دهد.
جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را اعلام کرد
رئیس حزب "القوات اللبنانیه" در سایه تداوم نارضایتی‌ها از دولت لبنان شب گذشته استعفای چهار وزیر خود از دولت سعد حریری را اعلام کرد.
اردوغان: کسانی که ما را تحریم تسلیحاتی می‌کنند در کشتار روآندا سلاح تامین می‌کردند
رئیس جمهوری ترکیه در همایش علمای اسلامی کشورهای آفریقایی در استانبول گفت: ما به عنوان مسلمانان، همیشه آگاهی امت بودن و حقوق برادری را رعایت خواهیم کرد و مرزهای مصنوعی نمی‌تواند افق دید ما را تعیین کند.
اعتماد ملی در حال بررسی تعداد اصلاح‌طلبان آماده ورود به انتخابات است
انتخابات نمایندگان احزاب متقاضی در کمیسیون ماده ۱۰ برگزار می‌شود
آخرین فعالیت‌های انتخاباتی جمنا
دستگیری سرشبکه «آمدنیوز» موجب غافلگیری سرویس‌های اطلاعاتی استکباری شد
سلیمی: سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به نظر رئیس مجلس بستگی دارد
علوی: با اصلاح ساختار اقتصادی نیازی به پرداخت یارانه نقدی وجود ندارد
کدام احزاب و جبهه‌ها برای انتخابات مجلس مجوز فعایت دارند؟
کواکبیان: شوراهای هماهنگی جبهه اصلاحات استان‌ها ساماندهی می‌شوند
آخرین آمار ورودی و خروجی زائران از مرزهای کشور
با ثابت ماندن در مسیر حق، کشور و دنیا اصلاح می‌شود