همه‌چیز درباره قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان

01:37 ۱۵۰ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 341 0
همه‌چیز درباره قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل گفت: طی ماه‌های اخیر پیشرفت پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان سرعت بیشتری گرفته و پنج شرکت و موسسه در بخش قم اصفهان فعال شده‌اند.

ایسنا

عباس خطیبی، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر نسبت به گذشته شرایط بهتری در این پروژه پیدا کردیم و در فاصله قم تا اصفهان که در ماه‌های گذشته رکود نسبی داشتیم، عملیات اجرایی‌مان را آغاز کردیم و پنج شرکت در این بخش که ۲۴۵ کیلومتر است، در حال فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه دو روز گذشته نیز وزیر راه و شهرسازی به همراه هیاتی از این پروژه بازدید کرد، افزود: دربخش‌های مختلف اجرای آبراه‌ها، خاکریزها، بخش‌های حفاظتی و... وضعیت مناسبی در کارگاه‌های احداث شده وجود دارد. بر اساس آخرین آمار موجود حدود ۲۰۴ دستگاه و ماشین‌آلات و بیش از ۱۷۰ نفر نیروی انسانی در این مسیر فعال هستند، شرایط روز به روز بهتر می‌شود و تلاش داریم تا به حالت طبیعی و نرمال برسد.
پیگیری برای بازگشایی باقیمانده ال‌سی حدود ۱۰ میلیاردی معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین وضعیت فاینانس و ال‌سی چینی نیز ادامه داد: در زمینه بازگشایی ال‌سی هم وضعیت نسبتا مناسبی داریم و باقیمانده آن را نیز در تلاش برای بازگشایی بخش دیگر ال‌سی چین هستیم تا بتوانیم کار را جلو ببریم.
خطیبی اضافه کرد: ال‌سی چینی در نظر گرفته شده برای این پروژه حدود ۱۳.۶ میلیارد یوآن چینی بود که از این عدد تا کنون چهار میلیارد یوآن عملیاتی شده و ما بقی آن نیز در دستور کار قرار دارد و کارها در همین سطح در حال انجام است. برای ادامه فعالیت در این خط ریلی پیگیری‌های لازم برای بازگشایی باقیمانده ال‌سی مورد نظر در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه تا کنون با همان ال‌سی چهار میلیارد یوآن گذشته عملیات اجرایی انجام شده است، گفت: از این به بعد نیاز داریم برای ادامه پروژه و پیشرفت بیشتر در آن، باقیمانده ال‌سی را بازگشایی کنیم که اقدامات لازم در این زمینه در دست پیگیری قرار دارد اما در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل همچنین درباره میزان پیشرفت فیزیکی خط ریلی سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان در بخش‌های مختلف و کل پروژه، اعلام کرد: حدود ۵۸ درصد زیرسازی در محدوده قم تا اصفهان انجام شده و باید اصلاحاتی روی آن انجام شود که ممکن است ضریب پیشرفت فیزیکی آن را کاهش دهد. در اسکوپ نخست ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی  داریم و این عدد در کل پروژه به حدود پنج درصد می‌رسد.
خطیبی با بیان اینکه پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان ۴۱۰ کیلومتر بوده که ۱۶۵ کیلومتر در مسیر تهران– قم و مابقی در بخش قم-اصفهان به طول ۲۴۵ کیلومتر است، گفت: با توجه به اینکه می‌خواهیم از منابع تخصیص یافته شده هدفمند استفاده کنیم با توجه به اینکه زیرسازی قطعه قم-اصفهان انجام شده، ابتدا از این اسکوپ شروع خواهیم کرد اما به این معنا نیست که کاری در بخش تهران-قم انجام نمی‌شود.
تاخیر در زمان بهره‌برداری و اتمام به شرط تامین اعتبار وی با تاکید بر اینکه همه تلاش‌مان را برای اتمام قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان به کار بسته‌ایم، افزود: گرچه در این پروژه‌ها نمی‌توان بازه زمانی دقیقی برای اتمام و بهره‌برداری مشخص کرد اما بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ساخت این خط ریلی  از سال ۱۳۹۳ در بازه زمانی پنج ساله برآرود شده است اما  فراز و نشیب‌ها و مشکلاتی داشت که تاخیر در آن به وجود آمده است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل با بیان اینکه نمی‌توان از هم اکنون آمار قطعی درباره میزان اعتبار مورد نیاز کل پروژه ارائه داد و در پایان کار امکان محاسبه هزینه‌ها و ارزش پروژه وجود دارد، ادامه داد: در این اسکوپ برنامه‌ریزی‌ها برای اتمام آن انجام شده و هر قدر که ال‌سی آن بازگشایی شود برای مراحل دیگر پروژه نیز برنامه‌ریزی کرده و عملیات اجرایی را متناظر با آن آغاز می‌کنیم.
خطیبی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه ریل مورد نیاز این پروژه از تولید داخلی تامین می‌شود یا از طریق واردات، اظهارکرد: با توجه به اینکه طرف چینی فاینانس این خط ریلی را تامین می‌کند، ریل و سایر تجهیزات مورد نیاز سهم طرف خارجی بوده و از آن طریق تامین خواهد شد اما از ریل ملی برای دیگر خطوط ریلی درحال ساخت استفاده خواهیم کرد.
وی درباره سرعت در نظر گرفته شده برای قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان با توجه به اظهارات وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس زیرسازی‌های صورت گرفته، از ابتدا سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت برای این پروژه در نظر گرفته شده بود که اخیرا این سرعت به ۲۵۰ کیلومتر کاهش یافت اما مجدادا با توجه به شرایط و تکنولوژی روز راه‌آهن پرسرعت در دنیا، آن را به همان سرعت ۳۰۰ کیلومتر برگرداندیم و هم اکنون در حال اعمال تغییرات برای رساندن سرعت بهره‌برداری به این سرعت هستیم.
به گزارش ایسنا، پیش‌ از این سعید رسولی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، درباره این پروژه به ایسنا گفته‌ بود که پروژه قطار سریع السیر تهران-قم- اصفهان متوقف نشده است اما در زمینه مسائل مالی و اعتباری با سازمان برنامه و بودجه اختلاف نظرهای داریم که امیدواریم به زودی حل و فصل شود. اما محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دو روز پیش اعلام کرد: موانع این پروژه برطرف و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

برگزاری اردوی کمانداران ریکرو و کامپوند از چهارم اسفند
اردوی تیم‌های ملی ریکرو و کامپوند از چهارم اسفند آغاز می‌شود.
سلطانی‌فر: کل ورزش کشور برای حمایت از المپیکی‌ها بسیج شده است
وزیر ورزش و جوانان در حاشیه سفر استانی به کردستان در جمع خبرنگاران گفت: همه ما بسیج شده‌ایم تا ورزشکاران ایران در المپیک توکیو نتیجه مطلوب بگیرند و کاری جز این نداریم.
شاهین‌طبع: برای بازی‌های المپیک آماده‌ می‌شویم
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفت: انتخابی کاپ آسیا فرصت خوبی است تا تیم ایران برای المپیک آماده شود، ما هم سعی می‌کنیم از این فرصت استفاده کنیم.
بازیکن تیم بسکتبال سوریه: هدف ما بردن عربستان است
ملی‌پوش تیم بسکتبال سوریه گفت: از باخت مقابل ایران ناامید نمی‌شویم و هدف ما بردن عربستان است.
سرمربی تیم بسکتبال سوریه: ایران یکی از بهترین تیم‌های آسیا است
سرمربی تیم ملی بسکتبال سوریه گفت: هدف ما از ابتدا بردن ایران نبود چون این تیم یکی از بهترین‌ تیم‌های آسیا است.
محمد بنا: کی‌روش چیزی به ما نداد و رفت
«بین مربیان تراز اول تاریخ فوتبال همیشه فرگوسن را ستایش کرده‌ام و کی‌روش را هم به‌عنوان یک مربی بزرگ و قاطع قبول دارم اما معتقدم بعد از ۷سال کار کردن در تیم ملی ایران چیزی به ما نداد و رفت. او نتوانست ما را قهرمان جام‌ ملت‌ها کند و صرفا ۲ دوره تیم ملی را به جام‌ جهانی برد. بهترین صعود ما به جام‌ جهانی در سال ۱۹۷۸ رقم خورد.»
مرکل: نژادپرستی و تنفر سم موجود در جامعه آلمان است
صدراعظم آلمان در واکنش به حمله تروریستی امروز (پنج‌شنبه) در شهر هانائوی این کشور گفت: نژادپرستی و تنفر سمی است که در جامعه ما وجود دارد.
بلومبرگ: ترکیه از آمریکا ˮپاتریوتˮ درخواست کرده است
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع‌ ترکیه اعلام کرد،‌ کشورش از آمریکا سامانه‌های دفاع هوایی "پاتریوت" درخواست کرده است.
زائران بدون هیچ مانعی در حال زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) هستند-پیش‌بینی تمهیدات ویژه
روابط عمومی حرم مطهر حضرت معصومه(س) بیان کرد: زائران بدون هیچ مانعی در حال زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) هستند.
تولید روزانه 1.5 میلیون ماسک در کشور
سید حسین صفوی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: ۱۵ تولید کننده ماسک در کشور، روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می کنند که پاسخگوی نیاز کشور است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تصمیمات مدیران شهری در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را تشریح کرد.
فرمول آبی
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
هوآوی محصولات جدید خود را آنلاین معرفی می‌کند
کنگره جهانی موبایل در سال ۲۰۲۰ یکی از مهم‌ترین رویدادهایی بود که جهت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا لغو شد و بسیاری از شرکت‌ها مانند هوآوی را در موقعیتی خاص قرارداد.
افزایش سهم درگاه پرداخت اینترنتی ایران کیش
افزایش سهم درگاه‌ها و پایانه‌های فروش بر اساس کشش بازار، رشد نقدینگی و سودآوری، از مجموعه اهدافی است که ایران کیش در سال آتی آن را دنبال می‌کند.
فینالیست شدن دو ژیمناستیک کار ایران در رقابت‌های جام جهانی ملبورن
دو ملی پوش ژیمناستیک ایران موفق شدند به مرحله فینال رقابت های جام جهانی استرالیا برسند.
اعلام هزینه سبد معیشت کارگران به زودی
خانه‌هایی روی قله‌ قاف!
واگذاری سهام کیش ایر
اتصال هفت میلیون روستایی به منابع آب پایدار
دریافت مالیات از دلالان بازار مسکن جدی‌تر شد
شرکت های خارجی در راه بازگشت به آسمان ایران
سیاست‌های ریاضتی قیمت زمین‌ها را افزایش می‌دهد- حمایت بنیاد مستضعفان از طرح‌های دانش‌بنیان
ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان
بیشترین اشتغال سال ۹۸ متعلق به چه بخشی است؟
تخریب سد، راه‌حل اروپا برای حفظ محیط‌زیست