آذری: فوتبالیست‌های شهاب‌سنگی اسیر سکوها و دلال‌ها می‌شوند- آشوبگرها را شناسایی کردیم

10:36 ۲۶۱ روز و ۹ ساعت پیش ایسنا 432 0
آذری: فوتبالیست‌های شهاب‌سنگی اسیر سکوها و دلال‌ها می‌شوند- آشوبگرها را شناسایی کردیم

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با بیان این‌که مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست، گفت: یکسری شیطنت‌ها در حال انجام است که البته ما این کانال‌ها را شناسایی کرده‌ایم و اگر دست از شیطنت خود برندارند، مجبورم آن‌ها را به مردم خوزستان معرفی کنم تا بدانند چه کسانی اذیت می‌کنند و تمام بدبختی‌های فولاد در ۵ سال گذشته زیر سر چه کسانی بوده است.

ایسنا

سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که این باشگاه، یک باشگاه ساختارمند است، اظهارکرد: نقاط قابل بهبودی در این سازمان وجود دارد که باید این نقاط را ارتقا دهیم. من از روزی که آمدم در حال ارزیابی سازمانی هستم و به محض اینکه اطلاعاتم تکمیل شود، مدلی که شامل نقاط قوت، ضعف، تهدیدها و فرصت‌هاست، تهیه خواهم کرد. فکر می‌کنم این‌ مدل طی ۱۰ یا ۱۲ روز آینده آماده خواهد شد.
* می‌خواهیم طی سه سال یک فولاد قدرتمند بسازیم وی عنوان کرد: فکر اساسی من این است که یک فولاد قدرتمند را در یک برنامه میان مدت سه سال بسازیم. از آخرین باری که فولاد با آقای فرکی قهرمان شد، مرتب شاهد عدم ثبات روی نیمکت فولاد بوده‌ایم، ضمن این‌که بین هواداران اغتشاشاتی نیز وجود داشته است و هواداران از فوتبالی که انجام می‌شده رضایت کامل نداشتند و البته در این میان نیز عده ای سوء استفاده می‌کردند.
* برای داشتن فولاد قدرتمند باید فولاد جدیدی را بسازیم مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: باید با کمک رسانه‌های خوزستان و آن هوادارانی که قلبشان برای فولاد می‌تپد و با توجه به نوع نگاه آقای محمدی مدیر شرکت فولاد خوزستان به سمتی برویم که فولاد را بازسازی کنیم. افتخارات گذشته تمام شده است و اگر نگاهمان فقط به پشت سرمان باشد از آن‌چه در آینده اتفاق می‌افتد بی‌خبر هستیم و آسیب می‌بینیم. فولادی که بهترین آکادمی را دارد و قهرمان لیگ ایران شده، به خاطرات پیوسته است و اگر فولاد قدرتمند می‌خواهیم ابتدا باید بتوانیم از تجربیات گذشته به خوبی استفاده کنیم و برنامه‌ریزی جدیدی داشته باشیم، دوم اینکه با ارزیابی و هماهنگی که در سیستم ایجاد می‌کنیم و همچنین کنترل تمام متغیرهایی که قابل کنترل هستند، یک فولاد جدید را بسازیم.
* مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست وی با اشار به بی‌ثباتی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، عنوان کرد: به دلیل تغییرات بسیار روی نیمکت فولاد طی چهار پنج ساله گذشته، چه مربی بومی و چه خارجی احساس امنیت نداشته است و رنج برده‌اند. یکسری عوامل باعث بر هم خوردن تمرکز مربی و عدم نتیجه‌گیری تیم می‌شود و ما باید آن عوامل مخل باشگاه و مربی را شناسایی و حذف کنیم. مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست. ما کمی مشکل حاشیه‌ای داریم که باید بتوانیم این مشکلات را کنترل کنیم.
* باید در فولاد محیط آرامی برای مربیان مهیا شود آذری با طرح این سوال که آیا از این همه مربی که به فولاد آمدند و رفتند یعنی هیچ‌کدام دانش مربیگری نداشتند؟ ادامه داد: باید بتوانیم یک محیط آرام و مساعد را برای مربیان مهیا کنیم تا فولاد به روزهای اوج خود برگرد. این مهم نیز خواسته مدیرعامل شرکت از من هم بود. من به آقای محمدی هم گفتم که تیم نسبتا خوبی داریم، البته همین تیم نیاز به تقویت دارد که فکر می‌کنم در یکی دو پست نیز بازیکنانی را اضافه می‌کنیم که این هم می‌تواند در پیروزی‌های آینده به ما کمک کند.
* موفقیت‌های ذوب‌آهن در سایه ثبات به دست آمد وی با اشاره به روند خوب تیم ذوب آهن نیز گفت: در پنج، شش سال گذشته، ذوب‌آهن برای دو بار قهرمان جام حذفی شد، عنوان قهرمانی سوپر جام ایران را به دست آورد و در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا نیز یکی از باشگاه موفق ایران بوده است. تمام این موفقیت‌ها در سایه ثبات است. صندلی مربیان در ذوب آهن همیشه با مدیریت باشگاه و ایستادگی برابر سختی‌ها با ثبات می‌شد. به مردم خوزستان نیز اطمینان خاطر می‌دهم که با حمایت هواداران و حفظ ثبات، فولاد می‌تواند با یک برنامه تدریجی به روزهای اوج خود برسد. خیلی‌ها انتظار داشتند که ما به سپاهان پنج گل بزنیم، در حالی که با توجه به تفاوت دو تیم، این شدنی نبود.
* یکسری شیطنت‌های هدفمند در حال انجام است وی با بیان این‌که یکسری شیطنت‌های هدفمند در حال انجام است، افزود: ما این کانال‌ها را شناسایی کرده‌ایم و اگر دست از شیطنت خود برندارند، مجبورم آن‌ها را به مردم خوزستان معرفی کنم تا بدانند چه کسانی اذیت می‌کنند و تمام بدبختی‌ها فولاد طی پنج سال گذشته زیر سر چه کسانی بوده است. مدیریت ۱۷، ۱۶ ساله‌ام در فوتبال، این را به من یاد داده که صبر و حوصله داشته باشم و به این تحلیل برسم که نتیجه‌گیری در فوتبال حاصل ثبات و تحمل است.
* به نکونام اعتماد صد درصدی دارم آذری عنوان کرد: به نکونام اعتماد صد درصدی دارم. در بازی با سپاهان با وجود این‌که چهار، پنج بازیکن اصلی‌مان را به دلیل آسیب‌دیدگی نداشتیم به حریف باج ندادیم و حتی فرصت گلزنی هم داشتیم. اینکه فکر کنیم باید درتهران، استقلال را می‌بردیم و در خانه هم سپاهان را شکست می‌دادیم، انتظار زیادی است. فوتبال، زمین کشاورزی نیست که امروز در آن بکاری و فردا برداشت کنی. فوتبال صبر و حوصله می‌خواهد و در کنار آن، سازماندهی و کنترل هم وجود دارد.
* مشکل فولاد روی چند صندلی ورزشگاه است وی درباره اعتراض تعدادی از هواداران پس از تساوی برابر تیم سپاهان نیز گفت: یک نیم‌فصل هم برای ارزیابی یک تیم زود است. هوادار واقعی فولاد آن کسانی بودند که تا دقیقه ۹۶ ماندند و تیم را تشوق کردند. آن‌هایی هم که شعار دادند تعداد کمی بودند که شناسایی شدند. به هر حال اگر قرار باشد فولاد موفق باشد باید این عده حذف شوند. مشکل فولاد روی سکوها نیست زیرا هواداران فوق‌العاده‌ای داریم، مشکل روی چند صندلی است. به هر حال امیدوارم این عده دست از کارشان بردارند.
* با یک کوله پشتی به اهواز آمدم مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان بیان کرد: سیستم علاقه‌مند به فوتبال و فعالیت اجتماعی در کارخانه فولاد خوزستان مستقر شده و مدیر شرکت فولاد نیز در گذشته فوتبالیست بوده است، پس مدیر شرکت را با چنین رفتارهایی از فوتبال دل‌زده نکنیم. من با یک کوله پشتی به اهواز آمدم و هر وقت احساس کنم که نمی‌توانم تاثیرگذار باشم کوله پشتی را برداشته و به خانه‌ام می‌روم و به این صورت نیست که خودم را به جایی تحمیل کنم.
* برابر آن چند صندلی که می‌خواهند آشوب به پا کنند، می‌ایستیم وی ادامه داد:‌ به هر حال اگر فوتبال خوزستان نتواند از پس این چند نفر که حاشیه درست می‌کنند، برآید این موضوع باعث دلزدگی و دلسردی مسئولان فولاد خوزستان خواهد شد و همان بلایی که سر استقلال خوزستان و استقلال اهواز آمد، به وجود می‌آید. مشکلات این تیم‌ها نیز از روی سکوها شروع شد و کنترل نشد و منجر به نابودی دو تیم بزرگ خوزستان شد. اگر این عزیران دنبال این هستند که همین بلا نیز سر فولاد بیاید، باید بگویم ما حاضر نیستیم در این موضوع شریک شویم و کوتاه نمی‌آییم و تا روزی که این‌جا هستیم به اصولمان پایبندیم و بر اساس این اصول به هوادار واقعی احترام می‌گذاریم ولی برابر آن چند صندلی که می‌خواهند آشوب به پا کنند هم می‌ایستیم.
* اگر لازم باشد تغییراتی در ساختار اداری باشگاه خواهم داد مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش اینکه آیا قصد دارد تغییراتی در باشگاه ایجاد کند؟ گفت: اجازه بدهید تحلیل و بررسی‌های نهایی‌ام تمام شود. باید تهدیدها، فرصت‌ها و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنم و اگر لازم بود، تغییراتی در ساختار اداری باشگاه خواهم داد. همین کار را هم آقای نکونام در تیم انجام می‌دهد.
* فوتبالیست‌های شهاب‌سنگی اسیر سکوها و دلال‌ها می‌شوند وی درباره اینکه در یکی از مصاحبه‌های روز گذشته عنوان کرده بود "یکسری آدم پشت نیمکت فولاد جمع شده بودند و می‌خواستند بازیکن خاصی وارد میدان شود،" عنوان کرد:‌ یکسری فوتبالیست‌ها مثل ستاره می‌درخشند ولی یکسری مثل شهاب‌سنگ پرنور ظهور می‌کنند ولی ناگهان نابود می‌شوند. فوتبالیست‌هایی که مانند شهاب‌سنگ هستند اسیر دغدغه‌های روی سکوها، دلال‌ها و یکسری مسایل اجتماعی می‌شوند و عمر فوتبالشان مانند شهاب‌سنگ کوتاه است ولی فوتبالیست‌هایی که ستاره هستند، باهوش بوده و زحمت می‌کشند و چشمشان به سکوها نیست و به برخی هواداران هم باج نمی‌دهند که داد و فریاد کنند. جایی که من کار می‌کنم باید اصولی حاکم باشد و بر اساس این اصول نیز کار می‌کنیم.
* درباره ماندن یا رفتن هر بازیکنی تصمیم با نکونام است آذری در پاسخ به این سوال که آیا با این بازیکن برخورد می‌شود؟ گفت: تمام اختیارات دست آقای نکونام است. در مورد هیچ‌کدام از بازیکنان برخورد چکشی نخواهیم داشت، مگر اینکه بخواهد اعتبار باشگاه را زیر سوال ببرد. برنامه ما باید به ویژه برای ورزشکاران جوان، تربیتی باشد. باید این نفرات را آموزش داده و آگاه کنیم که مورد سوء استفاده قرار نگیرند. در کل تصمیم‌گیری در مورد ماندن یا رفتن هر بازیکنی با آقای نکونام است. بازیکنان دارایی‌های سرمایه‌ای هر باشگاهی هستند که باید از آن‌ها مراقبت کنیم. مراقبت فنی توسط نکونام و همکارانش انجام می‌شود و مراقبت اجتماعی هم باید توسط باشگاه انجام شود. باید این بازیکنان آگاه شوند تا نان توانمندی فنی خود را بخورند. آموزش به بازیکنان نیز یکی از اولویت‌های باشگاه است تا آن‌ها مطلع شوند تله‌هایی که سر راه آنها گذاشته می‌شود، به جز نابودی فوتبالشان چیز دیگری در بر ندارد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

هشتمی؛ بهترین نتیجه شطرنج‌بازان دختر ایران در مسابقات جوانان آسیا
شطرنج‌بازان دختر ایران در فینال رقابت‌های شطرنج جوانان آسیا که به صورت آنلاین برگزار شد موفق شدند در رده‌های هشتم، یازدهم و دوازدهم بایستند.
کمیته ملی المپیک: هیچ پیامی درباره تعلیق ورزش ایران دریافت نکرده‌ایم
کمیته ملی المپیک اعلام کرد که هیچ نامه و پیامی مبنی بر تعلیق ورزش ایران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک دریافت نکرده است.
دیدار لاوروف با مقامات دولت وفاق لیبی- حفتر وارد قاهره شد
امروز (چهارشنبه) مسکو شاهد مذاکرات بین وزیر خارجه روسیه و مسؤولان ارشد دولت وفاق ملی بود، این در حالی است که خبر می‌رسد خلیفه حفتر امروز وارد مصر شده است.
اتحادیه اروپا: هنگ‌کنگ باید آزادانه مراسم سالروز سرکوب تیان‌آن‌مِن را برگزار کند
اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، علی‌رغم نگرانی‌ها نسبت به ویروس کرونا، چین باید به مردم هنگ‌کنگ و ماکائو اجازه دهد تا مراسم یادبود سرکوب خونین معترضان حامی دموکراسی در میدان تیان‌آن‌من پکن را برگزار کنند.
عربستان و آمریکا شمال یمن را از کمک‌های انسانی خود مستثنی کردند
طبق گفته منابع، عربستان و آمریکا عدم استفاده از برنامه‌های کمک‌ها در مناطق شمالی یمن، تحت کنترل انصارالله را شرط ارائه کمک‌ها به یمنی‌ها اعلام کرده‌اند.
طالبان گزارش سازمان ملل درباره ادامه همکاری با القاعده را رد کرد
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در صفحه توییتر خود با انتشار مطلبی اعلام کرد: گزارش سازمان ملل متحد در مورد ادامه همکاری و روابط‌مان با شبکه القاعده را کاملا رد می‌کنیم و آن را نادرست می‌دانیم.
چین در آستانه سالروز اعتراضات تیان‌آن‌مِن، از آمریکا انتقاد کرد
با وجود فرارسیدن سی‌ویکمین سالروز اعتراضات میدان تیان‌آن‌مِن، رسانه‌های دولتی چین در روزهای اعتراضات خشونت‌آمیز در آمریکا غرق در شادی و خوشحالی هستند و بر تهدید رئیس جمهوری آمریکا برای استفاده از نیروهای نظامی تاکید کرده‌اند.
بسته شدن صدها حساب مرتبط با کارتل قدرتمند مواد مخدر در مکزیک
واحد اطلاعات مالی مکزیک، بخشی از وزارت دارایی با وظیفه مبارزه و جلوگیری از پولشویی از درخواست خود از بانک‌ها برای مسدود کردن نزدیک به ۲۰۰۰ حساب مربوط به کارتل قدرتمند "جالیسکو" موسوم به "نسل جدید کارتل" خبر داد.
وقوع زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری در یونان
سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در جنوب یونان خبر داد.
۴۰ مصدوم در حادثه انفجار دیگ بخار کارخانه مواد شیمیایی در هند
در پی وقوع آتش‌سوزی ناشی از انفجار دیگ بخار اسید نیتریک در یک کارخانه شیمیایی در شهر "داهج" ایالت "گجرات" هند، دست‌کم ۴۰ کارگر زخمی شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم مصطفی الکاظمی برای کاهش حقوق رؤسای سه گانه عراق
نخست وزیر عراق از تصمیم خود برای کاهش حقوق رؤسای سه‌گانه (ریاست جمهوری، نخست‌وزیر و ریاست پارلمان) این کشور خبر داد.
رونالدو با آمادگی‌اش همه را شگفت زده کرد!
مهاجم یوونتوس نسبت به سه ماه پیش آماده‌تر است و این موضوع باعث شگفتی باشگاه و مائوریتسیو ساری شد.
نگرانی مسوولان بهداشت انگلیس از عادت بد بازیکنان
پس از بازدید مسوولان بهداشت لیگ برتر انگلیس از تمرینات تیم‌ها، یک عادت بد هم‌چنان باعث نگرانی است و آن هم پرتاب آب دهان است.
آبی‌پوشان پایتخت امروز در کمپ ناصر حجازی تمرین می‌کنند
تمرین تیم فوتبال استقلال امروز (پنج‌شنبه) در کمپ ناصر حجازی برگزار می‌شود.
ابهام عجیب در پروتکل سلامت فیفا- تعداد تست کرونا در زمان مسابقات مشخص نیست!
پروتکل سلامت فیفا در حالی که دفعات انجام تست کرونا قبل از شروع مسابقات را تعیین کرده، اما در مورد تعداد تست‌های کرونا پس از آغاز مجدد مسابقات با ابهام روبه‌رو است!
کمیته ملی المپیک: هیچ پیامی درباره تعلیق ورزش ایران دریافت نکرده‌ایم
اطلاعیه کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره ادامه یافتن جام قهرمانان
آبی‌پوشان پایتخت امروز در کمپ ناصر حجازی تمرین می‌کنند
ابهام عجیب در پروتکل سلامت فیفا- تعداد تست کرونا در زمان مسابقات مشخص نیست!
فریبا: بهتر است که مسابقات تعطیل شود- ۹ سال است از استقلال طلب دارم!
اولین بازیکن ایرانی به طور رسمی پا به توپ می‌شود
استقلال؛ خوش‌ شانس‌ترین
حواشی ۳ ماهه اخیر تراکتور- از تهدید به انصراف از لیگ تا پیوند نانوشته برادری با شهرخودرو
قطر، گزینه اصلی میزبانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا
مهاجم الجزایری تراکتور به دنبال بازگشت به کشورش