امروز امر به معروف و نهی از منکر عاشورایی، رسواکردن مفسدان اقتصادی و رانت خواران است

00:05 ۴ روز و ۱۵ ساعت پیش قدس 204 0
امروز امر به معروف و نهی از منکر عاشورایی، رسواکردن مفسدان اقتصادی و رانت خواران است

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی بهداروند گفت: علت بداخلاقی‌های اجتماعی، بی‌تقوایی‌های برخی است که با چشم پوشی بر خون شهدایی که جان خود را در راه تحقق آرمان حسینی فدا کردند به دنبال رانت و فامیل بازی هستند و گویی به ریش ملت می خندند! تحقق صحیح امر به معروف و نهی از منکراین است که این افراد در جامعه رسوا شوند و جریان فکری سیاسی که دست به دست هم داده تا خون ملت را بمکند باید به مردم جامعه معرفی شوند. و

قدس

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی بهداروند استاد حوزه و دانشگاه گفت: امر به معروف و  نهی از منکر پیشینه‌ای به قدمت خلقت بشریت دارد. اولین آمر به معروف و دعوت کننده به نیکی حضرت آدم (ع) بود که این موضوع بعد از ایشان در بین سایر پیامبران و اولیای الهی تداوم داشته است. نقطه اصلی حادثه عاشورا عنصر امر به معروف ونهی از منکر است که حضرت امام حسین (ع) علت قیام خود را رو در رویی با انسان فاسدی چون یزید عنوان می‌کنند که بر امت اسلامی حاکم شده است. قطعاً آنچه امکان سالم سازی اجتماعی را به جامعه می‌دهد، توجه به عنصر امر به معروف و نهی از منکر است.
وی دراین باره افزود: توجه به این موضوع الزامی است که امر به معروف و نهی از منکر نباید تنها از بعد فردی دنبال شود. اینکه خانمی بد حجاب است یا لباس نامتعارف پوشیده باشد،  نهی از این منکر بسیار به جاست و باید مانع چنین رفتارهایی شد اما بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی که زندگی میلیون‌ها انسان را تحت تأثیرات منفی قرار می‌دهد و جامعه را به سمت وسوی غیر فلاح و رستگاری سوق می‌دهد اتفاقاً باید بیش از هر موضوع دیگری مورد نهی از منکر قرار بگیرد. اینگونه است که امام حسین علیه السلام فرمود: اگر این یزید ناباب بخواهد حاکم شرع و ولی امر مسلمین باشد از اسلام چیزی باقی نمی‌ماند.
کارشناس مسائل دینی توضیح داد: آنچه به عنوان مهمترین وجه عمل به عنصر امر به معروف ونهی از منکر در جامعه امروزی باید دنبال شود مبارزه با رخدادهای اجتماعی منفی چون اختلاس، رانت، زیاده خواهی‌ها و عدم عدالت اجتماعی است که جامعه را از فلاح و رستگاری دور می کند. قطعاً در این آموزه‌های اجتماعی مهم است که باید از عاشورا درس بگیریم و رفتار امر به معروف ونهی از منکر حضرت را تنها در حد رفتار فردی تنزل ندهیم.
 حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی بهداروند محقق مسائل دینی گفت: امروز جامعه ما تشنه و محتاج و نیازمند امر به مروف و نهی از منکر اجتماعی است. هر چند بیرون بودن مو، منکر و عارضه غیر هنجار اجتماعی به شمار می‌رود اما این مساله معلول یک سری از مسائل است که باید به دنبال علت آن باشیم. علت این مسائل و بداخلاقی های اجتماعی را می‌توان در بی‌تقوایی‌های برخی عنوان کرد که با چشم پوشی بر خون شهدایی که جان خود را در راه تحقق آرمان حسینی فدا کردند به دنبال رانت و فامیل بازی هستند و گویی به ریش ملت می‌خندند! تحقق صحیح امر به معروف و نهی از منکراین است که این افراد در جامعه رسوا شوند و جریان فکری سیاسی که دست به دست هم داده تا خون ملت را بمکند باید به مردم جامعه معرفی شوند. در چنین صورتی است که  امر به معروف و نهی از منکر می تواند منجر به بالندگی، توسعه، پیشرفت و پویایی جامعه شود و از سکون و رخوت جامعه جلوگیری کند.
وی در پایان تصریح نمود: مهمترین راهکاری که در عاشورای حسینی می‌تواند منجر به تحقق امر به معروف و نهی از منکر شود آگاهی وعاظ و مداحان نسبت به مطالبی است که بیان می کنند. بدیهی است مداحان و سخنرانان باید از بیان هر نقل غیر مستند و ضعیف خودداری کنند و در کنار ایجاد شور حسینی به شعور حسینی نیز اهتمام جدی داشته باشند. بی شک عاشورای حسینی ظرفیت مهمی برای توسعه انقلاب اسلامی و دفاع از ارزشهای انقاب اسلامی است. اینکه خود را صرفا همراه با امام حسین بدانیم و از دخالت در سرنوشت کشور به بهانه های مختلف دست برداریم گرفتار شدن به آفت جریان سکولاراست که اتفاقاً با شدت تحقق آن را در ایران دنبال می کند، لذا در مداحی ها و سخنرانی ها توجه به این موضوعات و آگاهانه و از روی مطالعه سخن گفتن بسیار الزامی است.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سناریویی که وزارت ورزش برای فدراسیون والیبال نوشت و اعلام کرد- داورزنی هم رئیس شود، هم معاون وزارت ورزش بماند
مصاحبه سخنگوی وزارت ورزش از یک سناریو در این وزارتخانه پرده برداشت؛ سناریویی که طبق آن داورزنی در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون والیبال، مسئولیت فعلی‌اش را هم برعهده داشته باشد.
تقاضا از عرضه جلو افتاد
با رشد تقاضا نسبت به عرضه در معاملات بازار سهام نماگر اصلی بورس تهران یک بار دیگر توانست رکورد جدیدی را به ثبت جدید برساند و به آستانه کانال ۳۰۶ هزار واحدی برسد.
آغاز دومین جلسه دادگاه متهمان پرونده موسسه مالی حافظ و یک شرکت کشاورزی
دومین جلسه از دادگاه متهمان پرونده موسسه غیرمجاز حافظ و شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار دقایقی پیش در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.
کشتی‌ فرنگی قهرمانی جهان| صعود گرایی و نجاتی به یک‌چهارم نهایی
در ادامه مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، گرایی و نجاتی به یک‌چهارم نهایی راه یافتند.
اعتراف جالب گری نویل درباره قبول پیشنهاد سرمربیگری والنسیا
ستاره سابق منچستریونایتد درباره تلخ‌ترین و تنهاترین تجربه مربیگری‌اش اظهارنظر جالبی انجام داد.
نخستین دادگاه شبنم نعمت زاده پایان یافت- جلسه بعد 31 شهریور
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام به پایان رسید.
مطهری بازی با صنعت نفت آبادان را از دست داد
ارسلان مطهری، مهاجم تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان نمی‌تواند تیمش را در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان همراهی کند.
منتظری: ملی‌پوشان کاراته ایران قدرت و جنگندگی خود را از مردم ایران دارند- توانایی کسب مدال المپیک را داریم
مدرس ایرانی فدراسیون جهانی کاراته گفت: ملی‌پوشان کاراته ایران قدرت جنگندگی و غیرت خود را از مردم ایران دارند و نماینده مردم کشورمان در میدان مسابقه هستند.
از ۳ پروتکل آنتی بیوتیکی در نیروهای مسلح رونمایی شد
مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به برنامه‌های نیروهای مسلح در خصوص مدیریت و کنترل مصرف آنتی بیوتیک‌ها در مراکز درمانی تابعه گفت: امروز از سه پروتکل «کنترل عفونت بیمارستانی»، «دیس گذاری آنتی بیوگرام» و «پروفیلاکسی بخش‌های جراحی» رونمایی و مقرر شد که از اول مهر ماه همه مراکز نیروهای مسلح این سه پروتکل را اجرا کنند
دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان لیگ برتر دوچرخه‌سواری پیست شد
سومین و آخرین مرحله لیگ برتر دوچرخه‌سواری پیست مردان با قهرمانی تیم دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سه‌گانه حاشیه‌ساز بیرانوند در ۵ ماه!
«رفتار ناشایست با نیروی انتظامی»، «برخورد تحریک آمیز با هواداران تراکتور» و «خداحافظی از فوتبال ایران»، سه‌گانه حاشیه‌های دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران است که در چند ماه اخیر از خودش به نمایش گذاشته. بازیکنی که با وجود کیفیت و قابلیت‌های فنی بالا، با بروز حاشیه‌های بی‌مورد، فوتبال حرفه‌ای خود را زیر سوال می‌برد.
تازه‌ترین واکنش علیفر به خبر تعلیق و مهاجرتش
«من از ابتدای شروع کار شبکه سه و شبکه ورزش با این شبکه‌ها همکاری کردم و به‌عنوان کسی که صدا و فن بیان خوبی دارد، تعلیق را می‌پذیرم و منتظر می‌مانم که توضیحات من را بخواهند و با من صحبت کنند اما اگر بخواهیم به این شکل افراد را تعلیق کنیم، همه همکاران جوان من که در ابتدای راه هستند، تعلیق می‌شوند و از چند وقت دیگر باید جای گزارش، موسیقی پخش کنیم.»
لینکران، پدیده نوظهور صنعت ساختمان
شرکت فن آوران نصب تاسیسات پارسیان (فن تاپ) در سال ۱۳۹۷ با هدف ایجاد رونق در تولید داخلی و کیاست خودکفایی در عرصه صنعت ساختمان، با تکیه بر تجربه و دانش گروه سازه پایدار تاسیس گردید.
دوچرخه‌سواری ایران مسابقات جهانی را از دست داد- سفارت انگلیس وقت نداد
رکابزنان ایران به دلیل اینکه موفق نشدند ویزا بگیرند، شانس حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ را از دست دادند.
برانکو، یک آلترناتیو بزرگ!
«برانکو از امروز به یک آلترناتیو بزرگ برای مربیان شاغل در فوتبال ایران بدل خواهد شد. در حالی‌ که کالدرون تغییرات گسترده در پرسپولیس را آغاز کرده و حتی گفته می‌شود در آستانه داربی سیدجلال حسینی را هم نیمکت‌نشین خواهد کرد، حالا سایه برانکو را روی سر خود می‌بیند. فراموش نکنید که برانکو قبل از ترک ایران حتی پای میز مذاکره با زنوزی، مالک باشگاه تراکتور هم نشست. پس برای او تمام راه‌ها به پرسپولیس ختم نمی‌شود و قطعا انتخاب‌های دیگری هم از ایران روی میز دارد.»
روایتی از رقابتی عجیب بین دانش‌آموزان
پس از اولین روضه
«شکست زمان» به زودی وارد فاز تولید می‌شود
هجوم اینهمه رنگ سرخ
جریان رسانه‌ای غالب در سرتاسر دنیا کاملاً در اختیار غرب است
معرفی نامزدهای سومین دوره‌ کتاب سال عاشورا
آینده بشریت و کلمه حسین (ع)
پیاده‌روی اربعین حسینی تجلی کامل وقف است
اینجا چراغی روشن است
با شرکت در این کارگاه گواهی‌نامه خلاف‌کاری بگیرید