چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس

18:35 ۱۳۵ روز و ۱۸ ساعت پیش مشرق نیوز 228 0
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس

آقای وحید اشتری از فعالان فضای مجازی شب گذشته با انتشار فایل صوتی توضیحاتی درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد خود در ماجرای اختفای اختیاری آقایان صدرالساداتی‌ منتشر کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، در روزهای گذشته ماجرای اختفای آقای روح‌الله صدرالساداتیعضو مجلس خبرگان رهبری به‌همراه برادرش آقای مهدی صدرالساداتی (طلبه‌ای که در فضای مجازی مدت یک سال است فعالیت‌های عدالتخواهانهمی‌کند) در صدر اخبار قرار گرفت.
روز گذشته و بعد از انتشار بیانیه روح‌الله صدرالساداتی و اقرار وی به اینکه "با همراهانم گوشی های خود را خاموش کردیم تا ردیابی نشویم و به جای خلوتی دور از انظار رفتیم!" خبری که بامداد جمعه مبنی بر خوداختفایی‌ آنها منتشر شده بود، بار دیگر تایید شد.
بیشتر بخوانید:برادران «صدرالساداتی» چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟غائله برادران صدرالساداتی؛ از ادعای مفقودشدن تا خرید زغال و قلیان!صدرالساداتی‌ها بازداشت نشده‌اندهرچند بیانیه آقای روح‌الله صدرالساداتی را می‌توان در جای خودش مورد بحث و بررسی قرار داد اما در این اتفاق شاهد جریانی بودیم که به بهانه مفقود شدن صدرالساداتی، جوسازی شدیدی راه انداخته و امنیت روانی جامعه را مختل کردند.
ماجرا از جایی شروع شد که شخصی به نام وحید اشتری که همراه با صدرالساداتی به برخی پروژه‌های عدالتخواهی ورود کرده بود، بامداد پنجشنبه در توئیتی خبر از مفقود شدن برادران صدرالساداتی داد و ساعاتی بعد از انتشار این خبر، فضای مجازی شاهد واکنش‌های متفاوتی شد.
 روز جمعه به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که بازداشت برادران صدرالساداتی مطرح نیست و به احتمال زیاد آنها در خوداختفایی به‌سر می‌برند. به‌رغم اینکه در ذهن بسیاری خوداختفایی نیز مانند سایر گزینه‌ها همچون ربایش یا بازداشت مطرح بود اما آقای اشتری و همفکرانش بیش از همه به گزینه دستگیری دامن زدند و حتی خبر صحیح درباره اختفای اختیاری نیز به صورت ضمنی تقبیح کردند.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
آقای اشتری علاوه بر اینکه خودش لحظه به لحظه به فضاسازی درباره مفقود شدن برادران صدرالساداتی می‌پرداخت، به انتشار توئیت‌های افراد "از همه جا بی‌خبر" بر موج احساسات سوار شده و اذهان را از گزینه خوداختفایی دور می‌کرد. برای مثال صبا آذرپیک خبرنگار رادیکال در توئیتی توهین‌آمیز از اساس منکر مخفی بودن آنها شده بود.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
دبیرخانه مجلس خبرگان در اطلاعیه‌ای همان روز درباره پیگیری سرنوشت عضو این خبرگان اعلام کرد "از لحظه انتشار این خبر، پیگیر موضوع بوده و همچنان در حال پیگیری است." امّا وحید اشتری در توئیت زیر مدعی شد مجلس خبرگان هیچ‌گونه پیگیری در این زمینه انجام نداده است!
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
در حالی که وحید اشتری روز پنجشنبه از آنلاین بودن تلگرام صدرالساداتی خبر داده بود و همین، گزاره "اختفای اختیاری" را تشدید می‌کرد بازهم آنها هیچگاه بحث مخفی شدن را مطرح نکرده و حتی به گزینه قتل هم دامن زدند!امّا شب گذشته بعد از صحبت‌های روح‌الله صدرالساداتی و قرائت بیانیه‌اش از اینستاگرام و اقرار به خوداختفایی، تمام ماجرا روشن شد اما وحید اشتری که در این دو روز به بهانه مفقود شدن یک عضو خبرگان و برادرش به فضاسازی گسترده‌ای پرداخت با فاش شدن ماجرا در فایلی صوتی بدون هیچگونه عذرخواهی بابت جوسازی روزهای اخیر، توپ را در زمین نحوه اطلاع‌رسانی درخصوص مفقودین انداخت و ماجرای صدرالساداتی را بهانه‌ای برای تسویه حساب با جریانی که عدالتخواه می‌نامد دانست!به‌رغم اینکه نهادهای مختلفی از مجلس خبرگان تا قوه قضائیه در حال پیگیری موضوع بودند و قطعا تا روشن نشدن موضوع نمی‌شد اظهارنظری کرد، اما اشتری با توئیت‌ها و ریتوئیت‌های فراوان سعی در القای این نکته داشت که نهادهای امنیتی پیگیر موضوع نیستند در حالی‌که از بامداد پنجشنبه تا بامداد روز جمعه که خبر خوداختفایی منتشر شد، تنها ۲۴ ساعت گذشته بود.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
با این‌حال زشت بودن این خوداختفایی در حدی بود که اشتری نیز نتوانست آن را کتمان کند و تنها می‌گوید "این کار و اتفاق را قابل توجیه نمی‌دانم!" و با لحنی طلبکارانه از تسویه حساب با خودش سخن می‌گوید. 
سوال اساسی اینجاست که این افراد چرا در برابر یک خبر این چنین جوزده اقدام می‌کنند و امنیت روانی جامعه را بهم می‌ریزند و دست آخر به‌جای اعتراف به اشتباه خود و عذرخواهی از مردم، مدعی می‌شوند عده‌ای می‌خواهند به بهانه صدرالساداتی‌ها با جریان آنها مقابله کنند!چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
به نظر می‌رسد اظهارات آقای اشتری بیش از آنکه اقرار به یک اشتباه باشد، یک فرار به جلو برای نفی سهم جدی خود در ساختن حاشیه‌ای بزرگ طی روزهای گذشته است.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
هرچند می‌توان حتی اینچنین گمانه‌زنی کرد که آقای اشتری در این زمینه با آقایان صدرالساداتی هماهنگ بوده،‌ امّا از آنجا که داده‌ی قطعی در این زمینه در اختیار نیست، دست‌کم می‌توان این پرسش را مطرح کرد که اگر ایشان اینچنین درباره یک موضوع نسبتاً ساده و مرتبط با دوستان خود آشفته و ناپخته عمل می‌کند و جو عمومی را به هم می‌ریزد چگونه می‌تواند درباره پرونده‌های جدی فساد درست عمل کند و خود را یک کارآگاه شهر بنامند؟منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

جشنواره پایانه‌های فروش بانک تجارت و دو برنده جایزه ۱۰۰ میلیون تومانی
قرعه‌کشی مرحله نخست جشنواره پایانه‌های فروش ایران کیش متصل به بانک تجارت با دو کمک‌هزینه یک میلیارد ریالی خرید خودرو، ۵۰ جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۷۳۳ جایزه پنج میلیون ریالی برگزار شد.
۳ دستگاهی که در هر آزمایشگاه الکترونیک پیدا می‌شود
آزمایشگاه‌ها دنیای عجیب‌ و غریبی هستند، جایی که مرزهای علم در آن جابه‌جا می‌شود.
سفر به جزیره رنگ‌های فراموش‌شده!
کیش از همان آغاز به‌عنوان جزیره‌ای تفریحی و تجاری شناخته شد و جهانگردان بسیاری برای دیدنش به ایران آمدند.
مشکل زمان و صرف غذا بدون معطلی
یکی از مشکلات اغلب فست فود های بزرگ و زنجیره ای مشکل زمان است. البته زمان مشکل تمام افراد جامعه به شمار می‌رود چون اکثر مردم علاقه دارند که در کمترین زمان بهترین کارها را انجام دهند. مثلا در کمترین زمان ممکن بهترین خرید را انجام دهند یا در کمترین زمان ممکن کارهای بانکی و اداری خود را به نتیجه برسانند.
شیمی بازار در راستای توسعه‌ی صنایع شیمیایی کشور
در اکثر کشورها یکی از پرحجم‌ترین اقلام صادرات و وارداتی مربوط به مواد شیمیایی است.
روایتی از جان باختن ۶۱ نفر ‏در تشییع شهید سلیمانی
میدان آزادی کرمان، ساعت ٩ صبح هفدهم دی (١٥ روز ‏پیش)؛ صدهاهزار نفر از شرق، غرب، شمال و جنوب وارد ‏میدان آزادی شدند؛ میدان تازه‌افتتاح‌شده شهر، میدان اصلی.
چرا دوگانه‌سوزها خوب می‌فروشند؟
پس از سهمیه‌بندی بنزین استقبال از این خودروها افزایش یافت، در نتیجه تولید این خودروها دیگر به صرفه است. اختلاف قیمت سوخت گاز و بنزین بسیار زیاد است. به همین دلیل مردم استقبال بیشتری از خودروهای دوگانه‌سوز می‌کنند.
دست‌اندازهایی در اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان
«خبرهای وابسته به اجرای رتبه‌بندی در هفته‌های گذشته نشان از سردرگمی نظری و آشفتگی عملی در آن دارد. برای نمونه در اجرای طرح، یکی از جاذبه‌های کار در مناطق محروم یعنی تعجیل در ارتقای حرفه‌ای فرهنگیان این مناطق به کل کنار گذاشته شده است! که می‌تواند بسیار انگیزه‌کش بوده و بر ناکارآمدی‌ها بیفزاید.»
تراژدی مرگ رفیعی چه بود
باز هم خطای پزشکی رخ می‌دهد. شاید اگر آن شب آقای دکتر نمی‌آمد، تراژدی مرگ داریوش رفیعی نوشته نمی‌شد...
خروج سیاسی، بازگشت اقتصادی!
فدراسیون دیگر آه در بساط ندارد. در حقیقت اگر رفت‌وآمد ۱۰ سال پیش دایی در تیم ملی بیشتر جنبه سیاسی داشت، حالا بازگشت احتمالی او تحت‌تاثیر برخی مولفه‌های اقتصادی و البته شرایط اجتماعی خاص کشور رخ می‌دهد. تنگناهای پرشمار موجود، چاره‌ای جز این انتخاب باقی نگذاشته است؛ حالا نهایتا دایی نشد، امیر قلعه‌نویی!

پر بازدید ترین اخبار امروز

آیا زن با داشتن حق طلاق می‌تواند از شوهرش جدا شود؟
بر اساس قانون حق طلاق منحصراً با شوهر است و زن تنها می‌تواند در شروط ضمن عقد ذکر کند که هرگاه خواست وکالت طلاق را از شوهرش بگیرد.
رزمایش نظامیان آمریکا و ژاپن با استفاده از هواپیماهای عمودپرواز
فرماندهی اقیانوسیه در ارتش آمریکا اعلام کرد، تفنگداران دریایی این کشور و نظامیان ژاپن در جریان رزمایش دوجانبه دوهفته‌ای خود که هم‌اکنون در حال برگزاری است، اقدام به اجرای مانورهای حملات با استفاده از هواپیماهای عمودپرواز "اوسپرِی" پرداختند.
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن مروری بر ماموریت‌ها و فعالیت‌های حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، به پرسش‌های مختلفی نظیر چرایی تقلیل جایگاه درس هنر در مدارس و تدریس برخی دروس دیگر در زنگ هنر، مجموع ساعات هنر در هر دوره تحصیل، وظایف آموزش و پرورش برای شناسایی نخبگان هنری و کنکور هنر پاسخ داد.
چگونه مراقب موج دوم آنفلوآنزا باشیم؟
آنفلوآنزا به سه تیپ بی،‌ای و سی تقسیم می‌شود که آنفلوآنزای نوع‌ای مشترک بین انسان و طیور است و دو نوع دیگر فقط بین انسان‌ها شیوع دارد. آنفلوآنزا یکی از عفونت‌های تنفسی شایع است.
موافقان استیضاح ترامپ از مخالفان آن بیشتر هستند
نظرسنجی شبکه سی.اِن.اِن نشان می‌دهد بیش از نیمی از آمریکایی‌ها موافق استیضاح و برکناری رئیس‌جمهور این کشور توسط مجلس سنا هستند.
پنتاگون اندک اندک اعتراف می‌کند
نظارت مستمر به امانتداری و درستکاری می‌انجامد
تنها راه ادامه مسیر عزت
صدور دستورات برای شناسایی عاملان شهادت فرمانده بسیج دارخوین
دلیل عصبانیت این روزهای روحانی چیست؟
خبرنگار العالم چطور حاج قاسم را مجبور به مصاحبه کرد؟ +عکس
توصیه‌ «لاریجانی» به برگزارکنندگان مراسم ۲۲ بهمن و ایام دهه فجر
جزئیات دستگیری عامل اهانت به تصویر سردار سلیمانی
واکنش دولت و مجلس به اقدام اروپا چه باید باشد؟
الجبیر: ایران حامی اصلی شیعیان جهان نیست!