چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس

18:35 ۱۱ روز و ۱ ساعت پیش مشرق نیوز 37 0
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس

آقای وحید اشتری از فعالان فضای مجازی شب گذشته با انتشار فایل صوتی توضیحاتی درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد خود در ماجرای اختفای اختیاری آقایان صدرالساداتی‌ منتشر کرد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، در روزهای گذشته ماجرای اختفای آقای روح‌الله صدرالساداتیعضو مجلس خبرگان رهبری به‌همراه برادرش آقای مهدی صدرالساداتی (طلبه‌ای که در فضای مجازی مدت یک سال است فعالیت‌های عدالتخواهانهمی‌کند) در صدر اخبار قرار گرفت.
روز گذشته و بعد از انتشار بیانیه روح‌الله صدرالساداتی و اقرار وی به اینکه "با همراهانم گوشی های خود را خاموش کردیم تا ردیابی نشویم و به جای خلوتی دور از انظار رفتیم!" خبری که بامداد جمعه مبنی بر خوداختفایی‌ آنها منتشر شده بود، بار دیگر تایید شد.
بیشتر بخوانید:برادران «صدرالساداتی» چه ارتباطی با «غفار عباسی» دارند؟غائله برادران صدرالساداتی؛ از ادعای مفقودشدن تا خرید زغال و قلیان!صدرالساداتی‌ها بازداشت نشده‌اندهرچند بیانیه آقای روح‌الله صدرالساداتی را می‌توان در جای خودش مورد بحث و بررسی قرار داد اما در این اتفاق شاهد جریانی بودیم که به بهانه مفقود شدن صدرالساداتی، جوسازی شدیدی راه انداخته و امنیت روانی جامعه را مختل کردند.
ماجرا از جایی شروع شد که شخصی به نام وحید اشتری که همراه با صدرالساداتی به برخی پروژه‌های عدالتخواهی ورود کرده بود، بامداد پنجشنبه در توئیتی خبر از مفقود شدن برادران صدرالساداتی داد و ساعاتی بعد از انتشار این خبر، فضای مجازی شاهد واکنش‌های متفاوتی شد.
 روز جمعه به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که بازداشت برادران صدرالساداتی مطرح نیست و به احتمال زیاد آنها در خوداختفایی به‌سر می‌برند. به‌رغم اینکه در ذهن بسیاری خوداختفایی نیز مانند سایر گزینه‌ها همچون ربایش یا بازداشت مطرح بود اما آقای اشتری و همفکرانش بیش از همه به گزینه دستگیری دامن زدند و حتی خبر صحیح درباره اختفای اختیاری نیز به صورت ضمنی تقبیح کردند.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
آقای اشتری علاوه بر اینکه خودش لحظه به لحظه به فضاسازی درباره مفقود شدن برادران صدرالساداتی می‌پرداخت، به انتشار توئیت‌های افراد "از همه جا بی‌خبر" بر موج احساسات سوار شده و اذهان را از گزینه خوداختفایی دور می‌کرد. برای مثال صبا آذرپیک خبرنگار رادیکال در توئیتی توهین‌آمیز از اساس منکر مخفی بودن آنها شده بود.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
دبیرخانه مجلس خبرگان در اطلاعیه‌ای همان روز درباره پیگیری سرنوشت عضو این خبرگان اعلام کرد "از لحظه انتشار این خبر، پیگیر موضوع بوده و همچنان در حال پیگیری است." امّا وحید اشتری در توئیت زیر مدعی شد مجلس خبرگان هیچ‌گونه پیگیری در این زمینه انجام نداده است!
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
در حالی که وحید اشتری روز پنجشنبه از آنلاین بودن تلگرام صدرالساداتی خبر داده بود و همین، گزاره "اختفای اختیاری" را تشدید می‌کرد بازهم آنها هیچگاه بحث مخفی شدن را مطرح نکرده و حتی به گزینه قتل هم دامن زدند!امّا شب گذشته بعد از صحبت‌های روح‌الله صدرالساداتی و قرائت بیانیه‌اش از اینستاگرام و اقرار به خوداختفایی، تمام ماجرا روشن شد اما وحید اشتری که در این دو روز به بهانه مفقود شدن یک عضو خبرگان و برادرش به فضاسازی گسترده‌ای پرداخت با فاش شدن ماجرا در فایلی صوتی بدون هیچگونه عذرخواهی بابت جوسازی روزهای اخیر، توپ را در زمین نحوه اطلاع‌رسانی درخصوص مفقودین انداخت و ماجرای صدرالساداتی را بهانه‌ای برای تسویه حساب با جریانی که عدالتخواه می‌نامد دانست!به‌رغم اینکه نهادهای مختلفی از مجلس خبرگان تا قوه قضائیه در حال پیگیری موضوع بودند و قطعا تا روشن نشدن موضوع نمی‌شد اظهارنظری کرد، اما اشتری با توئیت‌ها و ریتوئیت‌های فراوان سعی در القای این نکته داشت که نهادهای امنیتی پیگیر موضوع نیستند در حالی‌که از بامداد پنجشنبه تا بامداد روز جمعه که خبر خوداختفایی منتشر شد، تنها ۲۴ ساعت گذشته بود.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
با این‌حال زشت بودن این خوداختفایی در حدی بود که اشتری نیز نتوانست آن را کتمان کند و تنها می‌گوید "این کار و اتفاق را قابل توجیه نمی‌دانم!" و با لحنی طلبکارانه از تسویه حساب با خودش سخن می‌گوید. 
سوال اساسی اینجاست که این افراد چرا در برابر یک خبر این چنین جوزده اقدام می‌کنند و امنیت روانی جامعه را بهم می‌ریزند و دست آخر به‌جای اعتراف به اشتباه خود و عذرخواهی از مردم، مدعی می‌شوند عده‌ای می‌خواهند به بهانه صدرالساداتی‌ها با جریان آنها مقابله کنند!چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
به نظر می‌رسد اظهارات آقای اشتری بیش از آنکه اقرار به یک اشتباه باشد، یک فرار به جلو برای نفی سهم جدی خود در ساختن حاشیه‌ای بزرگ طی روزهای گذشته است.
چه‌کسانی به پروژه اختفای اختیاری صدرالساداتی‌ها دامن زدند؟ +عکس
هرچند می‌توان حتی اینچنین گمانه‌زنی کرد که آقای اشتری در این زمینه با آقایان صدرالساداتی هماهنگ بوده،‌ امّا از آنجا که داده‌ی قطعی در این زمینه در اختیار نیست، دست‌کم می‌توان این پرسش را مطرح کرد که اگر ایشان اینچنین درباره یک موضوع نسبتاً ساده و مرتبط با دوستان خود آشفته و ناپخته عمل می‌کند و جو عمومی را به هم می‌ریزد چگونه می‌تواند درباره پرونده‌های جدی فساد درست عمل کند و خود را یک کارآگاه شهر بنامند؟منبع: تسنیم


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

شرکت کارن تجارت بهین، ارائه‌دهنده راهکارهای نظافت صنعتی در ایران
امروزه پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در کلیه حوزه‌ها و مسائل مختلف به وجود آمده است. صنعت نظافت یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه است که در طول سالیان متمادی پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته است.
ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد با ثبت شرکت هانا
خیلی از افراد ترجیح می‌دهند، شرکت‌شان را در کیش به دلیل شرایط ویژه‌ای که ثبت شرکت در مناطق آزاد دارند، ثبت کنند. در این متن به مزایای ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد توسط ثبت شرکت هانا پرداخته شده است.
۴ راز خرید موفق خودرو دست دوم
خرید موفق خودرو را می‌توان تجربه‌ای دلنشین دانست. اما ایجاد رضایت پس از خرید خودرو امری است که در دنیای امروز کمی سخت شده‌ است.
پایان کار بانوان پینگ پنگ باز ایران در قهرمانی آسیا
بانوان پینگ پنگ باز ایران از دور رقابت‌های قهرمانی آسیا حذف شدند.
جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شد
طبق اعلام مجله فرانس فوتبال در مراسم توپ طلا در سال ۲۰۱۹ جایزه ای به نام لئو یاشین به بهترین دروازبان داده خواهد شد.
شانس مدال برنز و کسب سهمیه المپیک برای اطری- ۲ فینالیست روسیه در ۲ وزن نخست
رضا اطری برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک، فردا در شانس مجدد به رقابتهایش ادامه می‌دهد.
امامی، افضلی، کریمی و محبی رقبایشان را شناختند
با برگزاری مراسم قرعه کشی، ۴ آزادکار ایران رقبای خود را در کشتی آزاد قهرمانی جهان شناختند.
غیبت ادامه‌دار دیاباته و حضور فرشید باقری در تمرین استقلال
تمرین امروز استقلال با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها
سرپرست تیم فوتبال استقلال به حواشی ایجاد شده درباره لباسی که بازیکنان استقلال پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان به یاد هوادار درگذشته‌شان پوشیدند، واکنش نشان داد.
بیانیه جدید رئیس فیفا: زنان ایران باید از ماه آینده به ورزشگاه‌ بروند
رییس فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که زنان ایرانی باید اجازه حضور در ورزشگاه را داشته باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد
دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می‌دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک‌های بالای درآمدی واریز نشود.
ششمی بانوی وزنه بردار ایران در گروه D وزنه برداری قهرمانی جهان
بانوی وزنه‌بردار ایران در گروه D دسته ۵۵ کیلوگرم قهرمانی جهان ششم شد.
ویدئو - از اثبات نظریه اینشتین تا ساخت ربات‌هایی تازه
در بیست و سومین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا، با هم خبرهایی تازه از لایه ازون و اثبات نظریه انیشتین می‌شنویم و با ربات‌هایی تازه آشنا می‌شویم.
کالدرون در منزل هوادار ۸ساله فوت شده پرسپولیس+عکس
سرمربی پرسپولیس در منزل کودک ۶ ساله فوت شده در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حاضر شد.
ارتش کویت به حالت آماده‌باش درآمد
فرماندهی ستاد کل ارتش کویت از افزایش سطح آمادگی رزمی برخی یگان‌های ارتش خبر داد.
تحقیقات درباره حادثه «آرامکو» باید بی‌طرفانه باشد
ظریف: آمریکا هنوز هم از تعهد صدور روادید طفره می‌رود
اقدام نظامی علیه ایران، به «جنگ تمام عیار» منجر می‌شود
ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است
درس تاریخی ظریف به پمپئو
ماجرای آشنایی پناهیان با رهبر انقلاب +فیلم
پالس ترامپ به ایران در خصوص ادامه کمپین فشار حداکثری
نیویورک‌تایمز: جنگ با ایران کابوس است
فاطمه هاشمی: باید با آشتی ملی، به حصر پایان دهیم!- روزنامه حامی دولت: آمریکا برای «یاسر عرفات» هم ویزا صادر نکرد
وزیر صمت برای پاسخ به سوال نمایندگان به کمیسیون اقتصادی می‌رود