تاجزاده: اگر میرحسین رئیس جمهور می‌شد، الان کشور گلستان بود!- علی مطهری:۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود!

14:49 ۱۳۶ روز و ۲۲ ساعت پیش مشرق نیوز 212 0
تاجزاده: اگر میرحسین رئیس جمهور می‌شد، الان کشور گلستان بود!- علی مطهری:۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود!

در شرایط فعلی، کارنامه دولت روحانی و فراکسیون امید مجلس و شورای شهر اصلاح طلب تهران به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. برای همین، اصلاح طلبان به فرافکنی روی آورده‌اند.

مشرق نیوز

سرویس سیاست مشرق -روزانهمی‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.
******* ** تاجزاده: اگر میرحسین رئیس جمهور می‌شد، الان کشور گلستان بود! «مصطفی تاجزاده»از محکومین فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه آرمانگفت: «فرض کنید نامزد انتخابات سال ۸۸ در سال ۸۴ نامزد می‌شد که بدون تردید رأی می‌آورد و ۸ سال رئیس جمهور می‌ماند و تا سال ۹۲ کشور با روش اصلاحات اداره می‌شد. آیا وضع کشور این بود؟ تحریم جهانی می‌شدیم؟ دلار چند برابر می‌شد؟ سرنوشت مسائلی مانند آزادی‌های سیاسی و اجتماعی همین بود؟ مگر درخشان ترین دوره اقتصادی پس از جنگ، دولت دوم اصلاحات نبود؟ اگر بلافاصله بعد از دولت دوم اصلاحات، آن پیشرفت‌ها تداوم می‌یافت، شرایط امروز چگونه بود؟».
نامزد اصلی اصلاح طلبان در سال ۸۸، «میرحسین موسوی» بود. اصلاح طلبان در سال ۸۸، حق الناس را زیر پا گذاشته و به دلیل شکست در انتخابات، با دروغ تقلب کشور را ماهها دچار آشوب کردند.
یکی از خیانت‌های جریان فتنه در سال ۸۸، دادن پالس به دشمن برای تحریم مردم ایران بود. بر همین اساس قطعنامه ۱۹۲۹ دقیقاً در سالگرد فتنه- خرداد ۸۹- تصویب شد. مقامات آمریکایی صراحتاً اعلام کردند که قطعنامه ۱۹۲۹ در راستای تقویب «جنبش سبز»- جریان فتنه- تصویب شد.
بنابراین برخلاف ادعای اصلاح طلبان که قطعنامه ۱۹۲۹ را نتیجه واکنش آمریکا به صنعت هسته‌ای ایران جا می‌زنند، این قطعنامه دقیقاً با هدف تاثیرگذاری بیشتر و هم افزایی با خیانت فتنه گران تصویب شد.
تاجزاده مدعی است که اگر میرحسین موسوی رئیس جمهور ایران می‌شد، کشور گلستان می‌شد. این ادعا در حالی است که
در سال ۹۲، تعداد زیادی از اعضای اصلی ستاد میرحسین موسوی در دولت روحانی حضور یافته و پست‌های ارشد مدیریتی دریافت کردند.
برای نمونه، «عباس آخوندی»وزیر راه و شهرسازی سابق در دولت روحانی، یکی از نفرات اصلی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بود. شخصی که با مدیریت ناکارآمد،
قیمت مسکن را ۱۳۰ درصد گران کردو مشکلات عدیده‌ای را در حوزه مسکن ایجاد کرد.
«بیژن زنگنه»از دیگر اعضای اصلی ستاد میرحسین بود. شخصی که اکنون ۶ سال است که بر صندلی وزارت نفت تکیه زده و به اذعان کارشناسان و صاحبنظران کارنامه بسیار ضعیفی ارائه داده است. قرارداد
توتالو خسارت‌های بی پایان قرارداد کرسنتتنها دو نمونه از مصادیق کارنامه بسیار ضعیف زنگنه است.
«اسحاق جهانگیری»- که خسارت ۱۸ میلیارد دلاریبابت رانت ایجاد شده از دلار ۴۲۰۰ تومانی- را ایجاد کرد نیز به احتمال قوی یکی از مدیران ارشد می‌شد.
«علی ربیعی»، «اکبر ترکان»، «عیسی کلانتری»، «نعمت زاده» و...همگی کسانی هستند که به احتمال بسیار قوی در دولت میرحسین حضور داشتند. افرادی که در دولت روحانی، عیار کارآمدی‌شان بیش از پیش مشخص شد.
نکته قابل توجه اینجاست که در شرایط فعلی، کارنامه دولت روحانی و فراکسیون امید مجلس و شورای شهر اصلاح طلب تهران به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. برای همین، اصلاح طلبان به فرافکنی روی آورده‌اند.
لازم به ذکر است که دولت دوم اصلاحات، به هیچ عنوان کارنامه موفقی نداشت و به همین دلیل علیرغم حمایت آشکار و همه جانبه رئیس دولت اصلاحات از «مصطفی معین»، وی نتوانست در انتخابات سال ۸۴ پیروز شود.
** کرباسچی: حضور مشروط یا تحریم انتخابات توسط اصلاح طلبان، نتیجه معکوس دارد «غلامحسین کرباسچی»دبیرکل حزب کارگزاران در مصاحبه با روزنامه اعتمادگفت: «حضور مشروط (در انتخابات) هیچ معنایی ندارد. بالاخره بعد از ۴۰ سال باید همه کسانی که ادعای سیاست‌ورزی دارند، تکلیف خود را مشخص کرده و بگویند در مهم‌ترین صحنه سیاست کشور که انتخابات باشد، هستند یا نیستند؟ اینکه بخواهیم پیش از هر انتخاباتی تصمیم بگیریم که حضور داشته‌باشیم یا نداشته‌باشیم، سرگردانی دایمی است».
کرباسچی در ادامه گفت: «اگر گروهی یا کسی فکر می‌کند تحریم انتخابات در صحنه سیاسی ایران ممکن و تاثیرگذار است، خب انجام دهد. به هر حال اکثریت مردم با وجود جمیع مشکلات و نارضایتی‌هایی که وجود دارد، می‌خواهند نماینده‌ای در مجلس داشته باشند که حرف‌شان را بزند. بعید می‌دانم کسی از نیروهای سیاسی داخل نظام فکر کند با تحریم می‌توان در سرنوشت کشور تأثیر گذاشت. این حرف‌ها بیشتر نوعی چانه‌زنی سیاسی است و اتفاقاً همیشه هم نتیجه معکوس دارد».
چندی پیش «صادق خرازی»از فعالین اصلاح طلب گفته بود: «در جامعه سیاسی ایران سناریو مشارکت مشروط جواب نمی‌دهد.
حاکمیت کشور ما مبتنی بر رأی توده‌های مردم است و هنوز نظام و حاکمیت قدرت بالایی را در بین لایه‌های اجتماع و اکثریت مردم دارد. زمانی می‌توان این چانه زنی‌ها را در ادبیات سیاسی کشور مطرح کرد که حاکمیت و نظام سیاسی فرآیندی از تصمیم سازی مردم نباشد؛ اما در کشور ما اینطور نیست. به نظر من آنطور که آقای حجاریان مطرح کرده، حاکمیت هیچ شرطی را نه تنها نمی‌پذیرد، بلکه اینگونه شعارها باعث می‌شود فاصله بین اصلاح طلبان و حاکمیت بیشتر شود. از سویی این سناریو حتی اقبال عمومی اصلاح طلبان را ندارد و نمی‌تواند به نتیجه برسد».
واقعیت این است که اصلاح طلبان هیچ طرح و برنامه‌ای برای رفع مشکلات ندارند. این طیف اکنون اکثریت مطلق دولت و همچنین فراکسیون امید مجلس و شورای شهر در تهران را در اختیار دارد، اما در عین حال به هیچ عنوان کارنامه قابل قبولی ندارد.
** علی مطهری:۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود! روزنامه ایراندر گزارشی با عنوان «گاندوی دوم علیه ظریف» نوشت: «علی مطهری می‌گوید مســتند "داستان اتم" غیر منصفانه است و می‌شود آن را "گاندوی دوم" دانست."داستان اتم" جدیدترین ساخته صدا و سیماست برای نشان دادن سیاست قدیمی این رسانه در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای و برجام. سیاستی که نه تنها تازگی ندارد، بلکه در تمام سال‌های اخیر با قدرت ادامه داشته است."داستان اتم" آن طور که مسئولان صدا و سیما گفته‌اند قرار بوده روایتی باشد از فضای پسابرجام. روایتی البته بر اساس مذاق سیاسی صدا و سیمایی‌ها. آغاز پخش این مستند درست مصادف بود با آستانه برداشتن گام سوم ایران در مقابل اروپا. در مستند پخش شده از صدا و سیما، تنها نظرات مخالفان دولت و برجام پخش شده و تصاویر آن، در کنار تصاویر شادمانی مردم در زمان امضای برجام گذاشته شده است؛ تصویری که قرار است شکست رؤیای برجام را برجسته کند.»
ارگان دولت در ادامه نوشت: «علی مطهری می‌گوید...حتی ۲۰ دقیقه هم برای تصویب آن (برجام در مجلس) زیاد بود».
دولت از یکسو تاکید دارد که از انتقاد استقبال کرده و به منتقدان جایزه می‌دهد، اما سهم منتقدان چیزی جز فحاشی و توهین نیست.
دولت و رسانه‌های دولتی، برجام را تبدیل به یک موضع حیثیتی و چه بسا موضوعی مقدس کرده‌اندکه حتی کوچکترین نقد نیز به آن وارد نیست. به همین منظور با هر نقدی به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کند.
علی مطهری در اظهارنظری مسبوق به سابقه مدعی شده است که «۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود». متاسفانه این اظهارنظر آقای علی مطهری از عدم آشنایی او با مبانی مسئولیت نمایندگی و تکالیف حقوقی نمایندگان حکایت می‌کند. اگر نه چگونه می‌شود تعهدات ۱۰-۱۵ ساله برای کشور پذیرفت اما تصور کرد که تصمیم‌گیری برای ۱۵ سال کشور حتی نیاز به ۱۵-۲۰ دقیقه زمان ندارد!
اصلاح طلبان از یکسو مدعی هستند که هیچکس برنامه‌های صداوسیما را نمی‌بیندو از سوی دیگر، به کوچکترین حرکت انتقادی در صداو سیما در رابطه با عملکرد دولت نیز حمله می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

از اخلاق روایتگری تا غوغا سالاری
نمایندگان مجلس در هفته جاری بررسی لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده را آغاز کرده‌اند، آنها درحین تصویب مواد مختلف لایحه سازمان مالیاتی(دولت)، موافقتشان را با تصویب ماده 33 این لایحه اعلام کردند، به‌طوری که بابت خروج هر مسافر ایرانی، مالیات اخذ شده و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود.
اصفهان قهرمان دوگانه بانوان ایران شد
تیم قهرمان مسابقات دوگانه بانوان ایران شد.
وقتی توخل فدراسیون فوتبال فرانسه را به باد تمسخر گرفت
سرمربی پاری سن ژرمن بعد از صعود تیمش به فینال لیگ کاپ فرانسه فدراسیون فوتبال فرانسه را به باد تمسخر گرفت.
موافقت فیفا با استعفای دسته جمعی فدراسیون فوتبال عراق
فدراسیون بین المللی فوتبال با استعفای دسته جمعی اعضای کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال عراق موافقت کرد.
تاریخ سازی ساری با یووه
سرمربی یوونتوس با پیروزی که تیمش برابر رم به دست آورد توانست به یک رکورد برسد.
ساری: تشکر واقعی را باید از مادر رونالدو کرد
سرمربی یوونتوس بعد از پیروزی در جام حذفی برابر رم به ستایش از کریستیانو رونالدو پرداخت و ابراز امیدواری کرد که ششمین توپ طلایش را به دست  آورد.
مورینیو: بدشانس هستیم
سرمربی تاتنهام بعد از پیروزی برابر نورویچ سیتی اعتراف کرد که تیمش به خاطر مصدومان زیادی که می دهد بدشانس است.
بازگشت تصویرˮجهان پهلوانˮ به بنر جام تختی+ عکس
تصویر جهان پهلوان غلامرضا تختی به بنر رقابت های جام تختی در سالن شهید دستغیب شیراز بازگشت.
استقبال شیرازی ها از جام تختی-حضور قهرمان المپیک در سالن
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی با استقبال خوب علاقمندان به کشتی در سالن دستغیب شیراز آغاز شد.
میزبانی نمایندگان ایران از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا
میزبانی تیم‌های ایرانی از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به آن‌ها برگشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصمیم بزرگ هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری- تاماش آیان تعلیق شد
رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری به مدت 90 روز تعلیق شد.
شکست فیروزجا در مقابل مرد شماره دو شطرنج جهان در سوپرتورنمنت هلند
علیرضا فیروزجا در دور دهم مسابقات سوپر تورنمنت هلند مقابل فابیانو کاروآنا آمریکایی شکست خورد.
مقامات پنتاگون مدعی استقرار احتمالی «سامانه پاتریوت» در عراق شدند
چند مقام نظامی آمریکایی چهارشنبه شب به وقت تهران مدعی شدند که پنتاگون احتمالا برای محافظت از نیروهای خود در عراق، یک سامانه دفاع موشکی در این کشور مستقر می‌کند.
علی نژاد، شکوری و مدیران ۳ باشگاه آسیایی ایران راهی مالزی شدند
معاون وزیر ورزش و جوانان‌، دبیر فدراسیون فوتبال، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، سرپرست باشگاه استقلال، مالک و عضو هیات مدیره شهرخودرو دقایقی قبل عازم مالزی شدند.
تصویب توافق برگزیت در پارلمان انگلیس
پارلمان انگلیس روز چهارشنبه توافق این کشور با اتحادیه اروپا را به تصویب رساند تا بدین ترتیب انگلیس یک گام دیگر به خروج از اتحادیه اروپا نزدیک‌تر شود.
رئیس‌جمهور از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد
توضیحات عضو مجمع تشخیص درباره پایان مهلت بررسی CFT
ظریف: ایران همچنان آماده گفت‌وگو با همسایگانش است
آیا جای حاج قاسم خالی است؟
معجزه انقلاب +دانلود
تجمع عزاداران فاطمی در ۲ میدان تهران +عکس
قالیباف سخنران نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین
رئیس‌جمهور از حجت‌الاسلام شهیدی عیادت کرد
چالشی شرم‌آور در پاسخ به رد شدن بهنود از خط قرمز ضدانقلاب- تصاویر
اظهارات رئیس قوه قضاییه در بدو ورود به استان یزد