تاجزاده: اگر میرحسین رئیس جمهور می‌شد، الان کشور گلستان بود!- علی مطهری:۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود!

14:49 ۱۱ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 76 0
تاجزاده: اگر میرحسین رئیس جمهور می‌شد، الان کشور گلستان بود!- علی مطهری:۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود!

در شرایط فعلی، کارنامه دولت روحانی و فراکسیون امید مجلس و شورای شهر اصلاح طلب تهران به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. برای همین، اصلاح طلبان به فرافکنی روی آورده‌اند.

مشرق نیوز

سرویس سیاست مشرق -روزانهمی‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.
******* ** تاجزاده: اگر میرحسین رئیس جمهور می‌شد، الان کشور گلستان بود! «مصطفی تاجزاده»از محکومین فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه آرمانگفت: «فرض کنید نامزد انتخابات سال ۸۸ در سال ۸۴ نامزد می‌شد که بدون تردید رأی می‌آورد و ۸ سال رئیس جمهور می‌ماند و تا سال ۹۲ کشور با روش اصلاحات اداره می‌شد. آیا وضع کشور این بود؟ تحریم جهانی می‌شدیم؟ دلار چند برابر می‌شد؟ سرنوشت مسائلی مانند آزادی‌های سیاسی و اجتماعی همین بود؟ مگر درخشان ترین دوره اقتصادی پس از جنگ، دولت دوم اصلاحات نبود؟ اگر بلافاصله بعد از دولت دوم اصلاحات، آن پیشرفت‌ها تداوم می‌یافت، شرایط امروز چگونه بود؟».
نامزد اصلی اصلاح طلبان در سال ۸۸، «میرحسین موسوی» بود. اصلاح طلبان در سال ۸۸، حق الناس را زیر پا گذاشته و به دلیل شکست در انتخابات، با دروغ تقلب کشور را ماهها دچار آشوب کردند.
یکی از خیانت‌های جریان فتنه در سال ۸۸، دادن پالس به دشمن برای تحریم مردم ایران بود. بر همین اساس قطعنامه ۱۹۲۹ دقیقاً در سالگرد فتنه- خرداد ۸۹- تصویب شد. مقامات آمریکایی صراحتاً اعلام کردند که قطعنامه ۱۹۲۹ در راستای تقویب «جنبش سبز»- جریان فتنه- تصویب شد.
بنابراین برخلاف ادعای اصلاح طلبان که قطعنامه ۱۹۲۹ را نتیجه واکنش آمریکا به صنعت هسته‌ای ایران جا می‌زنند، این قطعنامه دقیقاً با هدف تاثیرگذاری بیشتر و هم افزایی با خیانت فتنه گران تصویب شد.
تاجزاده مدعی است که اگر میرحسین موسوی رئیس جمهور ایران می‌شد، کشور گلستان می‌شد. این ادعا در حالی است که
در سال ۹۲، تعداد زیادی از اعضای اصلی ستاد میرحسین موسوی در دولت روحانی حضور یافته و پست‌های ارشد مدیریتی دریافت کردند.
برای نمونه، «عباس آخوندی»وزیر راه و شهرسازی سابق در دولت روحانی، یکی از نفرات اصلی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بود. شخصی که با مدیریت ناکارآمد،
قیمت مسکن را ۱۳۰ درصد گران کردو مشکلات عدیده‌ای را در حوزه مسکن ایجاد کرد.
«بیژن زنگنه»از دیگر اعضای اصلی ستاد میرحسین بود. شخصی که اکنون ۶ سال است که بر صندلی وزارت نفت تکیه زده و به اذعان کارشناسان و صاحبنظران کارنامه بسیار ضعیفی ارائه داده است. قرارداد
توتالو خسارت‌های بی پایان قرارداد کرسنتتنها دو نمونه از مصادیق کارنامه بسیار ضعیف زنگنه است.
«اسحاق جهانگیری»- که خسارت ۱۸ میلیارد دلاریبابت رانت ایجاد شده از دلار ۴۲۰۰ تومانی- را ایجاد کرد نیز به احتمال قوی یکی از مدیران ارشد می‌شد.
«علی ربیعی»، «اکبر ترکان»، «عیسی کلانتری»، «نعمت زاده» و...همگی کسانی هستند که به احتمال بسیار قوی در دولت میرحسین حضور داشتند. افرادی که در دولت روحانی، عیار کارآمدی‌شان بیش از پیش مشخص شد.
نکته قابل توجه اینجاست که در شرایط فعلی، کارنامه دولت روحانی و فراکسیون امید مجلس و شورای شهر اصلاح طلب تهران به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. برای همین، اصلاح طلبان به فرافکنی روی آورده‌اند.
لازم به ذکر است که دولت دوم اصلاحات، به هیچ عنوان کارنامه موفقی نداشت و به همین دلیل علیرغم حمایت آشکار و همه جانبه رئیس دولت اصلاحات از «مصطفی معین»، وی نتوانست در انتخابات سال ۸۴ پیروز شود.
** کرباسچی: حضور مشروط یا تحریم انتخابات توسط اصلاح طلبان، نتیجه معکوس دارد «غلامحسین کرباسچی»دبیرکل حزب کارگزاران در مصاحبه با روزنامه اعتمادگفت: «حضور مشروط (در انتخابات) هیچ معنایی ندارد. بالاخره بعد از ۴۰ سال باید همه کسانی که ادعای سیاست‌ورزی دارند، تکلیف خود را مشخص کرده و بگویند در مهم‌ترین صحنه سیاست کشور که انتخابات باشد، هستند یا نیستند؟ اینکه بخواهیم پیش از هر انتخاباتی تصمیم بگیریم که حضور داشته‌باشیم یا نداشته‌باشیم، سرگردانی دایمی است».
کرباسچی در ادامه گفت: «اگر گروهی یا کسی فکر می‌کند تحریم انتخابات در صحنه سیاسی ایران ممکن و تاثیرگذار است، خب انجام دهد. به هر حال اکثریت مردم با وجود جمیع مشکلات و نارضایتی‌هایی که وجود دارد، می‌خواهند نماینده‌ای در مجلس داشته باشند که حرف‌شان را بزند. بعید می‌دانم کسی از نیروهای سیاسی داخل نظام فکر کند با تحریم می‌توان در سرنوشت کشور تأثیر گذاشت. این حرف‌ها بیشتر نوعی چانه‌زنی سیاسی است و اتفاقاً همیشه هم نتیجه معکوس دارد».
چندی پیش «صادق خرازی»از فعالین اصلاح طلب گفته بود: «در جامعه سیاسی ایران سناریو مشارکت مشروط جواب نمی‌دهد.
حاکمیت کشور ما مبتنی بر رأی توده‌های مردم است و هنوز نظام و حاکمیت قدرت بالایی را در بین لایه‌های اجتماع و اکثریت مردم دارد. زمانی می‌توان این چانه زنی‌ها را در ادبیات سیاسی کشور مطرح کرد که حاکمیت و نظام سیاسی فرآیندی از تصمیم سازی مردم نباشد؛ اما در کشور ما اینطور نیست. به نظر من آنطور که آقای حجاریان مطرح کرده، حاکمیت هیچ شرطی را نه تنها نمی‌پذیرد، بلکه اینگونه شعارها باعث می‌شود فاصله بین اصلاح طلبان و حاکمیت بیشتر شود. از سویی این سناریو حتی اقبال عمومی اصلاح طلبان را ندارد و نمی‌تواند به نتیجه برسد».
واقعیت این است که اصلاح طلبان هیچ طرح و برنامه‌ای برای رفع مشکلات ندارند. این طیف اکنون اکثریت مطلق دولت و همچنین فراکسیون امید مجلس و شورای شهر در تهران را در اختیار دارد، اما در عین حال به هیچ عنوان کارنامه قابل قبولی ندارد.
** علی مطهری:۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود! روزنامه ایراندر گزارشی با عنوان «گاندوی دوم علیه ظریف» نوشت: «علی مطهری می‌گوید مســتند "داستان اتم" غیر منصفانه است و می‌شود آن را "گاندوی دوم" دانست."داستان اتم" جدیدترین ساخته صدا و سیماست برای نشان دادن سیاست قدیمی این رسانه در مخالفت با مذاکرات هسته‌ای و برجام. سیاستی که نه تنها تازگی ندارد، بلکه در تمام سال‌های اخیر با قدرت ادامه داشته است."داستان اتم" آن طور که مسئولان صدا و سیما گفته‌اند قرار بوده روایتی باشد از فضای پسابرجام. روایتی البته بر اساس مذاق سیاسی صدا و سیمایی‌ها. آغاز پخش این مستند درست مصادف بود با آستانه برداشتن گام سوم ایران در مقابل اروپا. در مستند پخش شده از صدا و سیما، تنها نظرات مخالفان دولت و برجام پخش شده و تصاویر آن، در کنار تصاویر شادمانی مردم در زمان امضای برجام گذاشته شده است؛ تصویری که قرار است شکست رؤیای برجام را برجسته کند.»
ارگان دولت در ادامه نوشت: «علی مطهری می‌گوید...حتی ۲۰ دقیقه هم برای تصویب آن (برجام در مجلس) زیاد بود».
دولت از یکسو تاکید دارد که از انتقاد استقبال کرده و به منتقدان جایزه می‌دهد، اما سهم منتقدان چیزی جز فحاشی و توهین نیست.
دولت و رسانه‌های دولتی، برجام را تبدیل به یک موضع حیثیتی و چه بسا موضوعی مقدس کرده‌اندکه حتی کوچکترین نقد نیز به آن وارد نیست. به همین منظور با هر نقدی به سخت‌ترین شکل ممکن برخورد می‌کند.
علی مطهری در اظهارنظری مسبوق به سابقه مدعی شده است که «۲۰ دقیقه هم برای تصویب برجام زیادی بود». متاسفانه این اظهارنظر آقای علی مطهری از عدم آشنایی او با مبانی مسئولیت نمایندگی و تکالیف حقوقی نمایندگان حکایت می‌کند. اگر نه چگونه می‌شود تعهدات ۱۰-۱۵ ساله برای کشور پذیرفت اما تصور کرد که تصمیم‌گیری برای ۱۵ سال کشور حتی نیاز به ۱۵-۲۰ دقیقه زمان ندارد!
اصلاح طلبان از یکسو مدعی هستند که هیچکس برنامه‌های صداوسیما را نمی‌بیندو از سوی دیگر، به کوچکترین حرکت انتقادی در صداو سیما در رابطه با عملکرد دولت نیز حمله می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

شرکت کارن تجارت بهین، ارائه‌دهنده راهکارهای نظافت صنعتی در ایران
امروزه پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در کلیه حوزه‌ها و مسائل مختلف به وجود آمده است. صنعت نظافت یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه است که در طول سالیان متمادی پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته است.
ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد با ثبت شرکت هانا
خیلی از افراد ترجیح می‌دهند، شرکت‌شان را در کیش به دلیل شرایط ویژه‌ای که ثبت شرکت در مناطق آزاد دارند، ثبت کنند. در این متن به مزایای ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد توسط ثبت شرکت هانا پرداخته شده است.
۴ راز خرید موفق خودرو دست دوم
خرید موفق خودرو را می‌توان تجربه‌ای دلنشین دانست. اما ایجاد رضایت پس از خرید خودرو امری است که در دنیای امروز کمی سخت شده‌ است.
پایان کار بانوان پینگ پنگ باز ایران در قهرمانی آسیا
بانوان پینگ پنگ باز ایران از دور رقابت‌های قهرمانی آسیا حذف شدند.
جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شد
طبق اعلام مجله فرانس فوتبال در مراسم توپ طلا در سال ۲۰۱۹ جایزه ای به نام لئو یاشین به بهترین دروازبان داده خواهد شد.
شانس مدال برنز و کسب سهمیه المپیک برای اطری- ۲ فینالیست روسیه در ۲ وزن نخست
رضا اطری برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک، فردا در شانس مجدد به رقابتهایش ادامه می‌دهد.
امامی، افضلی، کریمی و محبی رقبایشان را شناختند
با برگزاری مراسم قرعه کشی، ۴ آزادکار ایران رقبای خود را در کشتی آزاد قهرمانی جهان شناختند.
غیبت ادامه‌دار دیاباته و حضور فرشید باقری در تمرین استقلال
تمرین امروز استقلال با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها
سرپرست تیم فوتبال استقلال به حواشی ایجاد شده درباره لباسی که بازیکنان استقلال پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان به یاد هوادار درگذشته‌شان پوشیدند، واکنش نشان داد.
بیانیه جدید رئیس فیفا: زنان ایران باید از ماه آینده به ورزشگاه‌ بروند
رییس فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که زنان ایرانی باید اجازه حضور در ورزشگاه را داشته باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد
دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می‌دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک‌های بالای درآمدی واریز نشود.
ششمی بانوی وزنه بردار ایران در گروه D وزنه برداری قهرمانی جهان
بانوی وزنه‌بردار ایران در گروه D دسته ۵۵ کیلوگرم قهرمانی جهان ششم شد.
ویدئو - از اثبات نظریه اینشتین تا ساخت ربات‌هایی تازه
در بیست و سومین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا، با هم خبرهایی تازه از لایه ازون و اثبات نظریه انیشتین می‌شنویم و با ربات‌هایی تازه آشنا می‌شویم.
کالدرون در منزل هوادار ۸ساله فوت شده پرسپولیس+عکس
سرمربی پرسپولیس در منزل کودک ۶ ساله فوت شده در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حاضر شد.
ارتش کویت به حالت آماده‌باش درآمد
فرماندهی ستاد کل ارتش کویت از افزایش سطح آمادگی رزمی برخی یگان‌های ارتش خبر داد.
تحقیقات درباره حادثه «آرامکو» باید بی‌طرفانه باشد
ظریف: آمریکا هنوز هم از تعهد صدور روادید طفره می‌رود
اقدام نظامی علیه ایران، به «جنگ تمام عیار» منجر می‌شود
ظریف: «تیم ب» در حال فریب دادن ترامپ به سوی جنگ است
درس تاریخی ظریف به پمپئو
ماجرای آشنایی پناهیان با رهبر انقلاب +فیلم
پالس ترامپ به ایران در خصوص ادامه کمپین فشار حداکثری
نیویورک‌تایمز: جنگ با ایران کابوس است
فاطمه هاشمی: باید با آشتی ملی، به حصر پایان دهیم!- روزنامه حامی دولت: آمریکا برای «یاسر عرفات» هم ویزا صادر نکرد
وزیر صمت برای پاسخ به سوال نمایندگان به کمیسیون اقتصادی می‌رود