هر آنچه باید درباره وام دانشجویی عتبات بدانید

09:15 ۱۱ روز و ۲۲ ساعت پیش مشرق نیوز 220 0
هر آنچه باید درباره وام دانشجویی عتبات بدانید

در این گزارش به بیان توضیحاتی درباره شرایط وام دانشجویی عتبات عالیات، مهلت ثبت نام و ... می پردازیم.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،با توجه به اعزام تعداد زیادی از دانشجویان به عتبات عالیات و به منظور تسهیل سفر معنوی دانشجویان، ثبت نام وام زیارت در سامانه فاز ۲ صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ۴ شهریور فعال شد.
بیشتر بخوانید زمان ثبت ناموامعتباتدانشجوییمهلت ثبت نام تا امروز یک شنبه ۱۷ شهریور ۹۸ به پایان می‌رسد بنابراین دانشجویان در این مدت فرصت دارند در خصوص ثبت وام و بارگذاری مدارک اقدام کنند.
متقاضیان دریافت تسهیلات، جهت دریافت وام باید به موارد زیر توجه کنند:با توجه به آغاز عملیات اعزام عتبات دوره هفدهم و واریز هزینه اکثر کاروان‌های اعزامی مرداد ماه؛ زائرین جهت دریافت وام به دو گروه تقسیم می‌شوند:گروه اول؛ زائرینی که تاریخ اعزام آن‌ها قبل از یک شهریور ۹۶ است. زائرینی که تا تاریخ یک شهریور ۹۶ به عتبات اعزام خواهند شد، می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک ملت نسبت به دریافت وام اقدام کنند.
گروه دوم؛ زائرینی که اعزام آن‌ها از یک شهریور ۹۶ به بعد است، این دسته از زائرین در صورتیکه جزء دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم هستند (اعم از زائر سرگروه یا همراه) می‌بایست جهت دریافت تسهیلات فقط به صندوق رفاه دانشگاه خود مراجعه کنند و دانشجویان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت به شعب بانک ملت مراجعه کنند.
میزان وام زائران مجرد و متاهلدانشجویان وزارت علوم که از صندوق رفاه وام دریافت می‌کنند، نیازی به ضامن ندارند و بازپرداخت آن بعد از فراغت از تحصیل آغاز می‌شود. میزان وام صندوق رفاه به زائرین مجرد ۱ میلیون تومان و به زائرین متاهل ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
شرایط وام زوجینبه زوجین دانشجو هم طبق اعلام قبلی، وام به صورت مجزا تعلق خواهد گرفت که درصورت دانشجو بودن در دانشگاه‌های وزارت علوم؛ از صندوق رفاه و در غیر اینصورت از بانک ملت می‌توانند وام خود را دریافت کنند.
دانشجویان وزارت علوم که از اول شهریور ماه به بعد اعزام می‌شوند فقط می‌توانند از صندوق رفاه وام دریافت کنند. اساتید و کارمندان صرفا مجاز به دریافت وام از بانک ملت هستند، با توجه به اینکه تفاهم نامه با صندوق رفاه هنوز نهایی نشده است زمان مراجعه به صندوق رفاه متعاقباً اعلام می‌شود.
برای دریافت وام بانک ملت نیازی به ارائه معرفی نامه به شعب نیست، زیرا کد ملی افراد به صورت سیستمی به بانک ارسال می‌شود، ولی جهت دریافت وام صندوق رفاه می‌بایست به سامانه جامع مراجعه کرده و معرفی نامه دریافت شود.
دانشگاهیان متقاضی دریافت وام در صورت مراجعه به بانک و بروز مشکل می‌بایست به مسئول اعتبارات شعبه یا رئیس بانک مراجعه و شماره نامه فوق را در اختیار شعبه قرار دهید و یا در صورت نیاز، دستورالعمل اعطای وام که در سایت لبیک موجود است را پرینت نموده و به شعبه ارائه کنند.
مدارک لازم جهت اخذ واممدارک لازم جهت اخذ وام ارائه اصل وتصویر شناسنامه و کارت ملی، تکمیل فرم‌های مربوطه، افتتاح حساب جهت دریافت تسهیلات و یک نفر ضامن مورد تایید شعبه.
توضیحات تکمیلی در خصوص وام در دفترچه راهنما در سایت لبیک موجود است. پذیرفته شدگانی که در ثبت نام اولیه متقاضی دریافت وام نبودند و در قرعه کشی انتخاب شده اند و متقاضی وام هستند، باید با دفتر ستاد در استان محل تحصیل خود تماس بگیرند تا وضعیت دریافت وام آن‌ها در سامانه ویرایش و کدملی آن‌ها برای بانک ارسال شود.
میزان وام برای سفرهای زمینی و هواییمیزان تسهیلات عتبات بانک ملت برای سفرهای زمینی ۱ میلیون تومان و برای سفرهای هوایی یک و نیم میلیون تومان است که با یک ضامن معتبر که مورد تایید بانک باشد، قابل دریافت خواهد بود.
در اعزام متاهلین وام به زائر اصلی و همسر تعلق می‌گیرد. این وام از زمان نهایی کردن ثبت نام تا دو ماه بعد از سفر قابل دریافت خواهد بود. در صورت مراجعه به شعب و بروز مشکل متقاضیان می‌توانند با شماره ۱۵۵۶ روابط عمومی بانک ملت تماس حاصل کنند.
مدت زمان بازپرداخت و سودبه فرزندان وام تعلق نمی‌گیرد. تسهیلات ارائه شده فوق بانک ملت، قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۸ ماهه و فاقد سود است و تنها با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.
بازپرداخت وام برای وام زمینی بانک ملت حدود ۶۰ هزار تومان و اقساط وام هوایی حدود ۹۰ هزار تومان است. بازپرداخت اقساط صندوق رفاه هم بعد از فراغت از تحصیل در دو سال و بدون سود خواهد بود.
منبع: میزان


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

پاداش قهرمانی در المپیک ناشنوایان؛ فقط ۲ سکه!
سرمربی تیم ملی جودو ناشنوایان اعزامی به بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ گفت: کسب عنوان قهرمانی در هنگ‌کنگ هدف اصلی جودوکاران ناشنواست، اما قهرمانی زمانی محقق می‌شود که ورزشکاران ناشنوا مورد توجه مسوولان قرار بگیرند.
کیا قدمی: وزنه‌برداری ایران بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی می‌گیرد
وزنه بردار ملی پوش دسته 109 کیلوگرم که به علت مصدومیت از اعزام به مسابقات جهانی تایلند بازماند، گفت: تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات جهانی بهترین نتیجه را خواهد گرفت.
خنت در غیاب میلاد محمدی به پیروزی رسید
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی به پایان رسید.
چند توصیه‌ پزشکی درباره کیف و کفش مناسب دانش‌آموزان
هرساله با قرار گرفتن در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس همواره یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها انتخاب کیف و کفش مناسب برای فرزندشان است و به دنبال انتخاب کیف و کفشی هستند که آسیبی را به بدن فرزندشان وارد نکند.
پوشش بیمه‌ای پرستاری در منزل برای پنج بیماری
معاون پرستاری وزیر بهداشت از تدوین استانداردهای خدمتی مراقبت در منزل خبر داد و گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ مرکز مراقبت در منزل فعال در کشور داریم که به صورت خصوصی کار می‌کنند.
چه گروه‌هایی از اتباع غیرمجاز می‌توانند در مدرسه تحصیل کنند؟
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: فرصت کوتاهی را در نظر گرفته‌ایم تا اتباع غیرمجاز هم بتوانند برای ثبت‌نام فرزندانش در مدارس اقدام کنند.
جزییات تخصیص آب دریای عمان به سه استان
معمای تامین آب استان‌های شرقی که با بحران بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند، با انتقال آب دریای عمان به شرق کشور حل خواهد شد. طرحی که طبق آن امکان برداشت ۱.۲ میلیاردمترمکعب از آب دریا فراهم می‌شود که استان سیستان و بلوچستان ۲۲۸ میلیون مترمکعب، خراسان‌رضوی ۱۱۰ میلیون مترمکعب و خراسان‌جنوبی ۶۰ میلیون متر مکعب از خروجی این آب سهم می‌برند.
قیمت سنگ‌آهن با عرضه در بورس کالا آزاد شود
به اعتقاد عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در تمام زنجیره فولاد از جمله سنگ‌آهن باید شاهد آزادسازی قیمت‌ها باشیم؛ به طوریکه قیمت‌ها بر مبنای عرضه و تقاضا که مکانیزم اصلی بورس کالا است، تعیین شود.
سازمان بازرسی مقوله عدم اعلام حقوق مدیران را کنترل کند
یک وکیل دادگستری در خصوص عدم اعلام حقوق و مزایا توسط برخی از مسئولان و دستگاه‌ها در سامانه حقوق و مزایا، گفت: سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند به عنوان یک نهاد نظارتی کلان اطلاعیه یا مصوبه‌ای را اعلام کند و بگوید که به عنوان مثال از مهرماه به بعد نفس عدم اعلام مدیران در ارتباط با حقوق‌شان می‌تواند به عنوان اقدامی غیرقانونی تلقی شود.
جزئیاتی جدید از ناپدیدشدن مرموز زهرای ۲ ساله- تصاویر
مردم، آتش‌نشانی و هلال‌احمر برای پیدا کردن «زهرا» بسیج شده‌اند اما هنوز به نتیجه نرسیده‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هفته چهارم لیگ برتر؛ مدعیان مسیر خود را جدا می‌کنند؟
هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(جمعه) با انجام ۷ بازی آغاز می‌شود که در مهم‌ترین بازی‌ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می‌رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.
چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
در برخی از کشور‌ها نحوه خرید سنتی تلفن به این شکل بود که یک قرارداد ۲ ساله امضا می‌کردیم و یک تلفن ساده (کلاسیک) دریافت و هزینه را ماهانه پرداخت می‌کردیم.
سقوط جنگنده اف-۱۶ در فرانسه
بنا بر اعلام مقامات فرانسوی یک فروند جنگنده اف-۱۶ بلژیک در یک منطقه مسکونی در غرب این کشور سقوط کرده است. در این حادثه یکی از خلبانان این جنگنده با خطوط انتقال برق برخورد کرده است.
۷ سهمیه المپیک زمستانی جوانان برای اسکی ایران
اسکی ایران برای حضور در المپیک زمستانی جوانان ۲۰۲۰ لوزان هفت سهمیه کسب کرده است.
برد آرسنال و باخت لاتزیو و ترابزون در هفته اول لیگ اروپا
هفته اول دور گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ اروپا با ۱۲ بازی شروع شد.
جزئیاتی جدید از ناپدیدشدن مرموز زهرای ۲ ساله- تصاویر
هنگام بلاک شدن در اینستاگرام راه حل چیست؟
راهکارهای پزشکان برای درمان «کوتاهی قد»
لحظه‌های نفسگیر ۱۰ زن و مرد تهرانی در برج آتشین
تمرین‌هایی برای کمک به رفع انحراف چشم
به چه نحوی می توانم احساس تنهایی را متوقف کنم؟
چگونه عمر گوشی‌های هوشمند را افزایش دهیم؟
هنگام بلاک شدن در اینستاگرام راه حل چیست؟
بدترین و بهترین حالت خوابیدن برای سلامتی کدامند؟
یک مصوبه ؛ یک اطلاعیه و چند پرسش و سناریو