پایان پرسه‌های قاتل فراری در سعادت آباد تهران

01:42 ۷ روز و ۲۰ ساعت پیش مشرق نیوز 143 0
پایان پرسه‌های قاتل فراری در سعادت آباد تهران

پسر جوان در یک درگیری کینه‌جویانه در قم دست به قتل جلوی یک دامداری زد و گریخت. این قاتل پس از یک سال فرار در منطقه سعادت آباد تهران دستگیر شد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، اواخر تیر سال گذشته بود که ماموران پلیس قم در جریان مرگ پسر جوانی با ضربات چاقو در نزدیکی یک دامداری در شهرک صنعتی قم قرار گرفتند. بدین ترتیب تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و با حضور در صحنه جرم مشخص شد پسر جوان با ضربات چاقو به قتل رسیده و عامل جنایت پا به فرار گذاشته است.
بیشتر بخوانید:به خاطر مادرم!سرنوشت عجیب زندانی بدشانسقاتل جوان: سلمان مرا کتک زد من هم با چاقو زدم شناسایی قاتلکارآگاهان در گام نخست به سراغ سعید، برادر مقتول رفتند که ادعا می‌کرد قاتل را می‌شناسد. پسر جوان به ماموران گفت: چندی قبل با پسر جوانی که در نزدیکی ما یک دامداری دارد درگیر شدم و از همان روز به بعد این جوان که امیر نام دارد از من کینه به دل گرفت و از دوستانم می‌شنیدم به دنبال انتقام‌گیری است. وی افزود: ظهر روز قتل شنیدم که امیر با برادرم در خیابان درگیر شده است و مردم با میانجی گری به این درگیری پایان داده اند. غروب همان روز شنیدم که برادرم به قتل رسیده است و اطمینان دارم قاتل امیر ۲۵ ساله است.
ردیابی پلیسیتیم پلیسی در این مرحله با فرضیه قتل از سوی امیر تحقیقات را برای دستگیری متهم آغاز کردند و وقتی به خانه او رفتند مشخص شد که این جوان پس از قتل دیگر به خانه نرفته و متواری شده است. تجسس‌ها ادامه داشت تا این که ماموران پی بردند امیر پس از قتل به شهر ساوه فرار کرده است و تیمی از ماموران برای دستگیری متهم به ساوه سفر کردند، اما در این مرحله مشخص شد قاتل پس از چند روز پنهان شدن در این شهر پا به فرار گذاشته است.
بازداشت قاتل فرارییک سال از پرونده قتل پسر جوان در قم گذشت و کارآگاهان در ردیابی‌های پلیسی به بن بست خورده بودند تا این که با اقدامات فنی و اطلاعاتی سرنخ جدیدی از قاتل فراری به دست آمد. ماموران پی بردند که امیر پس از قم به ساوه رفته و بعد از چند روز زندگی پنهانی به تهران سفر کرده است و در خانه یکی از دوستانش در منطقه سعادت آباد زندگی می‌کند. همین کافی بود تا ماموران مخفیگاه امیر را در منطقه سعادت آباد ردزنی کنند و با هماهنگی مقام قضایی تیمی از ماموران پلیس قم به تهران رفتند و روز پنج‌شنبه ۱۴ شهریور امسال در عملیاتی غافلگیرانه امیر در خانه دوستش دستگیر شد.
گفتگو با قاتل فراریامیر ۲۵ ساله که در شهرک صنعتی قم دست به قتل زده است ادعا می‌کند قصد کشتن آن جوان را نداشته و همه این اتفاقات به خاطر کینه از برادر مقتول بوده است.
تحصیلات؟دوم دبیرستان.
سابقه داری؟نه، تا حالا خلافی نکردم که به زندان بروم.
شغل؟یک دامداری دارم.
الان به چه جرمی دستگیر شدی؟قتل.
چه کسی را کشتی؟پسر جوانی را که با برادرش در نزدیکی ما یک دامداری داشتند.
انگیزه قتل؟از برادرش کینه به دل داشتم.
چرا؟چند هفته قبل از قتل با برادر مقتول درگیر شدم و از آن زمان به بعد از او کینه به دل گرفتم و همیشه به دنبال انتقام گیری بودم.
همیشه چاقو همراه داری؟نه، ولی بعد از این که از برادر مقتول کتک خوردم یک چاقو خریدم و به دنبال یک فرصت بودم.
چرا برادر سعید را کشتی؟ظهر روز درگیری برادر سعید را در خیابان دیدم، او به سراغم آمد و درباره اختلاف من و برادرش صحبت کرد که به او گفتم از برادرت کینه دارم و هر زمان سعید را در خیابان ببینم انتقامم را می‌گیرم که در میان همین صحبت‌ها بین من و برادر سعید درگیری رخ داد و مردم با میانجی گری ما را از هم جدا کردند.
چطور دست به قتل زدی؟غروب همان روز که با برادر سعید درگیر شده بودم در دامداری بودم که متوجه شدم او با شمشیر و چاقو جلوی در محل کارم آمده است، به همین دلیل چاقویی را که خریده بودم به دست گرفتم و به سراغ او رفتم، وقتی جلوی در رسیدم برادر سعید به سمت من شمشیر و چاقو پرت کرد و من نیز در همان تاریکی با چاقو به سمت او ضرباتی پرت کردم که نمی‌دانم به کجای بدن او خورد. در این درگیری من روی زمین افتادم و دیگر برادر سعید را ندیدم و در همان تاریکی به سرعت به خانه رفتم.‌
می‌دانستی پسر جوان را کشتی؟وقتی به خانه رفتم از ترس پلیس، به ساوه فرار کردم و همان جا بود که فهمیدم پسر جوان به قتل رسیده است.
چرا به تهران سفر کردی؟یکی از دوستانم در منطقه سعادت آباد تهران زندگی می‌کرد و من به سراغش رفتم. او بدون اطلاع از این که من دست به قتل زدم پذیرفت همراه او زندگی کنم.
با خانواده ات در ارتباط بودی؟مدتی از آن‌ها اطلاع نداشتم و، چون در تهران کسی را نمی‌شناختم به ملاقات دایی‌ام رفتم که درزندان بود. از طریق او با یکی از دوستانش آشنا شدم و مرد جوان برای من یک موبایل و سیم کارت خرید و از طریق واتس اپ با خانواده ام در ارتباط بودم.
دایی ات چرا زندان است؟به خاطر حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده است.
فکر می‌کردی دستگیر شوی؟بعد از گذشت یک سال فکر نمی‌کردم پلیس در تعقیبم باشد.
حرف آخر؟من قصد کشتن نداشتم، هوا تاریک بود و مقتول برای من چاقو و شمشیر کشید. من هم برای دفاع از خودم به سمت او چاقو کشیدم، ولی باور کنید در آن تاریکی نفهمیدم ضربات چاقو را به کجای بدن او زدم.
بنا بر این گزارش، بازپرس جنایی پرونده پس از تحقیقات ابتدایی از قاتل فراری دستور داد متهم و پرونده برای تحقیقات بیشتر و سیر مراحل قانونی به قم ارجاع شود.
منبع: روزنامه خراسان


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

جمع‌آوری ۲۴ هزار بخاری نفتی مدارس
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن اعلام اینکه ۱۰ هزار کلاس درس برای سال جدید آماده بهره‌برداری است، گفت: در اول مهر برای برچیدن ۲۴ هزار بخاری نفتی برنامه داریم.
شکست بلندقامتان ایران در آزادی مقابل کانگروها- غافلگیری شاگردان کولاکوویچ
تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف استرالیا رفت و متحمل شکست شد.
برتری 45 دقیقه‌ای استقلال مقابل نفت با تک گل قائدی
نیمه اول دیدار تیم‌های نفت مسجد سلیمان و استقلال با برتری شاگردان استراماچونی به پایان رسید.
مهاجم استقلال مصدوم شد
مهاجم تیم فوتبال استقلال به دلیل آسیا دیدگی در اواخر نیمه اول جای خود را به مرتضی تبریزی داد.
کالدرون 19 بازیکن پرسپولیس را به اردو دعوت کرد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، 19 بازیکن را برای اردوی پیش از بازی با صنعت نفت آبادان دعوت کرد.
فهرست سرخپوشان برای دیدار با نفت آبادان
تیم فوتبال پرسپولیس با ۱۹ بازیکن به اردوی پیش از بازی با صنعت نفت رفت.
تراکتوری‌ها خواهان محرومیت بیرانوند شدند
تیم‌های ذوب آهن و تراکتور از ساعت 19:45 در اصفهان به مصاف هم رفتند.
فیلم- گل اول استقلال به نفت مسجدسلیمان
گل اول استقلال به نفت مسجدسلیمان در دقیقه 15 توسط مهدی قائدی به ثمر رسید. (استقلال 1-0 نفت مسجدسلیمان)
مدیر 60 ساله برای فدراسیون نشد اما برای اصفهان می‌شود
در ماه‌های اخیر شرایط موجود در ورزش استان اصفهان و فراز و فرودهایی که متوجه این حوزه بوده، موجبات ایجاد انگیزه قوی برای تغییر در رأس اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان شده تا جایی که از استانداری اصفهان و وزارت ورزش و جوانان خبر می‌رسد که شرایط آن‌ها را برای پایان دادن به مأموریت 6 ساله سلطان‌حسینی مجاب کرده است.
تغییرات کالدرون در ترکیب پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قصد دارد در سومین دیدار تیمش برای نخستین بار یک زوج جدید را در خط حمله امتحان کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جمع‌آوری ۲۴ هزار بخاری نفتی مدارس
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن اعلام اینکه ۱۰ هزار کلاس درس برای سال جدید آماده بهره‌برداری است، گفت: در اول مهر برای برچیدن ۲۴ هزار بخاری نفتی برنامه داریم.
برتری 45 دقیقه‌ای استقلال مقابل نفت با تک گل قائدی
نیمه اول دیدار تیم‌های نفت مسجد سلیمان و استقلال با برتری شاگردان استراماچونی به پایان رسید.
مهاجم استقلال مصدوم شد
مهاجم تیم فوتبال استقلال به دلیل آسیا دیدگی در اواخر نیمه اول جای خود را به مرتضی تبریزی داد.
معاون روحانی: آثار برجام در کشور غیرقابل انکار است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: آثار برجام در زمینه‌های مختلف برای کشور هنوز پابرجا بوده و غیرقابل انکار است.
شکست بلندقامتان ایران در آزادی مقابل کانگروها- غافلگیری شاگردان کولاکوویچ
تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف استرالیا رفت و متحمل شکست شد.
جمع‌آوری ۲۴ هزار بخاری نفتی مدارس
آیا ورزش باعث اضافه‌وزن می‌شود؟
نجات نوزاد ۴۰ روزه از دست مادر روانی
دفاتر «جمعیت پیشرفت و عدالت» در محله های تهران فعال می‌شود
احتمال وقوع طوفان گرد و خاک در نیمه شرقی کشور
بازگشت سردار منتظرالمهدی به ناجا
شهریه‌های نجومی در جیب مدیران مدارس
دستگیری عامل شهادت ۲ پلیس در ایرانشهر
سرقت سنگ‌های سه میلیاردی از زن چینی
هشدار  پلیس مبارزه با مواد مخدر به زائران اربعین