نمازی: فعلا دستیار مجیدی می‌شوم

11:30 ۱۴۱ روز و ۳ ساعت پیش مشرق نیوز 237 0
نمازی: فعلا دستیار مجیدی می‌شوم

تیم ملی امید ایران برای المپیکی شدن از همیشه کار دشوارتری را پیش‌رو دارد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، این تیم برای رسیدن به رویایی که 43 سال پیش در مونترال محقق شده بود، باید قدرت‌های آسیا را یک به یک از پیش‌رو بردارد، اما این دشواری زمانی بیشتر از همیشه جلوه می‌کند که بدانیم این تیم زیر 23 سال ایران که به آن تیم ملی امیدگفته می‌شود، کم‌ستاره‌ترین تیم همه این دوران به شمار می‌رود.
تیم ملی امید در ایام نوروز، میزبان مرحله مقدماتی انتخابی المپیک در تهران بود که بعد از تیم ملی عراق در رده دوم قرار گرفت و نتوانست به‌طور مستقیم راهی مرحله نهایی انتخابی المپیک شود، اما به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به چند تیم، در رده دوم بهترین تیم‌های دوم مرحله مقدماتی جای گرفت و یکی از چهار تیم صعودکننده از این مسیر بود. با این نتایج، تیم ملی امید در قرعه‌کشی مرحله نهایی در سید چهارم به همراه امارات، بحرین و سوریه قرار گرفته است و این احتمال وجود دارد که در مرحله گروهی با تیم‌های قدرتمند و صاحب نام آسیا هم‌گروه شود که مسیر سختی خواهد بود. اگر خیلی بدبین باشیم، ممکن است در گروهی متشکل از ازبکستان، ژاپن و استرالیا قرار بگیریم که صعود از این گروه هرگز ساده نیست. این مسابقات دی‌ماه امسال در تایلند برگزار می‌شود و سه تیم نخست به همراه ژاپن در المپیک حضور خواهند داشت. درصورتی که ژاپن به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات صعود کند، سه تیم دیگر بدون انجام بازی فینال و رده‌بندی به المپیک صعود خواهند کرد.
بعد از تغییرات در کادرفنی، فرهاد مجیدی، سرمربی فصل گذشته استقلال در هفته‌های پایانی به جای کرانچار به‌عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شد. جدای برخی انتقادات فنی به این مربی، در این مدت اخیر همواره صحبت از آن بوده که به دلایل مختلف شاید چهره محبوب استقلالی‌ها نتواند در تایلند تیم امید ایران را به‌عنوان سرمربی همراهی کند و شایعه توافق فدراسیون فوتبال با امید نمازی و درخواست از وی برای کمک و همراهی این تیم نیز شاید برای روز مبادا است تا دستیار سابق کارلوس کی‌روش در تیم ملی امید درصورتی که مجیدی به هر دلیلی نتواند به کار ادامه دهد، نمازی سکان هدایت امیدها را در دریای متلاطم صعود به المپیک عهده‌دار شود. برهمین اساس و درخصوص این شایعات سراغ مربی سابق تیم ملی بزرگسالان که سابقه هدایت ذوب‌آهن را نیز دارد، رفتیم. گفت‌وگو با
امید نمازیرا در زیر می‌خوانید.
گفته می‌شود با فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در تیم امید به توافق رسیده‌اید؛ صحت دارد؟هنوز این اتفاق نیفتاده و توافقی با فدراسیون ایران نداشته‌ایم. در این مورد اگر قرار باشد توافقی انجام شود، باید شرایطم را قبول کنند. در این صورت در خدمت تیم ملی امید هستم و به این تیم کمک خواهم کرد و در غیر این صورت معذورم.
شرایط شما چیست؟درباره مسائل مالی صحبت کرده و پیشنهادهایی را داده‌ام. ضمن اینکه بلیت رفت و برگشت هم جزء شرایط من است، چون خانواده‌ام در آمریکا هستند و باید در فاصله اردوها به ایران بیایم و برگردم.
پس توافق نهایی هنوز انجام نشده است؟خیر. باید به توافق برسیم. فعلا صحبت‌ها در حد این بوده که بیایم و مقطعی کمک کنم و اگر شرایطم را قبول کنند، با فدراسیون ایران قرارداد بسته و کارم را آغاز می‌کنم. فعلا بلیت را برایم فرستاده‌اند و قرار است به صورت حضوری مذاکرات را ادامه بدهم.
بیشتر بخوانید:واکنشمجیدیبه نخستین باخت با تیم ملی امید این‌طور نیست که به‌زودی و در فاصله باقی‌مانده تا آغاز مسابقات، در این تیم به دلایلی که همه می‌دانیم به‌عنوان سرمربی کار خود را آغاز کنید؟من فقط درباره کمک به تیم ملی امید با مقامات فدراسیون صحبت کرده‌ام و اصلا درباره جایگاهم در این تیم حرفی زده نشده است. فرهاد مجیدی درحال حاضر سرمربی تیم ملی امید ایران است و من نیز با این تفکر برای کمک می‌روم.
یعنی حاضرید دستیار مجیدی بشوید؟باز هم تکرار می‌کنم هیچ صحبتی درباره جایگاهم نشده و من هم می‌دانم مجیدی سرمربی تیم امید ایران است. اتفاقا به آقای استیلی و محصص هم گفته‌ام که همه‌جوره در خدمت تیم ملی امید هستم و اگر شرایط قبول شود، به این تیم کمک خواهم کرد.
  شما سرمربی تیم‌های مطرحی بوده‌اید و دستیاری کارلوس کی‌روش را هم در کارنامه دارید. مشکلی با دستیاری مربی تازه‌کاری مثل مجیدی ندارید؟
کاری به جایگاهم در تیم امید ندارم. اتفاقا برای یکی دو ماه آینده پیشنهاد بسیار خوبی برای کار در آمریکا دارم، ضمن اینکه در یکی از آکادمی‌های اینجا به کار مربیگری مشغول هستم. در صحبت‌هایی که شد، فقط اعلام کرده‌ام می‌توانم کمک کنم و برای همین هم قبول کردم فعلا به اردوی ازبکستان در این 5-4 روز اضافه شده و مذاکرات را برای ادامه کار در این کشور ادامه بدهم. در این چند روز به‌عنوان دستیار و کمک به اردوی تیم امید می‌روم تا ببینم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.
اما گمانه‌زنی‌ها با نظر شما متفاوت است و گفته می‌شود شما سرمربی آینده خواهید بود!در این خصوص بیشتر از آنکه گفتم، نمی‌دانم.
از لحاظ فنی تیم امید را چطور ارزیابی می‌کنید؟باید از نزدیک شرایط این تیم را ببینم. البته یک‌سری از بازیکنان را می‌شناسم و چند نفری نیز شاگرد خودم بوده‌اند و با آنها آشنایی دارم، اما برای اینکه شرایط فنی تیم دستم بیاید، باید از نزدیک کار را ببینم.
در ایران خیلی از کارشناسان به این تیم برای صعود به المپیک امیدوار نیستند و دلیل‌شان نیز این است که تیم فعلی بازیکن بزرگ و ستاره ندارد.
همیشه این صحبت‌ها بوده، اما به‌عنوان یک مربی می‌گویم که این ستاره‌ها نیستند که نتایج را تعیین می‌کنند بلکه این تیم است که باید به‌عنوان ستاره اصلی تلاش کند و موفق باشد. چه‌بسا همین تیم کاری کند که در حدود نیم‌قرن اخیر هیچ‌کس موفق به انجام آن نشده است. باز هم تاکید می‌کنم که آشنایی زیادی با شرایط فنی تیم ملی ندارم و باید بروم و از نزدیک شرایط را ببینم تا ارزیابی دقیقی کرده و سپس نظرم را بگویم.
از تیمی که در دانمارک داشتید، چه خبر؟ گویا از این تیم استعفا دادید.
درست است. با اینکه یک هفته از آغاز لیگ سپری شده بود، اما استعفا دادم، چون شرایطی که می‌خواستم در این تیم مهیا نبود و بازیکنانی که می‌خواستم را برایم فراهم نکردند و به همین دلیل ترجیح دادم استعفا داده و به کارم در ایران ادامه بدهم.
در این مدت از لیگ برتر ایران پیشنهادی نداشته‌اید؟خیر، صحبتی نشده است.
منبع: روزنامه فرهیختگان


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

افتخاری جدید برای «فورد در برابر فراری»
فیلم جیمز منگولد درباره دنیای رانندگی و رقابت‌های اتومبیل‌رانی موفق به کسب جایزه بهترین صدابرداری از جوایز جامعه صدای سینمای آمریکا شد.
نگاهی به پوستر فیلم‌های جشنواره فیلم فجر 38- تصاویر
با اعلام فهرست نهایی دو بخش سودای سیمرغ و نگاه نو به نوعی تمامی آثار قطعی برای حضور در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم معرفی شدند، گمانه زنی‌ها در مورد حضور یا غیبت آثار و هنرمندان به اتمام رسید و حالا فرصت به انتشار تصاویر تازه و پوستر از آثار منتخب رسیده است.
25 سریال فاخر در دست تولید- تصویربرداری «سنجرخان» به کارگردانی لطیفی آغاز شد
دارابی گفت: هم اکنون ۲۵ سریال فاخر در دست تولید معاونت امور استان‌ها‌ی رسانه ملی است.
عکس خونین «ون دیزل» در سینمای هالیوود
نخستین پوستر رسمی فیلم سینمایی «بلادشات» یا عکس خونین به کارگردانی «دیو ویلسون» توسط کمپانی سونی پیکچرز اینترتیمنت منتشر شد.
بازگشت بازیگر قدیمی به تلویزیون- عکس
نهمین قسمت از سریال سرگذشت (محکومین ۲) امشب از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
ماجرای فیلمسازی که کیارستمی او را به زندان فرستاد
کارگردان مستند «خط باریک قرمز» از توصیه‌ای گفت که عباس کیارستمی به او داشته است.
نمایش «یک کیلو بال مگس» ایرانی در جشنواره آلمانی
فیلم مستند «یک کیلو بال مگس» به کارگردانی رضا سبحانی، در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره فرهنگ ایران «ترمه» آلمان روی پرده می‌رود.
با بهترین انیمیشن سال آشنا شوید
جوایز «آنی» که به معرفی بهترین‌های انیمیشن هر سال اختصاص دارد، انیمیشن بلند «کلاوس» را به عنوان بهترین انیمیشن ۲۰۱۹ انتخاب کرد.
چالش‌ بزرگ شهرداری در حوزه نیروی انسانی
معاون شهردار تهران گفت: کمبود نیروهای توانمند در حوزه‌های تخصصی و کاهش نیروی کارگری در ازای بازنشستگی از چالش‌های شهرداری در حوزه نیروی انسانی است.
مسدود شدن دسترسی اعضای شورای شهر تهران به اطلاعات خانه اقدسیه
عضو شورای شهر تهران درباره آخرین وضعیت فروش خانه اقدسیه توضیحاتی داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شروع فعالیت انتخاباتى فدراسیون فوتبال
در فاصله کمتر از یک هفته به آغاز ثبت نام نامزدهاى انتخابات نشانه هایى از تحرکات انتخاباتى فوتبال هم دیده مى شود.
ماجرای عقد قرارداد مهدوی‌کیا با استقلال!
مدیرعامل سابق استقلال می گوید مهدی مهدوی کیا قبل از حضور در پرسپولیس با استقلال قرار داد امضا کرده بود.
چگونه بهترین مقدّرات الهی را برای خود رقم بزنیم؟
حدیث حضرت زهرا (س) درباره چگونگی دریافت مقدرات الهی را اینجا بخوانید.
تازه ترین خبرها از ساخت «شاه رگ»، سریال جدید شبکه 2+عکس
سپیده خداوردی جدیدترین بازیگری است که به سریال «شاه رگ» پیوسته است.
ساده‌ترین رژیم لاغری به سبک ژاپنی‌
ساده‌ترین رژیم لاغری در جهان "نوشیدن یک چهارم لیتر آب گرم با معده خالی" است.
توافق اینتر با ژیرو
پرسپولیس به دنبال شکستن طلسم ۷۵۹ روزه مقابل تراکتور
آن‌چه باید از انتخابات فدراسیون فوتبال بدانید
ITC مهاجم عمانی سپاهان صادر شد
گزینه جدید هدایت شیاطین سرخ
ریکاوری بازیکنان استقلال در دبی
نام خیابان «تختی» نباید حذف شود
آخرین وضعیت دو ستاره کشتی ایران
شکایت باشگاه پیکان به خاطر داوری بازی با نساجی
ولخرجی‌های دیوانه‌وار ثروتمندترین ورزشکار جهان (+عکس)