نمازی: فعلا دستیار مجیدی می‌شوم

11:30 ۱۲ روز و ۱ ساعت پیش مشرق نیوز 74 0
نمازی: فعلا دستیار مجیدی می‌شوم

تیم ملی امید ایران برای المپیکی شدن از همیشه کار دشوارتری را پیش‌رو دارد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، این تیم برای رسیدن به رویایی که 43 سال پیش در مونترال محقق شده بود، باید قدرت‌های آسیا را یک به یک از پیش‌رو بردارد، اما این دشواری زمانی بیشتر از همیشه جلوه می‌کند که بدانیم این تیم زیر 23 سال ایران که به آن تیم ملی امیدگفته می‌شود، کم‌ستاره‌ترین تیم همه این دوران به شمار می‌رود.
تیم ملی امید در ایام نوروز، میزبان مرحله مقدماتی انتخابی المپیک در تهران بود که بعد از تیم ملی عراق در رده دوم قرار گرفت و نتوانست به‌طور مستقیم راهی مرحله نهایی انتخابی المپیک شود، اما به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به چند تیم، در رده دوم بهترین تیم‌های دوم مرحله مقدماتی جای گرفت و یکی از چهار تیم صعودکننده از این مسیر بود. با این نتایج، تیم ملی امید در قرعه‌کشی مرحله نهایی در سید چهارم به همراه امارات، بحرین و سوریه قرار گرفته است و این احتمال وجود دارد که در مرحله گروهی با تیم‌های قدرتمند و صاحب نام آسیا هم‌گروه شود که مسیر سختی خواهد بود. اگر خیلی بدبین باشیم، ممکن است در گروهی متشکل از ازبکستان، ژاپن و استرالیا قرار بگیریم که صعود از این گروه هرگز ساده نیست. این مسابقات دی‌ماه امسال در تایلند برگزار می‌شود و سه تیم نخست به همراه ژاپن در المپیک حضور خواهند داشت. درصورتی که ژاپن به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات صعود کند، سه تیم دیگر بدون انجام بازی فینال و رده‌بندی به المپیک صعود خواهند کرد.
بعد از تغییرات در کادرفنی، فرهاد مجیدی، سرمربی فصل گذشته استقلال در هفته‌های پایانی به جای کرانچار به‌عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شد. جدای برخی انتقادات فنی به این مربی، در این مدت اخیر همواره صحبت از آن بوده که به دلایل مختلف شاید چهره محبوب استقلالی‌ها نتواند در تایلند تیم امید ایران را به‌عنوان سرمربی همراهی کند و شایعه توافق فدراسیون فوتبال با امید نمازی و درخواست از وی برای کمک و همراهی این تیم نیز شاید برای روز مبادا است تا دستیار سابق کارلوس کی‌روش در تیم ملی امید درصورتی که مجیدی به هر دلیلی نتواند به کار ادامه دهد، نمازی سکان هدایت امیدها را در دریای متلاطم صعود به المپیک عهده‌دار شود. برهمین اساس و درخصوص این شایعات سراغ مربی سابق تیم ملی بزرگسالان که سابقه هدایت ذوب‌آهن را نیز دارد، رفتیم. گفت‌وگو با
امید نمازیرا در زیر می‌خوانید.
گفته می‌شود با فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در تیم امید به توافق رسیده‌اید؛ صحت دارد؟هنوز این اتفاق نیفتاده و توافقی با فدراسیون ایران نداشته‌ایم. در این مورد اگر قرار باشد توافقی انجام شود، باید شرایطم را قبول کنند. در این صورت در خدمت تیم ملی امید هستم و به این تیم کمک خواهم کرد و در غیر این صورت معذورم.
شرایط شما چیست؟درباره مسائل مالی صحبت کرده و پیشنهادهایی را داده‌ام. ضمن اینکه بلیت رفت و برگشت هم جزء شرایط من است، چون خانواده‌ام در آمریکا هستند و باید در فاصله اردوها به ایران بیایم و برگردم.
پس توافق نهایی هنوز انجام نشده است؟خیر. باید به توافق برسیم. فعلا صحبت‌ها در حد این بوده که بیایم و مقطعی کمک کنم و اگر شرایطم را قبول کنند، با فدراسیون ایران قرارداد بسته و کارم را آغاز می‌کنم. فعلا بلیت را برایم فرستاده‌اند و قرار است به صورت حضوری مذاکرات را ادامه بدهم.
بیشتر بخوانید:واکنشمجیدیبه نخستین باخت با تیم ملی امید این‌طور نیست که به‌زودی و در فاصله باقی‌مانده تا آغاز مسابقات، در این تیم به دلایلی که همه می‌دانیم به‌عنوان سرمربی کار خود را آغاز کنید؟من فقط درباره کمک به تیم ملی امید با مقامات فدراسیون صحبت کرده‌ام و اصلا درباره جایگاهم در این تیم حرفی زده نشده است. فرهاد مجیدی درحال حاضر سرمربی تیم ملی امید ایران است و من نیز با این تفکر برای کمک می‌روم.
یعنی حاضرید دستیار مجیدی بشوید؟باز هم تکرار می‌کنم هیچ صحبتی درباره جایگاهم نشده و من هم می‌دانم مجیدی سرمربی تیم امید ایران است. اتفاقا به آقای استیلی و محصص هم گفته‌ام که همه‌جوره در خدمت تیم ملی امید هستم و اگر شرایط قبول شود، به این تیم کمک خواهم کرد.
  شما سرمربی تیم‌های مطرحی بوده‌اید و دستیاری کارلوس کی‌روش را هم در کارنامه دارید. مشکلی با دستیاری مربی تازه‌کاری مثل مجیدی ندارید؟
کاری به جایگاهم در تیم امید ندارم. اتفاقا برای یکی دو ماه آینده پیشنهاد بسیار خوبی برای کار در آمریکا دارم، ضمن اینکه در یکی از آکادمی‌های اینجا به کار مربیگری مشغول هستم. در صحبت‌هایی که شد، فقط اعلام کرده‌ام می‌توانم کمک کنم و برای همین هم قبول کردم فعلا به اردوی ازبکستان در این 5-4 روز اضافه شده و مذاکرات را برای ادامه کار در این کشور ادامه بدهم. در این چند روز به‌عنوان دستیار و کمک به اردوی تیم امید می‌روم تا ببینم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.
اما گمانه‌زنی‌ها با نظر شما متفاوت است و گفته می‌شود شما سرمربی آینده خواهید بود!در این خصوص بیشتر از آنکه گفتم، نمی‌دانم.
از لحاظ فنی تیم امید را چطور ارزیابی می‌کنید؟باید از نزدیک شرایط این تیم را ببینم. البته یک‌سری از بازیکنان را می‌شناسم و چند نفری نیز شاگرد خودم بوده‌اند و با آنها آشنایی دارم، اما برای اینکه شرایط فنی تیم دستم بیاید، باید از نزدیک کار را ببینم.
در ایران خیلی از کارشناسان به این تیم برای صعود به المپیک امیدوار نیستند و دلیل‌شان نیز این است که تیم فعلی بازیکن بزرگ و ستاره ندارد.
همیشه این صحبت‌ها بوده، اما به‌عنوان یک مربی می‌گویم که این ستاره‌ها نیستند که نتایج را تعیین می‌کنند بلکه این تیم است که باید به‌عنوان ستاره اصلی تلاش کند و موفق باشد. چه‌بسا همین تیم کاری کند که در حدود نیم‌قرن اخیر هیچ‌کس موفق به انجام آن نشده است. باز هم تاکید می‌کنم که آشنایی زیادی با شرایط فنی تیم ملی ندارم و باید بروم و از نزدیک شرایط را ببینم تا ارزیابی دقیقی کرده و سپس نظرم را بگویم.
از تیمی که در دانمارک داشتید، چه خبر؟ گویا از این تیم استعفا دادید.
درست است. با اینکه یک هفته از آغاز لیگ سپری شده بود، اما استعفا دادم، چون شرایطی که می‌خواستم در این تیم مهیا نبود و بازیکنانی که می‌خواستم را برایم فراهم نکردند و به همین دلیل ترجیح دادم استعفا داده و به کارم در ایران ادامه بدهم.
در این مدت از لیگ برتر ایران پیشنهادی نداشته‌اید؟خیر، صحبتی نشده است.
منبع: روزنامه فرهیختگان


گروه های زیر مجموعه ورزشی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

امضا تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین کمیته‌های المپیک ایران و قزاقستان- تمایل قرقیزستان از افزایش همکاری ورزشی با ایران
در حاشیه سومین اجلاس عمومی کمیته‌های ملی المپیک کشورهای آسیایی میانه که در شهر نور سلطان قزاقستان برگزار شد با حضور حضور روسای کمیته‌های المپیک ایران و قزاقستان تفاهم‌نامه همکاری ورزشی امضا شد.
پیش‌بینی حضور فرزند شوماخر در فرمول یک تا 2021
راننده آلمانی تیم رنوی فرانسه اعلام کرد فرزند میشائیل شوماخر، قهرمان ۷ دوره فرمول یک تا سال ۲۰۲۱ میلادی به این رقابت‌ها راه خواهد یافت.
گواردیولا: زوج فرناندینیو - اوتامندی پیرتر از آن هست که همیشه بازی کند- خوشحالم که لیگ قهرمانان را با نتیجه‌ای خوب آغاز کردیم
سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی بر ادامه تلاش‌هایش برای پیدا کردن راه حل رفع بحران در خط دفاعی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس تأکید کرد.
کشتی آزاد قهرمانی جهان|برتری رضا اطری در گام نخست
در ادامه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در قزاقستان، در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل نماینده بلاروس به برتری رسید.
صالحی امیری با نناد لالویچ دیدار کرد
صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک برای دومین بار با نناد لالویچ، رئیس فدراسیون جهانی کشتی دیدار و گفت‌وگو کرد.
کواچ: کوتینیو ویژگی‌های متفاوتی به بازی بایرن مونیخ داده است- مولر: وقتی بازنشسته شدم به رکوردم فکر می‌کنم
سرمربی کروات باواریایی‌ها از عملکرد بازیکن برزیلی جدید تیمش در مصاف با ستاره سرخ بلگراد تمجید به عمل آورد.
توخل پس از پیروزی قاطع مقابل رئال مادرید: اگر می‌خواهید بپرسید امسال ما قهرمان اروپا می‌شویم، می‌روم !
سرمربی تیم فوتبال پاری‌سن‌‌ژرمن پس از برد قاطع مقابل رئال مادرید، تأکید کرد به قهرمانی در این فصل لیگ قهرمانان فکر نمی‌کند.
استقلال با شکایت پیکان و آران محکوم شد
کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در خصوص تعدادی از پرونده های مطروحه در این کمیته آرای خود را صادر کرد.
کشتی آزاد قهرمانی جهان| شکست امیر محمد یزدانی مقابل حریف کوبایی
در ادامه مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در قزاقستان، در وزن ۶۵ کیلوگرم امیر محمد یزدانی مقابل نماینده کوبا شکست خورد.
سیمئونه: تساوی را نه نتیجه خوبی می‌بینم نه یک نتیجه بد- یوونتوس امسال می‌تواند قهرمان اروپا شود
سرمربی تیم فوتبال اتلتیکومادرید از اینکه تیمش در واپسین دقایق بازی خانگی مقابل یوونتوس از شکست گریخت خوشحال است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد
دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می‌دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک‌های بالای درآمدی واریز نشود.
ششمی بانوی وزنه بردار ایران در گروه D وزنه برداری قهرمانی جهان
بانوی وزنه‌بردار ایران در گروه D دسته ۵۵ کیلوگرم قهرمانی جهان ششم شد.
کالدرون در منزل هوادار ۸ساله فوت شده پرسپولیس+عکس
سرمربی پرسپولیس در منزل کودک ۶ ساله فوت شده در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حاضر شد.
۶ روش برای نگهداری از برگ های پاییزی
ما در این مطلب لیستی از روش‌های نگهداری برگ‌های پائیزی تهیه کرده‌ایم که حتما به شما کمک خواهد کرد.
خانه لند پاسخی به چالش‌های معاملات ملکی شما
با تحولات اخیر بازار مسکن پس از تورم قیمت املاک که منجر به ثبات بازار معاملات ملکی شده، همچنان شرایط انجام معاملات خصوصا در بخش خرید و فروش املاک دشوار است.
رضایت کواچ از شروع بایرن در لیگ قهرمانان اروپا
احساس تلخ ساری
شب خاص لواندوفسکی
سیمئونه: در حمله خوب نبودیم
حمله اولی هوینس به ترشتگن به خاطر نویر
بازیکن الاتحاد عربستان تهدید به قتل شد
دی ماریا: از همه نظر خوب بودیم
توخل: با شایستگی رئال را شکست دادیم
پاسخ منفی جمال بلماضی برای جانشینی برانکو
اعتراف تلخ زیدان بعد از شکست سنگین