برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم

09:11 ۱۲ روز و ۱۰ ساعت پیش مشرق نیوز 76 0
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم

کماندار طلایی ایران در بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان گفت: با توجه به اینکه امکان حضور تمام وقت در تیم ملی را نداشتم تصمیم گرفتم از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، اسماعیل عبادیکماندار کشورمان در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئونبرای نخستین بار موفق شد کامپوندایران را در این بازی‌ها صاحب مدال طلاکند. این ورزشکار کشورمان در سال 2015 در
مسابقات جهانیموفق به کسب مدال طلا شد. 
عبادی بعد از کسب موفقیت‌های متعدد از تیم ملی ایران خداحافظی کرد.
اسماعیل عبادی گفت‌وگویی را انجام داده که مشروح آن را در زیر می خوانید:آقای عبادی! نام شما در آخرین لیست تیم ملی برای اردو دیده نمی شود، آیا به طور رسمی از تیراندازی با کمان خداحافظی کرده اید؟اسمم بود اما گفتم نمی آیم. در این رشته سن و سال مطرح نیست اما در تیم ملی حتماً باید تمام وقت در اختیار تیم بود در حالی که من این امکان را نداشتم و به خاطر مشغله کاری و کارهای عقب افتاده تصمیم گرفتم تیراندازی با کمان را کنار بگذارم.
خداحافظی شما مقطعی است یا برای همیشه این رشته را کنار گذاشته اید؟خیر مقطعی نیست من برای همیشه تیراندازی با کمان را بوسیدم و کنار گذاشتم، البته در مسابقات داخلی شرکت می کنم، منظورم از خداحافظی فقط از تیم‌ ملی است.
اتفاقی افتاده یا از موضوعی دلخور هستید که تیراندازی با کمان را کنار گذاشتید؟خیر، زمانی که من این رشته را شروع کردم از کسی توقع نداشتم یعنی از وزارت ورزش، فدراسیون و کمیته ملی المپیک هیچ انتظاری نداشتم. موضوع دلخوری هم نبوده و مشغله کاری باعث شد تا از تیم ملی خداحافظی کنم.
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم
همیشه می‌گویند ورزشکاران دو بار می میرند وقتی تیراندازی با کمان را کنار گذاشتید چه احساسی داشتید؟ خداحافظی شما غریبانه بود...
بعد از ۷-۸ سال حضور در تیم ملی جدا شدن واقعا برایم سخت است اما این اتفاق برای هر کسی می افتد و سند تیم ملی به اسم کسی نیست، یعنی هر زمانی که ورزشکار توانایی داشته باشد با توجه به رکوردهایی که می‌زند می‌تواند ادامه دهد و مدال بگیرد. تیم ملی برای همه است و همه شانس حضور دارند.
دوست نداشتید بعد از کسب مدال در مسابقات جهانی یا قهرمانی آسیا از دنیای قهرمانی خداحافظی کنید؟برنامه این بود بعد از مسابقات قهرمانی جهان در هلند از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم اما با توجه به مشکلات مالی فدراسیون، امکان حضور کامپوند در این مسابقات وجود نداشت و فقط ریکرو اعزام شد. البته مشکلات مالی برای همه فدراسیون ها هست به همین دلیل نتوانستم به این مسابقات اعزام شوم. تا مسابقات قهرمانی آسیا هم ۵ ماه مانده بود به همین دلیل امکان آن را نداشتم در این مدت در اردوی تیم ملی باشم.
زمانی که تصمیم به خداحافظی گرفتید آیا از سوی وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، هم تیمی‌هایتان و فدراسیون واکنشی وجود داشت؟از سوی کمیته و وزارت خیر اما هنوز با فدراسیون ارتباط دارم. آقای شعبانی بهار نمی پذیرفت و اصرار داشت به اردوی تیم ملی برگردم، تا لحظه آخر اسم من در لیست بود. سرمربی تیم هم دوست داشت من برگردم. هم‌تیمی‌هایم از جمله محبوبی و پالیزبان اصرار داشتند و می گفتند تا قهرمانی آسیا همراه آنها باشم اما گفتم ورزشکار برای اینکه در تیم ملی باشد باید بتواند تمام وقت در اردوها شرکت کند که من این امکان را نداشتم.
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم
دنبال مربیگری هستید؟فعلاً خیر باید ببینم سال های آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد.
خیلی از ورزشکاران مدال آور در خصوص استخدام در سازمان های دولتی دچار مشکل شده اند آیا این اتفاق برای شما هم رخ داده است؟من به استانداری درخواست دادم اما هنوز موفق نشدم که استخدام شوم. کسانی که موفق شدند ورزشکارانی بودند که در وزارت ورزش درخواست استخدام داشتند تا جایی که می‌دانم سازمان‌های دیگر مصوبه هیئت وزیران را انجام ندادند.
در طول ۸ سال حضورتان در تیم ملی تیراندازی با کمان قطعاً از اتفاقات خوشایند و ناخوشایند زیادی رخ داده در این باره صحبت کنید...
اتفاقات زیادی افتاد که برایم خوشحال کننده بودند؛ می توان به مدال طلای بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان اشاره کرد. مدال نقره بازی‌های جهانی هم برایم از بقیه مدال ها با ارزش تر بود.
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم
چرا؟چون بازی های جهانی هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و مثل المپیک است باید سهمیه بگیریم و کار راحتی نیست.
اتفاق ناخوشایند چطور؟در این باره چیزی نگویم بهتر است چون گفتن آن تأثیر ندارد. با وجود اینکه مدال بازی های جهان مرا خوشحال کرد اتفاقات بعدی ناخوشایند بود؛ از نظر خیلی ها این مدال ارزشی نداشت و به من گفتند اعتباری ندارد در حالی که یکی از سخت ترین مسابقات بود چون هر ۴ سال یکبار برگزار می شود و اینکه بتوانیم سهمیه بگیریم تا در این مسابقات شرکت کنیم کار بسیار سختی است اما ناراحت شدم از این که نه پاداشی برایش در نظر گرفتند و نه اینکه برای آن اعتباری قائل بودند، به راحتی از کنار این مدال گذشتند.
صحبت پایانی؟برای تیم ملی تیراندازی با کمان در قهرمانی آسیا آرزوی موفقیت دارم.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه ورزشی

ورزش بانوان
ورزش بانوان

آخرین اخبار

شرکت کارن تجارت بهین، ارائه‌دهنده راهکارهای نظافت صنعتی در ایران
امروزه پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در کلیه حوزه‌ها و مسائل مختلف به وجود آمده است. صنعت نظافت یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه است که در طول سالیان متمادی پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته است.
ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد با ثبت شرکت هانا
خیلی از افراد ترجیح می‌دهند، شرکت‌شان را در کیش به دلیل شرایط ویژه‌ای که ثبت شرکت در مناطق آزاد دارند، ثبت کنند. در این متن به مزایای ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد توسط ثبت شرکت هانا پرداخته شده است.
۴ راز خرید موفق خودرو دست دوم
خرید موفق خودرو را می‌توان تجربه‌ای دلنشین دانست. اما ایجاد رضایت پس از خرید خودرو امری است که در دنیای امروز کمی سخت شده‌ است.
پایان کار بانوان پینگ پنگ باز ایران در قهرمانی آسیا
بانوان پینگ پنگ باز ایران از دور رقابت‌های قهرمانی آسیا حذف شدند.
جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شد
طبق اعلام مجله فرانس فوتبال در مراسم توپ طلا در سال ۲۰۱۹ جایزه ای به نام لئو یاشین به بهترین دروازبان داده خواهد شد.
شانس مدال برنز و کسب سهمیه المپیک برای اطری- ۲ فینالیست روسیه در ۲ وزن نخست
رضا اطری برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک، فردا در شانس مجدد به رقابتهایش ادامه می‌دهد.
امامی، افضلی، کریمی و محبی رقبایشان را شناختند
با برگزاری مراسم قرعه کشی، ۴ آزادکار ایران رقبای خود را در کشتی آزاد قهرمانی جهان شناختند.
غیبت ادامه‌دار دیاباته و حضور فرشید باقری در تمرین استقلال
تمرین امروز استقلال با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها
سرپرست تیم فوتبال استقلال به حواشی ایجاد شده درباره لباسی که بازیکنان استقلال پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان به یاد هوادار درگذشته‌شان پوشیدند، واکنش نشان داد.
بیانیه جدید رئیس فیفا: زنان ایران باید از ماه آینده به ورزشگاه‌ بروند
رییس فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که زنان ایرانی باید اجازه حضور در ورزشگاه را داشته باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد
دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می‌دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک‌های بالای درآمدی واریز نشود.
ششمی بانوی وزنه بردار ایران در گروه D وزنه برداری قهرمانی جهان
بانوی وزنه‌بردار ایران در گروه D دسته ۵۵ کیلوگرم قهرمانی جهان ششم شد.
ویدئو - از اثبات نظریه اینشتین تا ساخت ربات‌هایی تازه
در بیست و سومین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا، با هم خبرهایی تازه از لایه ازون و اثبات نظریه انیشتین می‌شنویم و با ربات‌هایی تازه آشنا می‌شویم.
کالدرون در منزل هوادار ۸ساله فوت شده پرسپولیس+عکس
سرمربی پرسپولیس در منزل کودک ۶ ساله فوت شده در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حاضر شد.
ارتش کویت به حالت آماده‌باش درآمد
فرماندهی ستاد کل ارتش کویت از افزایش سطح آمادگی رزمی برخی یگان‌های ارتش خبر داد.
جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شد
پسر قرمز یا دختر آبی +فیلم
کری خوانی زرینچه برای پرسپولیسی‌ها
زرینچه: باشگاه از اقدام غفوری اطلاعی نداشت
بازی دربی می تواند به هر بازیکنی اعتبار بدهد
مهاجم استقلال دربی را از دست داد
گاس هیدینک اخراج شد
تاریخ مراسم اهدای توپ طلا مشخص شد
اظهارات علی کریمی در مورد دربی
دنیزلی: در کورس قهرمانی خواهیم بود