برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم

09:11 ۱۳۷ روز و ۱ ساعت پیش مشرق نیوز 180 0
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم

کماندار طلایی ایران در بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان گفت: با توجه به اینکه امکان حضور تمام وقت در تیم ملی را نداشتم تصمیم گرفتم از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، اسماعیل عبادیکماندار کشورمان در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئونبرای نخستین بار موفق شد کامپوندایران را در این بازی‌ها صاحب مدال طلاکند. این ورزشکار کشورمان در سال 2015 در
مسابقات جهانیموفق به کسب مدال طلا شد. 
عبادی بعد از کسب موفقیت‌های متعدد از تیم ملی ایران خداحافظی کرد.
اسماعیل عبادی گفت‌وگویی را انجام داده که مشروح آن را در زیر می خوانید:آقای عبادی! نام شما در آخرین لیست تیم ملی برای اردو دیده نمی شود، آیا به طور رسمی از تیراندازی با کمان خداحافظی کرده اید؟اسمم بود اما گفتم نمی آیم. در این رشته سن و سال مطرح نیست اما در تیم ملی حتماً باید تمام وقت در اختیار تیم بود در حالی که من این امکان را نداشتم و به خاطر مشغله کاری و کارهای عقب افتاده تصمیم گرفتم تیراندازی با کمان را کنار بگذارم.
خداحافظی شما مقطعی است یا برای همیشه این رشته را کنار گذاشته اید؟خیر مقطعی نیست من برای همیشه تیراندازی با کمان را بوسیدم و کنار گذاشتم، البته در مسابقات داخلی شرکت می کنم، منظورم از خداحافظی فقط از تیم‌ ملی است.
اتفاقی افتاده یا از موضوعی دلخور هستید که تیراندازی با کمان را کنار گذاشتید؟خیر، زمانی که من این رشته را شروع کردم از کسی توقع نداشتم یعنی از وزارت ورزش، فدراسیون و کمیته ملی المپیک هیچ انتظاری نداشتم. موضوع دلخوری هم نبوده و مشغله کاری باعث شد تا از تیم ملی خداحافظی کنم.
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم
همیشه می‌گویند ورزشکاران دو بار می میرند وقتی تیراندازی با کمان را کنار گذاشتید چه احساسی داشتید؟ خداحافظی شما غریبانه بود...
بعد از ۷-۸ سال حضور در تیم ملی جدا شدن واقعا برایم سخت است اما این اتفاق برای هر کسی می افتد و سند تیم ملی به اسم کسی نیست، یعنی هر زمانی که ورزشکار توانایی داشته باشد با توجه به رکوردهایی که می‌زند می‌تواند ادامه دهد و مدال بگیرد. تیم ملی برای همه است و همه شانس حضور دارند.
دوست نداشتید بعد از کسب مدال در مسابقات جهانی یا قهرمانی آسیا از دنیای قهرمانی خداحافظی کنید؟برنامه این بود بعد از مسابقات قهرمانی جهان در هلند از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم اما با توجه به مشکلات مالی فدراسیون، امکان حضور کامپوند در این مسابقات وجود نداشت و فقط ریکرو اعزام شد. البته مشکلات مالی برای همه فدراسیون ها هست به همین دلیل نتوانستم به این مسابقات اعزام شوم. تا مسابقات قهرمانی آسیا هم ۵ ماه مانده بود به همین دلیل امکان آن را نداشتم در این مدت در اردوی تیم ملی باشم.
زمانی که تصمیم به خداحافظی گرفتید آیا از سوی وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، هم تیمی‌هایتان و فدراسیون واکنشی وجود داشت؟از سوی کمیته و وزارت خیر اما هنوز با فدراسیون ارتباط دارم. آقای شعبانی بهار نمی پذیرفت و اصرار داشت به اردوی تیم ملی برگردم، تا لحظه آخر اسم من در لیست بود. سرمربی تیم هم دوست داشت من برگردم. هم‌تیمی‌هایم از جمله محبوبی و پالیزبان اصرار داشتند و می گفتند تا قهرمانی آسیا همراه آنها باشم اما گفتم ورزشکار برای اینکه در تیم ملی باشد باید بتواند تمام وقت در اردوها شرکت کند که من این امکان را نداشتم.
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم
دنبال مربیگری هستید؟فعلاً خیر باید ببینم سال های آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد.
خیلی از ورزشکاران مدال آور در خصوص استخدام در سازمان های دولتی دچار مشکل شده اند آیا این اتفاق برای شما هم رخ داده است؟من به استانداری درخواست دادم اما هنوز موفق نشدم که استخدام شوم. کسانی که موفق شدند ورزشکارانی بودند که در وزارت ورزش درخواست استخدام داشتند تا جایی که می‌دانم سازمان‌های دیگر مصوبه هیئت وزیران را انجام ندادند.
در طول ۸ سال حضورتان در تیم ملی تیراندازی با کمان قطعاً از اتفاقات خوشایند و ناخوشایند زیادی رخ داده در این باره صحبت کنید...
اتفاقات زیادی افتاد که برایم خوشحال کننده بودند؛ می توان به مدال طلای بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان اشاره کرد. مدال نقره بازی‌های جهانی هم برایم از بقیه مدال ها با ارزش تر بود.
برای همیشه تیم ملی را بوسیدم و کنار گذاشتم
چرا؟چون بازی های جهانی هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و مثل المپیک است باید سهمیه بگیریم و کار راحتی نیست.
اتفاق ناخوشایند چطور؟در این باره چیزی نگویم بهتر است چون گفتن آن تأثیر ندارد. با وجود اینکه مدال بازی های جهان مرا خوشحال کرد اتفاقات بعدی ناخوشایند بود؛ از نظر خیلی ها این مدال ارزشی نداشت و به من گفتند اعتباری ندارد در حالی که یکی از سخت ترین مسابقات بود چون هر ۴ سال یکبار برگزار می شود و اینکه بتوانیم سهمیه بگیریم تا در این مسابقات شرکت کنیم کار بسیار سختی است اما ناراحت شدم از این که نه پاداشی برایش در نظر گرفتند و نه اینکه برای آن اعتباری قائل بودند، به راحتی از کنار این مدال گذشتند.
صحبت پایانی؟برای تیم ملی تیراندازی با کمان در قهرمانی آسیا آرزوی موفقیت دارم.
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

دانلود قسمت هشتم سریال دل
قسمت ۸ سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی و نویسندگی بابک کایدان توسط سایت قانونی حلال دانلود توزیع شد.
هاشمیِ پدر به روایت هاشمیِ پسر
«از نظر سیاسی خودم را پیرو آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌دانم. ایشان عمدتاً معتقد به اعتدال و میانه‌روی بود و نوعاً در دسته‌بندی جناحی جای نمی‌گرفت، هرچند در سال‌های اخیر و با ائتلاف اعتدالیون واصلاح‌طلب‌ها، بیشتر در این طیف شناخته می‌شد اما هیچگاه مبنای تصمیم‌گیری و عملکرد خود را معیارهای جناحی قرار نمی‌داد و خدمت به مردم برایش ملاک و مبنا بود».
لمپارد: خیلی موقعیت ایجاد کردیم ولی همان داستان همیشگی رخ داد
سرمربی تیم چلسی به از دست دادن موقعیت‌های زیاد تیمش در بازی برابر آرسنال اشاره کرد.
گزینه پاری سن ژرمن برای جایگزینی کاوانی
پاری سن ژرمن با توجه به احتمال زیاد جدایی کاوانی جایگزینی را برای این مهاجم اروگوئه‌ای در نظر گرفته است.
مانژوکیچ و بن‌عطیه جریمه می‌شوند
دو بازیکن سرشناس و گران قیمت الدحیل به خاطر رفتاری که از خود نشان دادند جریمه خواهند شد.
لادروپ در آستانه بازگشت به الدحیل
مدیران باشگاه الدحیل برای هدایت این تیم به دنبال بازگرداندن برایان لادروپ هستند.
گزینه خارجی تیم ملی ایران اسکوچیچ است؟
به نظر می‌رسد شناخت اسکوچیچ از فوتبال ایران و نتایج خوبی که او امسال با صنعت نفت گرفته باعث شده است نامش برای هدایت تیم ملی مطرح شود.
استیضاح دونالد ترامپ؛ شروع روند محاکمه در خلال نزاع بر سر مقررات
محاکمه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سنای این کشور در خلال کشمکش دو حزب دموکرات و جمهوری خواه بر سر مقررات حاکم بر روند محاکمه آغاز شده است.
مرکل: چین را در چندجانبه‌گرایی شرکت دهیم
صدر اعظم آلمان از قدرت‌های غربی درخواست کرد که چین را در نظام چندجانبه خود وارد کنند و به جای جلوگیری از حضور چین در میان خود و خطر وارد شدن به شرایطی دو قطبی به سبک جنگ سرد، با پکن رفتاری برابر داشته باشند.
اعلام حمایت عربستان از حاکمیت ارضی قبرس
کابینه عربستان ضمن حمایت از حاکمیت قبرس بر اراضی خود خواهان مقابله با تهدیدها و مداخلات خارجی در منطقه مدیترانه شرقی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آیا زن با داشتن حق طلاق می‌تواند از شوهرش جدا شود؟
بر اساس قانون حق طلاق منحصراً با شوهر است و زن تنها می‌تواند در شروط ضمن عقد ذکر کند که هرگاه خواست وکالت طلاق را از شوهرش بگیرد.
چرا در زنگ هنر دروس دیگری تدریس می‌شود؟
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن مروری بر ماموریت‌ها و فعالیت‌های حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر، به پرسش‌های مختلفی نظیر چرایی تقلیل جایگاه درس هنر در مدارس و تدریس برخی دروس دیگر در زنگ هنر، مجموع ساعات هنر در هر دوره تحصیل، وظایف آموزش و پرورش برای شناسایی نخبگان هنری و کنکور هنر پاسخ داد.
چگونه مراقب موج دوم آنفلوآنزا باشیم؟
آنفلوآنزا به سه تیپ بی،‌ای و سی تقسیم می‌شود که آنفلوآنزای نوع‌ای مشترک بین انسان و طیور است و دو نوع دیگر فقط بین انسان‌ها شیوع دارد. آنفلوآنزا یکی از عفونت‌های تنفسی شایع است.
موافقان استیضاح ترامپ از مخالفان آن بیشتر هستند
نظرسنجی شبکه سی.اِن.اِن نشان می‌دهد بیش از نیمی از آمریکایی‌ها موافق استیضاح و برکناری رئیس‌جمهور این کشور توسط مجلس سنا هستند.
دم خروس AFC بیرون زد!- تناقض‌های آشکار در شرایط بدتر از ایران- تعریف خاص فیفا از جنگ و ناامنی!
تضاد در احکام فیفا و زیرمجموعه هایش در تاریخ این سازمان قدرتمند جهانی به وفور به چشم می خورد و از سیاسی بودن فوتبال حکایت دارد.
لمپارد: خیلی موقعیت ایجاد کردیم ولی همان داستان همیشگی رخ داد
گزینه پاری سن ژرمن برای جایگزینی کاوانی
مانژوکیچ و بن‌عطیه جریمه می‌شوند
لادروپ در آستانه بازگشت به الدحیل
نهاد تصمیم گیرنده در پرونده ایران مشخص شد
۲ ستاره سرشناس الدحیل جریمه می‌شوند
گزینه جانشینی کاوانی در پاریسن ژرمن
محمدی: محمدیان نشان داد انتخابمان اشتباه نبوده- زارع نویدبخش ظهور یک ستاره برای کشتی ایران است
چراغ سبز منبع آگاه از AFC به ایران
عضویت شائبه‌برانگیز دو فدراسیون در مجمع عمومی- کمیته ملی غیرالمپیکی‌ها!