اولین برد تیم ملی بسکتبال با غلبه بر آنگولا- شانس المپیکی شدن بیشتر شد

15:18 ۱۳ روز و ۴ ساعت پیش مشرق نیوز 74 0
اولین برد تیم ملی بسکتبال با غلبه بر آنگولا- شانس المپیکی شدن بیشتر شد

تیم ملی بسکتبال که نتیجه سه دیدار ابتدایی خود در جام جهانی را واگذار کرده بود، با غلبه بر آنگولا در گروه بازنده ها صاحب اولین برد در این جام شد.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،هجدهمین دوره جام جهانی بسکتبال از امروز جمعه وارد دور دوم شد. 
در این مرحله از رقابت ها تیم ملی بسکتبال ایران که با متحمل شدن سه شکست و کسب جایگاه چهارم گروه C به کار خود در مرحله مقدماتی پایان داد، در گروه N بازنده ها پیگر رقابت های خود با دیگر تیم های ناکام از صعود به جمع ۱۶ تیم برتر مسابقات خواهد بود تا جایگاهش در رده ۱۷ تا ۳۲ را نهایی کرده و در صورت داشتن بهترین عملکرد نسبت به دیگر تیم های آسیایی، صاحب سهمیه المپیک توکیو هم شود.
در چارچوب این مرحله از مسابقات، تیم ملی بسکتبال از ساعت ۱۲:۳۰ امروز و در پکن دیدار برابر آنگولا را آغاز کرد.  در پایان این دیدار، تیم ملی بسکتبال ایران با نتیجه ۷۱ بر۶۲ صاحب برتری شد. نیمه نخست این دیدار اما با شکستِ ۲۸ به ۲۹ تیم ملی بسکتبال ایران به پایان رسید. 
نتیجه کامل دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و آنگولا به این شر ح است:  * ایران ۷۱ - آنگولا ۶۲ (۱۹ بر ۱۷)، (۹ به ۱۲)، (۲۰ بر ۱۶)، (۲۳ بر ۱۷)حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، بهنام یخچالی، محمد حسن زاده و محمد جمشیدی بازیکنانی بودند که ترکیب تیم ملی بسکتبال را برای آغاز این دیدار تشکیل می دادند. ملی پوشان بسکتبال ایران در کوارتر نخست عملکرد بهتری نسبت به بازیکنان حریف داشتند. اگرچه آنها (بازیکنان آنگولا) در برخی دقایق توپ ربایی بهتری داشتند اما این ملی پوشان کشورمان بودند که با دفاع کردن بازیکنان حریف و ایجاد موقعیت برای گلزنی، نتیجه این کوارتر را از آن خود کنند. این کوارتر با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ به سود ایران تمام شد. 
رقابت نزدیکی که بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران و آنگولا در کوارتر اول داشتند، در کوارتر دوم هم ادامه داشت. البته روند بازی در این کوارتر بیشتر به نفع آنگولا بود به خصوص با خطاهایی که بازیکنان ایران در دقایق پایانی کوارتر مرتکب شدند و همین مسئله به ثبت برتری ۱۲ بر ۹ برای آنگولا کمک کرد. 
بدین ترتیب نیمه نخست دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و آنگولا با شکستِ ۲۸ به ۲۹ تیم ملی بسکتبال ایران به پایان رسید. 
شاگردان مهران شاهین طبع برای جبران امتیازات از دست رفته در کوارتر دوم، کوارتر سوم را مصمم تر و با انگیزه تر آغاز کرده و موفق شدند امتیازات بهتری هم کسب کنند به خصوص که حامد حدادی هم بر خلاف دو کوارتر قبل، در این کوارتر توانست بالاخره از پرتاب های خود صاحب امتیاز شود. 
در این کوارتر ملی پوشان کشورمان با طراحی حملات بیشتر توانستند فرصت های بیشتری برای گلزنی ایجاد کرده و امتیازات بیشتری نسبت به دو کوارتر دیگر کسب کنند و در نهایت برنده ۲۰ بر ۱۶ این کوارتر شوند. 
کسب امتیاز در کوارتر چهارم هم توسط بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران آغاز شد و تا کسب ۶ امتیاز متوالی پیش رفت. در این لحظه بود که موتور گلزنی آنگولا در کوارتر چهارم روش شد و بازیکنان این تیم با یک شوت دو امتیازی موفق به کسب امتیاز شدند. کوارتر پایانی به نیمه رسیده بود که بازیکنان تیم ملی ایران با ۸ اختلاف امتیاز (۶۰ بر ۵۸) همچنان از حریف خود پیش بودند. تلاش آنها در ادامه بازی هم برای این بود تا اختلاف امتیاز ایجاد شده را حفظ و حتی افزایش دهند. تلاشی که به خصوص با بازی خوب صمد نیکخواه بهرامی نتیجه داد چراکه تیم ایران اختلاف خود را با حریف به ۱۲ امتیاز هم رساند. در نهایت هم تیم ملی ایران توانست کوارتر چهارم را با برتری ۲۳ بر ۱۷ تمام کند تا  برنده این بازی شود. 
اولین برد و امیدوارتر شدن به المپیکپیروزی برابر آنگولا اولین برد تیم ملی بسکتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ چین است. ملی پوشان بسکتبال ایران در مرحله مقدماتی مقابل پورتوریکو، تونس و اسپانیا متحمل شکست شده بودند. 
به جز آنگولا، تیم تونس که در پایان مرحله مقدماتی جایگاه سوم گروه C را به خود اختصاص داد و فیلیپین تیم چهارم گروه D دیگر حریفان تیم ملی بسکتبال ایران در گروه N هستند. البته نتیجه دیدار مقدماتی با تونس که با شکست ملی پوشان کشورمان همراه بود، برای تیم ملی ایران در گروه بازنده ها محاسبه خواهد شد. 
تیم ملی بسکتبال ایران روز یکشنبه دومین و آخرین دیدار خود در گروه N را مقابل فیلیپین برگزار می کند. این دیدار از ساعت ۱۶:۳۰ (به وقت ایران) و در پکن آغاز می شود. 
با بردی که تیم ملی بسکتبال در دیدار امروز برابر آنگولا به دست آورد، امیدواری این تیم برای کسب عنوان بهترین تیم آسیایی در جام جهانی و دستیابی به سهمیه المپیک بیشتر شد به خصوص که با یک برد در موقعیت مشابه چین قرار گرفت. البته چینی ها هنوز دیدارهای خود در گروه بازنده ها را آغاز نکرده اند. آنها که مرحله مقدماتی را با یک برد و ۲ باخت تمام کردند، امروز در گروه M بازنده ها به مصاف کره جنوبی می روند. 
همچنین امروز فیلیپین رو در روی تونس قرار می گیرد. 
منبع: مهر


گروه های زیر مجموعه ورزشی

ورزش بانوان
ورزش بانوان

آخرین اخبار

شرکت کارن تجارت بهین، ارائه‌دهنده راهکارهای نظافت صنعتی در ایران
امروزه پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در کلیه حوزه‌ها و مسائل مختلف به وجود آمده است. صنعت نظافت یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه است که در طول سالیان متمادی پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای داشته است.
ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد با ثبت شرکت هانا
خیلی از افراد ترجیح می‌دهند، شرکت‌شان را در کیش به دلیل شرایط ویژه‌ای که ثبت شرکت در مناطق آزاد دارند، ثبت کنند. در این متن به مزایای ثبت شرکت در کیش و منطقه آزاد توسط ثبت شرکت هانا پرداخته شده است.
۴ راز خرید موفق خودرو دست دوم
خرید موفق خودرو را می‌توان تجربه‌ای دلنشین دانست. اما ایجاد رضایت پس از خرید خودرو امری است که در دنیای امروز کمی سخت شده‌ است.
پایان کار بانوان پینگ پنگ باز ایران در قهرمانی آسیا
بانوان پینگ پنگ باز ایران از دور رقابت‌های قهرمانی آسیا حذف شدند.
جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شد
طبق اعلام مجله فرانس فوتبال در مراسم توپ طلا در سال ۲۰۱۹ جایزه ای به نام لئو یاشین به بهترین دروازبان داده خواهد شد.
شانس مدال برنز و کسب سهمیه المپیک برای اطری- ۲ فینالیست روسیه در ۲ وزن نخست
رضا اطری برای کسب مدال برنز و سهمیه المپیک، فردا در شانس مجدد به رقابتهایش ادامه می‌دهد.
امامی، افضلی، کریمی و محبی رقبایشان را شناختند
با برگزاری مراسم قرعه کشی، ۴ آزادکار ایران رقبای خود را در کشتی آزاد قهرمانی جهان شناختند.
غیبت ادامه‌دار دیاباته و حضور فرشید باقری در تمرین استقلال
تمرین امروز استقلال با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها
سرپرست تیم فوتبال استقلال به حواشی ایجاد شده درباره لباسی که بازیکنان استقلال پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان به یاد هوادار درگذشته‌شان پوشیدند، واکنش نشان داد.
بیانیه جدید رئیس فیفا: زنان ایران باید از ماه آینده به ورزشگاه‌ بروند
رییس فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد که زنان ایرانی باید اجازه حضور در ورزشگاه را داشته باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد
دفتر سخگوی دولت طی اطلاعیه‌ای جزئیاتی از سازوکار تعیین شده برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می‌دهد قرار بر این بوده در شهریوماه یارانه حدود ۲۰۰ هزار خانوار شناسایی شده در دهک‌های بالای درآمدی واریز نشود.
ششمی بانوی وزنه بردار ایران در گروه D وزنه برداری قهرمانی جهان
بانوی وزنه‌بردار ایران در گروه D دسته ۵۵ کیلوگرم قهرمانی جهان ششم شد.
ویدئو - از اثبات نظریه اینشتین تا ساخت ربات‌هایی تازه
در بیست و سومین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا، با هم خبرهایی تازه از لایه ازون و اثبات نظریه انیشتین می‌شنویم و با ربات‌هایی تازه آشنا می‌شویم.
کالدرون در منزل هوادار ۸ساله فوت شده پرسپولیس+عکس
سرمربی پرسپولیس در منزل کودک ۶ ساله فوت شده در دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان حاضر شد.
ارتش کویت به حالت آماده‌باش درآمد
فرماندهی ستاد کل ارتش کویت از افزایش سطح آمادگی رزمی برخی یگان‌های ارتش خبر داد.
جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شد
پسر قرمز یا دختر آبی +فیلم
کری خوانی زرینچه برای پرسپولیسی‌ها
زرینچه: باشگاه از اقدام غفوری اطلاعی نداشت
بازی دربی می تواند به هر بازیکنی اعتبار بدهد
مهاجم استقلال دربی را از دست داد
گاس هیدینک اخراج شد
تاریخ مراسم اهدای توپ طلا مشخص شد
اظهارات علی کریمی در مورد دربی
دنیزلی: در کورس قهرمانی خواهیم بود