خشم فلسطینی‌ها از دیدار ابومازن با نوه رابین

11:29 ۱۱۸ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 239 0
خشم فلسطینی‌ها از دیدار ابومازن با نوه رابین

دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با نوه اسحاق رابین نخست وزیر اسبق و کودک کش رژیم صهیونیستی خشم گسترده مردم و گروه‌های فلسطینی را به همراه داشت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یک هیئت از حزب "اردوگاه دموکراتیک" رژیم صهیونیستی به ریاست "نوا روثمن" نوه اسحاق رابیننخست وزیر اسبق این رژیم را در شهر رام الله به حضور پذیرفت. این دیدار با موافقت "ایهود باراک" رئیس این حزب صهیونیستی انجام شد.
اخبار بین الملل- مردم و گروه‌های فلسطینی دیدار عباس با این هیئت صهیونیست را "ادامه رویکرد ویرانگری دانستند که شدیدترین زیان را به ملت فلسطین و اصول ثابت آنها وارد می کند."
آنها همچنین این دیدار را "خیانت به جانفشانی های شهدا و اسیران ملت فلسطین دانستند که شایسته بود که عباس آنها را (به جای نوه رابین) در آغوش بکشد و در از مسائل عادلانه آنها حمایت کند".
دیدار عباس و هیئت صهیونیست و در آغوش کشیدن نوه رابین با خشم و موج محکومیت گسترده فلسطینی ها در شبکه های اجتماعی روبرو شد و آنها در نوشته های خود جنایت های رابین علیه فلسطینی ها را یادآور شدند.
محمد ابو حمدیه یک کاربر جوان در توییتر خود نوشت: عباس بهتر بود که به جای ملاقات با نوه رابین، با مادران و همسران و فرزندان شهدا و اسیران فلسطینی ملاقات کند و آنها را ارج نهد. عباس برای کسب رضایت اشغالگران از ارزش ها و مفاهیم ملی دست می کشد.
گروه "افلا تعقلون" نیز در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: عباس به نوه رابین وعده می دهد که برای آزادی یک نظامی اسرائیلی وارد عمل شود اما اسیران فلسطینی رها شده اند.
محمد نزال نیز در صفحه خود در توییتر نوشت: محمود عباس که دوره ریاست او تمام شده است، در روز سوم جشن عید سعید قربان در مقر خود در رام الله به گرمی نوه اسحاق رابین گور به گور شده را در آغوش می کشد..ببینید عباس در روز عید همسر یا نوه شهید یا اسیری فلسطینی را به حضور نمی پذیرد بلکه از نوه یک تروریست بزرگ استقبال می کند.
"ابومسیره" دیگر کاربری است که با تسمخر در توییتر نوشت: محمود عباس مبارز نوه اسحاق رابین را برای بازگشت همه فلسطین به آغوش مردم فلسطین، در آغوش می کشد!!!در همین راستا، باسل الحجار نیز در صفحه خود توییتر نوشت: نوا روثمن نوه رابین است که کشتار زیادی علیه ما در سال 1948 میلادی بویژه کشتار "اللد" را به همراهی شبه نظامیان "بالماح" مرتکب شد. عباس مشکلی ندارد. او برای پرز نیز گریه کرد و بدنبال مبارزان فلسطینی است که آنها را به اشغالگران تحویل دهد.
همزمان گروه‌های فلسطینی نیز مخالفت خود را با این دیدار ابراز داشتند و آن را خیانت به جانفشانی های ملت فلسطین توصیف کردند.
جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای به شدیدترین لحن دیدار عباس و هیئت صهیونیست را محکوم کرد و گفت: تداوم این روش بیانگر اصرار سران بانفوذ سازمان آزادیبخش فلسطین برای ادامه ترویج توهم و دادن امتیازات مجانی به اشغالگران و حرکت در مسیر روش ویرانگری است که شدیدترین زیان را به ملت واصول ثابت ما وارد کرده است.
این بیانیه افزود: سیاست زیرپا گذاشتن و نادیده گرفتن همه درخواست ها و تصمیمات ملی فلسطینی در مخالفت با تداوم چنین ملاقات های سازشکارانه ای، به جایی نخواهد رسید. چنین سیاستی فقط به اشغالگران و اقدامات جنایتکارانه آنها بویژه علیه شهر اشغالی قدس خدمت می کند و ادامه نشست های سازشکارانه عربی و اسلامی را تشویق می کند و به تلاش ها برای جنبش تحریم و منزوی کردن رژیم صهیونیستی کمکمی کند.
جبهه خلق تاکید کرد: اصرار بر این روش سنتی ویرانگر و گشودن درهای مقر تشکیلات خودگردان در رام الله برای برگزاری نشست با صهیونیست ها اعتبار گفته های عباس درباره تعلیق عمل به توافقنامه های امضا شده با اشغالگران را زیر سوال می برد و پوچی مواضع رسمی تشکیلات خودگردان دراین زمینه را برملا می کند و نشان می دهد که این مواضع تنها در سطح حرف است و جنبه عملی واقعی ندارد.این جبهه افزود: همه احزاب صهیونیست درداخل فلسطین اشغالی در اشغالگری و تجاوزگری علیه ملت فلسیطن شریک اساسی هستند و اجماع نظری در بین صهیونیست ها درخصوص برنامه از بین بردن حقوق و اصول ثابت ملت فلسطین وجود دارد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
بهانه جویی های ناتمام ترامپ از رسانه‌های آمریکایی
خشم شدید ملانیا از کشیده شدن پای پسرش به پرونده ترامپ
اتحادیه اروپا در مقابل آمریکا می‌ایستد
فرانسه در آستانه یکی از بزرگترین اعتصاب‌های سراسری
الخزعلی: داعش آشوبگران را به تظاهرات مسالمت‌آمیز عراق می‌فرستد
درگیری شدید نیروهای کُرد عراقی پیشمرگه و داعش
عقده گشایی صهیونیست‌ها علیه مالزی
آمریکا پس از 23 سال به این کشور سفیر فرستاد
کشته شدن 8 کودک یک ورزشگاه
آغاز جلسه استماع دادرسی جنایات جنگی در افغانستان