هنوز ۱۴ میلیارد دلار بودجه مصوب برای تأمین مایحتاج، به دست مردم نرسیده است

15:32 ۳ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 44 0
هنوز ۱۴ میلیارد دلار بودجه مصوب برای تأمین مایحتاج، به دست مردم نرسیده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عمده مشکل بخش صنعت کشور را ضعف در نظام بانکی و واردات تکنولوژی از خارج از کشور عنوان کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد کاظمی در جمع خبرنگاران، افزود: با توجه به تحریم ها و فشار اقتصادی کارخانجات کشور در زمینه خریداری و تأمین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا با مشکل مواجه هستند، از سوی دیگر به علت هزینه های سنگین تولید، تولیدکنندگان قادر به صادرات محصولات خود نیستند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ هفته پیش در رابطه با پرداخت تسهیلات بانکی در بخش تولید و صنعت با حضور مسئولان مربوطه جلسه ای برگزار و مقرر شد در رابطه با بازپرداخت بدهی ها، مبنا همان قرارداد اولیه باشد و سعی کردیم ایرادات موجود در این مسأله را رفع کنیم.
کاظمی با اشاره به اینکه در نظام بانکی سایر کشورها به حوزه صنعت امتیازات رایگان تعلق می گیرد، اظهار کرد: از سوی دیگر ما در کشور با بحران مدیریت مواجه هستیم و به علت عدم کادرسازی و نداشتن برنامه برای تربیت مدیران کارآمد و موفق، در زمان جابجایی مدیران با مشکل مواجه می شویم.
وی با بیان اینکه خارج شدن ترامپ از برجام، اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی را برای ایران حادث کرد، ادامه داد: در حال حاضر نیروهای دفاعی ما در قدرت کامل بسر می برند.
کاظمی با تأکید بر اینکه دولتمردان باید تلاش کنند تا شرایط دشوار کشور و سختی های موجود کاهش یابد، اظهار کرد: یکی از راه های برون رفت از مشکلات، دادن فراخوان برای استفاده از تجربیات و توانمندی افراد متخصص با تجربه ای است که می توانند ما را در رفع مشکلات یاری کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال سال انتخابات است، تصریح کرد: باید فضای مناسب و سالمی ایجاد کنیم تا مردم و مسئولان در این امتحان شرکت کرده و سربلند بیرون بیایند، از سوی دیگر باید زمینه حضور افکار و سلایق مختلف در انتخابات فراهم شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور پررنگ مردم در این شرایط خاص بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: با وجود اینکه مجلس دهم در این دوره در حد توانش تلاش کرد اما در حوزه گره گشایی از مشکلات کشور و مردم، کارنامه قابل قبولی برای این مجلس قائل نیستم.
وی با اشاره به اینکه هیئت رئیسه باید به مسائل مهمتری می پرداخت، افزود: در بحث انتخاب وزرا و استیضاح وزیران  بهتر از این می شد عمل کرد تا مشکلات کشور سامان بگیرد.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه درباره ۱۴ میلیار دلار بودجه ای که برای تأمین مایحتاح مردم در سال گذشته تصویب شد تا امسال هزینه شود، گفت: این رقم بر ای تأمین مایحتاج ضروری مردم در نظر گرفته شده اما هنوز به دست مردم نرسیده است.
وی عنوان کرد: به نحوه توزیع این اعتبار انتقاد داریم، از سوی دیگر قرار بود سیستم کوپنی در کشور اجرا شود اما هنوز این اقدام انجام نشده، همچنین تأکید داریم دولت باید با برنامه ریزی درست کاری کند تا این رقم به دست خانواده های نیازمند و واجدالشرایط برسد.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه آمریکا، اسرائیل و انگلیس هیچ جایگاهی در خلیج فارس ندارند، ادامه داد: امنیت خلیج فارس را کشورهایی که در محدوده جغرافیایی این خلیج قرار گرفته اند، باید تأمین کنند.
وی با تأکید بر اینکه حضور اسرائیل در منطقه فقط باعث ایجاد تنش و به آتش کشیدن منطقه می شود و جز این ثمری نخواهد داشت، تصریح کرد: معتقدیم که این طرح به شکست می انجامد و هرگز موفق نمی شود.
کاظمی با بیان اینکه شهرستان ملایر طی سال های اخیر به واسطه وحدت، همدلی و تلاش مدیران اجرابی و نظارت و همدلی نمایندگان به یک کارگاه فعال تبدیل شده است، گفت: تلاش کردیم سهم قابل توجهی از تسهیلات و اعتبارات کشوری را برای ملایر أخذ کنیم.
وی به اقدامات خوب انجام شده در زمینه طرح هادی و بهسازی روستاها اشاره و اظهار کرد: در ۶۳ روستا فاز اول بهسازی انجام شده و در ۲۵ روستا نیز عملیات خاکبرداری درحال انجام است همچنین در ۳۴ روستا فاز دوم بهسازی به آغاز شده است.
کاظمی با بیان اینکه امروز هیچ کدام از روستاهای شهرستان ملایر مشکل آب آشامیدنی ندارند، خاطرنشان کرد: مجتمع های آبرسانی روستایی در حال احداث هستند، علاوه بر این در حوزه بهداشت و درمان موفق عمل کردیم و این بخش در ملایر دجار تحول بزرگ شد.
وی جذب پزشکان متخصص و فوق تخصص، تأمین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها، انجام امور عمرانی و احداث پروژه های درمانی، احداث ۱۹ مرکز جامع سلامت و راه اندازی ۲۷ خانه بهداشت را بخشی از موفقت های این حوزه عنوان کرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه در بحث راه های روستایی و برون شهری در ۵ محور فعال هستیم، ادامه داد: عملیات اجرایی چهاربانده شدن محور ملایر- آورزمان- نهاوند آغاز شده، مسیر ملایر- توره درحال پیگیری نمایندگان است و دیروز از پروژه کلیدی راه آهن ملایر- همدان که ۲۳ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی ما است، بازدیدی داشتیم که در حال عملیات خاکبرداری و پل زدن هستند.
کاظمی یادآور شد: در بخش تولید و صنعت شهرستان نیز کارخانه فولاد و ذوب آهن به چرخه تولید بازگشته، ۲ کارخانه فروسیلیس سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد و ۲ کارخانه دیگر فروسیلیس درحال احداث است.
وی به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی طرح توسعه مجموعه شرکت های بافتینه و بافتسان اشاره و اظهار کرد: این طرح توسعه به تولید نیازمندی های اتاق عمل منحصر می شود و به همین علت در سطح کشور بی نظیر بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است.
کاظمی با بیان اینکه ماشین آلات مورد نیاز برای این طرح خریداری شده و آماه تحویل است، گفت: اما به علت مشکلات ارزی و تحریم ها، کار به سرانجام نرسیده است.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت گذری هم به مبل منبت ملایر زد  و گفت: تلاش کردیم تا ذهن مسئولان کشوری را به هنر- صنعت مبل منبت ملایر معطوف کنیم و کارهای خوب و مهم در دست اقدام داریم.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مطبوعات و خبرنگاران ما در این مقطع حساس کشور مسئولیت سنگینی برعهده دارند، گفت: این شغل، از حرفه های پرمخاطره است و ایجاب می کند خبرنگاران در مورد مسائل مختلف کشور اظهارنظر کنند.
کاظمی با تأکید بر اینکه در رسیدگی به پرونده های مطبوعات، دستگاه قضایی باید وسعت نظر داشته باشد، گفت: این محاکمه ها حتما باید با حضور هیئت رئیسه صورت بگیرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس به حضور تعدادی از فعالان رسانه ها و خبرنگاران در زندان اشاره کرد و یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر از ارکان دین ماست و خبرنگاران با نقد سازنده مشکلات را به مسئولان گوشزد می کنند و باعث اصلاح امور می شوند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

تجربه زندگی هوشمندتر با رابط کاربری یکپارچه در انواع تجهیزات هوشمند
نرخ بروزرسانی به EMUI ۸.۰ و EMUI ۹.۰ ارقام قابل توجه ۷۹ درصد و ۸۴ درصد بوده است. همچنین انتظار می‌رود تعداد کاربرانی که دستگاه خود را به EMUI۱۰ بروز می‌کنند به ۱۵۰ میلیون نفر برسد. خانواده P۳۰ به عنوان اولین سری، نسخه اولیه بروزرسانی EMUI ۱۰ را در ۸ سپتامبر به منظور بررسی و تست دریافت خواهند کرد. این به‌روزرسانی با فاصله کوتاهی برای محصولات سری Mate ۲۰ نیز منتشر خواهد شد.
بازدید مدیران خدمات پس از فروش ایران‌خودرو از استان مازندران
مدیران حوزه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو که هم‌زمان با تعطیلات تابستانی خودروسازان، شهرهای مختلف کشور را مقصد نظارت خود بر خدمات ارائه شده به مشتریان قرار داده‌اند، امروز به استان مازندران سفر کردند.
خرید هوشمندانه تلویزیون، گوشی و دستبند از بنگ گود
صحبت از تجمل‌گرایی که می‌شود با خودم فکر می‌کنم؛ سالانه چقدر بودجه مردم بی‌خود و بی‌جهت به‌پای مسئله‌ای که معلوم نیست سودش به جیب چه کسی می‌رود، هزینه می‌شود.
شفافیت، طناب نجات بازار مسکن
این روزها که خرید خانه به واسطه قیمت­‌های بالا تبدیل به امری دست نیافتنی یا بهتر است بگوییم به اقدامی بسیار سخت برای جوانان تبدیل شده، راهکارهای دولت و سیاست­‌گذاران برای ساماندهی این بخش بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و انتظار می­‌رود متولیان سیاست­گذاری اقتصاد مسکن با ابزارها و راهکارهای بهتر، این بازار مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را ساماندهی کنند.
آیا بازیابی اطلاعات هارد امکان‌پذیر است؟
این روزها و با افزایش حجم اطلاعات مبادله شده در عصر دیجیتال، ضرورت بازیابی اطلاعات بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
حضور متفاوت یک استارتاپ ایرانی در بیست‌وهشتمین نمایشگاه مبلمان منزل
در میانه تابستان سال ۹۸، نمایشگاه بین‌المللی تهران بزرگ‌ترین گردهمایی سالانه فعالان صنعت مبلمان منزل را تجربه کرد.
روایت‌های یک بخشش
در دیگر پرونده‌های قتل وقتی اولیای دم به قاتل رضایت می‌دهند و از قصاص می‌گذرند، تقریبا همه از این بخشش و گذشت به نیکی یاد می‌کنند اما در پرونده قتل استاد به دست نجفی به نظر می‌رسد تفاوت‌هایی وجود دارد.
ادعای ارگان رسانه ملی درباره دستمزد مزدک میرزایی
«خیلی‌ها مسأله مالی را مهم‌ترین دلیل مهاجرت مزدک میرزایی می‌دانند. ایران‌اینترنشنال که دفتر آن در لندن قرار دارد و البته طبق گزارش روزنامه گاردین بودجه‌اش را به‌طور مستقیم از عربستان سعودی دریافت می‌کند، توجه ویژه‌ای به دستمزد گزارشگران و مجریانش دارد و برای کارکنان مطرح شبکه، حقوقی معادل ۷۵ هزار پوند در سال می‌پردازد که اگر آن را تقسیم بر تعداد ماه‌های سال کنید و طبق ژن ایرانی‌تان آن را ضرب در قیمت پوند کنید، به عدد قابل توجه ۹۳ میلیون تومان در ماه می‌رسید.»
نه ما راضی هستیم، نه آقای وزیر!
«آن چه مسلم است این که افکار عمومی هم رضایت ندارد وزارت ورزش و جوانان نیمی از وقت و انرژی‌اش را برای سرخابی‌ها بگذارد و برای این همه رشته و ورزشکار دیگر و تازه شاخه مهم و متفاوت «جوانان» در وزارت، فقط نیمی دیگر از وقت باقی بماند.»
اظهارات موسوی تبریزی درباره اعدام‌های ۶۷
سیدحسین پورمیرغفاری، ملقب به آیت‌الله سیدحسین موسوی‌تبریزی، مجتهد، فقیه، پژوهشگر، نویسنده و استاد سطوح عالی حوزه، دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم است. موسوی‌تبریزی همچنین دادستان کل انقلاب در دوران امام خمینی بوده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عقد تفاهم‌نامه حمایت شرکت آسان پرداخت از فدراسیون دو ومیدانی برای چهارمین سال متوالی
در مراسمی با حضور دست‌اندرکاران فدراسیون دوومیدانی، شرکت آسان پرداخت، ورزشکاران، مربیان، تنی چند از روسای هیات‌های استانی، اهالی رسانه، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک تفاهم‌نامه ادامه همکاری فدراسیون دوومیدانی و آسان پرداخت برای یک سال دیگر تمدید شد.
توقف بایرن مونیخ در آغاز بوندسلیگا
تیم فوتبال بایرن مونیخ هفته نخست رقابت‌های بوندسلیگا را با یک تساوی ناامید کننده خانگی آغاز کرد.
شکست حریف تیم ملی بسکتبال ایران برابر آمریکا
تیم ملی بسکتبال اسپانیا در دیداری تدارکاتی نتیجه را به تیم ملی آمریکا واگذار کرد.
قوانین جدید صعود به اورست چیست؟- افزایش هزینه مجوز صعود به بام جهان
به دلیل آمار بالای جان‌باختگان صعود به اورست، دولت نپال در صدد آن است که قوانین جدیدی وضع کند.
استقبال ویژه هواداران لیون از بازگشت ستاره برزیلی + فیلم
هواداران لیون از بازگشت جونینیو پرنامبوکانو به عنوان مدیر ورزشی باشگاه خشنود شدند و از او استقبال ویژه‌ای کردند.
معرفی دو بال پرواز همدان
حق همدان در صنعت از دست رفته است
ساری: همه جناح‌های سیاسی در ایران از وزیر امور خارجه حمایت می‌کنند
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
پاسخ قانع کننده وزیر کشور به نمایندگان-هشدار لاریجانی به آمریکا و...
ترکی: دولت گزارشی از هزینه کرد ۱۴ میلیارد دلاری ارائه کند
جعفرزاده ایمن‌آبادی: حتی یک روستا در شهرستان رشت آب شرب سالم ندارد
اسماعیلی: نبود آموزش کاربردی در دانشگاه‌ها یک معضل است
ادیانی: در ۳ ماه گذشته ۳۳ نفر در مازندران غرق شدند
ادیانی از توضیح وزیر کشور درباره توسعه پایدار شهرداری‌ها قانع شد