هنوز ۱۴ میلیارد دلار بودجه مصوب برای تأمین مایحتاج، به دست مردم نرسیده است

15:32 ۱۱۴ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 1,014 0
هنوز ۱۴ میلیارد دلار بودجه مصوب برای تأمین مایحتاج، به دست مردم نرسیده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عمده مشکل بخش صنعت کشور را ضعف در نظام بانکی و واردات تکنولوژی از خارج از کشور عنوان کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد کاظمی در جمع خبرنگاران، افزود: با توجه به تحریم ها و فشار اقتصادی کارخانجات کشور در زمینه خریداری و تأمین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا با مشکل مواجه هستند، از سوی دیگر به علت هزینه های سنگین تولید، تولیدکنندگان قادر به صادرات محصولات خود نیستند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ هفته پیش در رابطه با پرداخت تسهیلات بانکی در بخش تولید و صنعت با حضور مسئولان مربوطه جلسه ای برگزار و مقرر شد در رابطه با بازپرداخت بدهی ها، مبنا همان قرارداد اولیه باشد و سعی کردیم ایرادات موجود در این مسأله را رفع کنیم.
کاظمی با اشاره به اینکه در نظام بانکی سایر کشورها به حوزه صنعت امتیازات رایگان تعلق می گیرد، اظهار کرد: از سوی دیگر ما در کشور با بحران مدیریت مواجه هستیم و به علت عدم کادرسازی و نداشتن برنامه برای تربیت مدیران کارآمد و موفق، در زمان جابجایی مدیران با مشکل مواجه می شویم.
وی با بیان اینکه خارج شدن ترامپ از برجام، اعمال تحریم ها و فشارهای اقتصادی را برای ایران حادث کرد، ادامه داد: در حال حاضر نیروهای دفاعی ما در قدرت کامل بسر می برند.
کاظمی با تأکید بر اینکه دولتمردان باید تلاش کنند تا شرایط دشوار کشور و سختی های موجود کاهش یابد، اظهار کرد: یکی از راه های برون رفت از مشکلات، دادن فراخوان برای استفاده از تجربیات و توانمندی افراد متخصص با تجربه ای است که می توانند ما را در رفع مشکلات یاری کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال سال انتخابات است، تصریح کرد: باید فضای مناسب و سالمی ایجاد کنیم تا مردم و مسئولان در این امتحان شرکت کرده و سربلند بیرون بیایند، از سوی دیگر باید زمینه حضور افکار و سلایق مختلف در انتخابات فراهم شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور پررنگ مردم در این شرایط خاص بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: با وجود اینکه مجلس دهم در این دوره در حد توانش تلاش کرد اما در حوزه گره گشایی از مشکلات کشور و مردم، کارنامه قابل قبولی برای این مجلس قائل نیستم.
وی با اشاره به اینکه هیئت رئیسه باید به مسائل مهمتری می پرداخت، افزود: در بحث انتخاب وزرا و استیضاح وزیران  بهتر از این می شد عمل کرد تا مشکلات کشور سامان بگیرد.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه درباره ۱۴ میلیار دلار بودجه ای که برای تأمین مایحتاح مردم در سال گذشته تصویب شد تا امسال هزینه شود، گفت: این رقم بر ای تأمین مایحتاج ضروری مردم در نظر گرفته شده اما هنوز به دست مردم نرسیده است.
وی عنوان کرد: به نحوه توزیع این اعتبار انتقاد داریم، از سوی دیگر قرار بود سیستم کوپنی در کشور اجرا شود اما هنوز این اقدام انجام نشده، همچنین تأکید داریم دولت باید با برنامه ریزی درست کاری کند تا این رقم به دست خانواده های نیازمند و واجدالشرایط برسد.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه آمریکا، اسرائیل و انگلیس هیچ جایگاهی در خلیج فارس ندارند، ادامه داد: امنیت خلیج فارس را کشورهایی که در محدوده جغرافیایی این خلیج قرار گرفته اند، باید تأمین کنند.
وی با تأکید بر اینکه حضور اسرائیل در منطقه فقط باعث ایجاد تنش و به آتش کشیدن منطقه می شود و جز این ثمری نخواهد داشت، تصریح کرد: معتقدیم که این طرح به شکست می انجامد و هرگز موفق نمی شود.
کاظمی با بیان اینکه شهرستان ملایر طی سال های اخیر به واسطه وحدت، همدلی و تلاش مدیران اجرابی و نظارت و همدلی نمایندگان به یک کارگاه فعال تبدیل شده است، گفت: تلاش کردیم سهم قابل توجهی از تسهیلات و اعتبارات کشوری را برای ملایر أخذ کنیم.
وی به اقدامات خوب انجام شده در زمینه طرح هادی و بهسازی روستاها اشاره و اظهار کرد: در ۶۳ روستا فاز اول بهسازی انجام شده و در ۲۵ روستا نیز عملیات خاکبرداری درحال انجام است همچنین در ۳۴ روستا فاز دوم بهسازی به آغاز شده است.
کاظمی با بیان اینکه امروز هیچ کدام از روستاهای شهرستان ملایر مشکل آب آشامیدنی ندارند، خاطرنشان کرد: مجتمع های آبرسانی روستایی در حال احداث هستند، علاوه بر این در حوزه بهداشت و درمان موفق عمل کردیم و این بخش در ملایر دجار تحول بزرگ شد.
وی جذب پزشکان متخصص و فوق تخصص، تأمین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها، انجام امور عمرانی و احداث پروژه های درمانی، احداث ۱۹ مرکز جامع سلامت و راه اندازی ۲۷ خانه بهداشت را بخشی از موفقت های این حوزه عنوان کرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه در بحث راه های روستایی و برون شهری در ۵ محور فعال هستیم، ادامه داد: عملیات اجرایی چهاربانده شدن محور ملایر- آورزمان- نهاوند آغاز شده، مسیر ملایر- توره درحال پیگیری نمایندگان است و دیروز از پروژه کلیدی راه آهن ملایر- همدان که ۲۳ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی ما است، بازدیدی داشتیم که در حال عملیات خاکبرداری و پل زدن هستند.
کاظمی یادآور شد: در بخش تولید و صنعت شهرستان نیز کارخانه فولاد و ذوب آهن به چرخه تولید بازگشته، ۲ کارخانه فروسیلیس سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد و ۲ کارخانه دیگر فروسیلیس درحال احداث است.
وی به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی طرح توسعه مجموعه شرکت های بافتینه و بافتسان اشاره و اظهار کرد: این طرح توسعه به تولید نیازمندی های اتاق عمل منحصر می شود و به همین علت در سطح کشور بی نظیر بوده و از اهمیت زیادی برخوردار است.
کاظمی با بیان اینکه ماشین آلات مورد نیاز برای این طرح خریداری شده و آماه تحویل است، گفت: اما به علت مشکلات ارزی و تحریم ها، کار به سرانجام نرسیده است.
نماینده مردم ملایر در خانه ملت گذری هم به مبل منبت ملایر زد  و گفت: تلاش کردیم تا ذهن مسئولان کشوری را به هنر- صنعت مبل منبت ملایر معطوف کنیم و کارهای خوب و مهم در دست اقدام داریم.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مطبوعات و خبرنگاران ما در این مقطع حساس کشور مسئولیت سنگینی برعهده دارند، گفت: این شغل، از حرفه های پرمخاطره است و ایجاب می کند خبرنگاران در مورد مسائل مختلف کشور اظهارنظر کنند.
کاظمی با تأکید بر اینکه در رسیدگی به پرونده های مطبوعات، دستگاه قضایی باید وسعت نظر داشته باشد، گفت: این محاکمه ها حتما باید با حضور هیئت رئیسه صورت بگیرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس به حضور تعدادی از فعالان رسانه ها و خبرنگاران در زندان اشاره کرد و یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر از ارکان دین ماست و خبرنگاران با نقد سازنده مشکلات را به مسئولان گوشزد می کنند و باعث اصلاح امور می شوند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
آقاپور: مسوولان اجرایی برای کاهش آثار افزایش قیمت بنزین بر دیگر کالاها تدبیر کنند
ویدئو - چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم
استیضاح وزیر صنعت از دستور کار مجلس خارج شد
قاضی‌زاده هاشمی: قرارداد ویلموتس ۳ میلیون یورو است- در بیت‌المال، محرمانه نداریم
امینی فرد: اینترنت سیستان و بلوچستان تا پایان هفته وصل می‌شود
خرید و فروش ˮسهام عدالتˮ چه شد؟
میرزایی: نیاز جدی به آسیب شناسی وقایع اخیر در کشور داریم
ایمیدور در پروژه آهک هیدراته پلدختر سرمایه‌گذاری می‌کند
مره صدق: صداوسیما درباره‌ بیماری آنفلوآنزا به خوبی اطلاع رسانی نکرده است
انتقاد یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم اجرای قانون هوای پاک از سوی دولت