رد صلاحیت علمی ۳۰ درصد مدرسان و انحلال نیمی از مراکز علمی کاربردی یزد

16:35 ۳ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 66 0
رد صلاحیت علمی ۳۰ درصد مدرسان و انحلال نیمی از مراکز علمی کاربردی یزد

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد رد صلاحیت علمی ۳۰ درصد مدرسان و انحلال نیمی از مراکز این دانشگاه را از جمله اقدامات اصلاحی در جهت ارتقای کیفیت آموزشی اعلام کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر «محمدصالح احمدی راد» امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی از ابتدا با هدف تامین نیروهای مهارتی بازار شکل گرفت ولی در مقطعی از دوران همانند بسیاری از دانشگاه‌ها توسعه کمی را در دستور کار قرار داد به طوری تعداد مراکز دانشگاهی این دانشگاه در کشور به حدود ۱۲۰۰ مرکز افزایش یافت که البته برخی از آنها نیز فاقد استانداردهای آموزشی بودند.
وی افزود: در سال‌های اخیر با حضور دکتر امید در راس مدیریت این دانشگاه، دانشگاه جامع علمی کاربردی جزو معدود دانشگاهی در کشور به شمار می‌آید که موضوع اصلاحات در داخل دانشگاه را به رغم تاثیر روی کاهش درامدها و سودآوری دانشگاه اعمال کرده است.
احمدی ساماندهی مدرسان دانشگاه را یکی از این اقدامات اصلاحاتی ذکر و در این باره تصریح کرد: نظر به این که در گذشته برخی مدرسان بدون بررسی صلاحیت‌های علمی در دانشگاه پذیرش شده‌اند، با این اقدام صلاحیت علمی آنها مورد پایش رار گرفت به طوری که در وهله نخست بیش از ۳۰ درصد مدرسان دانشگاه در استان یزد رد صلاحیت شدند.
وی با اشاره به اعلام فراخوان برای جذب مدرسان جدید برای جایگزینی مدرسان ردصلاحیت شده، تاکید کرد: این رصد و پایش صلاحیت علمی به صورت مستنمر دنبال خواهد شد.
وی اجرای کامل مصوبه شورای عالی اداری را توسط این دانشگاه از دیگر این اقدامات ذکر کرد و گفت: براساس این مصوبه که منع دستگاه‌های اجرایی برای فعالیت‌های آموزشی را دنبال می‌کرد، از مجموع ۱۲۰۰ مرکز آموزشی فعال دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور نیمی از آنها منحل و تعدادشان به ۵۶۰ مرکز رسید.
این مسئول کاهش مراکز را در استان یزد بیشتز از کشور خواند و گفت: در استان یزد ۲۲ مرکز فعال دانشگاهی علمی کاربردی به ۹ مرکز کاهش یافت ولی با توجه به امکان واگذاری برخی از این مراکز به بخش خصوصی، دو مورد از آنها یعنی مراکز بهزیستی و فرهنگ و هنر با واگذاری به بخش خصوصی ادامه فعالیت خواهند داد و در مجموع با ۱۱ مرکز دانشگاهی در سال تحصیلی جدید ادامه خواهیم داد.
وی از منع قانونی فعالیت مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی که تعداد آنها در کشور ۲۳ مورد و در یزد دو مورد در شهرستان‌های بافق و میبد است، خبر داد و گفت: البته این دو مرکز در استان به زودی با واگذاری به بخش خصوصی، فعالیت خود را به صورت قانونی ادامه خواهند داد.
دکتر احمدی یکی دیگر اقدامات دانشگاه در جهت ارتقای کیفی خدمات آموزشی خود را ساماندهی رشته‌های تحصیلی عنوان کرد و گفت: برخی از رشته‌های آموزشی هیچ تناسبی با موضوع مهارتی بودن رشته‌های این دانشگاه نداشتند لذا محدودیت‌های برای پذیرش دانشجو در این رشته‌ها اعمال کرده‌ایم.
وی بازنگری در سرفصل‌های رشته‌های اموزشی را نیز با توجه به پیشرفت تکنولوژی حائز اهمیت خواند و ازدر حال اجرا بودن این مهم خبر داد.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد همچنین از اساسنامه‌دار شدن تمام مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: بدین نحو مراکز نمی‌توانند بدون دلیل اقدام به تعطیلی مرکز کنند چرا که با اساسنامه‌دار شدن امکان پیگیری حقوقی این قبیل اقدامات آنها وجود خواهد داشت.
وی یکی از مشکلات گذشته در این دانشگاه را تبدیل برخی مراکز دانشگاهی به محلی برای ارتقاء مدارک تحصیلی کارکنان دولت اعلام کرد و گفت: در همین راستا و به رغم این که به ارتقای دانش کارکنان دولت احترام می‌گذاریم ولی محدودیت‌های پذیرش لحاظ کردیم به نحوی که مقرر شد ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه غیرکارمند باشند.
دکتر احمدی در پایان کلیات اصلاحات در دانشگاه را برای بازگشت به رسالت‌های ابتدایی این دانشگاه یعنی پرورش نیروهای مهارتی مورد نیاز جامعه موثر دانست و گفت: براساس ارزیابی و سطح‌بندی صورت گرفته در کشور نه تنها جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور بلکه در استان نیز شاهد ارتقای سطح هستیم به نحوی که تعداد مراکز دانشگاهی علمی کاربردی استان در سطح دو از ۲ مرکز در سال گذشته به ۷ مرکز و تعداد مراکز سطح سه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در سال جاری تنها یک مورد است.
این مسئول ابراز امیدواری کرد که این اصلاحات در ساختار اموزشی و اداری دانشگاه به عنوان مشوقی برای جذب بیشتر دانشجویان این دانشگاه در سال تحصیلی جدید موثر واقع شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان

آخرین اخبار

بررسی شیوع کم‌خونی در میان شیرخواران شش تا ۱۲ ماهه
کم‌خونی یک مشکل شایع بهداشتی در سراسر جهان است که می‌تواند همراه با پیامد‌های مهمی از نظر اقتصادی و اجتماعی باشد.
قتل دختر جوان به دست برادر خشمگین
برادر عصبانی که در جریان دعوای خانوادگی خواهر جوانش را به قتل رسانده بود، در کمتر از یک ساعت دستگیر شد.
وقتی ˮخشونتˮ در بازی دوستانه هم بیداد می‌کند!
در سال‌های اخیر "خشونت" وصله جدانشدنی فوتبال ایران ایران شده است و به قولی، اخلاق در فوتبال ما گم شده است. فوتبالی‌های ما خودخواه شده‌اند و جوانمردی در زمین چمن رنگ باخته است و بذر اخلاق در زمین‌های فوتبال ایران کم‌تر رشد می‌کند.
بهترین نان برای دیابتی‌ ها
برای یافتن پاسخ این پرسش و پرسش‌هایی از این قبیل در خصوص رژیم‌ غذایی بیماران دیابتی، گفتگویی با دکتر علیرضا استقامتی، فوق‌تخصص غدد و متابولیسم انجام داده‌ایم.
با این نوشیدنی خوش‌طعم بدن خود را پاکسازی کنید
مصرف شربت آلوئه ورا و سکنجبین علاوه بر خواص بسیاری که دارد می‌تواند تابستان را برای شما دلچسب‌تر کند.
ˮدرمان همه دردهاˮ با مصرف ˮاین نوشیدنیˮ
این نوشیدینی بسیار مفید و گوارا در صورتی که با تدابیر خاص آن نوشیده و مصرف شود، می‌تـواند برای درمان اکثر امراض نظیر بیماری‌های گوارشی، کلیوی، قلبی، ناباروری و ... مفید باشد؛ پیامبر(ص) این نوشیدنی را "درمان همه دردها" دانسته‌اند.
سیاست‌های ۵ کشور جهان برای ارتقای تغذیه نوزادان با شیر مادر
در یک جهان ایده‌آل ارزش تغذیه نوزاد با شیر مادر بر هیچ‌کس پوشیده نیست و باید تمامی مادران از حمایت‌های لازم برای تغذیه نوزاد با شیر خود برخوردار باشند.
دانه‌هایی که موقع گرمازدگی به دادتان می‌رسند
یک متخصص طب سنتی گفت: خاکشیر، گیاهی است که با وجود داشتن مزاج گرم و تر، مصرف آن هنگام گرمازدگی پیشنهاد می‌شود.
چه سنی برای انجام لیزر چشم مناسب است؟
ضعف چشم یا عیوب انکساری چیست و برای رفع آن چه راهکاری وجود دارد؟ آیا مطالعه و کار مداوم چشمی یا وضعیت تغذیه موجب پیشرفت ضعف چشم می‌شود؟
روغنِ مار و زنجیرِ پاره معرکه‌گیر...
معرکه‌گیری از گذشته تاکنون همواره جزء یکی از جذاب‌ترین نمایش‌های خیابانی بوده که طرفداران زیادی را نیز به خود جذب کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقتی ˮخشونتˮ در بازی دوستانه هم بیداد می‌کند!
در سال‌های اخیر "خشونت" وصله جدانشدنی فوتبال ایران ایران شده است و به قولی، اخلاق در فوتبال ما گم شده است. فوتبالی‌های ما خودخواه شده‌اند و جوانمردی در زمین چمن رنگ باخته است و بذر اخلاق در زمین‌های فوتبال ایران کم‌تر رشد می‌کند.
بررسی شیوع کم‌خونی در میان شیرخواران شش تا ۱۲ ماهه
کم‌خونی یک مشکل شایع بهداشتی در سراسر جهان است که می‌تواند همراه با پیامد‌های مهمی از نظر اقتصادی و اجتماعی باشد.
بهره‌ی جزیره کیش از جام‌جهانی قطر چه خواهد بود؟
مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اذعان بر وجود نواقص متعدد در بحث همکاری با قطر در رویدادهای جانبی جام جهانی، گفت: واقعیت این است که الان شرایط ما مساعد نیست و برای این موضوع باید یک برنامه‌ریزی مناسب انجام دهیم تا از پتانسیل‌های جام جهانی قطر استفاده کنیم. نمی‌توانیم فعلا در کیش همکاری نزدیک و فعالی را رقم بزنیم، چرا که نگران زیرساخت ها هستیم.
اسکان حدود ۲ میلیون نفر در مراکز اقامتی فرهنگیان
گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به آمار اسکان تابستانی فرهنگیان اسکان تا ۲۶ مرداد اشاره کرد و گفت: یک میلیون و ۹۵۹ هزار و ۸۴۵ نفر در قالب ۵۴۴ هزار و ۴۰۸ خانوار از مراکز اسکان فرهنگیان استفاده کرده‌اند.
هند برخی محدودیت‌ها در کشمیر را لغو کرد
شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی گزارش داد مقامات در کشمیر تحت کنترل هند از لغو برخی محدودیت‌های اعمال شده بر این منطقه از دو هفته پیش، زمانی که دولت هند خودمختاری کشمیر را لغو کرد، خبر دادند.
پذیرش دانشجوی دکتری به زبان انگلیسی در پردیس بین الملل دانشگاه تهران
برگزاری هفدهمین دوره آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد
فرصت تمدید شده انتخاب رشته کنکوری‌ها امشب به پایان می‌رسد-انتخاب رشته تنها  ۴۰ درصد مجازین
اعطای بورسیه ادبی «حافظ»
کیفیت آموزش پزشکی ایران در دنیا پیشرو است-امسال بالاترین ظرفیت پذیرش علوم پزشکی را داشتیم
آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی-آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها
آخرین تغییرات رشته‌های تحصیلی دانشگاه-اضافه شدن دو رشته جدید در دانشگاه لرستان
کیفی‌سازی اولویت اول دانشگاه پیام نور
انتخاب رشته دانشگاهی متناسب با شرایط هیجانی و عاطفی باشد
اکثر نخبگان علوم پزشکی وقف خدمت به کشور هستند- پیشرفت شاخص نیروی انسانی حوزه سلامت تا سال ۱۴۰۴