رد صلاحیت علمی ۳۰ درصد مدرسان و انحلال نیمی از مراکز علمی کاربردی یزد

16:35 ۱۱۳ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 190 0
رد صلاحیت علمی ۳۰ درصد مدرسان و انحلال نیمی از مراکز علمی کاربردی یزد

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد رد صلاحیت علمی ۳۰ درصد مدرسان و انحلال نیمی از مراکز این دانشگاه را از جمله اقدامات اصلاحی در جهت ارتقای کیفیت آموزشی اعلام کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر «محمدصالح احمدی راد» امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی از ابتدا با هدف تامین نیروهای مهارتی بازار شکل گرفت ولی در مقطعی از دوران همانند بسیاری از دانشگاه‌ها توسعه کمی را در دستور کار قرار داد به طوری تعداد مراکز دانشگاهی این دانشگاه در کشور به حدود ۱۲۰۰ مرکز افزایش یافت که البته برخی از آنها نیز فاقد استانداردهای آموزشی بودند.
وی افزود: در سال‌های اخیر با حضور دکتر امید در راس مدیریت این دانشگاه، دانشگاه جامع علمی کاربردی جزو معدود دانشگاهی در کشور به شمار می‌آید که موضوع اصلاحات در داخل دانشگاه را به رغم تاثیر روی کاهش درامدها و سودآوری دانشگاه اعمال کرده است.
احمدی ساماندهی مدرسان دانشگاه را یکی از این اقدامات اصلاحاتی ذکر و در این باره تصریح کرد: نظر به این که در گذشته برخی مدرسان بدون بررسی صلاحیت‌های علمی در دانشگاه پذیرش شده‌اند، با این اقدام صلاحیت علمی آنها مورد پایش رار گرفت به طوری که در وهله نخست بیش از ۳۰ درصد مدرسان دانشگاه در استان یزد رد صلاحیت شدند.
وی با اشاره به اعلام فراخوان برای جذب مدرسان جدید برای جایگزینی مدرسان ردصلاحیت شده، تاکید کرد: این رصد و پایش صلاحیت علمی به صورت مستنمر دنبال خواهد شد.
وی اجرای کامل مصوبه شورای عالی اداری را توسط این دانشگاه از دیگر این اقدامات ذکر کرد و گفت: براساس این مصوبه که منع دستگاه‌های اجرایی برای فعالیت‌های آموزشی را دنبال می‌کرد، از مجموع ۱۲۰۰ مرکز آموزشی فعال دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور نیمی از آنها منحل و تعدادشان به ۵۶۰ مرکز رسید.
این مسئول کاهش مراکز را در استان یزد بیشتز از کشور خواند و گفت: در استان یزد ۲۲ مرکز فعال دانشگاهی علمی کاربردی به ۹ مرکز کاهش یافت ولی با توجه به امکان واگذاری برخی از این مراکز به بخش خصوصی، دو مورد از آنها یعنی مراکز بهزیستی و فرهنگ و هنر با واگذاری به بخش خصوصی ادامه فعالیت خواهند داد و در مجموع با ۱۱ مرکز دانشگاهی در سال تحصیلی جدید ادامه خواهیم داد.
وی از منع قانونی فعالیت مراکز وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی که تعداد آنها در کشور ۲۳ مورد و در یزد دو مورد در شهرستان‌های بافق و میبد است، خبر داد و گفت: البته این دو مرکز در استان به زودی با واگذاری به بخش خصوصی، فعالیت خود را به صورت قانونی ادامه خواهند داد.
دکتر احمدی یکی دیگر اقدامات دانشگاه در جهت ارتقای کیفی خدمات آموزشی خود را ساماندهی رشته‌های تحصیلی عنوان کرد و گفت: برخی از رشته‌های آموزشی هیچ تناسبی با موضوع مهارتی بودن رشته‌های این دانشگاه نداشتند لذا محدودیت‌های برای پذیرش دانشجو در این رشته‌ها اعمال کرده‌ایم.
وی بازنگری در سرفصل‌های رشته‌های اموزشی را نیز با توجه به پیشرفت تکنولوژی حائز اهمیت خواند و ازدر حال اجرا بودن این مهم خبر داد.
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان یزد همچنین از اساسنامه‌دار شدن تمام مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: بدین نحو مراکز نمی‌توانند بدون دلیل اقدام به تعطیلی مرکز کنند چرا که با اساسنامه‌دار شدن امکان پیگیری حقوقی این قبیل اقدامات آنها وجود خواهد داشت.
وی یکی از مشکلات گذشته در این دانشگاه را تبدیل برخی مراکز دانشگاهی به محلی برای ارتقاء مدارک تحصیلی کارکنان دولت اعلام کرد و گفت: در همین راستا و به رغم این که به ارتقای دانش کارکنان دولت احترام می‌گذاریم ولی محدودیت‌های پذیرش لحاظ کردیم به نحوی که مقرر شد ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه غیرکارمند باشند.
دکتر احمدی در پایان کلیات اصلاحات در دانشگاه را برای بازگشت به رسالت‌های ابتدایی این دانشگاه یعنی پرورش نیروهای مهارتی مورد نیاز جامعه موثر دانست و گفت: براساس ارزیابی و سطح‌بندی صورت گرفته در کشور نه تنها جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور بلکه در استان نیز شاهد ارتقای سطح هستیم به نحوی که تعداد مراکز دانشگاهی علمی کاربردی استان در سطح دو از ۲ مرکز در سال گذشته به ۷ مرکز و تعداد مراکز سطح سه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در سال جاری تنها یک مورد است.
این مسئول ابراز امیدواری کرد که این اصلاحات در ساختار اموزشی و اداری دانشگاه به عنوان مشوقی برای جذب بیشتر دانشجویان این دانشگاه در سال تحصیلی جدید موثر واقع شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
ابراز امیدواری کاردار امارات از ثبات در سوریه
«عبدالحکیم ابراهیم النعیمی» کاردار سفارت امارات در دمشق ابراز امیدواری کرد که تحت رهبری بشار اسد رئیس جمهور این کشور امنیت و ثبات در سوریه برقرار شود.
عده‌ای از دانشگاهیان با الحاق دو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و فردوسی موافق هستند
افسوس که در نیمه‌راه دانشگاه فردوسی و علوم ‌پزشکی مشهد را جدا کردند
تازه‌ترین آمار ثبت‌نام آزمون دکتری-فردا آخرین مهلت
ایجاد دوره میان‌رشته‌ای ˮترکیبات طبیعی و دارویی دریاییˮ تصویب شد
آغاز ثبت نام آزمون ارشد از شنبه
آغاز آزمون‌های سال ۹۹ با ˮآزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکیˮ
نحوه ثبت‌نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد
مهلت ثبت نام آزمون دکتری تمدید شد
ضرورت تغییر نظام پذیرش دانشجو-انتقاد از تحمیل دانشجوی خارج از ظرفیت به دانشگاه‌ها
زمان توزیع کارت آزمون دکتری اعلام شد