خودتان کارتریجتان را شارژ کنید

15:11 ۱۱۷ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 920 0
خودتان کارتریجتان را شارژ کنید

پرینترها در حال حاضر به دودسته پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری تقسیم می‌شوند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فالنیک، پرینترهای لیزری دارای تونر کارتریج هستند. این پرینترها از نظر اقتصادی با صرفه بوده و شما قادر هستید تا ۳ مرتبه، کارتریج آن‌ها را شارژ کنید. البته تعداد دفعات شارژ کارتریج به اصل و یا طرح اصل بودن آن بستگی دارد. کارتریج‌های طرح اصل را می‌توان تا دفعات بیشتری شارژ کرد. پس اگر پرینتری اقتصادی می‌خواهید که نگهداری آن هزینه‌بر نباشد، بهترین گزینه پرینتر لیزری است.

یکی از نکات مهم در شارژ کارتریجانتخاب کارتریج مناسباست، با توجه به اینکه عموماًشارژ کارتریجکیفیت کمتری نسبت به تعویض کارتریج دارد، خرید کارتریج با کیفیت اهمیت زیادی دارد. اگر با مفهوم کارتریج آشنا نیستید، متنکارتریج چیسترا مطالعه بفرمایید.

کارتریج‌ها پرینترهای جوهری قابل شارژ نیستند. اگر هم این کارتریج‌ها را شارژ کنید، به دلیل ریزش بیش‌ازاندازه جوهر روی قطعات دستگاه، به پرینتر آسیب وارد خواهد شد. این آسیب از آن‌ جهت است که برای شارژ کارتریج جوهری، باید قسمتی از آن را سوراخ‌ کنید که این خود موجب عملکرد نامطلوب کارتریج خواهد شد.

در این بحث قصد داریم نحوهشارژ تونر کارتریج‌ پرینتر لیزریرا به شما آموزش دهیم.

لوازم موردنیاز برای شارژ کردن کارتریج

لوازم اولیه‌ای که برای شارژ کارتریج نیاز دارید این‌ها هستند:

۱- پودر تونر

۲- پیچ‌گوشتی

۳- مقداری کاغذ باطله

۴- دستمال پاک‌کننده لطیف

کارتریج لیزری از دو قسمت مخزن تونر و مخزن ضایعات تشکیل‌ شده است. مخزن تونر محل نگهداری پودر بوده و مخزن ضایعات هم برای نگهداری پودر ضایعات و سوخته است.

قطعات بلید، فوم رول و درام در مخزن ضایعات قرار دارند و مگنت و پودر هم در مخزن تونر قرار می‌گیرند.

نحوه خارج کردن درام کارتریج

برای شروع شارژ کارتریج لیزری، ابتدا کارتریج را از پرینتر خارج کنید و با استفاده از پیچ‌گوشتی، پیچ‌های ریز طرفین را بازکنید.

با باز کردن این پیچ، پوشش کناری جدا خواهد شد. بعد از برداشتن پوشش‌ها، درام را مشاهده خواهید کرد. درام کارتریج را از قسمت سفیدرنگ گرفته و با کشیدن به پهلو، آن را خارج کنید.

درام کارتریج، بخش حساسی است که در صورت آسیب دیدن و یا ایجاد خط و خش، روی کیفیت چاپ تاثیر منفی خواهد داشت. پس اگر درام سالم است، مراقب باشید که آسیب نبیند. بیشتر متخصصان در زمان شارژ کارتریج، درام را هم تعویض می‌کنند. دلایل تعویض درام کارتریج را دراینجابخوانید اما یکی از دلایل مهم این است که با تعویض درام بعد از شارژ کارتریج، احتمال اینکه کیفیت هم کاهش پیدا کند، کم می‌شود.

خودتان کارتریجتان را شارژ کنید

خرید شارژ کارتریج

خارج کردن فوم رول شارژ کارتریج

فوم رول، استوانه‌ای باریک در زیر درام است که باعث شارژ اولیه سطح درام می‌شود. وجود مشکل در فوم رول، موجب سیاه شدن و یا تکرار چاپ خواهد شد. شما با استفاده از یک جسم نوک‌تیز، کمی فوم رول را به سمت راست بکشید و آن را به سمت بالا آورده و خارج کنید.

خارج کردن بلید

بلید قطعه‌ای است که در زیر فوم رول قرار دارد و وظیفه آن تمیز کردن درام است. پیچ‌های بلید را بازکرده و آن را هم از کارتریج جدا کنید.

حال پودرهای سوخته را از مخزن ضایعات تخلیه کرده و با دستمالی نرم، داخل آن را کامل تمیز کنید.

بعد از اتمام کار، دوباره تمام قطعاتی که از کارتریج جدا کرده‌اید را روی آن سوار کنید.

باز کردن مخزن پودر و خارج کردن مگنت

مگنت میله‌ای استوانه‌ای با خاصیت آهنربایی است که و تونر یا پودر را به خود جذب کرده و در هنگام چاپ، پودرهای جذب‌شده به آن، به سطح درام منتقل می‌شوند. این قطعه هم باید سالم و بدون خش باشد، زیرا در صورت آسیب به مگنت، نتیجه چاپ بسیار بی‌کیفیت و یا کمرنگ خواهد شد.

پیچ‌های طرفین مخزن پودر را بازکنید تا بتوانید مگنت را خارج کنید. بعد از خروج و تمیز کردن مگنت، منبع پودر را مشاهده خواهید کرد. البته بسته به نوع کارتریج، منبع پودر در هر دستگاهی متفاوت است. برخی از کارتریج‌ها دارای منبع پودری به‌صورت دربسته هستند و برخی دیگر محفظه‌ای باز، برای نگهداری پودر دارند.

شارژ تونر کارتریج

بعد از برداشتن مگنت، باقیمانده پودر قبلی را خالی کنید. مخزن پودر را تمیز کرده و با مقدار کافی پودر، مخزن را دوباره پرکنید. توجه داشته باشید مقدار پودر بیشتر از حد استاندارد و کمتر از ظرفیت مخزن نباشد؛ زیرا در کیفیت چاپ و عملکرد پرینتر تأثیرگذار است. بعد از پر کردن مخزن، اطراف آن را تمیز کرده، مگنت را در جای خود قرار داده و پیچ‌های طرفین را ببندید.

بعد از اتمام کار شارژ کارتریج، دو قسمت کارتریج را به هم متصل کرده و درپوش‌های طرفین را ببندید. پیچ‌هایی که ابتدای کار بازکرده بودید را در جای خودشان قرار دهید.

با توجه به اینکه در شارژ کارتریج شما نیاز به جابجایی قطعات دارید و انجام این فرایند نیاز به‌دقت زیاد دارد، بهتر است از متخصصان شارژ کارتریج کمک بگیرید، برای دریافت خدمات شارژ کارتریج روی لینکخرید شارژ کارتریجکلیک کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
تور اروپا جذاب مثل همیشه
مرجع معرفی پزشکان متخصص شیراز
کمک‌‎های بانک رفاه در حمایت از جامعه معلولان و خانواده‌های نیازمند
آموزش‌های آنلاین مهارت محور مکتب خونه به بازار کار گره خوردند
بانک رفاه حامی هشتمین جشنواره تعالی مدیریت تعاونی شد
خرید بلیط اتوبوس میهن نور توسط تلفن همراه
استفاده بهینه از ظرفیت های کشور با تشکیل سازمان بازاریابی
روز جهانی معلولین
درگاه پرداخت آنلاین پی‌پینگ؛ راهکار ایمن و سریع پرداخت
آنچه معاونت کسب و کار نوپای ایران کیش به دنبال آن است