راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

14:01 ۹ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 56 0
راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

روزنامه آمریکایی فاش کرد، یک چهره نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا طرحی چند میلیون دلاری برای تبدیل قطر به دشمن آمریکا را مدیریت کرده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در مقاله‌ای فاش کرد، الیوت برویدی، تاجر نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به او گفت قطر بخشی از محور شر است، او همچنین برای امارات و عربستان تبلیغ کرده است.

برویدی همچنین ترامپ را تشویق کرد یک یگان ضد تروریسم که عربستان، امارات و شرکت ویژه اطلاعاتی خودش از آن حمایت می‌کنند، ایجاد کند.

نیویورک تایمز افزود، برویدی از روابط نزدیک خود با دولت ترامپ استفاده کرده و به عنوان میانجی وارد دولت ترامپ شد و از نفوذ خود برای فعالیتی تجاری بهره برد.

راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

امارات حتی پس از آنکه متوجه شد دستگاه‌های فدرال در حال تحقیق درباره فعالیت‌های برویدی هستند، مبلع ۲۴ میلیون دلار را به او پرداخت.

همچنین این روزنامه آمریکایی اطلاعاتی انحصاری از مبالغی را منتشر کرد که امارات به جرج نادر، مشاور ولیعهد ابوظبی پرداخت کرده بود و جرج نادر نیز به دلیل پرونده‌های سیاسی و جنسی در آمریکا تحت بازجویی است.

نیویورک تایمز نوشت، دولت امارات زمانی که جرج نادر با برویدی، مسؤول جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کمپین ترامپ همکاری می‌کرد، میلیون‌ها دلار به نادر پرداخت کرد. جرج نادر از این طریق قصد داشت از یک سو بر سیاست‌های ترامپ در خاورمیانه تاثیر بگذارد و از سوی دیگر صدها میلیون دلار را ازای قراردادهای امارات و عربستان به دست آورد.

راز پرداخت‌های امارات به مشاور بن‌زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

جرج نادر از جمله چهره‌هایی بود که توسط رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به دلیل ارتباطاتی که با امارات داشت مورد بازجویی قرار گرفت. امارات یکی از کشورهایی بود که مولر درخصوص ارتباط‌شان با این پرونده تحقیق می‌کرد.

این روزنامه نوشت، جرج نادر که به دلیل همراه داشتن ویدئوهایی جنسی از کودکان در زندان‌ آمریکا بازداشت است، چند روز قبل برای برگزاری کنفرانس موسسه هادسون مبلغ پنج میلیون دلار از امارات دریافت کرد، کنفرانسی که به او و برویدی در برنامه‌ریزی و حمایت مالی از طرح اعمال فشار علیه قطر در واشنگتن کمک کرد.

وکیل مدافع نادر مدعی است، مبالغ پرداخت شده ارتباطی به کنفرانس و با دیگر فعالیت‌های ضد قطری ندارند.

مسؤولان آمریکا نادر ۶۰ ساله را چند ماه قبل در فرودگاه جان کندی در نیویورک به اتهام همراه داشتن فیلم‌هایی جنسی از کودکان بازداشت کردند.

اسناد بانکی نشان می‌دهند در نوامبر ۲۰۱۸ یعنی چند ماه پس از آغاز همکاری‌های نادر با مولر در تحقیقات، او مبلغ پنج میلیون دلار دیگر نیز از امارات دریافت کرد.

با آغاز تحقیقات گسترده مولر درباره احتمال دخالت روسیه، امارات، عربستان و رژیم صهیونیستی در سیاست‌های ترامپ و حمایت از او در انتخابات، فعالیت‌های برویدی و نادر و تحقیقات درباره آنها تحت نظر قرار گرفتند.

مصاحبه‌ها و فایل‌های صوتی که نیویورک تایمز از تحقیقات مولر به دست آورده، شامل موارد زیر است:

تحقیقات فدرال بر پاسخ به این سوال متمرکزهستند که آیا فعالیت برویدی و روابط او با دولت امارات و حامی مالزیایی بر خلاف آیین نامه نمایندگان امور خارجه آمریکا است یا نه.

بازپرسان روابط مالی میان برویدی و دولت امارات و جرج نادر، یکی از مشاوران ابوظبی را بررسی می‌کنند. طبق اسناد بانکی اعلام نشده، امارات چندین میلیون دلار را به نادر که در کنار برویدی در دو زمینه، یکی امضای قراردادهای امنیتی و اطلاعاتی با امارات و عربستان و دوم حمایت مالی و مدیریت طرح‌های ضد قطری در واشنگتن فعالیت می‌کرد، پرداخت کرد.

همچنین طبق دیگر اسناد بانکی، دولت امارات همچنان ده‌ها میلیون دلار را به شرکت برویدی پرداخت می‌کند که از جمله آن مبلغ ۲۴ میلیون دلار در مارس گذشته بود که حتی پس از اعلام آغاز تحقیقات از فعالیت‌های نادر باز هم پرداخت شد.

از جمله اشخاصی که برویدی هزینه سخنرانی آنها در کنفرانس‌های ضد قطری در واشنگتن را پرداخت کرد، رابرت گتس مبلغ ۱۰۰ هزار دلار، استیو بنن مبلغ ۱۰۰ هزار دلار و دیوید پترائوس مبلغ ۵۰ هزار دلار بودند.

بر اساس این گزارش، گتس و پترائوس نمی‌دانند برویدی حساب آنها را پرداخت کرده است و بر اساس قراردادهای امضا شده میان آنها، آن دو باید مصاحبه کنند.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

ورزش بانوان در دولت دوازدهم
وزارت ورزش و جوانان در گزارشی به دستاوردهایش ورزش بانوان در دولت یازدهم پرداخت.
کاهش ۱۳ درصدی آمار غرق شدگان نسبت به سال گذشته
رییس فدراسیون نجات غریق با بیان این که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش غریق داشتیم، گفت: از ابتدای شروع فصل شنا تاکنون حدود ۱۱۸۲ نفر توسط منجیان‌غریق از غرق‌شدن در سه استان مازندران، گیلان و گلستان نجات پیدا کرده‌اند.
مذکرات نابجا در پاریس
وزیر امور خارجه، دیروز پس از ملاقات با رئیس‌جمهور فرانسه، مذاکرات انجام گرفته را سازنده خواند.
اینفوگرافی - برای مردم جهان، زمین کافی نیست!
اثرات استفاده بیش از حد از منابع زمین باعث نابودی جنگل‌ها، فرسایش خاک، از بین رفتن گوناگونیِ زیستی و افزایش دی‌اکسید کربن در جو زمین شده است که مورد آخر، موجب تشدید گرمایش زمین و به وجود آمدن الگوهای شدید آب و هوایی شده است. شبکه جهانی فوت‌پرینت در تاریخ ۲۹ ژوئیه سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که انسان‌ها از سقف حداکثری استفاده از منابع طبیعی در این سال عبور کرده‌اند. رسیدن به این میزان مصرف، آن هم پنج ماه مانده به پایان سال میلادی، نشان می‌دهد که انسان ۱.۷۵ برابر سریع‌تر از توانایی بازسازی منابع طبیعی به وسیله اکوسیستم‌ها، از این منابع استفاده می‌کند.
نمره 15 آقای رئیس به شورای 2ساله!
رئیس شورای شهر تهران در آستانه سومین سال فعالیت شورای شهر پنجم به عملکرد مدیریت شهری نمره 15 داد و گفت: در توسعه حمل ونقل عمومی، نوسازی بافتهای فرسوده و مقابله با آسیبهای اجتماعی نتوانسته ایم مطالبات به حق مردم را پاسخ کافی بدهیم.
نمایان شدن دست چدنی FATF از زیر دستکش مخملی اینستکس
اخبار غیررسمی ‌نشان می‌دهد که دولت دوازدهم در قالب اینستکس در حال انعقاد توافقی محرمانه با اروپا است.
مبارزه با مفسد شرط لازم است نه کافی
یک وکیل دادگستری گفت: مبارزه با مفسد هدف غایی نیست زیرا مفسد معلول یک روندی است که فساد و رانت در آن وجود داشته باشد.
ترقی: اولویت مردم مقابله با مفاسد اقتصادی است
یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه مطالبه و اولویت اول مردم، مقابله با مفاسد اقتصادی است، گفت: اگر می‌خواهیم ریشه‌های فساد خشکانده شود باید با عوامل پشتیبان فساد مقابله کرد.
در 40 سالگی هم «انقلاب اسلامی» بی‌نیاز از بنیانگذارش نیست
«امام بر اسلامی شدن دانشگاه تاکید داشتند اما تندروها نظریه اسلامی شدن دانشگاه‌ها ایشان را به صورت افراطی مطرح می‌کردند. »
رزمندگان اقتصادی زیر آتش جست‌وجوی کلید در پاریس!
علت مهم و اصلی درباره اشتباه بودن برجام، در همین عبارت هوک نهفته است؛ «تحریم‌ها در گذشته کارگر افتاده‌اند»، پس «احتمالاً باز هم کارساز خواهند بود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابزار جدید اینستاگرام برای گزارش اطلاعات غلط و اشتباه
ایتنا - اینستاگرام قصد دارد ابزاری را در اختیار کاربران خود قرار دهد که می‌توانند به کمک آن، اطلاعات غلط و اشتباه را گزارش دهند.
پیروزی پرگل ریو اوه در شب هت‌تریک طارمی
تیم فوتبال ریو اوه با درخشش مهاجم ایرانی‌اش توانست اوس را شکست دهد تا نخستین پیروزی‌اش در فصل جدید را جشن بگیرد.
علت حذف «بشار رسن» از لیست ۱۸ نفره پرسپولیس؟
دلیل عدم حضور بشار رسن در لیست ۱۸ نفره پرسپولیس در بازی با پارس‌جنوبی مشخص شد.
اتفاقی که باعث شد روحانی با افتخار پشت تریبون بایستد
حدوداً یک‌دهه از آن روز می‌گذرد؛ از روزی که طرف مقابل به بهانه بعضی از تحریم‌های سازمان ملل از واگذاری سامانه پدافندی به ایران خودداری کرد.
وزارت ورزش یا دولت برای حفظ دماوند وارد عمل شوند
یک کوهنورد ایرانی معتقد است که باید درآمد فدارسیون شفاف سازی شود و بارها این موضوع از طرف کوه نوردان درخواست شده است.
التماس پمپئو به آقای رئیس جمهور برای بهبود روابط دوجانبه
ترامپ: ما به چینی ها نیازی نداریم
انهدام پهپاد جاسوسی عربستان برفراز آسمان یمن
پاسخ تهدید آمیز عراق به اسرائیل
دستور پوتین برای تدارک ˮپاسخ‌ متقارنˮ به آزمایش موشکی آمریکا
فرمان پوتین برای «واکنش متقارن» به اقدامات موشکی آمریکا
فرمان پوتین برای پاسخ به آزمایش موشکی آمریکا
حماه سوریه آزاد شد
روزنامه کویتی: اسرائیل برای حمله به پایگاه‌های حساس انصارالله برنامه ریزی می‌کند
مخالفت ماکرون با میانجیگری آمریکا در موضوع کشمیر