دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای راه اندازی صندوق حمایت از تولید داخلی نوشت افزار

15:12 ۱۲۱ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 1,178 0
دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای راه اندازی صندوق حمایت از تولید داخلی نوشت افزار

«پویش ملی مشق احسان» با هدف اهدای نوشت افزار به دانش آموزان کم برخوردار ، در هفتمین نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی رسما افتتاح شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم با بیان اینکه صنعت فرهنگی نوشت‌افزار جزء صنایع مغفول کشور است، گفت: ۳۲ هزار میلیارد تومان گردش صنایع فرهنگی و نوشت افزار در ایران است، سهم تولید داخلی از این گردش مالی کمتر از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده که نزدیک نیمی از آن مربوط به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: مسئولان ستاد اجرایی در بحث تولید نوشت‌افزار ایرانی به چند نکته اهمیت دهند؛ نخست این است که در بخش نوشت‌افزار، هرآنچه در داخل تولید نمی‌شود برای تولید آن پشتیبانی انجام گیرد و به تولید برسیم.
مخبر نکته دوم را ایجاد صندوق خطرپذیر برای صنعت فرهنگی نوشت‌افزار عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این صندوق ضمن حمایت از تولید داخلی، ضرر را ما میپذیریم و سود این تولید به تولیدکننده داخلی خواهد رسید.
وی افزود: در تمامی خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از جمله کمک به سیل‌زدگان و پویش احسان از کالای ایرانی استفاده شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: بر این اساس تمامی فعالیت‌های ما در مناطق محروم کشور انجام می‌شود؛ تاکنون یک هزار و ۴۰۰ مدرسه را در مناطق محروم تحویل دادیم که تا ۲ هزار مدرسه ادامه می‌دهیم.
مخبر با اشاره به فعالیت‌های بنیاد اجتماعی احسان در زمینه توزیع کالا و تجهیزات آموزشی تصریح کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار کشور توزیع شد که سهم ستاد ۱۵۰ هزار بسته و سهم مردم نیز ۱۵۰ هزار بسته بود؛ امسال این آمار باید ۵۰۰ هزار بسته برسد؛ ۲۵۰ بسته سهم ستاد و ۲۵۰ بسته نیز سهم مردم است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ابراز امیدواری کرد تا سال آینده، ۷۰ درصد نوشت‌افزاری که در داخل کشور تولید نمی‌شود به‌صورت بومی تولید شوند.
در این مراسم سعید حسینی؛ مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با اشاره به اینکه امروز بیش از ۵ هزار محصول بومی در بخش نوشت‌افزار تولید می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ تولیدکننده ایرانی در بخش نوشت‌افزار فعالیت می‌کنند.
حسینی با تاکید بر اینکه سهم کالای ایرانی از بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور، ۳۰ درصد است، افزود: در بحث کاراکترسازی نیز شرایط خوبی در بخش نوشت‌افزار فراهم شده است.
وی یادآور شد: در زمینه اجتماعی سال گذشته اتفاقات خوبی افتاد و ۱۵۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در پویش مشق احسان توزیع شد.
دعوت مدال‌آور المپیک از ورزشکاران برای پیوستن به پویش ملی مشق احسان در ادامه این مراسم کمیل قاسمی؛ کشتی‌گیر کشورمان و همچنین سفیر پویش ملی مشق احسان از دیگر ورزشکاران خواست به این پویش کمک کنند و بپیوندند.
وی با اشاره به اینکه استفاده از کالای ایرانی، کمک به اقتصاد کشور و جوانان است، گفت: به‌عنوان یک ورزشکار کمک به این پویش را وظیفه خود می‌دانم.
گفتنی است در این مراسم گروه تواشیح و همخوانی الغدیر، قطعه‌ای مرتبط با تولید ملی را اجرا کردند و چند تولیدکننده داخلی در زمینه نوشت‌افزار در خصوص دغدغه‌های موجود در این صنعت به بیان نظر پرداختند.
لازم به ذکر است پویش ملی مشق احسان با مشارکت گروه‌های جهادی و مردمی و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور اهدای لوازم تحریر به دانش آموزان کم برخوردار راه‌اندازی شده است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.