دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای راه اندازی صندوق حمایت از تولید داخلی نوشت افزار

15:12 ۳ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 44 0
دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای راه اندازی صندوق حمایت از تولید داخلی نوشت افزار

«پویش ملی مشق احسان» با هدف اهدای نوشت افزار به دانش آموزان کم برخوردار ، در هفتمین نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی رسما افتتاح شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم با بیان اینکه صنعت فرهنگی نوشت‌افزار جزء صنایع مغفول کشور است، گفت: ۳۲ هزار میلیارد تومان گردش صنایع فرهنگی و نوشت افزار در ایران است، سهم تولید داخلی از این گردش مالی کمتر از ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده که نزدیک نیمی از آن مربوط به اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: مسئولان ستاد اجرایی در بحث تولید نوشت‌افزار ایرانی به چند نکته اهمیت دهند؛ نخست این است که در بخش نوشت‌افزار، هرآنچه در داخل تولید نمی‌شود برای تولید آن پشتیبانی انجام گیرد و به تولید برسیم.
مخبر نکته دوم را ایجاد صندوق خطرپذیر برای صنعت فرهنگی نوشت‌افزار عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این صندوق ضمن حمایت از تولید داخلی، ضرر را ما میپذیریم و سود این تولید به تولیدکننده داخلی خواهد رسید.
وی افزود: در تمامی خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از جمله کمک به سیل‌زدگان و پویش احسان از کالای ایرانی استفاده شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: بر این اساس تمامی فعالیت‌های ما در مناطق محروم کشور انجام می‌شود؛ تاکنون یک هزار و ۴۰۰ مدرسه را در مناطق محروم تحویل دادیم که تا ۲ هزار مدرسه ادامه می‌دهیم.
مخبر با اشاره به فعالیت‌های بنیاد اجتماعی احسان در زمینه توزیع کالا و تجهیزات آموزشی تصریح کرد: سال گذشته ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار کشور توزیع شد که سهم ستاد ۱۵۰ هزار بسته و سهم مردم نیز ۱۵۰ هزار بسته بود؛ امسال این آمار باید ۵۰۰ هزار بسته برسد؛ ۲۵۰ بسته سهم ستاد و ۲۵۰ بسته نیز سهم مردم است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ابراز امیدواری کرد تا سال آینده، ۷۰ درصد نوشت‌افزاری که در داخل کشور تولید نمی‌شود به‌صورت بومی تولید شوند.
در این مراسم سعید حسینی؛ مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی با اشاره به اینکه امروز بیش از ۵ هزار محصول بومی در بخش نوشت‌افزار تولید می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ تولیدکننده ایرانی در بخش نوشت‌افزار فعالیت می‌کنند.
حسینی با تاکید بر اینکه سهم کالای ایرانی از بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور، ۳۰ درصد است، افزود: در بحث کاراکترسازی نیز شرایط خوبی در بخش نوشت‌افزار فراهم شده است.
وی یادآور شد: در زمینه اجتماعی سال گذشته اتفاقات خوبی افتاد و ۱۵۰ هزار بسته لوازم‌التحریر در پویش مشق احسان توزیع شد.
دعوت مدال‌آور المپیک از ورزشکاران برای پیوستن به پویش ملی مشق احسان در ادامه این مراسم کمیل قاسمی؛ کشتی‌گیر کشورمان و همچنین سفیر پویش ملی مشق احسان از دیگر ورزشکاران خواست به این پویش کمک کنند و بپیوندند.
وی با اشاره به اینکه استفاده از کالای ایرانی، کمک به اقتصاد کشور و جوانان است، گفت: به‌عنوان یک ورزشکار کمک به این پویش را وظیفه خود می‌دانم.
گفتنی است در این مراسم گروه تواشیح و همخوانی الغدیر، قطعه‌ای مرتبط با تولید ملی را اجرا کردند و چند تولیدکننده داخلی در زمینه نوشت‌افزار در خصوص دغدغه‌های موجود در این صنعت به بیان نظر پرداختند.
لازم به ذکر است پویش ملی مشق احسان با مشارکت گروه‌های جهادی و مردمی و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور اهدای لوازم تحریر به دانش آموزان کم برخوردار راه‌اندازی شده است.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

تجربه زندگی هوشمندتر با رابط کاربری یکپارچه در انواع تجهیزات هوشمند
نرخ بروزرسانی به EMUI ۸.۰ و EMUI ۹.۰ ارقام قابل توجه ۷۹ درصد و ۸۴ درصد بوده است. همچنین انتظار می‌رود تعداد کاربرانی که دستگاه خود را به EMUI۱۰ بروز می‌کنند به ۱۵۰ میلیون نفر برسد. خانواده P۳۰ به عنوان اولین سری، نسخه اولیه بروزرسانی EMUI ۱۰ را در ۸ سپتامبر به منظور بررسی و تست دریافت خواهند کرد. این به‌روزرسانی با فاصله کوتاهی برای محصولات سری Mate ۲۰ نیز منتشر خواهد شد.
بازدید مدیران خدمات پس از فروش ایران‌خودرو از استان مازندران
مدیران حوزه خدمات پس از فروش ایران‌خودرو که هم‌زمان با تعطیلات تابستانی خودروسازان، شهرهای مختلف کشور را مقصد نظارت خود بر خدمات ارائه شده به مشتریان قرار داده‌اند، امروز به استان مازندران سفر کردند.
خرید هوشمندانه تلویزیون، گوشی و دستبند از بنگ گود
صحبت از تجمل‌گرایی که می‌شود با خودم فکر می‌کنم؛ سالانه چقدر بودجه مردم بی‌خود و بی‌جهت به‌پای مسئله‌ای که معلوم نیست سودش به جیب چه کسی می‌رود، هزینه می‌شود.
شفافیت، طناب نجات بازار مسکن
این روزها که خرید خانه به واسطه قیمت­‌های بالا تبدیل به امری دست نیافتنی یا بهتر است بگوییم به اقدامی بسیار سخت برای جوانان تبدیل شده، راهکارهای دولت و سیاست­‌گذاران برای ساماندهی این بخش بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و انتظار می­‌رود متولیان سیاست­گذاری اقتصاد مسکن با ابزارها و راهکارهای بهتر، این بازار مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را ساماندهی کنند.
آیا بازیابی اطلاعات هارد امکان‌پذیر است؟
این روزها و با افزایش حجم اطلاعات مبادله شده در عصر دیجیتال، ضرورت بازیابی اطلاعات بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
حضور متفاوت یک استارتاپ ایرانی در بیست‌وهشتمین نمایشگاه مبلمان منزل
در میانه تابستان سال ۹۸، نمایشگاه بین‌المللی تهران بزرگ‌ترین گردهمایی سالانه فعالان صنعت مبلمان منزل را تجربه کرد.
روایت‌های یک بخشش
در دیگر پرونده‌های قتل وقتی اولیای دم به قاتل رضایت می‌دهند و از قصاص می‌گذرند، تقریبا همه از این بخشش و گذشت به نیکی یاد می‌کنند اما در پرونده قتل استاد به دست نجفی به نظر می‌رسد تفاوت‌هایی وجود دارد.
ادعای ارگان رسانه ملی درباره دستمزد مزدک میرزایی
«خیلی‌ها مسأله مالی را مهم‌ترین دلیل مهاجرت مزدک میرزایی می‌دانند. ایران‌اینترنشنال که دفتر آن در لندن قرار دارد و البته طبق گزارش روزنامه گاردین بودجه‌اش را به‌طور مستقیم از عربستان سعودی دریافت می‌کند، توجه ویژه‌ای به دستمزد گزارشگران و مجریانش دارد و برای کارکنان مطرح شبکه، حقوقی معادل ۷۵ هزار پوند در سال می‌پردازد که اگر آن را تقسیم بر تعداد ماه‌های سال کنید و طبق ژن ایرانی‌تان آن را ضرب در قیمت پوند کنید، به عدد قابل توجه ۹۳ میلیون تومان در ماه می‌رسید.»
نه ما راضی هستیم، نه آقای وزیر!
«آن چه مسلم است این که افکار عمومی هم رضایت ندارد وزارت ورزش و جوانان نیمی از وقت و انرژی‌اش را برای سرخابی‌ها بگذارد و برای این همه رشته و ورزشکار دیگر و تازه شاخه مهم و متفاوت «جوانان» در وزارت، فقط نیمی دیگر از وقت باقی بماند.»
اظهارات موسوی تبریزی درباره اعدام‌های ۶۷
سیدحسین پورمیرغفاری، ملقب به آیت‌الله سیدحسین موسوی‌تبریزی، مجتهد، فقیه، پژوهشگر، نویسنده و استاد سطوح عالی حوزه، دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم است. موسوی‌تبریزی همچنین دادستان کل انقلاب در دوران امام خمینی بوده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عقد تفاهم‌نامه حمایت شرکت آسان پرداخت از فدراسیون دو ومیدانی برای چهارمین سال متوالی
در مراسمی با حضور دست‌اندرکاران فدراسیون دوومیدانی، شرکت آسان پرداخت، ورزشکاران، مربیان، تنی چند از روسای هیات‌های استانی، اهالی رسانه، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک تفاهم‌نامه ادامه همکاری فدراسیون دوومیدانی و آسان پرداخت برای یک سال دیگر تمدید شد.
توقف بایرن مونیخ در آغاز بوندسلیگا
تیم فوتبال بایرن مونیخ هفته نخست رقابت‌های بوندسلیگا را با یک تساوی ناامید کننده خانگی آغاز کرد.
شکست حریف تیم ملی بسکتبال ایران برابر آمریکا
تیم ملی بسکتبال اسپانیا در دیداری تدارکاتی نتیجه را به تیم ملی آمریکا واگذار کرد.
قوانین جدید صعود به اورست چیست؟- افزایش هزینه مجوز صعود به بام جهان
به دلیل آمار بالای جان‌باختگان صعود به اورست، دولت نپال در صدد آن است که قوانین جدیدی وضع کند.
استقبال ویژه هواداران لیون از بازگشت ستاره برزیلی + فیلم
هواداران لیون از بازگشت جونینیو پرنامبوکانو به عنوان مدیر ورزشی باشگاه خشنود شدند و از او استقبال ویژه‌ای کردند.
افزایش اقتدار سپاه در تنگه هرمز-تقدیر آزادگان از ظریف-اخباری درباره گریس یک و...
سالک: آمریکا و انگیس به زانو درآمده‌اند
واکنش جامعه مدرسین به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی
دومین همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات برگزار می‌شود
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضاییه
اولویت‌هایی که درک آن دکتری نمی‌خواهد
واکنش «کواکبیان» به سخنان «آیت‌الله یزدی»
شریعتمداری: «جریان سوم» در انتخابات واقعیت بیرونی ندارد
لاریجانی: آمریکا از فرط توهم دچار تناقض‌گویی‌های ابلهانه شده‌ است
ضرورت‌های  تحقق مشارکت حداکثری از نظر اصلاح‌طلبان